Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2008., 19:49   #1
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
AMD Phenom X3/X4 OC Thread

Evo ova konfa sta je u sigu sve je na stocku.Posto ja nisam iskusan niti neznam mnogo toga sta se tice oc-a,i citanje mi nemoze bas previse pomoc pa bi moli ljude koji znaju i imali su iskustva sa time.Naime htio bih kloknut cijelu konfu iz siga.Pa me zanima kako i sta napravit unaprijed hvala
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 19:53   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Poz

Za pocetak procitaj sticky o overclockingu, u njemu je sve odlicno objasnjeno.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200

Pa gdje zapnes pitaj pa ce ti netko odgovoriti.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2008., 20:06   #3
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Ako ne misliš čitat onda se mani ćorava posla.

U svakom slučaju se mani ćorava posla

S Phenomom nećeš puno postići a i iskusniji od tebe imaju problema s njim, a za grafu imaš gro programa za overclock u kojem samo trebaš vući slider za po cca 10mhz i testirat jel radi dok ne dodješ do maksimuma. I tu se mani bios moddanja ili volt moddanja grafe, da nekaj ne spališ.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 20:08   #4
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ako ne misliš čitat onda se mani ćorava posla.

U svakom slučaju se mani ćorava posla

S Phenomom nećeš puno postići a i iskusniji od tebe imaju problema s njim, a za grafu imaš gro programa za overclock u kojem samo trebaš vući slider za po cca 10mhz i testirat jel radi dok ne dodješ do maksimuma. I tu se mani bios moddanja ili volt moddanja grafe, da nekaj ne spališ.
Amd Phenom mi stabilno radi na 2.5 ghz to sam isprobao memorija ide preko 1000mhz,jedino za grafu neznam al probat cu i tamo nesto iskemijat,i da btw pogledajte sta je lik napravio sa tim phenomom

http://forums.amd.com/forum/messagev...&enterthread=y

ja sam probao instalira amd overdrive ali mi ne radi kaze da taj f3 bios na maticnoj to ne podrzava da tek verzija f4 podrzava jbga pa nemogu nesto takvog napravit a flashanje biosa hm...
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 20:18   #5
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
stavi F4.
Ja imam istu maticnu i ide flashanje bez frke.
Na GB stranici imaš novi F4 za skinut
LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 20:38   #6
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
silent-hunter, rijetki primjerci idu tako dobro, realnost je između 2.5 i 2.7ghz, a i ne vjerujem da je to uz 1.25v.

Isto tako ne vidim koje hlađenje imaš. Ako imaš stock hladnjak onda bi ti i to mogao biti ograničavajući faktor zbog grijanja.

Phenomi su dosta zeznuti a ako hoćeš ozbiljnije klokati, za svakodnevni rad a ne slikanje i benchmarke, onda zaboravi overdrive i kreni u bios. Ali bez da se dobro informiraš o ocanju bolje nemoj pokušavat. Kao što su ti tu već rekli, ima dosta dobrih vodiča pa kreni s tim
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 21:05   #7
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Da sve ja to znam,nije da bas nista neznam ali ono nisam bas nesto u oc-u,znam da prvo moram bios flashat,zatim cu vidjet sta ce se dogadjat pa cu dic proc na 2.5 i memoriju zatim cu iz windowsa dizat grafu 10 po 10 mhz kako pise do nekog maksimuma..samo me zanima kolko to sve moze i kakav score mogu dobit maksimalni sa tom konfom,to nece ostat trajno klokano samo tih 1 sat maksimalno
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 21:51   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Spasio te Phenom

Tema preimenovana, i oblikovana u OC thread novih Phenomčića

Uživajte AMD-ovci
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 22:50   #9
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Evo ja sam stavio f4 bios ali opet mi amd overdrive kaze

AMD OverDrive cannot detect amd r700 chipset on this computer,a rekli su da f4 bios radi sa time lol
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 16:41   #10
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ovako stavio sam bios f4 i odkada sam ga stavio ne samo da mi se komp vise ne restarta nego sam uspio dici amd phenoma x4 9500 na 2.75 ghz a prije flashanja biosa maksimala je bila 2.5 ghz,i to sve sa stock coolerom mislim da moze doci do 3.0 ghz sta necu pokusavat dok ne nabavim novi cooler koji ce bolje hladit.I da moram napomenut da sam testirao ga na 2.75 ghz i jos k tome podigao sve zivo sta sam mogo i grafu i memoriju.Nisam dodavao voltazu,par puta sam napravio 3dmark06 testiranja odigro nekih 1 sat cod 4 i aposlutno nikakvih problema nije bilo.
m&n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2008., 17:28   #11
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Za testiranje stabilnosti proca bolje koristi prime ili nekakav slican program, a ne 3dmark
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 16:42   #12
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Evo phenoma sa stock coolerom na 3.0 ghz pa ko voli neka pogleda,sa pravim coolerom ide do 3.2 provjereno samo sta nemam slikice

http://img26.picoodle.com/img/img26/...0m_9f6be56.jpg
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 16:57   #13
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
To samo jedna jezgra ili sve 4 na 3Ghz ? Isto pitanje i za 3.2Ghz...
I samo pri 1.25V ? Iskreno, mislim da nisam vidio bolji rezultat igdje na netu, pa čak i sa x4 9850 BE

P.S. Ja podrazumijevam da je to sve testirano za stabilnost kako spada...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 17:10   #14
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Sve su jezgre na 3.0ghz da istestirano je (srusio mi se jednom to jest restarto komp pri dizanju windowsa (najvjerojatnije zbog tlb buga)nego ipak je to stock cooler pa se nisam previse htio zanosit ovako.Za nadziranje temperature sam koristio hardware sensors monitor.Pro default postavkama mi je temp procesora 36stupnjeva na 3.0ghz je bila na 42stupnja.Nisam se previse zezo sa stock coolerom ali mogu reci igranje igara pokretanje raznih testova je radilo sve super.Kada si nabavim pravi cooler(onaj sam posudio od frenda)ocekujte vise raznih rezultata,a pri tome cu priloziti sve sta treba.Jos moram napomenuti sa ovom maticnom kojom imam na f3 biosu nije iso preko 2.5ghz kada sam stavio f4 bios preporod ukratko.os je windows xp,sada cekam vistu pa cu na njoj dodatno sve isprobat.E da nisam diro napon automatski je ostao tako da...
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 17:25   #15
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Napon nemoj nikada ostavljati na AUTO. Neke ploče dižu napon u nebesa, a da to uopće nije potrebno. Stavio ručno napon u BIOS-u, jer može i CPU-Z lagat (a lagano prema temperaturama vidiš jel laže ili ne).

Kad OC-aš, bilo bi ok prikazati ekran AMD Overdrive-a (iako mislim da sam čitao da na Gigabyte-ici 770 ne dela).

Jer, 3Ghz je preodličan rezultat na zraku i 1.25V


P.S. TLB bug se ne manifestira kod dizanja Windowsa
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2008., 19:18   #16
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Napon nemoj nikada ostavljati na AUTO. Neke ploče dižu napon u nebesa, a da to uopće nije potrebno. Stavio ručno napon u BIOS-u, jer može i CPU-Z lagat (a lagano prema temperaturama vidiš jel laže ili ne).

Kad OC-aš, bilo bi ok prikazati ekran AMD Overdrive-a (iako mislim da sam čitao da na Gigabyte-ici 770 ne dela).

Jer, 3Ghz je preodličan rezultat na zraku i 1.25V


P.S. TLB bug se ne manifestira kod dizanja Windowsa
to sam i ja mislio nije radilo ali kada sam skinuo sa pceksperta tamo ima neki link i radilo je.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 22:58   #17
Kerempuh
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: KC
Postovi: 3
OC Phenoma 9550

Zanima me da li se Phenom 9550 da klokati?

Cilj mi je uz čim manji napon dobiti 2,66 GHz...

Išao bi na HTT 266, s HTT množiteljem 6 umjesto 9, te CPU množiteljem 10 umjesto 11, tako da dobijem i RAM na 1066, HTT bi bio 1600 MHz umjesto 1800..

da li je tko izveo takvo što?
__________________
Mashallah teknike !!!
Kerempuh je offline   Reply With Quote