Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2023., 10:05   #1471
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Totalni overkill kad radi i ona za 5eura sa Alija 😂

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
Fakat... naručio sam 3 komada sa Alija pa se nadam da će stići prije Božića.
Kompatibilno sa Googleovim "Smart Life" i Tuya Smart, 20A, Power monitoring.... pa ću se igrati
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 09:00   #1472
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
imam od Shelly reley za garazu, i radi super, sad sam htio dodati iza par uticnica po sobama da mogu sa alexom upravljati svijetla i preko mobitela.

sta pametno uzeti na aliu a da nije preskupo. da bude wifi
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 13:58   #1473
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
htio bi za probu na jedan radijator staviti smart ventil.

bilo bi odlicno kad bi za pocetak to bio od xiaomia s obzirom da imam hub i dosta njihovih senzora.

kakva su vasa iskustva s kvalitetom u dugotrajnoscu?

ne bi bas htio stalno nesto mijenjati po radijatorima.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 14:13   #1474
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja sam prije par godina (2020) bi stavio Smart Ventil od Boscha (vec onda su kostali uzasnih 500kn/komad ) i dobar je sistem kad se upari sa Bosch CT200 (termostatom koji imama za plinski circo bojler, ALI problamtika takvog setupa je da ako nemas na svim radijatorima nece biti putpuno funkcionalno.

Da razjasnim.

Recimo ja sam planirao staivti u dvije sobe i jednu kupaonu taj smart ventil a ostalo imati na obicnim temrostatskim ventilima i to je OK i mogu upraavljati mobilno, podesiti temperature tokom dana/sata i sve to viditi online na mobu ali samo u slucaju da zelim manju temp na tim radijatorima/sobama.
Jer ako zelim vecu onda ce svi radijatori grijati dok taj smart ne dostigne zeljenu temp posto su ostlai radjatori na "obicnima" znaci tada je bilo besmisleno.

Zakljucak ili sve radijatore ili samo one na koje zelis samo smanjivati temp.

Tako da vratio sam te Boschove jer bi mi za cjelu kucu inace trbalo 17 komada (tolko radijatora imam) sto je u to doba prije 3 godine kostalo 17*500 = 8500kn = cijena jednog dobrod 25kW plinskog bojlera.
Odustao od t eideje i potrosio par dan stelajuci termostatske ventile "rucno" dok nisam ustimao sve sobe kako zelim i to je to .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 15:24   #1475
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
trenutno koristimo radijatore samo u boravku i kupaoni. u spavacoj i drugoj sobi (trenutno ured u buducnosti djecja soba) ne koristimo. ugaseni su uvijek.

kupaona je uvijek nariktana na odredenu temperaturu i smanjim jedino ako nas duze nema, preko vikenda.

tako da mi treba samo za radijatore u boravku. njih je 2 i na jednom mi ne grije. ocito je trenutni ventil pokvaren. pa vec kad mijenjam stavio bi smart ventil i po mogucnosti xiaomijev s obzirom da imam dosta njihovih senzora.

i ako se pokaze ok onda bi promijenio i drugi u boravku i to je trenutno to.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 20:36   #1476
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Momci,
Crkao mi je netatmo wth01 termostat.
Ne bi ga opet uzimao...
Konfiguracija je bila takva da je reciever bio kod bojlera, a termostat sam selio po kući. Kada bi termostat odradio, aktivirao bi relej na recieveru kod bojlera i upalio grijanje. Kada se postigla zadana temperatura ugasio bi se.
Gledam sad te pametne termostate i ne nalazim baš ništa pametno, svi su sa relejem na termostatu, a meni treba relej na recieveru jer nemam žicu od termostata do bojlera.
Može li se složiti neka pametna kombinacija koja ima zasebno relej kojim može upravljati neki termostat, ima li možda shelly to?
Hvala.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 20:49   #1477
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Misliš na nth01?

Što mu se dogodilo?

Meni su poslali novi 2 godine nakon kupovine bez problema. Platio sam samo slanje u francusku

Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 21:06   #1478
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Ne otvara relej kod bojlera, samo je prestao raditi. Išao sam rastavljati, unutra je kao da su baterije iscurile na dva mjesta. Kod relej i još kod jednog kondića...

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2023., 21:36   #1479
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Javi im se na netatmo support. Nemaš šta izgubiti .



Poslano sa mog 2306EPN60G koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2023., 05:33   #1480
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Momci,
Crkao mi je netatmo wth01 termostat.
Ne bi ga opet uzimao...
Konfiguracija je bila takva da je reciever bio kod bojlera, a termostat sam selio po kući. Kada bi termostat odradio, aktivirao bi relej na recieveru kod bojlera i upalio grijanje. Kada se postigla zadana temperatura ugasio bi se.
Gledam sad te pametne termostate i ne nalazim baš ništa pametno, svi su sa relejem na termostatu, a meni treba relej na recieveru jer nemam žicu od termostata do bojlera.
Može li se složiti neka pametna kombinacija koja ima zasebno relej kojim može upravljati neki termostat, ima li možda shelly to?
Hvala.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
Osobno znam kao popularnije brandove Plugwise, Tado i heatit uz netatmo. Doduše netatmo se nudi i kao vailant i slični brandovi a sam netatmo je Legrand brand. On mi je nekako najrespektabilniji ali uzalud ako umire prebrzo.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2023., 10:21   #1481
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Momci,
Crkao mi je netatmo wth01 termostat.
Ne bi ga opet uzimao...
Konfiguracija je bila takva da je reciever bio kod bojlera, a termostat sam selio po kući. Kada bi termostat odradio, aktivirao bi relej na recieveru kod bojlera i upalio grijanje. Kada se postigla zadana temperatura ugasio bi se.
Gledam sad te pametne termostate i ne nalazim baš ništa pametno, svi su sa relejem na termostatu, a meni treba relej na recieveru jer nemam žicu od termostata do bojlera.
Može li se složiti neka pametna kombinacija koja ima zasebno relej kojim može upravljati neki termostat, ima li možda shelly to?
Hvala.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
POER je odličan.
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2023., 11:13   #1482
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Zeryx Pregled postova
trenutno koristimo radijatore samo u boravku i kupaoni. u spavacoj i drugoj sobi (trenutno ured u buducnosti djecja soba) ne koristimo. ugaseni su uvijek.

kupaona je uvijek nariktana na odredenu temperaturu i smanjim jedino ako nas duze nema, preko vikenda.

tako da mi treba samo za radijatore u boravku. njih je 2 i na jednom mi ne grije. ocito je trenutni ventil pokvaren. pa vec kad mijenjam stavio bi smart ventil i po mogucnosti xiaomijev s obzirom da imam dosta njihovih senzora.

i ako se pokaze ok onda bi promijenio i drugi u boravku i to je trenutno to.
Samo pazi, ventil i termostat ti nije ista stvar. Svi ti termostati(glave) idu na obične ventile.

Dam se kladiti da ti je iglica zaštekala na ventilu, a da je sam termostat zapravo u redu, pa si provjeri to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote