Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2009., 16:02   #1
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
CSS help !

Pozdrav svima, radim si novi dizajn stranice, i sve je dobro,
radim tako da mi u svim browserima izgleda jednako, ali ima
jedan problem, kod nekih laptopa se ne vidi dobro stranica,
sve se pomakne u ljevo, neznam zašto, jel netko zna što je
uzrok tome, ili ako se nešto treba ubacit u css da bude bolje
neka mi kaže ?

Hvala.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2009., 17:32   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893


Za pocetak to sto si napravio postavi negdje online pa da pogledamo u cemu je problem. Ovako, pitanje se cini kao da ja pitam: "e ekipa, auto mi ne radi, zna netko zakaj?".

Koje browsere si isprobao, koje verzije, na kojoj verziji ne radi kak spada, itd. Ak ocekujes napravit css layout koji izgleda u svim browserima isto unazad 5 godina, tesko, jedino ako imas volje i vremena za conditional CSS za svaki posebno.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2009., 22:29   #3
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
Radim na firefoxu 2.0.0.16 i IE 8.0.6001..beta2.

Ali rekao sam, u tim browserima mi dobro radi! ali imam kritike da
ne radi stranica dobro na LAPTOPIMA, znači na laptopu je sve pomaknuto
nekud u lijevo, ja neznam zašto je to, da li radi manjeg ekrana ili šta..

I nisam skužio ovo zadnje "conditional CSS", šta je to conditional?
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 15:45   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
www.google.com - conditional css
za lijene: http://www.sitepoint.com/blogs/2008/...or-better-css/

Site nemoze bit pomaknut lijevo na laptopu, jer to s laptopom nema veze, nego je na laptopu mozda drugaciji browser. Opet, posto nisi direktno pokazao kod negdje online, nema ti smisla uopce odgovarati sa mogucim rjesenjima jer:

- neznam koji browser koristis na laptopu
- nemam pojma kako HTML kod izgleda
- nemam pojma kako CSS kod izgleda
- nije tocno jasno sto znaci "pomaknut u lijevo" (sta? jedan container? vise njih? svi? itd).

Opet, s obzirom da koristis "laptopima", pretpostavljam da si isprobao na vise razlicitih sa vise razlicitih browsera i rezolucija. I naravno, laptopi mozda imaju manju/vecu rezoluciju od tvog monitora, iako to jedino utjece ako radis liquid css site i nebi imalo veze s pomaknutosti u lijevo.

__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 16:16   #5
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
poslao sam ti na e-mail od icq-a adresu, pa pogledaj.
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 16:49   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
fake email ili ga ne koristim, ne sjecam se vise.

postoji forum i PP.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 21:17   #7
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Dakle, problem je sto ne koristis wrapper container, nego ti je sve pozicionirano u odnosu ljevi na rub browsera. Tako ti je home/contact link alignan desno, i zato dolazi do razlika u izgledu kod raznih browsera i cim promijenis rezoluciju u windowsima (ili koristis wide monitor), a zapravo jedino site izgleda dobro ako ga gledas u rezoluciji za koju je prilagodjen (pretpostavljam 1024x768).

Ukratko, CSS ti je los, trebas napravit fixed size container koji se centrira u sredinu userovog browser prozora i u nejga onda trpat content, a ne micat containere od ljeve strane sa marginama. Plus, background ti izgleda lose u bilokojoj rezoluciji vecoj od 1024x768 jer si stavio da repeata po y, umjesto da stavis neku boju kao pozadinu a containere farbas u sta ti treba.

Preporucam da skines neki od gotovih CSS layouta i probas s tim.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2009., 19:27   #8
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
kao prvo ne trebaš se ljuti, jer ja to učim još !
Citiraj:
jer si stavio da repeata po y, umjesto da stavis neku boju kao pozadinu a containere farbas u sta ti treba.
al ja oću da kad upisujem text u stranicu da mi uvjek se pomoće dolje stranica, tj, ona tamnoplava linija, dakle to mogu samo sa Y, inaće bi bio čvrsti box bez pomicanja!?

Citiraj:
trebas napravit fixed size container koji se centrira u sredinu userovog browser prozora
Ja sam napravio margin: 0 auto, ALI TO NE RADI NA "IE"!! i kak sad da ostale onda pomićem unutra ako ne marginama ? možeš objasnit?
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2009., 12:27   #9
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ne ljutim se ja, ne brini. Samo ti kazem da grijesis u nekim temeljnim stvarima i ako se naviknes tako radit, kasnije ces se samo dublje i dublje u probleme zatrpat.

Ovo s tamnoplavom linijom... Poanta je da se ta tamnoplava linija radi sa Wrapper containerom, dakle definiras div sirine npr. 760 pixela, i centriras ga u browseru. Ako ne radi u IE, vjeroajtno treba dodat jos nesto, to mozes i sam proguglat ("align center div in IE"). Upravo zato ti netreba nikakva slika u pozadini body-a, nego samo stavis sivi background za body, a containeru unutar kojeg ti je cijeli site content odredis boju pozadine i centriras ga kako ti odgovara, a on se kasnije sam povecava i smanjuje ovisno o sadrzaju.

Uglavnom, da ne pisem ja tu cijeli CSS tutorial, peglaj po gugletu i trazi gotove css layoute te ih samo prilagodi kako ti odgovara. Osim sto ces naucit kako to treba raditi, olaksat ces si stvari za kasnije.

http://layouts.ironmyers.com/

Za pocetak kreni odavde.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2009., 19:45   #10
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
http://layouts.ironmyers.com/

A daaaj, šta je ovo, jesi ti vidio kako je to sve nabacano? to ima jedan svoj css u htmlu, i da bi još bila dva cssa izvan htmla, di piše da je za fonts, a ono je za margine, tj boxeve ! pa daj to je sve tak razbacano ! jel ima negdje neki jednostavni css stranice a da radi u više prowsera i na više veličina !?

Ja sam se sad mučio to razvlačit i slagat, al jok, nemreš si složit, to je tako glupo imenovano
sa .yui ovo, .yui ono, takvih ima barem 500 sad se ti snađi !
malixx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.04.2009., 11:50   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Vidim da neide ovo nigdje, jer osim sto ne baratas osnovnim pojmovima, neznas ni koristit google...

Prvo nauci CSS:
http://www.w3schools.com/css/default.asp

Ono sto tebi treba se zove 2 column layout, evo sto kaze google na prvoj stranici, s obzirom da to nisi mogao sam naguglat.

http://www.dynamicdrive.com/style/la...1-fixed-fixed/
http://www.thesitewizard.com/css/des...n-layout.shtml
http://www.ssi-developer.net/main/templates/
http://www.neuroticweb.com/recursos/2-columns-layout/



Dalje mi se neda raspravljat...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 16:47   #12
malixx
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 74
kak ti možeš meni reći da ja nemam pojma o nićem! ono što sam ja napravio u phpu i vbu možda ti nećeš nikad moći, nemoj mi govorit nešto ako me ne poznaš.

Kao drugo nisam neki retardirani kreten da mi tu davaš s j... googla stranice, ja sam pitao jel ti imaš možda neku SVOJU stranicu za učinje koja je najbolja ! a ove kaj si mi dao takvih sam si već našo dosta, i učim na njima.

Koristim google već barem 10 godina, i zato mi nemoj spominjat taj google više ! Eto, ni meni se neda raspravljat. hvala bog
malixx je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2009., 17:05   #13