Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2012., 14:34   #4291
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema nekih posebnih prava. Neka vidi s trgovinom da li je nešto moguće, ali sumnjam.

sta nije (ili bi trebalo bit) unutar 7 dana no questions ask ?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:37   #4292
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sta nije (ili bi trebalo bit) unutar 7 dana no questions ask ?
Samo za kupnju na daljinu. Ona je bila u trgovini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2012., 14:39   #4293
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Samo za kupnju na daljinu. Ona je bila u trgovini.
aha ,ok, to sam zaboravio, sori.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:50   #4294
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema nekih posebnih prava. Neka vidi s trgovinom da li je nešto moguće, ali sumnjam.
pretpostavio sam da nema pomoći al reko idem pitat
vidjet ću danas jel se može šta dogovorit s njima
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:58   #4295
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Samo nemoj reći da je preskup nego udari muljažu tipa 'prevelike dimenzije pa ne stane u xxxxx' i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 15:53   #4296
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma i da prime frižider nazad, i vrate lovu, tražit će naknadu dostave. Al dal će onda bit jeftinije...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2012., 20:22   #4297
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Ima li netko iskustva sa Microlineom?
Kakvi su po pitanju izlaženja u suret kupcima?

Dali će priznati garanciju ako nema računa, ali ima garancijskog lista?

Naime imam jedan SSD koji će najvjerovatnije trebati na reklamaciju, imam original ambalažu na kojoj je garancijski list.
Disk je dobiven kao kompenzacija od strane druge osobe koja nije imala račun.

Ima li šanse da će ga Microline primiti ili moram slati van direkt OCZ-u?


EDIT:

Nema nikakvih problema ako nema računa, prema serijskom broju priznaju garanciju.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 13.07.2012. u 04:21.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 09:45   #4298
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Praktično znači da ispuniš online prijavnicu, skeniraš svu dokumentaciju, mailove, screenshotecve ili sve dokaze koje imaš. Ili im osobno to odneseš, šta ti je lakše.

https://prijava.mingorp.hr/CD/prijava.jsp

Također im možeš dati još jednu šansu da ih kontaktiraš prije i citiraš to.




To obično prolazi- jednom kolegi forumašu sam bio pomogao oko slične stvari i nakon razgovora s njima je dobio robu po izuzetno povoljnoj cijeni.
Išao na "davanje još jedne šanse". Poslao mejl i na upravu i na trgovinu, totalni ignore od prošlog petka...
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 10:37   #4299
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Zakonski rok za odgovor im je 15 dana. Doduše, to se odnosi na preporučeno pismo, ali valjda i za elektronsku komunikaciju važe ista pravila.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 10:41   #4300
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ma znam, ali dosta govori o odnosu firme s kupcima
Interpol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2012., 15:21   #4301
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mislim da ih inspektorat ne može kazniti na osnovu maila, dok ako ne odgovore na preporučeno dobiju od 10-100 k kuna kazne i odgovor napisan pismeno je čisti dokaz stava firme i ako je u suprotnosti s zakonom odmah se može sankcionirati.
Zato u velikoj većini slučajeva niti neće biti negativan.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 18:01   #4302
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Evo i updatea. Stiglo mi doma i papirnato rješenje.

"...u vezi s predstavkom... na temelju članka 42. stavak 3. Zakona o općem upravnom postupku...inspekcijski nadzor...pokrenuli postupak pred nadležnim prekršajnim sudom... protiv društva... glede povrede propisa čl.5 st.1 Zakona o zaštiti potrošača.

Utvrđeno je da isti prema Vama nisu ispunili ugovor na koji su se obvezali po plaćenoj ponudi te su na isti način postupili protivno gore navedenom članku citiranog Zakona."

Uglavnom, case closed. Ništa konkretno nisam postigao, ali moralna zadovoljština je tu. Potvrda onoga što sam i mislio i što je uostalom i jedino logično. Nadam se da će drugima pomoć ako se nađu u sličnoj situaciji, i da se neće vodit mentalitetom ovce. I da će se Diskont24 ubuduće prema kupcima odnosit s malo više poštovanja. Jer takvi i igraju na to da se ljudima neće dat zajebavat i da će jednostavno odustat.

Čak i tu na forumu je bilo komentara tipa "pa ne misliš valjda da bi jadni web shop trebao iz svog džepa pokrit razliku". Takvi i zaslužuju da ih svako dere di stigne
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 18:03   #4303
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ajde pobriši sve privatne podatke i uploadiraj na net da drugi se mogu pozvati na to.


Da pojasnimo :


Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
Sad, pošalji ponovni upit inspektoratu jesu li postupili po:


Citiraj:
Članak 143.
.....
(3) Nadležni inspektor će rješenjem narediti trgovcu otklanjanje utvrđene nepravilnosti određujući rok u kojem se ta nepravilnost mora ukloniti ako tijekom inspekcijskog nadzora utvrdi da:
– bez opravdanog razloga nije potrošaču ispunio ugovor (članak 5. stavak 1.),
i

Citiraj:
Članak 144.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
– bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor sklopljen s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5. stavak 1.),
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 13.07.2012. u 18:09.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 15:56   #4304
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 11:42   #4305
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova

Veliko HVALA!.



Znači za sve ljude - ukoliko naručite nešto preko webshopa, i onda oni počnu muljati zbog porasta cijene na tržištu ili nekog drugog razloga ne žele isporučiti - evo komad papira koji im možete poslati što ih čeka.


BTW. Interpol - piše što su napravili - po službenoj dužnosti su pokrenuli postupak pred prekršajnim sudom. Vjerojatno im ne gine kazna od 10-100 k kuna.
Tako da daleko od toga da ništa nisi postigao. Za sebe i za nas ostale si postigao puno.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 11:58   #4306
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Isti slučaj - Protis... inspektorat nije učinio ništa. Valjda ovisi o faktoru sreće.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:07   #4307
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Isti slučaj - Protis... inspektorat nije učinio ništa. Valjda ovisi o faktoru sreće.

Jesi platio i dobio racun ili potvrdu?

Ja sam imao situaciju kada sam platio proizvode po pogrešnoj (nižoj cijeni) i dobio racun, kasnije je potvđeno od strane uvoznika da se radilo o greški, ali trgovina je nakon nekog vremena potvrdila da čim se dobije racun, da je to vrsta ugovora.
Dakle, cak i ako se naznaci placanje pouzecem i dobije se neka vrsta racuna (na mail prije dostave), trgovac je duzan ispoštovati dogovoreno.

Sada je pitanje, tko je kriv ako recimo msan pogrešno naznaci cijenu, diskont24 recimo proda uređaj po krivoj cijeni, a msan zatim odbije izdati robu diskontu po toj cijeni, jer je riječ o pogrešci.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:12   #4308
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ja nisam bio te sreće, nego mi nisu htjeli isporučit artikl dok nisam doplatio razliku, bez obzira na uredno ispostavljen račun 'po staroj cijeni' na mail. Plaćanje je bilo unaprijed. Radi se o Dipol trgovini, prošlog ljeta.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:14   #4309
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja sam Protisu platio prema ponudi, no roba je slijedeći dan misteriozno postala nedostupna, da bi došla tek nakon par tjedana. Također su mi rekli da ako ju želim, da moram nadoplatiti nekih 100kn jer je cijena od dobavljača u međuvremenu porasla.

Naravno, nisam htio nadoplatiti, poslali su ponudu koju sam uplatio i to je to. Nema više nadoplate, isplate, podplate i sl, ponuda je ponuda. Oni su onda rekli da će mi izvršiti povrat novca što je meni odgovaralo, ali nisam ga htio nazad jer je moja lova sjedila na njihovom računu mjesec dana dok sam ja dobio figu. Htio sam arktil koji sam platio.

Poslao sam im inspektorat koji je utvrdio da je sve u redu i da oni to mogu raditi. Imam negdje papir u arhivi od firme, ako ga nađem, skenirat ću ga i postati.

Tako da, valjda ovisi od firme do firme koga će drapiti i koga smiju drapiti, jer po zakonu ovo što su učinili nije dopušteno, bar koliko ja znam.

A možda sam samo ja bahati idiot u cijeloj priči
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:30   #4310
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jesi platio i dobio racun ili potvrdu?

Ja sam imao situaciju kada sam platio proizvode po pogrešnoj (nižoj cijeni) i dobio racun, kasnije je potvđeno od strane uvoznika da se radilo o greški, ali trgovina je nakon nekog vremena potvrdila da čim se dobije racun, da je to vrsta ugovora.
Dakle, cak i ako se naznaci placanje pouzecem i dobije se neka vrsta racuna (na mail prije dostave), trgovac je duzan ispoštovati dogovoreno.
...
Evo, da se i ja nadovežem, kupovao svojedobno pred par godina za sebe i dvojicu kolega Asus 6800 grafičke, bila cijena nekih 1.800 kn što je bilo u 2-3 trgovine za nekih cca 500-600 kn jeftinije nego drugdje. Ulovio dvije i kod zadnje je Msan u međuvremenu skužio da je greška u cjeniku. Grafička je bila uplaćena u Nitelu i prodavač mi nije htio isporučiti jer su dobili obavijest da je greška u cjeniku. Srećom po mene, bio stajao šef (ili vlasnik) kraj nas i odmah se umiješao u razgovor i dao mi grafičku uz riječi da mene kao kupca ne smije dirati greška u cjeniku koja se našla kod uvoznika jer ionako ne kontaktiram ja s kao kupac s uvoznikom nego kontaktira trgovina i uvoznika nije briga da li je kartica u skladištu trgovine ili u rukama kupca.
Dakle, o greškama u cjeniku sve ovisi o stavu trgovca. Trgovac je taj koji od uvoznika dobije OBVEZUJUĆU PONUDU (ako ima odgodu plaćanja) ili RAČUN (ako plaća unaprijed ili kod preuzimanja robe) i tu nema govora o nadoplati KOD ROBE KOJA SE NALAZI KOD TRGOVCA. Za robu koja se preuzima od uvoznika naknadno, nakon što trgovac kupcu da ponudu, tu je već malo šarenija situacija, opet ovisi o trgovcu jer je vama kao kupcu dao OBVEZUJUĆU PONUDU koju je kupac PLATIO i tu ne bi smjelo biti govora o nadoplati ali, eto, živimo u Hrvatskoj pa je svatko šerif u svom dvorištu...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 12:46   #4311
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Sada je pitanje, tko je kriv ako recimo msan pogrešno naznaci cijenu, diskont24 recimo proda uređaj po krivoj cijeni, a msan zatim odbije izdati robu diskontu po toj cijeni, jer je riječ o pogrešci.
Kao što je kolega Sinac primijetio, kupca se uopće ne tiče ko je kriv. Plaćanjem ponude po važećem cjeniku, Diskont24 se obavezuje isporučit uređaj. Kako će oni to riješit sa MSAN-om je njihov problem.

Meni iskreno nije jasno da si netko može dozvolit da tako posluje. Reputacija tu očito ne igra ulogu, tako da koriste pasivnost ljudi u ovakvim slučajevima, uz opjevanu neefikasnost institucija
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 13:14   #4312
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
A kako bi ste se postavili da je obrnuto? Npr da se kupi nešto preko web-shopa, dobije se ponuda na mail, uplati se te trgovina zove sutradan da će artikl doć idući tjedan jer ih više nema na skladištu. Idući tjedan dolazi artikl, a vi provjerite u međuvremenu cijena pala, odnosno nova pošiljka ima niže cijene. Što onda? . Znači trgovina je vama prodala artikl po staroj (skupljoj) cijeni, a od nabavljača dobila novu pošiljku po nižoj.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 13:31   #4313
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Pa ništa, tough luck To što je u međuvremenu cijena pala ne mijenja činjenicu da sam ja pristao kupit proizvod po cijeni koja je važila u trenutku plaćanja. Jedino je pitanje u kojem je roku trgovac dužan isporučit robu.

Istina, neka normalna praksa bi trebala bit da se uvijek ide na ruku kupcu, ali to je već pitanje dobre volje trgovca
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 13:38   #4314
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Znam kako bi se postavio prema Protisu Da mi to napravi neki pošteni dućan, poput našeg kolege s foruma, bez pitanja. Pošteno je pošteno, to sam oduvijek cijenio.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 13:45   #4315
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Protis je u biti ispao pozitivan primjer u ovoj priči Nakon što je postalo jasno da od Diskonta nema ništa, pokušao sam i s Protisom. Oni su isto imali "akcijsku" cijenu na webu, ali sam nakon traženja ponude na mejl dobio pravu cijenu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 14:36   #4316
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
A kako bi ste se postavili da je obrnuto? Npr da se kupi nešto preko web-shopa, dobije se ponuda na mail, uplati se te trgovina zove sutradan da će artikl doć idući tjedan jer ih više nema na skladištu. Idući tjedan dolazi artikl, a vi provjerite u međuvremenu cijena pala, odnosno nova pošiljka ima niže cijene. Što onda? . Znači trgovina je vama prodala artikl po staroj (skupljoj) cijeni, a od nabavljača dobila novu pošiljku po nižoj.
Prodavač je dužan kupca upoznati s rokom isporuke prije uplate a na kupcu je da odluči da li će platiti robu odmah ili čekati idu pošiljku. Isto tako može iduća pošiljka imati veću cijenu ako je cijena u dolarima ostala ista a tečaj dolara se promijenio.
To ti je isto pitanje da li kupiti nešto sada ili za dva mjeseca jer je daleko veća šansa da će za dva mjeseca taj artikl biti jeftiniji. Samo tako možeš čekati mjesecima i ništa ne kupiti...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 15:46   #4317
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
A kako bi ste se postavili da je obrnuto? Npr da se kupi nešto preko web-shopa, dobije se ponuda na mail, uplati se te trgovina zove sutradan da će artikl doć idući tjedan jer ih više nema na skladištu. Idući tjedan dolazi artikl, a vi provjerite u međuvremenu cijena pala, odnosno nova pošiljka ima niže cijene. Što onda? . Znači trgovina je vama prodala artikl po staroj (skupljoj) cijeni, a od nabavljača dobila novu pošiljku po nižoj.
To kupca nimalo nije briga. Kupuje po cijeni koju je dogovorio. I kad se u međuvremenu cijena poveća i kad se smanji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 16:58   #4318
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Javio se i Diskont24. Mislim, svaka čast na postojanosti. Zadržali su istu razinu susretljivosti do samog kraja. U odgovoru su samo naveli da je izvršen povrat novca i priložili potvrdu. Zaboli njih za prijave i prekršajne postupke
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2012., 21:16   #4319
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To kupca nimalo nije briga. Kupuje po cijeni koju je dogovorio. I kad se u međuvremenu cijena poveća i kad se smanji.
Mislim da bi većina ljudi popljuvala tu trgovinu samo tako da im netko to napravi. E vidite kak je njima .
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2012., 09:43   #4320
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Mislim da bi većina ljudi popljuvala tu trgovinu samo tako da im netko to napravi. E vidite kak je njima .
Nema tu "pljuvanja", radi se o poslu kod kojeg je kupac zaštićen zakonski, ali i mora poštivati dogovor / ugovor o kupoprodaji. Ako naručuješ naručuješ, cijena se dogovara u tom trenutku, trgovina će imati ili veću zaradi ili gubitak. Stoga je bitno dobro se informirati.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na