Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2018., 14:25   #3631
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Ali ostaje problem passworda.
Vjerovatno i dalje koriste PLOAM password koji ne možeš ukucati na skoro ničemu.
Samo na rijetkim modulima koji imaju Web UI ili nečemu tipa UFibera,a Mikrotik sigurno nema tu opciju.
Već godinama obećavaju ali je nikada nisu dodali
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 14:36   #3632
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Nema nikakvih passworda, radi kao običan 1G multi-mode fiber sfp modul, samo što nije preko dvije niti nego preko jedne.

Za GPON sfp postoji ZISA OP151S modul koji radi na t-com optici, ima web ui u koji se može ukucati SN od starog ont-a i ploam password.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2018., 15:48   #3633
throwaway
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
nema PLOAM-a jer nije GPON nego (active?) ethernet ali vjerojatno postoji neka autentikacija preko DHCP-a (option 82?)
throwaway je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 13:10   #3634
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
Dok sam bio na tcom i kada sam mjerio brzinu graf na mjeranju je tocno pokazivao tvoje (cyanide) trenutne parametre prvih 0,5 sekundi , a onda bi "throttlao"(spustio) na brzinu koju placam, tako da mi se cini kao da jos to kod tebe nije u potpunosti gotovo...
mislim da ti treba SSD m.2 onaj ultra brzi

Zadnje izmijenjeno od: franehr. 25.05.2018. u 13:17.
  Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 15:27   #3635
cyanide
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Ma nije problem u SSDu, imam SSD, problem je što mi ne radi ovaj njihov glupi modem... Ja ne znam kako ga upaliti da radi... Nekad hoće nekad neće. Probao sam i restart i reset, nema šta nisam. A o opcijama koje nudi, to je za plakat. I ono malo što nudi ne radi kako treba. Zvat ću ih i tražit novi uređaj.
cyanide je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2018., 17:48   #3636
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ako malo popratiš temu o speeedportu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270478
doči ćeš brzo do zaključka da ako želiš miran san bez nerviranja, da je jedino rešenje ulaganje u svoj router.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2018., 11:14   #3637
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
Desetak godina lezao FTTB ispod moje zgrade, dodu tech i stave splitter, , zovem szk(tcom) kazu da ne mogu imat vise od 200Mbit/s, cini mi se da cu opet morat cekat par godina dok ne zazivi pravi FTTH , a do tada Iskon.
  Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 12:07   #3638
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
10.45 h vrisnulo sve izgleda ne samo meni

11:55 opet radi optika područje zagreba kak vele na szk-u
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 30.05.2018. u 12:59.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 17:01   #3639
throwaway
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
terastream

je li se netko već probao spojiti na terastream preko svoje opreme (npr. mikrotik)?
throwaway je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2018., 21:58   #3640
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
Jel ima kakva akcija , il je i dalje iskon najpovoljniji?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2018., 12:39   #3641
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
Pozdrav, i dalje je Iskon "the man" za cijenu i brzinu.
Chatao sam sa nekim djelatnikom T-scuma, i mogu reci da su postali malo pameniji, nekako kao da mi je suptilno dao doznanja da nas mora tretirati tako u svrhu marketinga i prodaje. On mi mora reci da mi je najveca max brzina 100mbit/s(a sada mi je 200/100 na Iskonu) kako bi kasnije meni ili mojim ukucanima uvalio jos bezpotrebnih usluga, kao na primjer telefonska linija tako da mogu nazvati ako hocu rodicu u japanu, a pogotovo max tv uh za prodati maxtv bi vlastitit bubreg prodali...
  Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 22:11   #3642
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Sta samo je jedan trazio gigabit u tcoma? Cudno nema nikog da se hvali jos
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2018., 02:07   #3643
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Nista od toga ocito jos.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 17:18   #3644
franehr
Guest
 
Postovi: n/a
a za koga?nas 30 na ovom forumu? starci po hr neznaju ni 100mbps koristiti a kamoli tera... bespotrebna investicija da se mene pita
  Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 17:48   #3645
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nah, to je ulaganje u budućnost. Bakar više nema smisla razvlačiti, jedino održavati.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2018., 18:00   #3646
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
mislim da nema potrebe za sada skakati na gigabitne brzine vec siriti postojecu opticku mrezu, ali ovo je samo da se moze reci da si prvi u hr ili u europi. dobro je znati da se moze, ali dal je potrebno, sada jos nije
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 17:52   #3647
papa4ever
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 6
Ima li netko informacija o širenju Terrastreama u Zagrebu? Konkretno na području Knežije, gdje je prije bila Baschiera...
papa4ever je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 17:56   #3648
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Operateri su dužni objaviti namjeru postavljanja (gradnje) svjetlovodne distribucije i to možeš naći na njihovim stranicama ili na interaktivnom GIS portalu HAKOMa ili u arhivi vijesti.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1423

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 18:03   #3649
papa4ever
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 6
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Operateri su dužni objaviti namjeru postavljanja (gradnje) svjetlovodne distribucije i to možeš naći na njihovim stranicama ili na interaktivnom GIS portalu HAKOMa ili u arhivi vijesti.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1423

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
Thanks, znam to, ali ovdje se ne radi o proširivanju mreže (optika je već provučena u kvartu do stanova), nego se radi o promjenama na centrali koje omogućavaju veću brzinu (za manje novaca).
papa4ever je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 18:08   #3650
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Aha, sad sam skužio na što misliš.

Samo HT-ova novogradnja optičke infrastrukture će dobiti te nove brzine, jer je kompletno drugačiji tip mreže. Nema smisla ponovno razvlačiti hrpu optičkih niti i micati pasivne splittere. Mi na "staroj" optici se ne trebamo nadati nekim poboljšanjima još neko vrijeme.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 18:12   #3651
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor papa4ever Pregled postova
Ima li netko informacija o širenju Terrastreama u Zagrebu? Konkretno na području Knežije, gdje je prije bila Baschiera...

pa prije par mjeseci je došo mail tehničarima dok su bili kod mene da se pripreme za tesnu fazu špansko malešnica i zanemariv dio črnomerca,najvjerojatni je da će ako nisu priključit par priključaka po kvartu,da vide kako utječe na ostatak mreže,po tome kolko pratim informatičke časopise u njemačkoj,tamo se tek spremaju novi speedport uvađati za sličnu uslugu,tako da brijem da za nas obične smrtnike će još minimalno 2g proć dok nm bude dostupno,poznajući tcom može se desiti da će ispočetka samo na novim linijama bit dostupno a nas na postojičim će staviti na kraj.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 19:39   #3652
papa4ever
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 6
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Aha, sad sam skužio na što misliš.

Samo HT-ova novogradnja optičke infrastrukture će dobiti te nove brzine, jer je kompletno drugačiji tip mreže. Nema smisla ponovno razvlačiti hrpu optičkih niti i micati pasivne splittere. Mi na "staroj" optici se ne trebamo nadati nekim poboljšanjima još neko vrijeme.
Ja imam sreću da mi je u zgradu uveden FTTH ove godine, nema splittera
papa4ever je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2018., 16:29   #3653
joule1309
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 50
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Mi na "staroj" optici se ne trebamo nadati nekim poboljšanjima još neko vrijeme.
Da, nije nam lako... Ali preživjet ćemo nekako i sa ovih bijednih 200/100!
joule1309 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 19:50   #3654
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Nigdje ne mogu pronaći da li na T-Com ili Iskon optici ima ograničenje (fair usage)?
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 20:32   #3655
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Koliko mi je poznato, nema.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 21:29   #3656
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Nisam 100% ali čini mi se oko 6TB da im je limit, ali kažem, nisam 100%
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 19:59   #3657
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Pozdrav, imam u zgradi uvedenu optiku do svog kata. Odatle pa do stana je hodnik od desetak metara. Stanari su se dogovorili da nema postavljanja kanalica po hodniku, sve što se radi mora ići podžbukno i mora se vratiti u prvobitno stanje. Oko toga nema kompromisa. HT-ovi tehničari kažu da ne mogu uvesti kroz postojeći bužir telefonskog kabela jer je premalo mjesta i kutevi su preoštrito, ne rade nikakve zahvate da se podžbukno dovede kabel do stana. Prema njima kod mene nije moguće u stan uvesti optiku. Osuđen sam na 4 Mbit/s (koliko dopušta propusnost parice jer sam udaljen od centrale), a imam optiku na 10 m od stana! Totalni apsurd!

Zaključak je da treba uzeti stvar u svoje ruke. Od istog mjesta u hodniku gdje je optika, do stana ide i glavni dovod struje, s bužirom koji je dosta širi nego onaj u kojem je parica. Probao bih kroz njega progurati optički kabel koristeći foršpan. Što mislite o toj ideji?

Zna li netko koji tip optičkog kabela HT inače koristi za taj spoj do samog stana?

Optički kabel u hodniku završava LC konektorom http://www.l-com.com/product_images/...PF-LC-SMBL.JPG Koji priključak treba biti na dijelu koji će završiti u stanu i koji se uključuje u ONT?

Pretpostavljam da su za spajanje priključaka na kabel potrebni posebni alati pa bi bilo najbolje kad bi mi u trgovini u kojoj kupujem kabel i priključke odmah spojili jedno s drugim. Postoji li trgovina koja radi tako nešto?



Ima li nade za mene ili sam osuđen na 4 MBit/s u 2018.?
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 21:40   #3658
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Pa javlja li ti njihova stranica da imaš dostupnu optiku na tvojoj adresi? Ako da podnesi zahtjev i kad dođe tehničar dogovori se s njim da odradiš potrebno o vlastitom trošku, a on će ti objasniti što treba.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 22:02   #3659
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Pa što sam ne oštemaš tih 10 m i staviš kanalicu podžbukno i zagletaš. Nije to neki posal za tako malu udaljenost, a puno bi dobio.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 00:03   #3660
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Citiraj:
Autor Europium Pregled postova
Pa javlja li ti njihova stranica da imaš dostupnu optiku na tvojoj adresi? Ako da podnesi zahtjev i kad dođe tehničar dogovori se s njim da odradiš potrebno o vlastitom trošku, a on će ti objasniti što treba.

To sam i napravio, ali nisu došli nego javili da je nemoguće s gore navedenim objašnjenjima (dvaput pokušavao).


Mogu ja štemati, ali ne znam koji točno kabel i konektor kupiti i kako ih spojiti. Sad već u sustavu imaju da je kod mene nemoguće uvesti optiku i kako sam čuo neće ni prosljeđivati tehničarima nego me samo otpiliti iz SZK. Jedina šansa je da ih dovedem pred gotov čin i sam uvedem.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na