Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2017., 10:11   #1
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
R9 380 G1 novo hlađenje

Pozdrav svima, imam ovako jedno pitanje, pošto baš po netu ne mogu naći ništa konkretno za ovu karticu vezano za accelero hladnjake, zanima me dali je netko možda na nekoj od 380 ili slične jačine kartici stavljao accelero hladnjak?

Imam skroz silent PC znači radi se o Fractal Design R5 kučištu i u principu jedinu glavobolju mi stvara grafička jer su ventilatori bezobrazno bučni, naravno u mirovanju je sve silent ali kada upalim igru (DOTA 2) jedina igra koju vrtim mi doslovno previše buči.

Prije sam imao 5770 sa accelero pasivnim i začuđujuće temperature sa pasivnim su bile čak i do 10c manje u DOTA 2 nego sa njenim hlađenjem a PC je bio nečujan, pošto sam u međuvremenu nadogradio na R9 380 zanima me dali bi ta kartica mogla izdržati sa pasivnim i koliko bi zapravo tih bio neki accelero sa hladnjakom? Jer realno gledano 300-400kn za hladnjak dati i nije mala investicija, obzirom na to da je kartica ionako već polagano počela izlatiti iz svog vremena ali za moje potrebe za DOTA 2 je i više nego dovoljna.
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 10:16   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
Pozdrav svima, imam ovako jedno pitanje, pošto baš po netu ne mogu naći ništa konkretno za ovu karticu vezano za accelero hladnjake, zanima me dali je netko možda na nekoj od 380 ili slične jačine kartici stavljao accelero hladnjak?

Imam skroz silent PC znači radi se o Fractal Design R5 kučištu i u principu jedinu glavobolju mi stvara grafička jer su ventilatori bezobrazno bučni, naravno u mirovanju je sve silent ali kada upalim igru (DOTA 2) jedina igra koju vrtim mi doslovno previše buči.

Prije sam imao 5770 sa accelero pasivnim i začuđujuće temperature sa pasivnim su bile čak i do 10c manje u DOTA 2 nego sa njenim hlađenjem a PC je bio nečujan, pošto sam u međuvremenu nadogradio na R9 380 zanima me dali bi ta kartica mogla izdržati sa pasivnim i koliko bi zapravo tih bio neki accelero sa hladnjakom? Jer realno gledano 300-400kn za hladnjak dati i nije mala investicija, obzirom na to da je kartica ionako već polagano počela izlatiti iz svog vremena ali za moje potrebe za DOTA 2 je i više nego dovoljna.
pa ako bi vec spreman bio ulozit 300-400 kn, jesi razmisljao da je prodas i nadoplatis 300-500 kn i uzmes rx470, bilo koju neturbo verziju, gasi ventove u idleu i vecinom su puno efikasnije i manje bucne od te tvoje trenutne, a i sam kazes das nisi zahtjevan korisnik
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2017., 11:51   #3
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Osobno imam MSI 380-ku i mogu reći da nemam nikakvih problema s bukom, pošto se ventovi u nekim igrama uopće i ne pale, tek se na 60 stupnjeva upale i onda postepeno podižu brzinu po potrebi. Ne znam kakvi su Gigabyte hladnjaci, dosad sam redovito MSI koristio.

Kao što kaže @nick, bolje ti je prodati te kupiti bolju i efikasniju grafu nego uzimati hladnjak; ovisno koliko si spreman nadoplatiti, 470-ka ili 1050Ti (još ponešto jeftinija) odličan izbor, a razlika u cijeni zanemariva kad pogledaš što dobiješ.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 13:27   #4
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Nisam razmišljao o prodaji i kupnji nove, mislim da ću se možda odlučiti na taj korak.
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 16:02   #5
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
Osobno imam MSI 380-ku i mogu reći da nemam nikakvih problema s bukom, pošto se ventovi u nekim igrama uopće i ne pale, tek se na 60 stupnjeva upale i onda postepeno podižu brzinu po potrebi. Ne znam kakvi su Gigabyte hladnjaci, dosad sam redovito MSI koristio.

Kao što kaže @nick, bolje ti je prodati te kupiti bolju i efikasniju grafu nego uzimati hladnjak; ovisno koliko si spreman nadoplatiti, 470-ka ili 1050Ti (još ponešto jeftinija) odličan izbor, a razlika u cijeni zanemariva kad pogledaš što dobiješ.
Imao Gigabyte R9 380 i sada imam MSI Gaming R9 380, mogu reći da je MSi osjetno hladnija pa i tiša (iako meni ni gigina nije bila toliko bučna da to nije za slušati).

Što se savjeta tiče slažem se, rađe to prodaj za koliko ide pa uzmi novu RX470 (imaš čak trenutno na sniženju i RX480 od MSI-a za nekih 1.750-1.800kn)
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 17:03   #6
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
Pozdrav svima, imam ovako jedno pitanje, pošto baš po netu ne mogu naći ništa konkretno za ovu karticu vezano za accelero hladnjake, zanima me dali je netko možda na nekoj od 380 ili slične jačine kartici stavljao accelero hladnjak?

Imam skroz silent PC znači radi se o Fractal Design R5 kučištu i u principu jedinu glavobolju mi stvara grafička jer su ventilatori bezobrazno bučni, naravno u mirovanju je sve silent ali kada upalim igru (DOTA 2) jedina igra koju vrtim mi doslovno previše buči.

Prije sam imao 5770 sa accelero pasivnim i začuđujuće temperature sa pasivnim su bile čak i do 10c manje u DOTA 2 nego sa njenim hlađenjem a PC je bio nečujan, pošto sam u međuvremenu nadogradio na R9 380 zanima me dali bi ta kartica mogla izdržati sa pasivnim i koliko bi zapravo tih bio neki accelero sa hladnjakom? Jer realno gledano 300-400kn za hladnjak dati i nije mala investicija, obzirom na to da je kartica ionako već polagano počela izlatiti iz svog vremena ali za moje potrebe za DOTA 2 je i više nego dovoljna.

Jesi li stoposto siguran da se to grafa cuje, koji je ostatak kompa.
To je ipak duplo ili vise brza grafa pa ti i procesor vise radi.
Ako ti ne treba vise od 60 fps upali FRTC u driverima, mozda ti to rijesi problem.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 19:43   #7
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Ja imam samo ugodna iskustva sa njihovim kulerima (kvaliteta, učinkovitost, podrška proizvođača)

Oba kulera su naravno bila aktivna, koje sam sriće pasivom bi skrija VRM na grafi.

Prvi kuler je bija AC xtreme 7970 za 280X - rabljeni, očuvan 150kn (nakon prodaje grafe otiša brzo za 200kn)
Zimi kad sam ga prodava je drža grafu (280X) na max 53C i to u Furmark odronu (u igrama je bila još manja temp)

Kejs je bija provjetreni CM 690

Nakon dosta vrimena sam nabavija povoljno Gnjidabajt R9 390 G1 i upeca ponovo AC Xtreme II za 200kn, i evo ispod extra dojmova

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=3503

Ovaj prvi kuler sam nabavija doslovno iz zajebancije jer se Safirka R9 280X nije puno grijala, kuler bija dosta jeftin, a moj šarafciger dosta hladan..

Ovaj drugi je bija nužda - nažalost (unatoč provjetrenom Fractalovom R4 kejsu sa 4x14cm ventovima)

Dakle strpljivo ka piton čekaj i Njuškaj, naletit će prigoda do lita, ako ti uši ne skviknu do tad
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na