Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2010., 18:19   #1
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Lightbulb Kompjuter shop

Pozdrav.
Da ne radim prevelike uvode/skratim pricu preci cu odmah na stvar. Imam nesto novca viska i prostor na dobroj lokaciji za trgovinu racunala. Dakle, kako uci u tu granu i da li se isplati? Kolika su mi potrebna ulaganja za pocetak (uz vec navedeno da imam poveci prostor besplatno). Da li otvarati i servis uz to... Ova grana me zanima jer se i sam bavim jednim relativno uskim podrucjem u IT-u te internet i politickim marketingom.
Evo sad par mojih razmisljanja, strucni savjeti bi mi pomogli:
Sirina asortimana itekako ima utjecaja na pridobivanje kupaca... Kako to osigurati bez nekih preglomaznih izdvajanja... Prerizicno mi je sada nakupovati se svega i svacega jer neprodana racunalna oprema nakon par mjeseci vec gubi ozbiljno na cijeni... Mozda da se fokusiram samo na notebookove? Da li je moguce u hr uzeti neku fransizu/partnerstvo te time osigurati da mogu dobiti dijelove nakon sto ih prodam (npr. prodam danas notebook, sutra ga isporucim nakon sto ga dobijem od svog "partner" ducana).
Ujedno se planiram dobrim dijelo orijentirat i na internet prodaju, ali ne odmah na pocetku (mada smatram itekako vaznim imati ponudu/cijenik odmah na internetu).

Uglavnom, bilo kakva pomoc od osoba koje imaju iskustva s ovim oblikom poslovanja/u ovoj grani bi bila itekako pozeljna. Takodjer, poslovni kontakti bi bili vise nego dobrodosli

Pozdrav.
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:32   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
O kojem se gradu/lokaciji konkretno radi?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2010., 18:42   #3
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Pokusajmo zanemariti to za sada
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:43   #4
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Ujedno se planiram dobrim dijelo orijentirat i na internet prodaju
jos jedan
Citiraj:
bilo kakva pomoc od osoba koje imaju iskustva s ovim oblikom poslovanja/u ovoj grani bi bila itekako pozeljna
naravno, pada mi na pamet jedna posebno
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:44   #5
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
jos jedan
naravno, pada mi na pamet jedna posebno
Hvala na konstruktivnim prijedlozima...
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:51   #6
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Pozdrav.
Da ne radim prevelike uvode/skratim pricu preci cu odmah na stvar. Imam nesto novca viska i prostor na dobroj lokaciji za trgovinu racunala. Dakle, kako uci u tu granu i da li se isplati? Kolika su mi potrebna ulaganja za pocetak (uz vec navedeno da imam poveci prostor besplatno). Da li otvarati i servis uz to...
A čuj ako imaš na raspolaganju poslovni prostor na frekventnoj lokaciji besplatno (ako sam dobro skužio), kapital, znanje i ako se radi o manjem gradu s još recimo 2 IT shopa uvrh glave onda go for it Naravno, ako se radi o Zagrebu onda ipak ne jer će te ''velike ribe'' pojesti u smislu konkurentnosti, ponude i uhodanosti posla.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:51   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Hvala na konstruktivnim prijedlozima...
Očekuj još 2 stranice pljuvanja pa tek onda neke prijedloge... Ovo ti je takav forum.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:53   #8
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
a ne, nikako!

thopok, kao i uvijek, samo pogadja bit problema(tako su i onda svi hrabrili)

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A čuj ako imaš na raspolaganju poslovni prostor na frekventnoj lokaciji besplatno (ako sam dobro skužio), kapital, znanje i ako se radi o manjem gradu s još recimo 2 IT shopa uvrh glave onda go for it Naravno, ako se radi o Zagrebu onda ipak ne jer će te ''velike ribe'' pojesti u smislu konkurentnosti, ponude i uhodanosti posla.
dok klaun najbolje zna...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:55   #9
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
Split... Nema vise Ve-mila, a ni HG Spota (bar do restrukturiranja)... Links je na relativno zabacenoj lokaciji...
Pretezno me zanima neka fransiza i kolika su minimalna ulaganja... raspolazem sa solidnom kolicinom novca, ali ne znam da li je to dosta...
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 19:00   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a uglavnom radis kao i svi ovi nasi webshopovi, povezes se s sto vise domacih uvoznika. Pokusas ismusti sto veci rabat u pocetku, radis s minimalnom marzom i to je to. Jednostavno koliko i zvuci nazalost, mnoze se ko svinjska gripa.
E sad, ako si covjek pa se javljas na telefon, odgovaras na mail, ne seruckas oko toga da nesto mozes isporuciti kada znas da ne mozes itd.....e u tom slucaju ne moras bas raditi s najmanjom marzom jer si vec u startu bolji od recimo protisa pa mozes racunati na njihove musterije
Ako dogovoris s nekom dostavnom sluzbom malo bolju cijenu dostave (ili jednostavno pokrenes guzicu i na kraju radnog dana sve osobno predas na postu (sto cijenu hpexa srusi gotovo na nivo koji imaju masovni spammeri tipa neckermann)...eee, tada vec mozes racunati i na musterije nekih drugih shopova koji imaju ok uslugu i cijene ali boli ih k sto salju najskupljom dostavom po 55kn koja za tu love ne garantira ni kada ce paket doci ni do koliko sati a bome ni da ce uopce doci unutar 7 dana ako nekim cudom zivis na otoku nekom a njihov kombi je tamo vec ovaj tjedan

i da, servis je dobra stvar. Kud ti donosi musterije (sve su to obicno krepana napajanja, diskove, memorije i slicne budalastine koje vise nemaju garanciju pa im mozes odmah prodati novo) tu ruke uvijek kostaju vise nego sto vrijede. Naravno ako su tvoje, ako ces placati nekome drugom da to radi u startu racunaj na bankrot u iducih 15 dana.
Pogotovo dok si ne sredis deal s nekim firmicama koje ce biti redovne ovce za sisanje, bez njih niti jedna mala trgovina/servis nema mogucnosti prezivljavanja.

I da, moj savjet da odjebes IT i krenes s bijelom tehnikom. Tu je puno lakse tuci pare, marze su vece pa je lakse biti konkurentan ako nisi pohlepan i imas niske troskove. Kasnije kad ti to bude dobar izvor prihoda krenes s onime sto sam napisao gore.
Bez pocetnog kapitala i drugog posla koji ce servisirati prazne hodove mislim da su svi webshopovi unaprijed osudjeni da zavrse putevima beštije i hardveraja.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2010., 19:06   #11
Tajitaj
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: bla
Postovi: 6
hm, bijela tehnika? Koliko sam ja citao i vemil i hg spot su se zeznuli izmedju ostalih stvari s bijelom tehnikom... Veca marza, al ujedno i veci transportni/skladistni troskovi... A i kriza na taj sektor vise utjece nego na it...
E da, da naglasim, webshop tek kasnije... Ako ista bude od "pravog" ducana.
Tajitaj je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 19:49   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Bolje otvori kafić/birtiju nego se zamarat s kompjuterima, propast ces prije nego otvoris.
Danas svaki klinjo zna servisirat kompjuter, PC dijelovi se mogu nabavit cak i u konzumu jbt, a webshopova ima 2800...
Ne trudi se.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:04   #13
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
ja se nalazim u splitu i zbog lose ponude u splitu i napuhanosti cijena isao sam vani kupiti novi komp. Ako ce cijene biti povoljne damo naprid inace ces tesko uspit.
Kad vidim procesor i techware i njihove cjene padne mi mrak na oci
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:05   #14
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Takodjer glas za birtiju

Internet caffe je dobra lova u sezoni kad vec zivis na moru, a spojit ces ugodno s beskorisnim
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:09   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Bolje ti je otvorit fast food nego inf. dućan
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 20:20   #16
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
neki cak predlazu igraonicu

Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Split... Nema vise Ve-mila, a ni HG Spota (bar do restrukturiranja)... Links je na relativno zabacenoj lokaciji...
ocito u ovom gradu ne postoji tolika potreba za racunalima?

mozda suradnja s Apple-om?
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
Kad vidim procesor i techware i njihove cjene padne mi mrak na oci
upravo tako, nece ni thopoka "niko privarit"

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Bolje ti je otvorit fast food nego inf. dućan
Popeye 2?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 21:26   #17
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
....
Uglavnom, bilo kakva pomoc od osoba koje imaju iskustva s ovim oblikom poslovanja/u ovoj grani bi bila itekako pozeljna. Takodjer, poslovni kontakti bi bili vise nego dobrodosli

Pozdrav.
Krenes ovako i zavrsis ovako.

Dovoljno?


Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
... Ovo ti je takav forum.
A ti si clan.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 21:54   #18
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Et da se i stari biznisman javi

Otvori All in One :P firmu
Baziras se na servis računala, a u trgovini držiš par laptopa, par gotovih konfi, tinte zamjenske sa čipovima, dvde i cde...i tu i tamo koju konponentu, a ostalo radiš po naruzbi - ako netko neš treba drugi dan dobije ili tokom dana (skokneš u links)
A ako imaš malo veci prostor, tipa na dva kata, donji kat lupiš neki mali šank i prodaju (svega osim alkohola) te par kompa za net....A gornji lupiš tzv prodavaonicu....

Čak i da u Zagrebu otvoriš tak nešt slično, ici ce...Moraš sam biti pametan, nemoj se bazirati na to da budeš najeftiniji od cijele hrvatske...A to što se priča da ce te velike ribe popapati, nece ako si pametan! Budi čovjek i uspijeti češ, istina je majka! Bez laži i muljanja, tipa netko nešt naruci, kažeš prekosutra daš mu sutra! i Takve cake, cijena nije toliko važna! Važno je znanje i uljudnost!

Što mislite zašto velike ribe tipa v i h odu papa? I zašto L koji je čak skuplji od 70% naše ljepe uspijeva i ide dalje? Mislim da svatko iskusan i sa malo mozga zna zašto...

A split ako je links tamo jedini...moje je ako imaš volje i živaca i znaš raditi sa ljudima, a pogotovo novaca (računaj za početak 300 000kn minimalno+ 100 000 bar na racunu za loše dane) IDI U TO!!

eto jedno kvalitetno odgovaranje

EDIT

Za poslovne kontakte se javi na pm.... reči ču ti sve najbolje dobavljače i dobre ljude za poslovanje...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 21:59   #19
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
hm, bijela tehnika? Koliko sam ja citao i vemil i hg spot su se zeznuli izmedju ostalih stvari s bijelom tehnikom... Veca marza, al ujedno i veci transportni/skladistni troskovi... A i kriza na taj sektor vise utjece nego na it...
E da, da naglasim, webshop tek kasnije... Ako ista bude od "pravog" ducana.
a cuj, samo prijedlog. Ako bi isao na distribuciju msana ili nekog slicnog boli te k za transport i skladiste, roba stize 3 puta tjedno o njihovom (koliko znam, ako grijesim neka netko ispravi) trosku i osim ako u jednom danu ne prodas 10TVa tesko da ti treba neko ogromno skladiste, proslo vrijeme CRTova.
Nisu vemil i hgspot propali zbog bijele tehnike kao takve nego zbog puno stvari koje su bile lose poslozene. Bijela tehnika im je bila posljednja slamka spasa a vjerujem da je nesto tu bilo i zbog pritiska uvoznika.
Tako da su se time vise srozali u nasim ocima nego sto im je to stvarno bio uzrok kraja.

a sto se tice ITa, vjerujem da ti je to blize pa otuda zelja. Moze se ziviti od toga u sredini koja nema previse konkurencije. Problem je s robom, ona bitna brzo gubi vrijednost a marza je premala da si to mozes priustiti ako zelis u startu biti konkurentan. Sitnarije su drugo ali to ne ide previse a ako nemas onda si tek nista
Raditi po sistemu narudžbi nije lose ali samo ako si u vezi s distributerima koji robu dostavljaju barem tri puta tjedno, za duže ljudi nemaju volje i naručiti će preko neta. To u principu ostavlja samo msan koji je sve samo ne povoljan. I eto nas opet na konkurentnosti.
Za webshop ti je Split samo mana, lako je ovima iz Zg srediti da im dovezu robu isti dan i spakirati (ili idu po nju, kako vec). Tebi dok stigne pa dok ti posaljes krajnjem kupcu.....pogledaj thread o protisu i komentare ljude koji su tri dana cekali na artikl. Biti ce ti sve jasno.

Ali vidio sam ovdje u vk da neki lik zivi prodajuci samo ms industrial periferiju i slicne budalastine, vjerojatno prodaje i ostalo ali ne drzi u lokalu. Nisam nikada usao u tu trgovinu ali cesto pokraj njega pijem kavu i isto tako nisam bas vidio neke musterije da ulaze.
No ako on uspijeva tako prezivjeti vec godinu dana ocito je da se moze.

Kompleksna je to tema, vise za kavu nego za forum. Tko ti kriv pa si daleko
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 22:13   #20
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Moze se ziviti od toga u sredini koja nema previse konkurencije.
Vjeruj može se i sa konkurencijom

Citiraj:
Problem je s robom, ona bitna brzo gubi vrijednost a marza je premala da si to mozes priustiti ako zelis u startu biti konkurentan.
Zato ne držiš hitech komponente u ducanu...isporuka kroz 48h ide...ima dobavljača koji šalju isti dan, ti dobijep drugi (platiš preko računa, mailaš uplatnicu oni šalju)

Citiraj:
Sitnarije su drugo ali to ne ide previse a ako nemas onda si tek nista
Raditi po sistemu narudžbi nije lose ali samo ako si u vezi s distributerima koji robu dostavljaju barem tri puta tjedno, za duže ljudi nemaju volje i naručiti će preko neta. To u principu ostavlja samo msan koji je sve samo ne povoljan. I eto nas opet na konkurentnosti.
MSan je zadnji izbor, a i kao prvo njega je nemoguce dobiti odma na početku...

Citiraj:
Ali vidio sam ovdje u vk da neki lik zivi prodajuci samo ms industrial periferiju i slicne budalastine, vjerojatno prodaje i ostalo ali ne drzi u lokalu.
O tom ja i pricam! Para je u takvim stvarima! Puno je starih kompova, puno se kvare loše stvari, puno ljudi treba miš po 30kn a ne po 300!

Citiraj:
Kompleksna je to tema, vise za kavu nego za forum. Tko ti kriv pa si daleko
Nema druge nego da doleti do zg, i ti doskočiš do zg pa svi troje sjednemo i svađamo se o tome
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 22:32   #21
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
IT je jako nezahvalan posao tako da ako planiras uci u to ocekuj da ces zaradjivati prosjecno 6% na bilo cemu.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:07   #22
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Mislim da se zaboravlja jedan bitni aspekt općenito trgovanja, a to su uvjeti kreditiranja. Džaba tebi bogat asortiman, najbolja lokacija i privlačne cijene ako narod mora plaćati u cashu. Ovaj narod živi i preživljava na rate. Daklem, amex, dinners, maestro i ostala ekipa na što više rata bezkamatno.

Jer budimo realni, nas možda 20% kada dolazi u IT trgovinu zna što točno želi kupiti i s kojima komponentama složiti ili si poboljšati konfiguraciju, ostatku od 80% je bitnije da vidi što više gigabajta na specifikaciji gotove konfiguracije od 3000-4000 kn, a sljedeće pitanje koje ćeš dobiti jest "a na koliko to rata može?". Što više gotovih konfiguracija i laptopa na polici, ostatak opreme bazirati više na periferiji srednje ili niže vrijednosti jer nećeš živjeti od Roccata, a hightech robu upravo kako je navedeno naručivati po zahtijevu uz razumni rok isporuke.

P.s. Pošto sam radim u IT trgovini mogu samo istaknuti da je upravo IT roba skočila 25% u ovoj recesijskoj godini u odnosu na 2008., a znate koji je glavni razlog? Povećanje broja bezkamatnih rata sa 6 na 12
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:36   #23
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
hm, a da jednostavno iznajmiš prostor nekome u poslovne svrhe?
tu ti je ulaganje nikakvo, a zarada čista
domis je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:37   #24
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Otvori salon vjencanica ili pogrebne opreme, to uvijek ide i ne pitaju za cijenu
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:39   #25
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ili trgovinu isključivo DVB-T receivera i scart kabela na jedno par mjeseci i dovoljno zaradiš da se situiraš na par godina
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:43   #26
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
hm, a da jednostavno iznajmiš prostor nekome u poslovne svrhe?
tu ti je ulaganje nikakvo, a zarada čista
ma bolje da proda prostor i uzme ostale pare što ima i kupi apartman na moru i iznajmljuje po ljetu...ili možda bolje da to sve uloži na konja broj 9 ili 6 ako mu je to sretniji broj pa da uziva u ne radeci nista a da ima para!

Gle...on hoce otvoriti, i sada tu svakakva pametovanja su glupa...postoje razne mogucnosti sto moze napraviti...Ali ako hoce otvoriti, ja mu dajem svoj glas da otvori ako mu to mogucnosti dozvoljavaju!

U radu je spas, a pogotovo ako znaš da si ti vlasnik!


Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Otvori salon vjencanica ili pogrebne opreme, to uvijek ide i ne pitaju za cijenu
Dizel pametniji si, zat nemoj davat tu takve komentare...sačekaj da netko otvori temu prikladno takvim stvarima...pa tam ljepi...Nije da ti serem sada, ali čovjek je pitao konkretno pitanje...koje se odnosi na nas biznismane a ne vaš fušere :P Pa tako očekuje i neki pametan odgovor, bez dodatnih nabadanja što bi mogao...mislim svatko pametan zna što je dobro za njega, i što su njegove mogučnosti

Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ili trgovinu isključivo DVB-T receivera i scart kabela na jedno par mjeseci i dovoljno zaradiš da se situiraš na par godina
pa to sve dolazi u sklop it trgovine
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:55   #27
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
rekoh isključivo
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 00:00   #28
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
rekoh isključivo
"napisao"

sve je to ok...al ako je neisključivo samo to
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 00:32   #29
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
IT Informacijske tehnologije
Sta rec shebano ti je to pogotovo jer si dolje u splitu dok nes dodje iz zagreba prodje dosta vremena moras narucivat na kolicinu da bude isplativo...


No samo cu rec dok ti ovdje pitas nema nista od toga
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 00:35   #30
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
IT je jako nezahvalan posao tako da ako planiras uci u to ocekuj da ces zaradjivati prosjecno 6% na bilo cemu.
stvarno ne znam zasto mnogi misle suprotno
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Jer budimo realni, nas možda 20% kada dolazi u IT trgovinu zna što točno želi kupiti i s kojima komponentama složiti ili si poboljšati konfiguraciju
upravo tako


Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ma bolje da proda prostor i uzme ostale pare što ima i kupi apartman na moru i iznajmljuje po ljetu...ili možda bolje da to sve uloži na konja broj 9 ili 6 ako mu je to sretniji broj pa da uziva u ne radeci nista a da ima para!

Gle...on hoce otvoriti, i sada tu svakakva pametovanja su glupa...postoje razne mogucnosti sto moze napraviti...Ali ako hoce otvoriti, ja mu dajem svoj glas da otvori ako mu to mogucnosti dozvoljavaju!

U radu je spas, a pogotovo ako znaš da si ti vlasnik!
pa valjda zelimo ukazat na realnost
Citiraj:
čovjek je pitao konkretno pitanje...koje se odnosi na nas biznismane a ne vaš fušere :P
zanimljivo, doticni se takvim pokazao i u temi o instalacijama

Citiraj:
Puno je starih kompova, puno se kvare loše stvari, puno ljudi treba miš po 30kn a ne po 300!
ne bih znao; znaci, Magic Mouse otpada

Citiraj:
Autor Tajitaj Pregled postova
Imam nesto novca viska i prostor na dobroj lokaciji za trgovinu racunala. Dakle, kako uci u tu granu i da li se isplati? Kolika su mi potrebna ulaganja za pocetak (uz vec navedeno da imam poveci prostor besplatno)
dobro kaze Hlo, sad bi neki zlobni jezici mogli ovo pripisat darezljivosti gradonacelnika
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na