Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2019., 10:55   #3391
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ne koristi taj kupac 99% sigurno ništa od toga, nego se vjerojatno zaletio (što se vidi i po cijeni koju je platio), nije ziher čuo za nabavu.net, da je R5 2600 1000kn ili ne može smisliti AMD kao brand.
Uvjek je vjerojatnija opcija realnija nego neke dubinske analize gdje bi mu single core u zoru 2020 god. značio. Toliko platiti quad, makar i sa smt u ovo doba je ništa drugo nego neinformiranost ili idiotizam. Da ne napominjem polovno bez ili sa malo garancije vs novo

Čak da je preplatio samo cpu jer ima platformu bi još donekle razumio, no to očito nije slučaj jer je uzeo sve. Nekom računicom je vjerojatno i ram platio više nego brži novi u trgovini

Ako je vidio na nekom računu koliko je ovaj sve to u ono vrijeme platio budala vjerojatno misli da je dobro prošao

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.11.2019. u 11:00.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 10:57   #3392
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
...Recimo 3600X u video obradi je egal sa 1800X a nema ga ispod
1900kn sto je ogromnih 500kn vise nego sto sam platio ovaj a sve radi toga jer je dobar i u igricama i sad normalno da se cini i izgleda kako sam lose sebi odabrao proc i da nema smisla ali meni ima jer ustedih nesto para...
Potpuno se slažem sa gore navedenim, osobno sam(a i nekoliko poznanika) u teškoj dilemi zašto platiti više 3600/X pored ovih cijena za 2700/X ?
Od tuda i pitanje u postu #3356.
Gledajući zdravo seljački sa stajališta kućnog korisnika, samo je par razloga za kupovinu Matissa:
-kompetitivni gaming, djelomično, ovisi o grafičkoj
-komp kao izvor zarade (posao), djelomično jer jako ovisi i o softveru koji se koristi
-PCIex 4.0
-manja potrošnja(po mom mišljenju zanemarivo u "kućnim" uvjetima)
Da ne spominjem, ukoliko se želi uživati u PCIex 4.0 blagodatima, razlika u cijeni se penje na iber 100€, ne računajući periferiju koje još ionako nema puno, samo SSD...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 11:52   #3393
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kompetitivni gaming sigurno nije razlog za kupnju Matissea. Štoviše, za kompetitivni gaming nećeš uopće gledat AMD trenutno pogotovo ako se radi o PUBGu.

Sve drugo stoji.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 12:14   #3394
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U teoriji bi mogao poslužiti i za pr0 gaming. 3000 serija u PUBG zaostaje minimalno za intelom na 5ghz

https://static.techspot.com/articles...bench/PUBG.png

A u CS:GO je prema 2 recenzije (hardware unboxed/techspot i linus tech tips) ryzen 3000 brži od intela

https://static.techspot.com/articles...bench/CSGO.png

Za ove ostale - Lol, dota 2 itd. nije ni bitna (nema razlike ili je fps abnormalan). PUBG zapravo ni nije neki pr0 naslov, tu je sveto trojstvo - cs:go, dota 2 i LoL

Samo što takvi pr0 igrači vjerojatno imaju takve intel konfe od prije, pa neće sad zbog toga ići kupovati ryzena. Mada je AMD još od ranije (prije 3000 serije) sponzor nekim najboljim svjetskim ekipama poput Fnatic i Evil Geniuses. 1st gen ryzen je bio dovoljan za Fnatic, no nije za Mirka iz Desnog Trebarjeva. Tako da ne stoji da nisu baš za kompetitivni gaming. Samo je to jedna od onih stvari što se ustalila "u narodu" kao i to kao da samo ryzeni skaliraju sa brzinom rama, a intel skalira jednako, ako ne čak i više.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.11.2019. u 12:26.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 14:27   #3395
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Smiješne su ove duboke analize zašto Mirko iz Desnog Trebarjeva uzme intela
95% likova uzima intela jer im zvuči bolje, odnosno zvuči ko premium marka dok amd zvuči ko škart roba za siromašne. Baš on zna kak se ponaša u različitim benčmarcima. Marketing je brutalna stvar, + viša cijena je ponekad prednost
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 14:30   #3396
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
U teoriji bi mogao poslužiti i za pr0 gaming. 3000 serija u PUBG zaostaje minimalno za intelom na 5ghz

https://static.techspot.com/articles...bench/PUBG.png

A u CS:GO je prema 2 recenzije (hardware unboxed/techspot i linus tech tips) ryzen 3000 brži od intela

https://static.techspot.com/articles...bench/CSGO.png

Za ove ostale - Lol, dota 2 itd. nije ni bitna (nema razlike ili je fps abnormalan). PUBG zapravo ni nije neki pr0 naslov, tu je sveto trojstvo - cs:go, dota 2 i LoL

Samo što takvi pr0 igrači vjerojatno imaju takve intel konfe od prije, pa neće sad zbog toga ići kupovati ryzena. Mada je AMD još od ranije (prije 3000 serije) sponzor nekim najboljim svjetskim ekipama poput Fnatic i Evil Geniuses. 1st gen ryzen je bio dovoljan za Fnatic, no nije za Mirka iz Desnog Trebarjeva. Tako da ne stoji da nisu baš za kompetitivni gaming. Samo je to jedna od onih stvari što se ustalila "u narodu" kao i to kao da samo ryzeni skaliraju sa brzinom rama, a intel skalira jednako, ako ne čak i više.
Op op, nisam znao da su se dogodile neke optimizacije od onda
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 14:52   #3397
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Smiješne su ove duboke analize zašto Mirko iz Desnog Trebarjeva uzme intela
95% likova uzima intela jer im zvuči bolje, odnosno zvuči ko premium marka dok amd zvuči ko škart roba za siromašne. Baš on zna kak se ponaša u različitim benčmarcima. Marketing je brutalna stvar, + viša cijena je ponekad prednost
Bas to, to je takoder jedna vrsta slipog fanboisma ili cistog neznanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 15:32   #3398
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 15:36   #3399
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Smiješne su ove duboke analize zašto Mirko iz Desnog Trebarjeva uzme intela
95% likova uzima intela jer im zvuči bolje, odnosno zvuči ko premium marka dok amd zvuči ko škart roba za siromašne. Baš on zna kak se ponaša u različitim benčmarcima. Marketing je brutalna stvar, + viša cijena je ponekad prednost
Da, 95% likova Intel Inside-idiot outside, od kojih 95% pegla plastiku na rate, odnosno uletava u kamate koje su im, sa svim dužnim poštovanjem, nepotrebno i ponekad opasno opterećenje, i što je najžalosnije još su uvijek u uvjerenju da su bolje prošli...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 15:38   #3400
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Bas to, to je takoder jedna vrsta slipog fanboisma ili cistog neznanja.
Neki bi rekli imaju blind spot na (za) Intel.

Neznanje je uzročno posljednično zbog fanboisma.

Slijepa ljubav prema intelu, kad ne primječuješ one loše stvari i idelaziraš samo pozitivu kao da je devojka .
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 10.11.2019. u 15:46.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 15:48   #3401
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Neki bi rekli imaju blind spot na (za) Intel.

Koji si dobro rekao da je uzročno posljedničan zbog fanboisma.

Slijepa ljubav prema intelu, kad ne primječuješ one loše stvari i idelaziraš samo pozitivu kao da je devojka .
Ovisi da li si na strani proidavača ili kupca. Netko tko je kupio i7 7700 igrao se na njamu tri godine i opet ga super prodao može Intelu dignuti spomenik. Igrao se cijelo vrijeme na vrhunskim performansama, proda ga i kupi za istu lovu 6/12 novi proc. Puna šaka brade.

S druge strane netko tko je kupio novi 6/12 proc u međuvremenu ga može prodati za kikiriki.

Svaka medalja ima dvije strane
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 16:19   #3402
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Naravno , ali nisu svi kupili i7 , dosta njih su išli i5 4/4 putem i opekli se.

Klinci - bratići od prijatelja kupili i5 4/4 na proljeće, mada sam im savjetovao se strpe 10 dana i da uznu ryzena preko Fripera.

Njihov stric koji "sve zna" uzne i preplati im polovnog Intela preko njuške (dao ukupno 1000 kn više nego što vrijedi cjeli PC).

Klincima je početno oduševljenje splasnulo kad su BF5 i FC5 štekali.

Nakon 5 mjeseci isti taj PC morao sam prodat za 1000 kn niže preko njuške samo da se rješe.

i5 7400 4/4 , RX 580 4GB nitro + , 8 gb ram , SSD 120 GB

od te love su još nadoplatili 700 kn za

Ryzen 3600 6/12
B450 tomahawk max
Corsair 550W
16 GB (2x8) ram 3000 CL15
SSD 480 GB
GTX 1070 MSI Gaming X
MS kejs

Da bi na kraju stric priznao da je ovo puno brže, tiše i bolje i pitao me za točne specifikacije PC-a.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 10.11.2019. u 16:27.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 16:33   #3403
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 17:07   #3404
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Naravno , ali nisu svi kupili i7 , dosta njih su išli i5 4/4 putem i opekli se.
Kupio tu na forumu i3 8100 polovni za 650 kn i nakon godinu dana ga prodao za 650 kn, opet tu na forumu. Ne osjećam se opečeno
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 17:28   #3405
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Kao i uvijek namjena je bitna i scenarij u kojima se PC koristi.

Neki još uvijek guraju 775 i netreba im ništa bolje.

Friški jučerašnji video o 4/4 procevima

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 19:09   #3406
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kupio tu na forumu i3 8100 polovni za 650 kn i nakon godinu dana ga prodao za 650 kn, opet tu na forumu. Ne osjećam se opečeno
8000 serija je iznimka, jer ih je AMD natjerao da napokon dodaju više jezgri na istom socketu, pa je moguce s 4c4t napravigi upgrade na 8c16t. Ali onaj tko je generaciju prije kupio i3-7100 moze s 2c4t napraviti "upgrade" do cak 4c8t
Ako hoces vise jezgri onda ide i nova maticna .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:05   #3407
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Koja je bila cijena 7700k kad je bio aktualan, skuplji od 8 core ryzena ako me sjecanje služi, s tim da se am4 platforma može nadograditi s nekoliko generacija procesora tako da je upitno koliko je to bila isplativa plaforma.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:10   #3408
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nitko ne tvrdi da svaki inetl kupac zna što radi, ali tvrditi da su 95% intel kupaca naivne neuke noobine je malo previše, čak i za ovaj forum
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:20   #3409
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Koja je bila cijena 7700k kad je bio aktualan, skuplji od 8 core ryzena ako me sjecanje služi...
Core i7-7700K je u siječnju 2017. stigel s cijenom od $330, a dva mjeseca kasnije se za iste nofce mogel kupiti Ryzen 7 1700. Danas taj isti Ryzen ide za siću, dok 7700K još uvijek stoji na cjenicima za 3.000+ kn. Dakle, Intel je u svakom pogledu bolji, jer im proizvodi uopće ne gube na cijeni - samo na upotrebljivosti (prilikom nadogradnje). 6900K je nakon izlaska Ryzen 7 modela, jednostavno nestal s radara, a ove godine su u Intelu napokon morali spustiti cijenu za 50% svemu po spisku. Za dobru mjeru, HT budu očito uključili na čemu god treba, tak da AMD-ov šrot ipak ima neku korist u cijeloj priči.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:36   #3410
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
AMD radi čuda, svaka čast na tome. Evo trenutno Ryzen 2700X i to onaj goold za obljetnicu po 1500 kn. Hebeno izvrsno. Hrpa, hrpa performansi uz upotrebljivi hladnjak za stvarno sitne novce. To kupiš i prstu u uho za idućih 5-6 godina. Intel tu nema kaj tražiti, bilo koji osim ako baš ne trebaš 5 ghza za hrr full hd gaming.

Ali to ne mijenja činjenicu da netko tko je kupio i7 7700k, tada najbolji gaming procesor i igrao se sa njime tri godine, danas za njega dobije dobre novce i također se može nabiti nogom u guzicu od sreće ili znanja. Zamjeni to za novo sa garancijom.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 21:44   #3411
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
OK, ali ti dosta toga u ovakvim usporedbama gledaš kroz prizmu igranja. Meni recimo nije bitno da li je riječ o Intel ili AMD procesoru, ali za 4C/8T model danas dati više nego košta 6C/12T ili 8C/16T - je ipak malo žešća pizdarija.

Sve najbolje onima koji se danas rješavaju 6700K i 7700K za takve i sl. pristojne nofce, ali znamo i ti i ja da su kranji kupci nasamareni, dok prijašnji vlasnici brže-bolje hitaju po nekaj kaj drži vodu prilikom nadogradnje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 22:08   #3412
tetak dudo
Premium
Moj komp
 
tetak dudo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: 45.594-16.217
Postovi: 236
to je neki zaheb karakteristike su od 3600
tetak dudo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 22:56   #3413
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Citiraj:
Autor tetak dudo Pregled postova
to je neki zaheb karakteristike su od 3600
Istina, ne poklapa se naziv artikla i specke. Zanemarite ako se netko poveselio.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 03:51   #3414
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
A da umjesto Handbrake se testira bas cisti FFmpeg bila bi druga prica.
Slazem se ali ja nisam profesionalac i bitna mi je kvaliteta sto spremim za "po doma", detaljnije o tome malo nize
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Threadripper radi na 3,8-3,9 GHz dok radi kodiranje.
Daa ? Trebao bi igrati loto jer ocito imas srece ko brkati pa si dobio poseban inzinjerski primjerak ( samo njegov je dokazan ) koji boosta sve jezgre vise nego to AMD veli



Ja sam cuo/citao a i drugi nesto vele da taj proc sve jezgre boosta na max 37 mnozitelj kada je opterecen 100% a do max 4 jezgre mogu na vislje, ovisno o grijanju itd... pa
moze neka slika kad encodiras ili vrtis CB test kak on to boosta na 39 mnozitelj ? Stavis encode pa daj mi ss gdje si "ulovio u prvoj koloni" vise od 4 jezgre na 39 mnozitelj
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ista stvar s Adobe Media Encoder. Netko tko koristi Megui ili Handbrake sigurno nije "pro" vec mu treba "za po doma". Nema smisla testirati Handbrake, Megui ili slicne programcice.
E sad dolazimo na glavno, kvalitet i profesionalizam
Za pocetak, tebi kao pravom profesionalcu koji "zivi" od tog procesora ( inace mrtav socket ) bi trebalo biti poznato da Megui takoder koristi ffmpeg ali takoder kao i handbrake ima
ogranicenje na 16 jezgri sto zapravo nije problem jer pravi profesionalac pljune na patos i zakljuci: nesh ti mene prcat, razdjelit cemo video na vise djelova/instanci pa lako kasnije spojit nazad
ali sve se bude encodiralo uz puno zauzece i tog Threadripper-a jer je moguce dodati vise "parallel jobs" u worker/job/queue.

Eh, ali to su cari profesionalizma... zasto misliti kada ima programa koji misle pa idemo linijom manjeg otpora na ustrb kvalitete no samo neka se izbacuje sto vise
materijala a Adobe Media Encoder ko stvoren za to. Priznajem da je brzi nego Megui, ne nesto posebno ali je brzi, i samo to.... sve ostalo, taj jadan programcic koji
odise gotovim presetima "bez pameti" i bez ikakve mogucnosti finog tuninga bilo kojeg codeca po potrebi, nije vrijedan spomena.

Ostavljam mogucnost kada se koristi sa Adobe After Effects-om ili Adobe Premiere Pro da je moguce koristiti i druge
filtere/plugine za ostrinu na primjer itd... da je onda dobar ali kao samostalan program za encodiranje je drlog. Nema podesavanja:

1. Macroblocks
2. M.E. Alogrithm
3. Deblocking strenght i threshold ( vrlo vazna opcija )
4. Ref frames, B frames
5. Subpixel

I da ne nabrajam jos 5-6 stavki dalje, uz ove koje cesto znam mjenjati u ovisnosti kakav je source koji se encoda za amatersku kucnu pohranu. Necu ni govoriti o beskrajnim mogucnostima AVS Scripte
gdje se moze dodati GRO raznih plugina za video ili audio a sve u cilju sto bolje kvalitete no razumijem ojadjenost jer ti proc nije bio u stanju po difoltu upogoniti sve jezgre ali budi jedan dan amater, pa
malo bolje prouci taj Megui ako ti je uopce bitan kvalitet jer ja primjerice sa tim Adobe Media Encoder-om koji god preset izabrao, koliko god ga podesavao ili natukao biratu u nebesa, sta god od opcija
izabrao da encode bude kvalitetniji bez obzira na vrijeme encodanja, ma neka encoda duplo sporije od Megui - nema veze ali nisam mogao dobiti sa x264 codecom sliku koja nema "mrlja" ponekad,
nisam dobio zadovoljavajcu bijelinu titlova koji su vec nalaze u sorce-u, nisam mogao dobiti "normalne" boje da nije jarko ili isprano, nisam mogao dobiti zadovoljavajucu ostrinu ( Deblocking strenght i threshold )
jer apsolutno u tom programu na nista to ne mozes utjecati i djaba onda Threadripper 45/90 jezgri kada je rezultat skenjan. Ton je dobro obradio.

Nije bas toliko los, handbrake sam samo spomenio onako., ni ne koristim ga bas cesto zbog pomanjkanja tih nekih opcija i ovaj Adobe Media Encoder je ajd korak vise ali ako je to profesionalizam
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:58   #3415
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nitko ne tvrdi da svaki inetl kupac zna što radi, ali tvrditi da su 95% intel kupaca naivne neuke noobine je malo previše, čak i za ovaj forum

Možda ja nisam bil dovoljno jasan, al sam mislil na 95% laika.


Neznam ko je spomenul da je to zbog intel fanbojizma.
Ja čak nebi rekel da je to fanbojizam, jer je fanbojizam već okorjela faza.
Jednostavno, kad laik ne poznaje materiju, a treba kupiti procesor, on se mora opredjeliti za jednu opciju.
Naravno da bude se opredjelil za njemu bolju opciju.
E sad, pošto nebude proučil materiju da se obrazuje odabrat će na temelju "osjećaja", a to ga vodi da je intel premium, a amd je drlog.
Em je ustaljeno još od 2005. da ti amd grije kuću, em je intel skuplji. Zaključak proizlazi da intel mora biti bolji, jelda?



AMD bude moral još čuda napraviti ak se želi izjednačiti s intelom jer jedanput kad zaradiš stigmu 2nd besta, onda se je teško rješiti.
Čak i kad ja pogledam kutiju Intela vs AMD-a, Intel mi izgleda ko tehnologija iz budućnosti.
Jbg, marketing je zeznuta stvar



Evo primjera.
Pričal sam s frendom koji je čak obitaval tu na forumu prije mene (sad više ne posjećuje).
I tema je bila kupovina novog procesora s naglaskom na multithreading performanse.
I pričam mu kak je Ryzen prešišal Intel.
Niti ćuti nije htio, a vjerojatno je prvi put čuo za ryzen, a kamoli da je išta proučil da tvrdi suprotno.


Bivši šef je npr. kupio i3 za server.
Kad sam ga pital zakaj za iste novce nije kupil r5, veli on jer na netreba brže.
Reko ok, to fakat stoji.
Al zakaj ipak ne nešto brže ak recimo oćeš izrendat nešto (pošto smo imali arhitekte), a i platforma je fleksibilnija.
Veli on Intel je ipak Intel.
Pitam zašto misli da je bolji?
Veli on, a zašto su u svim serverima Inteli?
Eto, čovjek kupio i3 za server jer zna da su u gotovo svim serverima Inteli.
Nije mu bilo bitno kaj se radi o Xeonima, koji u ono vrijeme kad su bili kupljeni nisu ni imali konkurenta.
Sve je stvar perspektive.

Zadnje izmijenjeno od: Full Throttle. 13.11.2019. u 10:06.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:42   #3416
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Slazem se ali ja nisam profesionalac i bitna mi je kvaliteta sto spremim za "po doma", detaljnije o tome malo nize
U prošlom postu sam opcenito govorio o testovima i zasto su Handbrake i slicni beskoristi u testiranjima. Nisam nista specificno tebi rekao i nacin na koji i za sto koristis svoj PC. Ako vec postoji FFmpeg i moze se u njemu napraviti test, zasto ne koristiti njega umjesto Handbrake i slicnih programa, koji nemaju niti blizu mogucnosti koje nudi FFmpeg.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Daa ? Trebao bi igrati loto jer ocito imas srece ko brkati pa si dobio poseban inzinjerski primjerak ( samo njegov je dokazan ) koji boosta sve jezgre vise nego to AMD veli
Provjerio sam jucer, 3,6 GHz je kad se proc optereti 100%, 3,8 GHz drzi do nekih 70%. Moja greška .

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
E sad dolazimo na glavno, kvalitet i profesionalizam
Za pocetak, tebi kao pravom profesionalcu koji "zivi" od tog procesora ( inace mrtav socket ) bi trebalo biti poznato da Megui takoder koristi ffmpeg ali takoder kao i handbrake ima ogranicenje na 16 jezgri sto zapravo nije problem jer pravi profesionalac pljune na patos i zakljuci: nesh ti mene prcat, razdjelit cemo video na vise djelova/instanci pa lako kasnije spojit nazad ali sve se bude encodiralo uz puno zauzece i tog Threadripper-a jer je moguce dodati vise "parallel jobs" u worker/job/queue.
Ne igra mi to nikakvu ulogu jer većina poslova koje sad radim mi ionako iskoristi CPU 90-100% i GPU na 100%.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Eh, ali to su cari profesionalizma... zasto misliti kada ima programa koji misle pa idemo linijom manjeg otpora na ustrb kvalitete no samo neka se izbacuje sto vise materijala a Adobe Media Encoder ko stvoren za to. Priznajem da je brzi nego Megui, ne nesto posebno ali je brzi, i samo to.... sve ostalo, taj jadan programcic koji odise gotovim presetima "bez pameti" i bez ikakve mogucnosti finog tuninga bilo kojeg codeca po potrebi, nije vrijedan spomena.
Presetima "bez pameti" koji su idealni i provjereni da rade u svim broadcast "sustavima" . Kliknes MPEG2 ili XDCAM HD i mozes biti 100% siguran da će file biti ispravan za potrebe emitiranja. Ovo se odnosi i na druge "pro" programe, samo je situacija takva da većina firmi korsiti Adobe programe. Ne kažem da FFmpeg ne može izbaciti takav file ali je daleko jednostavnije to uraditi iz AME. Iako, sudeći prema materijalima koje dobivamo iz raznih "agencija" nekima je prekompolicirano kliknuti i na taj preset "bez pameti" .

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ostavljam mogucnost kada se koristi sa Adobe After Effects-om ili Adobe Premiere Pro da je moguce koristiti i druge
filtere/plugine za ostrinu na primjer itd... da je onda dobar ali kao samostalan program za encodiranje je drlog. Nema podesavanja:

1. Macroblocks
2. M.E. Alogrithm
3. Deblocking strenght i threshold ( vrlo vazna opcija )
4. Ref frames, B frames
5. Subpixel

I da ne nabrajam jos 5-6 stavki dalje, uz ove koje cesto znam mjenjati u ovisnosti kakav je source koji se encoda za amatersku kucnu pohranu. Necu ni govoriti o beskrajnim mogucnostima AVS Scripte gdje se moze dodati GRO raznih plugina za video ili audio a sve u cilju sto bolje kvalitete no razumijem ojadjenost jer ti proc nije bio u stanju po difoltu upogoniti sve jezgre ali budi jedan dan amater, pa malo bolje prouci taj Megui ako ti je uopce bitan kvalitet jer ja primjerice sa tim Adobe Media Encoder-om koji god preset izabrao, koliko god ga podesavao ili natukao biratu u nebesa, sta god od opcija izabrao da encode bude kvalitetniji bez obzira na vrijeme encodanja, ma neka encoda duplo sporije od Megui - nema veze ali nisam mogao dobiti sa x264 codecom sliku koja nema "mrlja" ponekad, nisam dobio zadovoljavajcu bijelinu titlova koji su vec nalaze u sorce-u, nisam mogao dobiti "normalne" boje da nije jarko ili isprano, nisam mogao dobiti zadovoljavajucu ostrinu (Deblocking strenght i threshold) jer apsolutno u tom programu na nista to ne mozes utjecati i djaba onda Threadripper 45/90 jezgri kada je rezultat skenjan. Ton je dobro obradio.
Nije bas toliko los, handbrake sam samo spomenio onako., ni ne koristim ga bas cesto zbog pomanjkanja tih nekih opcija i ovaj Adobe Media Encoder je ajd korak vise ali ako je to profesionalizam
Adobe koristim za potrebe broadcasta, za isporuku materijala za razne operatere i njihove VOD usluge koristim FFmpeg, upravo iz razloga jer se može apsolutno sve podesiti . Opcije koje meni trebaju se ne mogu podesiti unutar Handbrakea, niti taj program uopće može izbaciti H264 file koji meni treba. Zato bih volio kad bi barem netko počeo koristiti FFmpeg u testiranjima a ne Handbrake i ostale GUI opcije.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 13:15   #3417
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Da, 95% likova Intel Inside-idiot outside, od kojih 95% pegla plastiku na rate, odnosno uletava u kamate koje su im, sa svim dužnim poštovanjem, nepotrebno i ponekad opasno opterećenje, i što je najžalosnije još su uvijek u uvjerenju da su bolje prošli...
To je otprilike kao ovo:

https://www.newsbar.hr/bosanac-izumi...ktricni-pogon/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 14:02   #3418
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Zato bih volio kad bi barem netko počeo koristiti FFmpeg u testiranjima a ne Handbrake i ostale GUI opcije.
Da, moram se sloziti s tebom u tom razmisljanju, iako mi je Adobe ME mrzak radi stvari koje nabrojih prije i nemogucnosti finog podesavanje codeca sto se tice
real life iskoristivosti i opterecenja procesora mu priznajem da radi tip-top i bas se ne sjecam da sam sa icime drugime vidio zauzece 98-100% tj. obicno je to do 95% max ako Megui tjeram na 2 instance.

Ne velim ja da si ti gotovi preseti nuzno losi, ako tebi ili bilo kome drugome odgovaraju i ako odgovara klijentu kvalitet materijala naravno da bi bilo neozbiljno koristiti nesto drugo sto ce usporiti tvoj rad.
Evo jucer sam se jos malo igrao s tim i nativcirala me obicna sitnica Ne mozes ici na strogu velicinu fajla, mislim mozes ali ne striktno jer kod manupiliranja biratom, ista se ne moze odrediti na 2 decimale
tako da fajl moze biti 399MB ili 402MB, nema izmedju tako da dobiti recimo faajl od 400MB ne ide jer ni sa audio biratom ne mozes manupilirati

Kako god, vjerujem da bi Threadripperi imali jos bolji score/razliku u odnosu na ostatak drustva da se bencha sa Adobe ME ali to je sada malo drugi problem jer Intel se ne razmahuje jezgrama kao AMD
u ne serverskom okruzenju a programi/aplikacije to slabije prate i onda dolazimo do toga da zbog zaostalosti ponekih aplikacija koje su i dalje "drage" sirjoj masi, neki AMD procesori i na benchevima ispadnu "slabiji" nego sto su u stvarnosti.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:03   #3419
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Možda ja nisam bil dovoljno jasan, al sam mislil na 95% laika.
Laik je danas na mobitelu, tabletu i konzoli. Napredniji laik je na laptopu...rijetki laici kupuju desktop, barem je takav moj dojam iz uže i šire okoline. Ove u firmama valjda savjetuju upućeni...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:54   #3420
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Slična stvar je i po firmama, ljude jednostavno ne jebe 5%.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na