Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2015., 22:44   #1
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Postavljanje zvucnog sistema

Pozdrav cijeloj ekipi Pc expert foruma,
naime nisam neki znalac, a znam da vas na forumu ima hrpa znalaca vezano uz ovo kaj me muci.
Dosad sam imao Logitech Z5500 koji su mi bili odlicni, al doslo je vrijeme da se malo obnovim posto obozavam tehniku, pa sam si danas priustio nesto malo drugacije. Radi se o Reciveru YAMAHA RX-V377 i zvučnicima YAMAHA NS-50F.
Bila je akcija i cinilo mi se po rewieima koje su dobili da su jako dobar best buy, na to sam dodao jedan Sub takodjer od yamahe da dobijem na dubini.
http://www.bojezvuka.hr/akcije/akcij...odina_NBZ.html

Zvučnike sam normalno spojio zicom na ona dva okrugla kaj su iza na reciveru za zvucnike. No kaj se dogadja. Kad je woofer iskljucen na ova dva stupa bas i nije nesto. Zasto neznam. Ima hrpu opcija za effekte i ostalo i igrao sam se dobrih sat vremena al da sam nes uspio i nisam. Nije mi vrag dao mira i spojim stupove na neku staru Lg liniju i to je totalno druga stvar. Bassa naravno ima vise, sad da je jos neka kvalitetnija i jaca linija to bi bilo to. Sad jel sam ja zvucnike krivo spojio ili koji vrabac neznam, sad bi vas iskusne molio za pomoc jel nevjerujem da mogu imat doslovce bolji zvuk na nekoj staroj i slaboj liniji nego da ovom reciveru.

http://usa.yamaha.com/products/audio...-v377_black_u/
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 14:59   #2
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Imaš resiver , 2 zvučnika te sub i kad isključiš sub , fali basa.
Ispravi me ako sam krivo pohvatao ali ako se radi o ovom poviše , sub je integralni dio sustava pa je sasvim normalno da fali basa kad isti isključiš.
Drugim riječima , kad se sub ubaci u priču , isti praktično ne nadopunjava zvučnike več ovisno o postavkama reza u resiveru , radi više ili manje onog što sami zvučnici ne mogu. Na pamet mi ne pada nikakvo riješenje osim da po potrebi isključiš sub u postavkama resivera / voziš samo 2 zvučnika.

Inače , trebao bi postojati nekakav mod resivera koji bi to to napravio automatik ali tona tih mogučnosti i opcija nerjetko zna bit ko jedan ogromni čušpajz.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 21.02.2015. u 15:06.
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na