Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2011., 01:38   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
program za snimanje zvuka iz miksete na pc

Pozz svima. Dakle, pošto znam da su neki od forumaša ujedno i audio majstori, vjerujem da ću dobit i kvalitetan odgovor. Imam zadatak da snimim buraza i njegov bend na cd. Kablovinje za spajanje miksete i laptopa imam, na lap je instaliran w7 ultimate. Treba mi dobar program za snimanje i editiranje zvuka, dakle da podržava nekakvu filtraciju šuma, pozadinske buke i slične stvari. Nebitno je da li je plaćen ili free, spremni smo ako treba i platit licencu, samo da bude program na mjestu i da se može sa njim iz sirovog zvuka snimanog u istoj prostoriji gdje i bend svira izvući nekakav normalan zvuk bez pozadinskih šumova. Svi prijedlozi dobrodošli.
Hvala
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 10:13   #2
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Imas solidan free program pod imenom Audacity pa najbolje da s njim isprobas prije nego kupite nesto kvalitetnije (Adobe Audition, Steinberg Cubase ili Cakewalk Sonar). Ali bez kvalitetnije zvucne kartice neces bas biti zadovoljan s rezultatima (ove standardne na laptopima su obicno koma). O rezultatu ovisi i ozvucenje, te prostorija, ali to nije za ovu temu...
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2011., 13:04   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ma sinoć sam ih snimao sa nekom trial verzijom nekakvog programa, ali prostorija je koma, premala je, pa mikrofoni uredno hvataju sve okolne zvukove, odnosno poduplavaju zvuk. Uz to gain control iz nekog razloga uopće nije radio , pomaknem slider na minimum, smanjim ulaz na zvučnoj na minimum a snimka stalno lupa u peaku, pa je to sve skupa neslušljivo. Da li mogu uopće filteri tu šta pomoći, da se nekako priguši ta jeka koja se stvara odbijanjem zvuka od zidove? Novaca se nema da se uredi nekakva zvučna izolacija pa da se snima svaki instrument zasebno uz matricu, tako da sam svjestan da to nemože biti nekakva super kvalitetna snimka, no opet, volio bih postići da bude nešto barem donekle slušljivo.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 13:28   #4
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Ne budes puno dobio samo sa softverom... Probaj negdje posuditi neku malo bolju eksternu zvucnu za pocetak. Izolacija prostorije jako utjece, ozvucenje isto tako, a i bitno je kakav je bend... Ako su bubnjevi u pitanju i to jos akusticni... sretno!
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 13:36   #5
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Da, akustični su. To sam i sam odmah skužio da će upravo oni biti najveći problem u cijeloj priči. Mikrofoni uredno pobiru sve što ovaj lupa bez da je ijedan mikrofon bliže od 1,5m od bubnja. Da li se mogu mikrofoni nekako nečim obložit da malo manje pobiru okolne zvukove. Znam da je teško tu išta kvalitetno postići no opet, svaki postotak u čistoći je dobrodošao. Bend je ok, sve ekipa koja muzicira po 20 i više godina, tako da svirka kao svirka nije problem.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 14:11   #6
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Nisam mislio na kvalitetu svirke vec na vrstu benda, tj. instrumente... Kakav je to uopce bend? Kakvi su mikrofoni i sto je sve ozvuceno?
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 14:29   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Obzirom na opisanu situaciju, probaj snimanje odradit (kako se to inaće radi) u više "sekcija" tj. odvojeno bubnjevi, gitare, vokal pa kasnije smiksat / spojit u jedno.
Neznam kako se kreću cijene najma studija al da probate skupit lovu i napravite posao kako i treba ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 22:37   #8
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A oprema je nekakva srednja klasa. Yamaha power mixer na 3 way zvučnike. Ozvučena su 2 vokala i harmonika, dakle 3 mikrofona. Sviraju narodnjake, a ovo bi trebao biti cd koji će se davati potencijalnim mušterijama, odnosno kad se dogovara svirka ili svatovi da kupac može čuti kako to približno zvuči. Najveća muka mi je akustični bubanj kojeg sva tri mikrofona hvataju pa uvijek bude preglasan u odnosu na ostatak benda. Kao što sam rekao, lova je trenutno problem, tako da snimanje u studiu nije opcija, u protivnom se nebih ja sa time zezao
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 23:06   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
A niš, probaj ovo gore rećeno, snimanje u sekcijama . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 23:10   #10
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
mislim da je snimanje u nekim studijima oko parsto kuna sat vremena..
500kn vam bi bilo dosta a naprave vam snimku kakvu doma nećete.. a tolko bi platili neki program ili malo bolju zvučnu..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2011., 03:09   #11
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,252
...uzmi zvucnu externu bilo kakvu,tvoj je problem sto je zvucna na laptopu preosjetljiva jer djeli isti ulaz kao line in i mikrofon..dakle bilo kakvu usb zvucnu kartucu uzmi i problem sa "peakom" ce nestati...baci oko na njuskalo,ima externih kartica vec od 100kn pa na gore,ostali problemi koji te muce mozes rijesiti jedino boljom izolacijom,boljim mikrofonima i programima za visekanalno snimanje,to sad povlaci drugu pricu...
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 18:15   #12
Patro
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 2
Pozdrav,
vidim da je to slična tema pa imam pitanje.
Kada snimam iz miksete u komp pojavljuje mi se konstantno jedan zvuk kao šum,i kada idem na noise reduction makne mi ga ali se kvaliteta snimke totalno poništi. Inače koristim planet waves kable za mikrofone i gitaru,shube beta sm58 mic,zvučna kartica behringer uca202,dynocord mikseta i klotz kabeli za povezvanje zvučne i mksete. Inače beringher mi se povezuje preko usb-a na kom. Koristim Adobe audition program za snimanje. Ne znam u čemu je problem,probao sam sve odmaknuo sam sve barem 3 metra (miksetu,komp,mic..). Bio bih zahvalan ako netko zna u čemu je problem.
Patro je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 18:32   #13
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jel u pitanju:
a - šum (kao kad je loš prijem stanice na radiju)
b - brum (kad masa ima slab spoj)
c- buzz (zujanje) (interferencija nekog mag.. polja)

to su različiti problemi
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 22:59   #14
Patro
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 2
A-šum
Patro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na