Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2023., 09:20   #2431
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Imaš A1 40GB za 5.34€ samo moraš uzeti sim za 16€ sa 120Gb koji vrijedi 3mj I puno je jeftiniji od iskon Mobile i HT internet posvuda Link



1. Da li se svaka 3 mjeseca ta kartica mijenja (baca) ili se nadoplaćuje?
2. Radi li dual sim normalno (u slučaju da drugu sim koristiš za razgovore i sms)?
3. Moraš li onda imati zaseban broj npr. za whatsapp, a zaseban za pozive ili se to da poštiimati da bude isti?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 10:07   #2432
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
1. A1 Internet SIM kartica ima uključenih 120 GB koji se mogu trošiti u periodu od 90 dana od datuma aktivacije SIM-ice. Nakon isteka 90 dana SIM kartica će se automatski deaktivirati.
2. da
3. ? Dok god ne diras broj s kojim si registriran na messenger nema brige. Ako je ova a1 samo data kartica a izgleda da jest, niti ne mozes zvati s nje.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 11:34   #2433
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Još jedan detalj promjena od 28.9. - popust koji daju kod pojedinačne aktivacije paketa su srezali s 2,65€ na 2,50:
Citiraj:
Uvodi se mehanizam popusta - Aktivacijom samostalnog paketa (Internet, Razgovori, SMS), korisnik dobiva 2,65 € / 20 kn popusta na prvu sljedeću aktivaciju drugog samostalnog paketa (Internet, Razgovori, SMS), u idućih 48 sati.

Izmjena popusta od 28.9. - Aktivacijom samostalnog paketa (Internet, Razgovori, SMS), korisnik dobiva 2,50 € / 18,84 kn popusta na prvu sljedeću aktivaciju drugog samostalnog paketa (Internet, Razgovori, SMS), u idućih 48 sati.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 12:14   #2434
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ja od ovog mjeseca imam opet 55kn/7.30eura Veliku kombinaciju.
Nisam našao, da li to ukidaju ili povećavaju?
Jer taman i 2 broja su u postupku prijenosa na Bonbon radi tog
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 14:57   #2435
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja od ovog mjeseca imam opet 55kn/7.30eura Veliku kombinaciju.
Nisam našao, da li to ukidaju ili povećavaju?
Jer taman i 2 broja su u postupku prijenosa na Bonbon radi tog
Ja bi rekao da bi trebalo ostati, inace bi to bilo poslupljenje od 2x. Meni su rekli u Iskonu kad sam potpisivao da imam cijenu dok mi traje ugovor sa Iskonom.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 16:07   #2436
shibi81
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 123
Ja imam jako veliku kombinaciju na onoj akciji placam 9,29eura kontaktiro ih danas i rekli su mi da od 28.9 ta kombinacija mene dode 11,19eura i biti ce 4000 minuta 500sms i 35GB a redovna cijena kombinacije ce biti 16,50 eura
shibi81 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 17:13   #2437
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Onda cemo vidjeti koliko ce nama poskupiti mozda sa 7.30 eura na 9 eura.
Ako bude skuplje od toga idem na 3gb plus 550min. To je 6.5 eura.
Protiv inflacije u pohlepe samo rezanjem troskova...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 31.08.2023. u 17:29.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 08:10   #2438
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
1. A1 Internet SIM kartica ima uključenih 120 GB koji se mogu trošiti u periodu od 90 dana od datuma aktivacije SIM-ice. Nakon isteka 90 dana SIM kartica će se automatski deaktivirati.
2. da
3. ? Dok god ne diras broj s kojim si registriran na messenger nema brige. Ako je ova a1 samo data kartica a izgleda da jest, niti ne mozes zvati s nje.

Tražim zamjenu za "veliku kombinaciju" koja je bila "promo" po 7.30.
Pa razmatram kombinaciju dvije kartice gdje bi jedna bila (moj stari broj) na osnovnoj tarifi (uz nadoplatu jedinica, primjerice, 200 jedinica za 2 eura) isključivo za pozive i SMS, a druga (ova A1 data kartica) za internet.
Pretpostavljam da A1 data kartica ima svoj "broj" na koji je registrirana i da bih njega morao vezati uz whatsapp? Ili može whatsapp biti registriran uz moj broj (na osnovnoj tarifi), a cuclati jedinice s A1 data kartice?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 08:19   #2439
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Tražim zamjenu za "veliku kombinaciju" koja je bila "promo" po 7.30.
Pa razmatram kombinaciju dvije kartice gdje bi jedna bila (moj stari broj) na osnovnoj tarifi (uz nadoplatu jedinica, primjerice, 200 jedinica za 2 eura) isključivo za pozive i SMS, a druga (ova A1 data kartica) za internet.
Pretpostavljam da A1 data kartica ima svoj "broj" na koji je registrirana i da bih njega morao vezati uz whatsapp? Ili može whatsapp biti registriran uz moj broj (na osnovnoj tarifi), a cuclati jedinice s A1 data kartice?
Radi li ti what's app kad se spojiš na wifi?
radi

tako i ovo. cak da izvadiš sve sim kartice i spojiš mob na wifi, radit će whatsapp .

stavi mob u airplane mode i uključi wifi

problem bi bio kad bi otkazao svoj broj jer ne bi više mogao dobiti sms/poziv za verifikaciju kad bi mijenjao mob ili radio factory reset . i to je to, dalje wacap radi preko interneta

do nedavno sam imao iskon mobile wifi u sim2
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 08:36   #2440
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor strikoo Pregled postova
Radi li ti what's app kad se spojiš na wifi?
radi

tako i ovo. cak da izvadiš sve sim kartice i spojiš mob na wifi, radit će whatsapp .

stavi mob u airplane mode i uključi wifi

problem bi bio kad bi otkazao svoj broj jer ne bi više mogao dobiti sms/poziv za verifikaciju kad bi mijenjao mob ili radio factory reset . i to je to, dalje wacap radi preko interneta

do nedavno sam imao iskon mobile wifi u sim2



Ok, a kako je kada nisi na wifi? Tj, kako mobitelu "reći" da cucla s A1 data kartice, a ne s "osnovne tarife"?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 08:48   #2441
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ok, a kako je kada nisi na wifi? Tj, kako mobitelu "reći" da cucla s A1 data kartice, a ne s "osnovne tarife"?
Kad imaš dual SIM, onda ti se pojavi ovo i možeš birati za što služi koja kartica. https://imgur.com/a/6C1JocG


Isto tako, kad ubaciš drugu SIM karticu, WhatsApp i ostale aplikacije koje registraciju temelje na broju mobitela (registraciju, ne nužno i redovan rad što su ti ostali pojasnili) će te pitati jel hoćeš setupirati poseban WhatsApp account za taj drugi broj. Tak da zapravo imaš dvije WhatsApp instalacije na jednom uređaju.
blackshtef je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 13:13   #2442
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Onda cemo vidjeti koliko ce nama poskupiti mozda sa 7.30