Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2022., 01:40   #301
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Nakon 30 raznih isprobanih kineza, firestick (kojigot) za starce, nvidia shield za nas. I nema dalje. Ostalo je sve "provesti cu dane cackajuci da nesto proradi". Nemam zivaca ni vremena za to.
nakon mi sticka nema šanse da više kupim takvo sranje a ni stick. Kupio kineski box koji radi savršeno i ne pada mi napamet kupovat takve stickove i ono što se prodaje pod legalno.

Jer danas kinezi postaju sve više legalni imaju sve to ... (bar ovaj moj mecool)
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 08:45   #302
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
čudan problem sa VLC playerom na A95X F4 4/64

YT Video 4K 30fps radi glatko bez ikakvog trzanja, a 720p video kojeg VLC čita sa NAS-a (100Mbps LAN konekcija) primjeti se lagano trzanje. Taj isti video kada ga gledam u VLCu na PCju radi normalno.

PC, NAS i A95X F4 su na 1Gbps switchu. PC i NAS su 1Gbps konekciji, a A95X F4 je na 100Mbps.

U čemu bi mogao biti problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 10:30   #303
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Koji codec koristi taj video? Rekao bih neka kombinacija codeca i boxa se ne vole...

Sumnjam da je do nas-a, a i 100mbps lan je dovoljan za takve stvari.

Vlc na boxu koristi hw dekodiranje ili ne? Probaj se poigrati s full hw dekodiranjem ili ga cak ugasiti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 14:46   #304
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Hmmm... moram pogledati postavke VLC-a. Samo nekako mi se čini da su postavke u android verziji VLC-a puno siromašnije.

Možda probam i Kodija, ali on mi je toliko izmrcvaren adonovima i izmjenjenim skinom da više neznam niti kako mu dodati novi network path za video
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 16:24   #305
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Ovo sto spominjem je dostupno na android verziji na tv-u 👍
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 19:51   #306
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
da. najstabilnije mi se pokazalo zapravo disejblati HW acceleration. Bilo je na Auto pa je valjda stalno nešto prebacivao.

To je to. Ide glatko.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 13:32   #307
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova

Otkad sam se riješio ogromnog HTPC-a prije 10-ak godina imao svega 3 kineza i sva 3 su radila odlično. Isprva na libreelecu, a sad na CoreElecu.
Pipo
M8s
Nexbox
BeeLink GT king

Uz GTking-a imam Shield, iskreno, ne znam dal sam ga 2x u životu upalio ...

Potpisujem gore navedeno!
Imao sam Tronsmart, M8S, Mecool i sada Beelink i svi su radili odvratno sa originalnim firmwareom i izvrsno sa openelec/libreelec/coreelec.


Po milijunti put savjet: nije bitan proizvođač, već da li gore ide coreelec. Ako ide, to je to.
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 13:23   #308
Soda Bikarbona
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Kuca
Postovi: 11
I kada se postavi/instalira openelec/libreelec/coreelec onda se ima samo Kodi?
Soda Bikarbona je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 14:04   #309
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ne, ostaje ti original Android verzija koja je dosla s boxom instalirana na unutarnjoj pohrani.

Kad na uSD karticu dodatno instaliras OE/LE/CE onda na njoj imas samo Kodi koji ima tisuce addon aplikacija, pa prvo provjeri sto tebi treba/odgovara.
Medjutim u tom slucaju ti ostaje interno instaliran Android, pa su ti mogucnosti svekolike
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 17:58   #310
Soda Bikarbona
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Kuca
Postovi: 11
Hvala, znaci isto je kao i za PC.
Koristio sam vec LibreElec, snimljen na USB, kao dualboot sa WIN 7 na nejakom netbook-u sa single core CPU i 1 GB RAM-a. Na Windowsu kodi je tesko isao a na LibreElec-u je sve islo glatko .
Soda Bikarbona je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 05:29   #311
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
I još jedna jako bitna stavka.
BeeLink službeno podržava CoreElec i na GT king ugrađuje dualBoot sekvencu s kojom uz pomoć daljinca prebacuješ OS-ove
Android - CoreElec i nazad

Edit:

Bitno je da ne kupujete na slijepo svakakve odrone od uređaja nego odaberite si box koji je na bazi amlogica i koji je PODRŽAN od strane CoreElec zajednice.
CE iz razloga što su vrlo aktivni i što se baziraju iskljucivo na amlogic chipsete.
Isto tako bitna stavka je i da proizvođač podržava CoreElec. Za BeeLing znam da je podrška službena i beelink CE zajednici salje hardvare za testiranje i razvoj... Ujedno na svoj android instalira dualboot sekvencu za CE.
Na CE forumu su im svi podržani uređaji izlistani, izaberite si najprihvatljiviji za džep i rokaj. Sve mora da radi ko podmazano.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 16.02.2022. u 06:11.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 11:22   #312
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Pomoc oko ozivljavanja X96 Air P3 boxa

Imam od prijatelja X96 Air P3 box na kojem vise ne radi Android.

Situacija: moze se boot-at samo u "Recovery".Ciscenje Cache-a i zatim "Factory Reset" ne prolazi; digne se do odredjenog mjesta i zatim se reboot-a te udje u "Recovery" sa jedine dvije opcije: "Try again" i "Full Recovery". Nazalost obje opcije zavrse jednako, vracanjem na iste mgucnosti.
Probao sam flash sa "Amlogic_USB_Burning_Tool", ali box nemogu iz meni nepoznatog razloga (vjerojatno nije bio ukljucen "USB Debugging" dok je box radio) spojit na komp i laptop, s kojima sam probao, pa flash-anje i ne zapocne.

Probao sam sa "AMLogic_Burn_Card_Maker", ali tu se pojavljuje sljedeci problem - sve verzije koje sam probao nemogu zavrsit pripremu uSD kartice za flash-anje, nego jave gresku da nemogu napravit "particioniranje", jer u postupku se traba napravit osim jedne Fat32 particije i jedna skrivena particija - kako/zasto nemam pojma. Uglavnom nula bodova....

Jel ima neki nacin da spasim uredjaj od recikliranja?
Prezime je offline   Reply With Quote