Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2020., 09:56   #36751
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Imam ga ja. Odličan je roštilj, ide svugdje samnom. Postiže visoke temperature kao i ne-prijenosni roštilji. Iako ima samo jedan plamenik ima jedan hack pomoću kojeg sam čak uspio smokati rebra na njemu
Ide na kartušu ali postoji za dokupiti crijevo pomoću kojeg ga možeš spojiti na običnu bocu. E da, zaobiđi bauhaus i kupi ga ovdje. Ekipa je super, imaju odličnu podršku i hrpu dobrih savjeta.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 18:58   #36752
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Kupio ga danas ipak u Bauhausu jer mi glupa Visa ne radi prek neta,
Pretvoril sam se u uho za hack za dimljenje
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 18:35   #36753
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Prva stvar koja ti treba je indirektna toplina. To je malo komplicirano pošto se radi o malom roštilju sa samo jednim plamenikom, ali nije nemoguće. Weber je napravio dodatak koji ti to omogućuje koji treba uzeti kao inspiraciju. Znači prva stvar je neka vrsta heat deflectora. Ja sam uzeo debelu alu foliju i nekoliko puta sam ju još presavinuo. Možeš upotrijebiti i one jednokratne alu posude i malo im odrezati bočne stranice. Druga stvar je neka rešetka na koju ćeš staviti hranu i koja će ju još dodatno udaljiti od plamenika. Ja sam modificirao neku koju sam našao doma ali planiram kupiti ovako nešto.

Druga stvar koja ti treba je dim. Tu imaš razne opcije. Uglavnom se koriste komadići drveta (wood chips) koje namočiš u vodu i staviš u neku posudu. Chips možeš kupiti od webera, bilo je prošle godine u kauflandu kada su krenule ove akcije sa roštiljanjem, a možeš si napraviti i sam. Što se tiče posude tu imaš raznih metalnih smoker boxova ali je bitno da budu kompaktni jer nemaš baš puno prostora ili ima DIY riješenje sa alu folijom.
Ja koristim dimilicu na pelete jer nakon isprobavanja svega ovoga mi se pokazala kao najbolje riješenje jer generira dosta dima, a traje oko 3h, dok ovi wood chipovi izgore za cca pola h.

I naravno jačina plamena na najslabije. To je to ukratko ako te još nešto zanima slobodno pitaj.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 08:51   #36754
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Tnx na svemu, proučim pa javim kolko sam failao
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 12:50   #36755
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor crocus Pregled postova
Prva stvar koja ti treba je indirektna toplina. To je malo komplicirano pošto se radi o malom roštilju sa samo jednim plamenikom, ali nije nemoguće. Weber je napravio dodatak koji ti to omogućuje koji treba uzeti kao inspiraciju. Znači prva stvar je neka vrsta heat deflectora. Ja sam uzeo debelu alu foliju i nekoliko puta sam ju još presavinuo. Možeš upotrijebiti i one jednokratne alu posude i malo im odrezati bočne stranice. Druga stvar je neka rešetka na koju ćeš staviti hranu i koja će ju još dodatno udaljiti od plamenika. Ja sam modificirao neku koju sam našao doma ali planiram kupiti ovako nešto.

Druga stvar koja ti treba je dim. Tu imaš razne opcije. Uglavnom se koriste komadići drveta (wood chips) koje namočiš u vodu i staviš u neku posudu. Chips možeš kupiti od webera, bilo je prošle godine u kauflandu kada su krenule ove akcije sa roštiljanjem, a možeš si napraviti i sam. Što se tiče posude tu imaš raznih metalnih smoker boxova ali je bitno da budu kompaktni jer nemaš baš puno prostora ili ima DIY riješenje sa alu folijom.
Ja koristim dimilicu na pelete jer nakon isprobavanja svega ovoga mi se pokazala kao najbolje riješenje jer generira dosta dima, a traje oko 3h, dok ovi wood chipovi izgore za cca pola h.

I naravno jačina plamena na najslabije. To je to ukratko ako te još nešto zanima slobodno pitaj.
Ovo je ekstra! Hvala na savjetima
Evo i ja sam narucio neku kopiju Webera jer ne zelim bacati lovu ako skuzim da plinski rostilj nije za mene. Sad definitvno moram i ove wood chiose naruciti. Dimi li bas puno ovo? Rostilj ce biti na balkonu, a imam malo starije i cudne susjede, pa ne bih bas da ulazim u rasprave sa njima
Odoh jos kasnije plinsku flasu nabaviti pa da se to moze odmah isprobati kad stigne grill. Moram li nekako pripremiti gusanu resetku prije prve upotrebe? Sinoc sam na YT nesto gledao da se mora namazati lanenim uljem i zapeci da stvori patinu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 13:35   #36756
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Pa poželjno je ak ti se da, to ti stvara neprijanjajuci sloj a istovremeno štiti od hrđe. Ak si na balkonu nemoj se zajebavat s dimom, bit ce ga sigirno. Ma plinski roštilj je ok.. Može dat dobar šmek.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 13:46   #36757
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Znaci bas sa tim lanenim uljem? Ne ide recimo sa kozom od speka kao prije?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 14:27   #36758
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
A ulje bi trebalo bit neko koje najmanje gori.. Znaci nikako maslinovo a ni špek.. Mislim mozes ti i preskocit tu radnju,odradit ju kad god il nikad. Mi u restoranima tako obrađujemo tave od ljevanog zeljeza i čelične koje kupiš u dučanu hrđave.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 15:48   #36759
crocus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 0
Ako imaš roštilj sa više plamenika onda jedan ugasiš i tamo staviš meso, a ovaj drugi ti daje toplinu. Što se tiče novog roštilja mislim da je najbitnije da ga zapališ na najjače i ostaviš tako pola h - 45 min jer zna biti na njemu strojnog ulja koje je ostalo od proizvodnje pa čisto da sve izgori. Oko seasoninga rešetke ne bih radio neku veliku mudrost, ponašaj se kako bi inače sa roštiljem, sa vremenom će se dogoditi sve što se treba dogoditi. Laneno ulje preporučaju jer ima visoku točku dimljenja. Zapravo sve to ovisi koliko ti se zagrije roštilj, ja sam na svom na rešetki izmjerio i oko 500C i na toj temperaturi ti seasoning izgori. Ako ne želim da mi se hrana lijepi, pazim da je ono što ide na roštilj nauljeno, imam sprej sa mješavinom ulja (obično suncokretovo) i vode koji netom prije pečenja promućkam i pošpricam na rešetku i na kraju većina hrane će se sama otpustiti kada je dovoljno pečena, ali na to ne možeš uvijek računati nego to dolazi sa iskustvom.

I uvijek se sve peče sa spuštenim poklopcem jer if you are looking you ain't cookin

Zadnje izmijenjeno od: crocus. 23.04.2020. u 15:53.
crocus je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 18:56   #36760
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Rostilj upogonjen u subotu, i evo upravo nesto kontam da od subote nisam pojeo gotovo nista sto nije pripremljeno na rostilju. Evo upravo sam pekao leberkäse na njemu i ispao je fantasticno i puno ukusnije nego na tavi. Sinoc sam klincima pekao pizzu na rostilju, odusevili su se.
Uglavnom, jako dobra investicija. Ja prezadovoljan.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 20:22   #36761
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Za mali električni roštilj za balkon, da ne dimi puno:


https://www.mall.hr/stolni-rostilji/...rc=bestsellers


Čitam da sok pada po inframa pa malo dimi po mesu i daje dobar šmek .
Kažu i da ovi sa teflonskim površinama stalno pale/gase preko termostata da zaštite teflon, tako da mi se čini rešetka bolji izbor.


Kužim da neće bit ko ugljen ali čovjeka veseli. Ima li što bolje za nekih 500-injak kuna?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 20:29   #36762
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Samo uzmi u obzir da je to pain za čistiti. Imali amo takav sličan na balkonu 2 godine, fora je, upališ i pečeš. Znali smo cimer i ja svaki drugi dan bacit nešto gore. Al čišćenje je priča za sebe.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote