Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2014., 16:48   #6211
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
@Sam Fischer

Jesi ti već nešto pilao taj Antec 300 kako bi stale ove današnje (dulje) 30cent grafe?

Ova xfx-ica stane doslovno u milimetar, rub grafe taman dotakne onaj hdd bay

A to sam grunto vec, za Sapphiku r9 290 tri-x bi morao izrezat taj lim.
Lako to otfuram alatnicarima u firmu pa mi to rijese...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 17:32   #6212
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nisam siguran da si me bas skuzio
Imam ove dvije HD7950 u CF i razmisljam o prelasnu na jednu R9 290, ne znam o kakvim zamjenama hladnjaka pricas
I sto nisi ti imao HD7850?
Ja reko da pitaš samo usporedbu s jednom grafom, kontam da imaš dvije.

Neam pojma što sam imao točno iskreno. 7850 ili 7950. Ne znam, imam stari laptop pod rukama i ginem za novim kompom, bit će od prve plaće sve
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 20:26   #6213
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor inwin Pregled postova
Mogu iz CENTRO-a naručit, pošto mi je s poštarinom jeftinije nego doć u futuru i kupit?...
1. raspoloživost upitna u CENTRO-u (dakle moraš prvo slat mail i čekat odgovor/ili zvat, a javljaju se na sveto nikad )

2. reputacija dotične firme upitna s obzirom na dosadašnja iskustva (tj. reklamacije - imaš cilu temu o njima tu na http://forum.pcekspert.com/showthrea...ghlight=centro)

3. kontaktira bi UZI-shop, bez obzira šta im trenutno nije u ponudi (nekako imam feeling da bi mogli dobavit po još nižoj cijeni, a ništa te ne košta poslat im mail, jamstvo na XFX grafe je ionako u nas 2god. za razliku od MSI , ASUS, Gigabyte grafa)

4. da sam osobno iz ZG-a (a pretpostavljam da jesi) radije bi uzeja i u Futuri nego CENTRO-u (ne plaća me nitko da reklamiram, već sam pročita tuđa "shopping" iskustva )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 22:04   #6214
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
1. raspoloživost upitna u CENTRO-u (dakle moraš prvo slat mail i čekat odgovor/ili zvat, a javljaju se na sveto nikad )

2. reputacija dotične firme upitna s obzirom na dosadašnja iskustva (tj. reklamacije - imaš cilu temu o njima tu na http://forum.pcekspert.com/showthrea...ghlight=centro)

3. kontaktira bi UZI-shop, bez obzira šta im trenutno nije u ponudi (nekako imam feeling da bi mogli dobavit po još nižoj cijeni, a ništa te ne košta poslat im mail, jamstvo na XFX grafe je ionako u nas 2god. za razliku od MSI , ASUS, Gigabyte grafa)

4. da sam osobno iz ZG-a (a pretpostavljam da jesi) radije bi uzeja i u Futuri nego CENTRO-u (ne plaća me nitko da reklamiram, već sam pročita tuđa "shopping" iskustva )

1. Kupovao sam nedavno kod njih i komunikacija se odvijala vrlo brzo preko maila i telefona.
2. Koliko ja vidim jedno negativno iskustvo koje je bilo davno i ostala su sve pohvalna
3-4. Ne reklamiras ali reklamiras. Uzi ok ali malo ste dosadni s tim reklamiranjem future koja je dosta skuplja trgovina. Narucio sam u centru grafu koja je dosla doa(ne doa nego artifakti pri opterecenju), kontaktirao ih i odmah su mi javili da su narucili novu i da mogu doci sutra po nju ili da saljem overseasom o njihovom trosku. Otisao sam zamijeniti sam jer su dolazili praznici i nije mi se dalo razvlacit, dali su mi novu grafu bez testiranja stare a mogli su izvoditi gluposti da su htjeli. p.s. procitao si tudja iskustva od ljudi koji su vjer placeni da hvale nju a pljuju po ostalim po svim forumima (ne kazem da trgovina nije dobra). Ako vec zeli iz uzija vidim da im je xfx dosta skuplji ali asusov 280 je prilicno povoljan.

@iwin ja sam istu tu grafu kupiuo i vrlo sam zadovoljan performansama (jede sve u 1080 max postavke sto sam testirao) i sto mi je dosta vaznije temperaturom/bukom. Za mene je prilicno tiha, obicno pokrenem dvije igre i na tvu pustim film grafa radi u punom opterecenju na nekih max 68c (kad mi ne radi klima u sobi i kad je vruce) i ne pravi buku

Zadnje izmijenjeno od: The_Void. 12.08.2014. u 22:19.
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 22:13   #6215
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nisam siguran da si me bas skuzio
Imam ove dvije HD7950 u CF i razmisljam o prelasnu na jednu R9 290, ne znam o kakvim zamjenama hladnjaka pricas
I sto nisi ti imao HD7850?
Imao sam CF prije 4 godine 2x 5770.
I mogu ti reći da me frustriralo do neba ( a situacija je ista i danas)
kad podrške za CF nema, a tebi se komp grije skoro ohoho više (chiftec big tower
sa dobrim protokom zraka).

Još bolja situacija je, kad je podrška za CF bila samo deklarativna (ne vide se nikakvi
pomaci u performansama koji bi opravdali CF vs. jaka single card) ili se pak vide u jednoj od 100 igra.

Pretpostavljam da o igrama govorimo, ako netko koristi
CF setup za mining ili nešto treće, unaprijed se ograđujem jer nemam sa time iskustva.

Dakle, moj odgovor ti je da, uzmi jednu single R9 290 i vozi..
  Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 23:08   #6216
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
1. Kupovao sam nedavno kod njih i komunikacija se odvijala vrlo brzo preko maila i telefona.
2. Koliko ja vidim jedno negativno iskustvo koje je bilo davno i ostala su sve pohvalna
3-4. Ne reklamiras ali reklamiras. Uzi ok ali malo ste dosadni s tim reklamiranjem future koja je dosta skuplja trgovina. Narucio sam u centru grafu koja je dosla doa(ne doa nego artifakti pri opterecenju), kontaktirao ih i odmah su mi javili da su narucili novu i da mogu doci sutra po nju ili da saljem overseasom o njihovom trosku. Otisao sam zamijeniti sam jer su dolazili praznici i nije mi se dalo razvlacit, dali su mi novu grafu bez testiranja stare a mogli su izvoditi gluposti da su htjeli. p.s. procitao si tudja iskustva od ljudi koji su vjer placeni da hvale nju a pljuju po ostalim po svim forumima (ne kazem da trgovina nije dobra). Ako vec zeli iz uzija vidim da im je xfx dosta skuplji ali asusov 280 je prilicno povoljan..
1. Onda su "ubrzali" u međuvremenu tel. komunikaciju
2. Očito nisi dobro vidija s obzirom da je bilo više od jednog (ne u posljednje vrime doduše)
3-4. Sudeći po nabavi ta grafa koju on gleda je trenutno nakon CENTRO-a najjeftinija u Futuri tj. skuplja je cilih cca 85kn (i dostupna), ostatak njihove ponude nisam ni gleda
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=xfx+280

BTW Šta svoje pozitivno iskustvo s grafičkom nisi u CENTRO temi napisa?

Na ovo o plaćanju nemam komentar (a na drugim forumima nisam regan). Vjerojatno misliš da sam i ja podmazan, a činjenicu da se u njihovoj temi (Futura) većina ljudi izjasnilo pozitivno - zanemaruješ bez obzira na
Citiraj:
"(ne kazem da trgovina nije dobra)."
Evo pošaljem ti formular za pristup klubu plaćenika i spittera
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 23:20   #6217
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Previse sam lijen da pisem u iskustvima(zaboravio sam iskreno). Ne mislim da si placenik nemoj shvacati osobno samo pocne ici na zivce hvalospijevi o toj trgovini i pljuvanje drugih, par ljudi je to pokrenulo a ostali su uzeli kao cinjenicu (posebno na slicnim forumima gdje ne smijes dati komentar da te ne napadne 20 ljudi, srecom su modsi ovdje normalni). Trgovina je ok ali nista bolja od ostalih, kupovao sam u hrpi trgovina i 90% ih je ok, ima samo par crnih ovaca koje treba izbjegavati. Po meni ako si iz zg kupuj u onoj koja ti je najblize/najpovoljnije. Toliko o toj temi ako zelis jos nesto reci posalji pm da ne radimo OT.

Vjer ima u centru ako ima u futuri, od istog uvoznika nabavljaju. xfxice se rasprodaju brzo pa dodje uskoro nova tura (tako je bilo prije mjesec dana), vjer ce je uskoro imati sve trgovine.
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 01:38   #6218
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Imao sam CF prije 4 godine 2x 5770.
I mogu ti reći da me frustriralo do neba ( a situacija je ista i danas)
kad podrške za CF nema, a tebi se komp grije skoro ohoho više (chiftec big tower
sa dobrim protokom zraka).

Još bolja situacija je, kad je podrška za CF bila samo deklarativna (ne vide se nikakvi
pomaci u performansama koji bi opravdali CF vs. jaka single card) ili se pak vide u jednoj od 100 igra.

Pretpostavljam da o igrama govorimo, ako netko koristi
CF setup za mining ili nešto treće, unaprijed se ograđujem jer nemam sa time iskustva.

Dakle, moj odgovor ti je da, uzmi jednu single R9 290 i vozi..
Ma naravno, na igre i mislim, nisam ni pokušao nikada majnati, a nažalost se ni ne bavim 3d-om i renderingom
Ma dobro, nije sa CF-om baš sve toliko crno, ima igara koje skaliraju skoro 100% i rade super, ali ima nekad i zajebancije. S te strane je svakako bolje imat jaki single GPU i miran si.

BTW, da ne offtopicamo previše, i ja sam u zadnje vrijeme podosta kupio stvari iz centro.hr, i dečki su zaista na mjestu sa komunkacijom i uslugom i svakako zaslužuju preporuku. Obično su i u top 5 najjeftinijih na nabavi.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 13:24   #6219
A_Ed
Registered User
Moj komp
 
A_Ed's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Petrinja
Postovi: 15
Zanimljivo ... http://www.links.hr/?naziv=graficka-...kl=051.806.962

istu tu, u istoj trgovini sam platio 3500 prije nepunih mjesec dana ...
A_Ed je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:11   #6220
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam svoju u 260x platio 989 kn, sad su sve oko 1100. Izgleda da su sve poskupile
  Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 17:35   #6221
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Fuj, mene HD7850 došla 800kn početkom 5.og miseca (doduše majnala je par miseci, koliko je bila u prijašnjeg vlasnika, ali imala je cca 22mj. jamstva)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 17:35   #6222
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pa sad su na akciji (balkanski tip akcije)!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 18:45   #6223
Koknikol
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Pozdrav. Trebao bih pomoć oko zamjene grafičke (stara crknula) uglavnom ponuđena mi je danas 6950 1gb a konfiguracija mi je:

Gigabyte EP35-DS3
Chieftec power supply 550W EPS ATX 2.0
Intel E8400 Duo 3.00 GHz
DDR2 PC6400 (800 mhz) 2x2 GB
Samsung SyncMaster 730BF 17-inch 4ms TFT LCD


Da li se isplati kupovati tu karticu na tu konfiguraciju (cijena je 500kn) ili da uzmem nešto slabije?
Koknikol je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 19:40   #6224
A_Ed
Registered User
Moj komp
 
A_Ed's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Petrinja
Postovi: 15
Imao Gygabytovu i bio jako zadovoljan ... za cijenu nisam siguran jer sam malo ispao iz "kupi/prodaj" igre ali djeluje razumno no, ako je pitanje može li tvoja konfiguracija gurati bez da bude usko grlo - može bez problema.
A_Ed je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 19:48   #6225
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Cijena je ok, iako za ne puno više možeš nabaviti nešto poput HD 7790 koja troši puno manje, a po performansama ne zaostaje puno.. ali bottlenecka će biti, i to dosta..trebao bi ti barem neki Core2Quad da se to smanji, ali niti onda to ne bi bilo idealno
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 20:07   #6226
Koknikol
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Da zbog te potrošnje i bottlenecka i pitam. Slabo ja viđam oglase za 7790.
Koknikol je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 20:59   #6227
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Čak i na 17" monitoru s nekim Quadom nećeš se još dugo (u najboljem slučaju 2 god) naigrat.

Moderni naslovi sve više trgaju hardware, ima sam Q6600 + HD6850, i znalo je ponekad zaštekat, i to single player igre (doduše na 23" monitoru).

Srićom P45 ploča i quad su još držali cijenu, pa sam ih proda (300+500kn, a ovo ispod me došlo 400+700kn rabljeno sa skoro full jamstvom) + naravno memorija (2x2Gb DDR2 otišlo za 400kn, a nova 2x4Gb DDR3 iz dućana me došla 600kn).

Za 500kn troška nije moglo bolje, ali naravno malo su se poklopile i zvijezde prilikom prodaje/kupovine
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 21:21   #6228
Koknikol
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Tako i ciljam 2 godine da izvučem sa karticom pošto uglavnom igram WoT i starije igre ali sam već lud od gledanja i kalkuliranja - 650, 7770, 7790, 6850, 6870, r7 260x i stvarno nemam pojma šta uzeti (budžet mi 500 max 600 kuna.)

Najsretniji bi bio sa 4850 ali kako su mi dvije otišle u par mjeseci ne bih tim putem.
Koknikol je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 21:59   #6229
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
HD6950 za 500kn je no brainer, ja svoju HD6850 prodajem skuplje

Da se nać i Q6600 po 350kn (+ nabaciš malo clocka bez dizanja voltaže).

BTW Svaka čast na 17" monitoru, od toga sam odusta davne 2007. (Samsungov CRT)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:41   #6230
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 23:36   #6231
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Preporuke za XFX!
Imas recenziju obje ovdje na PCE pa malo prouci.
Posjedujem doticnu i zaista sam zadovoljan u svakom aspektu
Sam Fischer je offline