Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2014., 20:07   #1231
StupidOne
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor On1X Pregled postova
Moze neko objasnjenje?
To bih I ja volio znati.
Zgibovi su vježba kojom primarno gađaš gornji dio leđa I latisimuse, te s obzirom na hvat, dijelove ramena / ruku. Trbušni zid služi kao stabilizator, međutim ako ti položaj nogu išta znači kod zgiba, onda ionako kritično preslab "core" I to moraš korigirati vježbama koji direktno ciljaju mišiće trbušnog zida I kralježnice.


Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Ne ne, nosaci za DL bi isle s druge strane ovih sipki za dipse... znaci na glavne vertikalne stupove bi stavio ko one kose komade lima na kaj bi zapela sipka za DL (ko sto je na stalku za bench recimo)... nesto OVAKO
E, na to sam I mislio =)
StupidOne je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 09:49   #1232
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Pravilna tehnika je kod zgibova bitna jer položaj nogu utječe na gornji dio tjela.
S nogama savijenim prema natrag bi trebali radit početnici jer aktivira donji dio leđa samim time potiče i prirodnu "zakrivljenost" donjeg dijela leđa.
Kako se napreduje noge bi trebalo ispružiti napredniji vježbači mogu ići s nogama naprijed da malo otežaju zgibove i bolje akitiviraju trbušni zid.
Najbitnije je da se izvode bez trzanja nogu tj što pravilnije bez obzira na položaj nogu.
Treba obratiti pozornost i da se ne visi o donjoj mrtvoj točci tj da ramena nikada ne idu prema ušima nego nego da se oržava ta razdaljina i u donjem djelu pokreta.
Pazite i na vrat, mnogi trzaju na kraju pokreta da bradom pređu preko šipke a to je strogo zabranjeno :P
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 10:02   #1233
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Pozdrav svima,


ispao sam skroz iz toka i trebam savjet oko proteina. Nista posebno, meni to dosta dugo traje, miksam si ih u sejkove s vocem ili nakon treninga.
Dakle:
1. Otkud kupiti? Prije su isle masovne narudzbe ljudima koji su nakupovali u brezicama, kakva je situacija otkad smo EU?
2. Koji protein? 2.2/4.5kg. Bezokusni me ne zanimaju, najbolje bi bilo da ima neki vocni okus. Myprotein impact + okus odvojeno? Svidja mi se taj sistem, mogu onda uzeti dva okusa pa kako kada stavljati..

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 17.07.2014. u 11:45.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 11:57   #1234
On1X
noob in da game
Moj komp
 
On1X's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: karlovac
Postovi: 138
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Pravilna tehnika je kod zgibova bitna jer položaj nogu utječe na gornji dio tjela.
S nogama savijenim prema natrag bi trebali radit početnici jer aktivira donji dio leđa samim time potiče i prirodnu "zakrivljenost" donjeg dijela leđa.
Kako se napreduje noge bi trebalo ispružiti napredniji vježbači mogu ići s nogama naprijed da malo otežaju zgibove i bolje akitiviraju trbušni zid.
Najbitnije je da se izvode bez trzanja nogu tj što pravilnije bez obzira na položaj nogu.
Treba obratiti pozornost i da se ne visi o donjoj mrtvoj točci tj da ramena nikada ne idu prema ušima nego nego da se oržava ta razdaljina i u donjem djelu pokreta.
Pazite i na vrat, mnogi trzaju na kraju pokreta da bradom pređu preko šipke a to je strogo zabranjeno :P

I dalje ne razumijem zasto bi kad radim zgibove (leda) radio i trbuh ili je to ista fora kao i kad se radi bench da se podignu noge ? Ako su mi vec zgibovi "prelagani", zar nebi trebao staviti nekakvo opterecenje(uteg) na sebe da ih otezam?
On1X je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2014., 15:32   #1235
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Pozdrav svima,


ispao sam skroz iz toka i trebam savjet oko proteina. Nista posebno, meni to dosta dugo traje, miksam si ih u sejkove s vocem ili nakon treninga.
Dakle:
1. Otkud kupiti? Prije su isle masovne narudzbe ljudima koji su nakupovali u brezicama, kakva je situacija otkad smo EU?
2. Koji protein? 2.2/4.5kg. Bezokusni me ne zanimaju, najbolje bi bilo da ima neki vocni okus. Myprotein impact + okus odvojeno? Svidja mi se taj sistem, mogu onda uzeti dva okusa pa kako kada stavljati..

Hvala

Ako mislis kupovat na veliko, uzmes s myproteina narudzbu uz kod za popust, preko 100Ł je free shipping, od tamo narucis i okuse usput

Kod nas mozes bez problema uzimat preko njuskala (mozes se dog. s dealerima da ti i naruce okuse, mozda imaju i sampleove..) ili mozes na subotnjem grupnjaku na teretana.net uzet u Polleu uz neki popust (cijena ti dodje na isto kao i na njuskalu ...)

Od myp sam probao vaniliju, bananu, choco smooth, choco nut (bezokusni+okus dodatno) i svi su mi odlicni, mada sam se zasitio choco smootha vec
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 00:35   #1236
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Super, hvala! Budem uzeo od nekoga na njuskalu, to mi se cini najjednostavnije.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 05:08   #1237
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
radije platim vise, pa znam gdje sam kupio, nego na oglasima. to je ipak stvar za konzumiranje, a ne mobitel i sl.
  Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 09:29   #1238
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor On1X Pregled postova
I dalje ne razumijem zasto bi kad radim zgibove (leda) radio i trbuh ili je to ista fora kao i kad se radi bench da se podignu noge ? Ako su mi vec zgibovi "prelagani", zar nebi trebao staviti nekakvo opterecenje(uteg) na sebe da ih otezam?
Dok ti postane ruski zgib prelagan i budeš trebao dodatno optrerećenje bude prošlo barem 10 godina staviljat neke utege na sebe dokle god postoji varijacija vježbe koju možeš raditi bez utega je čisto bezveze traženje ozljeda.
Srry taj dio sa benchom i dizanjem nogu nisam nikad ni ja shvatio heheh
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 10:17   #1239
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
radije platim vise, pa znam gdje sam kupio, nego na oglasima. to je ipak stvar za konzumiranje, a ne mobitel i sl.

Moraju i ducani na nekom zaradit...
U polleu 5kg myproteina s 20% popusta skuplji od istoga na njuskalu po redovnoj cijeni
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 10:29   #1240
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ne vidim mogucih problema kod kupnje na njuskalu, pa vrecica je originalno zapakirana :?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 10:46   #1241
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Nema.straha s vrecama MPa s njuskala kada se treba skarama odrezati onaj dio da se otvori
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 18:01   #1242
StupidOne
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Što MP još uvijek ne isporučuje u Hrvatsku? (nisam već jedno godinu dana trošio njihove proizvode)
StupidOne je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 18:03   #1243
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Isporucuje, ali je postarina 8 ili 10 funti ako je narudba ispod 100 funti
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 22:39   #1244
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Odlucio sam ipak naruciti sa mp.com kad se vratim s mora. Ako se netko mozda zeli pridruziti narudzbi neka da izbjegnemo postarinu, neka javi.

Inace, jel netko mozda probao njihov peanut butter? Pokusavam vec neko vrijeme kod nas naci kvalitetan peanut butter ali nula bodova, pa mi se ovo svidja, a i prilicno je jeftin.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 22:45   #1245
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Probao cruncy i smooth. Posto nikad prije nisam probao PB mislio sam da se radi o necem kao Nutella, samo od kikirikija, jel , kad ono iznenađenje...Ugl, crunchy mi je bolji, veci je dozivljaj za jest na zlicu iako se oba zaljepe po ustima ako se radi o vecem zalogaju....
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2014., 22:15   #1246
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Prodaje netko odavde impact whey bezokusni 5kg?
Radije uzmem od nekoga odavde nego sa njuškala
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 10:09   #1247
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
****************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 10.08.2014. u 20:53.
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 12:45   #1248
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
nhf ali NEMA sanse da kupim od bilo koga osim official resellera ipak to konzumiram skoro na dnevnoj bazi tako da radije platim tih par kunica vise
  Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 14:30   #1249
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
nhf ali NEMA sanse da kupim od bilo koga osim official resellera ipak to konzumiram skoro na dnevnoj bazi tako da radije platim tih par kunica vise
Jel možeš objasniti taj svoj komentar?
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 14:35   #1250
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
mogu. znaci ne zelim kupovat nesto za sto nemam pojma gdje je bilo skladisteno i sto god ostalo, a konzumiram nonstop. osim ak lik ne dila na crnjaka direktno sa police ducana za cash.
  Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 14:39   #1251
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
nhf ali NEMA sanse da kupim od bilo koga osim official resellera ipak to konzumiram skoro na dnevnoj bazi tako da radije platim tih par kunica vise
O ovo iz dućana i myprotein.com znaš gdje je skladišteno?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 14:41   #1252
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Razmišljanje ti baš i ne drži vodu pošto na svakom pakiranju piše i kada je vreća napunjena i do kada joj je rok trajanja , a pošto je sve hermetički zatvoreno od strane proizvođaca tako da svejedno dali ih neko drži na krovu , u dvorištu ili u kadi ali u svakom slucaju kupac je taj koji odlucuje dali ce taj proizvod kupiti u ducanu ili uštediti novac i ISTI proizvod kupiti od "preprodavaca" .....
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 15:08   #1253
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
moje razmisljanje apsolutno drzi vodu. svako bira ono sto stavlja u sebe, a ja cu radije platiti ekstra i kupiti tamo gdje je daleko najmanji moguci zajeb.
  Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 15:24   #1254
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Arsenal-fan Pregled postova
Razmišljanje ti baš i ne drži vodu pošto na svakom pakiranju piše i kada je vreća napunjena i do kada joj je rok trajanja , a pošto je sve hermetički zatvoreno od strane proizvođaca tako da svejedno dali ih neko drži na krovu , u dvorištu ili u kadi ali u svakom slucaju kupac je taj koji odlucuje dali ce taj proizvod kupiti u ducanu ili uštediti novac i ISTI proizvod kupiti od "preprodavaca" .....
Ma nemoj da je isto gdje držiš proteine? To šta je hermetički zatvoreno, ne znaci da smije biti na direktnom suncu ili vlagi.....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 18:36   #1255
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
moje razmisljanje apsolutno drzi vodu. svako bira ono sto stavlja u sebe, a ja cu radije platiti ekstra i kupiti tamo gdje je daleko najmanji moguci zajeb.
Neki ljudi nemaju novaca(na bacanje). Ljudi koji prodaju s njuskala ne narucuju tone da bi se trebalo brinuti u kakvom su stanju stvari, to je par vreca koje prodaju u par dana/tjedana. Kad narucujes s myproteina treba ti samo 4-5 dana da dodje nova posiljka.

Ako vec zelis drazti prodike sto i kako treba raditi onda ti je pametnije da narucujes direktno od proizvodjaca a ne da te pljackaju nase trgovine, dobijes sigurnije i ne platis vise nego manje (kodovi su stalno na netu od 10-20% popusta) plus dobijes direktno s njihovog skladista

Zadnje izmijenjeno od: The_Void. 10.08.2014. u 18:43.
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 18:48   #1256
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
to nisu baceni novci, a mislim da sam vise nego jasno objasnio zasto
  Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 20:54   #1257
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Arsenal-fan Pregled postova
****************
bez reklamiranja, pravila su vrlo jasna po tom pitanju.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 15:47   #1258
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
nekako mi zglobovi na rukama pate kod izvodjenja normalnih sklekova pa bi uzeo neki od stalaka. Pitanje je jesu li bolji fiksni ili rotirajuci? Ovi fiskni su koliko vidim jednostavniji jerbo nema nikakvog kliznog mehanizma koji bi se eventualno mogao shebat...
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 17:42   #1259
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Što te točno pati kod sklekova? (prvi put čujem da nekome sklekovi rade štetu ..možda se nisi zagrijao, istegnuo itd. itd. )
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 18:17   #1260
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
pa nije da mi rade stetu ali znam osjetit malo na zglobovima sake nakon par sesija, a imam i dosta kila pa je s onim sigurno ugodniji rad. osim toga, s ovom semom bi isao dublje i imao bolji grip..
Fatal je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na