Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2021., 22:32   #58501
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ja danas radio kasko u novom osiguranju, kazu da po CVH tablici vrijedi 180,000kn i cude se kak je u proslom oaiguranju procjenjen na 151k... a ja ga platio 159 prije 2 godine. Znaci da po CVH danas vrijedi vise nego prije 2 godine...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2021., 23:29   #58502
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
https://youtu.be/qJJEBEajF1M
46 sekunda

Jel takva komanda?

Imaš to a/c ?

Iskreno nisam još vidio da se negdje ne može ugasiti.obicno piše econ, ili npr ne možeš ugasiti dok piri na prednje staklo ali inače se moze
Imam taj A/C ali to ne iskljucuje klimu nego biras hoces li da sve radi automatski ili podesis rucno. Rucno mozes podesit temp, smjer puhanja, brzinu venta za obje strane. Ovo je full dvozonska klima pa mozes odvojeno nastinavat lijevo i desno. Čak i npr hlađenje lijevo grijanje desno. Ne smeta mi, neka radi full auto, idc

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 24.12.2021. u 23:36.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2021., 23:41   #58503
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Varaš se po ovome

https://www.citroclub.com/cicont-579.html

A i nisam nikada vidio auto da ima Ac ili a/c dugme a da ne regulira rad klime
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 00:44   #58504
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kako mislis varas se? Znaci a/c lampica se ugasi kad cackam po brzini ventova, i smjeru puhanja ,kad kliknem na a/c sve sto sam radio se resetira i radi sve sam i jacina puhanja i sve ostalo osim temp. Ako smanjim airflow na 0 komplet se ugasi. Probao sam svasta. Mozda se varam i ima neka caka, ali nisam je uspio naci. Sutra cu procackat opet sve redom

Edit: evo sad sam malo pročačkao po forumima. Na mom autu se automatski pali klima cim upalim auto. Mogu ja cackat , ali se automatski pali klima svaki put. Tako je nastimano u swu i jedino sto mogu kroz diagbox mozda promijeniti regiju rada klime, mozda bih mogao nest promijeniti ali stvarno nemam potrebu za time, auto klima mi radi cijelu godinu kako treba i nemam potrebe nista dirati. Vise mi smeta sto ako zelim nastimavat levele comforta (ova klima nema stupnjeve celiziuae nego level comforta) onda moram okretat tockic i za vozaca i za suvozaca, nema kao na npr VW dual pa okrecem vrijednosti za oba istovremeno.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 25.12.2021. u 01:06.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 01:53   #58505
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Guglaj...ka sta san i napisa, ulje cirkulira,podmazuje gumice u kompresoru,koje onda ne stvrdnjavaju od starosti itd. Automacka klima, namistis na 22 i prst u uvo. A ne pali-gasi.
Mislim da bi ti trebao guglat ili ipak mislis da je isto stanje kompresora kod auta kojem radi 0-24 i onom koji pali jednom tjedno po zimi i svaki dan po ljeti nakon 10ak god eksploatacije?

Gumice u kompresoru si fulao, gumice su na spojevima cijevi i ne nije potrebno vise od 1 mjesecno ih podmazivat odnosno palit klimu.


A uz to ljudima koji nikad ne gase klimu stakla se zimi apsolutno uvijek zamagle kada ju ugase.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 08:08   #58506
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ne vozite aute 24/7. U zadnjih 10 godina sam možda 2-3 puta isključio klimu na kratko i to uglavnom u neko proljeće ili jesen na savršeni dan kad sam htio da mi samo upuhuje vanjski zrak.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 08:40   #58507
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kako mislis varas se? Znaci a/c lampica se ugasi kad cackam po brzini ventova, i smjeru puhanja ,kad kliknem na a/c sve sto sam radio se resetira i radi sve sam i jacina puhanja i sve ostalo osim temp. Ako smanjim airflow na 0 komplet se ugasi. Probao sam svasta. Mozda se varam i ima neka caka, ali nisam je uspio naci. Sutra cu procackat opet sve redom

Edit: evo sad sam malo pročačkao po forumima. Na mom autu se automatski pali klima cim upalim auto. Mogu ja cackat , ali se automatski pali klima svaki put. Tako je nastimano u swu i jedino sto mogu kroz diagbox mozda promijeniti regiju rada klime, mozda bih mogao nest promijeniti ali stvarno nemam potrebu za time, auto klima mi radi cijelu godinu kako treba i nemam potrebe nista dirati. Vise mi smeta sto ako zelim nastimavat levele comforta (ova klima nema stupnjeve celiziuae nego level comforta) onda moram okretat tockic i za vozaca i za suvozaca, nema kao na npr VW dual pa okrecem vrijednosti za oba istovremeno.
Jbg nisam kod auta. Frend ima isti pa ću pogledati kad se sretnemo ali vidi i ovdje

https://www.manualslib.com/manual/39....html?page=105

Svugdje piše da se tu pali klima.

Vjerojatno ima neku glupu foru jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 10:38   #58508
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne vozite aute 24/7. U zadnjih 10 godina sam možda 2-3 puta isključio klimu na kratko i to uglavnom u neko proljeće ili jesen na savršeni dan kad sam htio da mi samo upuhuje vanjski zrak.
To sam i ja poceo prakticirati unazad par godina. Problem mi je samo hladno jutro, auto klima na 22, krene malo prejako puhati dok je sve jos hladno i onda mi ne pase I prijelazni periodi, kada je auto lijepo topli (otvorena panorama ga lijepo zgrije na jesen-proljece) pa samo pustim ventilaciju na lagano.

Jedino ne znam i opirem se pustiti auto klimu upaljenu do kraja voznje i kod paljenja auta. Jos uvijek je ugasim malo prije gasenja auta i upalim nakon paljenja auta. Nemam neki poseban razlog zasto... Mozda sam to cak pokupio od caleta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 10:40   #58509
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Mislim da bi ti trebao guglat ili ipak mislis da je isto stanje kompresora kod auta kojem radi 0-24 i onom koji pali jednom tjedno po zimi i svaki dan po ljeti nakon 10ak god eksploatacije?
LINK ,a i nisan zna da si u autu 0-24 prije ono 30-120 min dnevno.
Neda mi se razmisljat i sitit se upalit AC svako 7 dana.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Gumice u kompresoru si fulao, gumice su na spojevima cijevi i ne nije potrebno vise od 1 mjesecno ih podmazivat odnosno palit klimu.
Vrlo moguće, neman pojma kako izgleda kompresor iznutra, srića neću ni doznat, jer radi 365 dana u godini (kad je auto upaljen )

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A uz to ljudima koji nikad ne gase klimu stakla se zimi apsolutno uvijek zamagle kada ju ugase.
Pa e, zato i ne gasimo


Al inače, nekako je poanta automacke klime da radi stalno, sama odredjuje sta ce puhat,di ce puhat i kad ce puhat. S tim nikad nisan imao problema. Skuzi sama kad se vlaga skupi na prednjem staklu, pojaca puhanje, pribaci sprida, opcenito je ugodniji zrak u autu, pogotovo kad je vanka južina,kiša.
Ne znam zašto bi je tribalo gasit? 0.5 litara manja potrosnja? o tome nek se brinu zeleni, meni ne smeta da troši.
A i Scotty je tu, njega se sluša
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 11:04   #58510
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja mislim da ja nikad nisam ugasio klimu u autu osim nekad davno u vrijeme golfa 4 1,4 kad si morao ugasiti klimu da se popnes uz brdo
Stvarno ne vidim svrhu gasenja klime kad vec sve sama regulira.
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2021., 11:08   #58511
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Jbg nisam kod auta. Frend ima isti pa ću pogledati kad se sretnemo ali vidi i ovdje

https://www.manualslib.com/manual/39....html?page=105

Svugdje piše da se tu pali klima.

Vjerojatno ima neku glupu foru jbg
Ma nemoj se ni tlačit. Meni je auto mode osim venta upaljen 365 dana u godini i ne mislim mijenjat način rada klime. Meni je komplet auto na auto mod, svjetla, brisaci,klima, ručna itd. Sjedni , vozi. Ponekad na snijegu upalim snow mode i po guzvama ukljucim sport mode na mjenjaču jer mi mijenja brzine na visim okretajima. Sve ostalo je na auto i tako će i ostati
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2021., 12:03   #58512
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
LINK ,a i nisan zna da si u autu 0-24 prije ono 30-120 min dnevno.
Neda mi se razmisljat i sitit se upalit AC svako 7 dana.
0-24 sam mislio non stop, a kaj se lijenosti tiče tu ti nemrem pomoć


Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Vrlo moguće, neman pojma kako izgleda kompresor iznutra, srića neću ni doznat, jer radi 365 dana u godini (kad je auto upaljen )
Prvo veliš da je do gumica u kompresoru a na kraju ne znaš ni kak izgleda a očito ni kako radi.



Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Al inače, nekako je poanta automacke klime da radi stalno, sama odredjuje sta ce puhat,di ce puhat i kad ce puhat. S tim nikad nisan imao problema. Skuzi sama kad se vlaga skupi na prednjem staklu, pojaca puhanje, pribaci sprida, opcenito je ugodniji zrak u autu, pogotovo kad je vanka južina,kiša.
Poanta automatske klime nikad nije niti će biti da radi stalno nego da u što kraćem roku dođe do željene temperature i da istu održava. A gdje će puhat ovisi gdje sve ima senzore.
Na koji način klima sama skuži da je staklo zamagljeno i pojača puhanje? Ima senzore vlage u staklu?

Postoji jedan zgodan gumb koji služi za to, a nalazi se na slici lijevo od AC gumba. Što se dogodi kad ga stineš? Pa fino pali klimu (ako je ugašena i pojača puhanje na šajbu na max)
https://imgcdn.zigwheels.ae/medium/g...ols-694497.jpg

Ugodniji zrak je jer isuši zrak, i jedino se to fino osijeti kada je vlažno, kada je suh zrak razlike nema stoga ne može biti ugodniji.


Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne znam zašto bi je tribalo gasit? 0.5 litara manja potrosnja? o tome nek se brinu zeleni, meni ne smeta da troši.
A i Scotty je tu, njega se sluša
Očito nikad nisi morao mijenjat kompresor klime pa ne znaš koliko ta priča košta, a kao što sam rekao ak misliš da će kompresor koji radi stalno vs onog koji radi kad ekšli treba trajat isto onda se počni raspitivat o cijeni kompresora.
Drugi razlog je taj da ti ne daj bože rikne kompresor nećeš moć odmaglit stakla dok ne kupiš novi.
O smradu iz klime i gljivicama koje se nakote i koje na kraju udišeš da ne pričam.
Potrošnja je nebitna u cijeloj priči.

A scotty nigdje ne govori da se klima nikad ne gasi, samo objašnjava zašto se treba koristit po zimi.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote