Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2020., 12:37   #121
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Što je je, onaj pišljivi PS+ ne može ni prismrditi Game Passu.
A ova S verzija konzole je pun pogodak. Pogotovo u ovo doba krize kad će roditeljima biti lakše ovakvo nešto klincima uzeti.
Mislim da se ovi u Sonyu preznojavaju

I velik plus je što 1440p rezoluciju nativno podržavaju.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 12:41   #122
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
po meni, niš se ne preznojavaju, imaju tolko jake ekskluzive da xbox nemože prismrdit u tom segmentu

ali za ove igre poput cod-a, dušu dalo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2020., 13:14   #123
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Šta nije da se jedni i drugi odriču ekskluziva ? Ili samo Xbox, odnosno microsoft?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 13:17   #124
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
sony će portat naknadno na PC valjda, al opet ostaje gran turismo, horizon, itd. itd. za plejku ekskluzivno release
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 16:51   #125
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Uf, uf, jedna ce konzola past, samo sad je dvojba

X ima odlicnu cijenu, samo me muci malo slabija zastupljenost boxa spram plejke...

Na strani plejke su mi samo igre

A xbox mi je nekak bolji, radi cijene, samog izgleda a i te pretplate (gamepass).

Mada bih volio da obje budu rame uz rame, da ovaj put budu obje konzole aktualne a ne samo PS5.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 18:49   #126
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
non functional units

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/D-0R1i6l1Rs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Gcop0L-_CX0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_7SAYpHCTpg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DWJi_r0JUVM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:23   #127
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Uf, uf, jedna ce konzola past, samo sad je dvojba

X ima odlicnu cijenu, samo me muci malo slabija zastupljenost boxa spram plejke...

Na strani plejke su mi samo igre

A xbox mi je nekak bolji, radi cijene, samog izgleda a i te pretplate (gamepass).

Mada bih volio da obje budu rame uz rame, da ovaj put budu obje konzole aktualne a ne samo PS5.

Kako ti cijena moze biti plus kad ne znamo koliko ce PS5 koštati?


Meni kod xboxa jedino nervira sto Hrvatska nije sluzbeno podrzana zemlja. Znam da nije tragedija i da je workaround dosta jednostavan, ali opet je iritantno.
Svida mi se hype koji MS stvara, za korisnike bi definitvno bilo najbolje da je neck to neck situacija.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 21:53   #128
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
po meni, niš se ne preznojavaju, imaju tolko jake ekskluzive da xbox nemože prismrdit u tom segmentu

ali za ove igre poput cod-a, dušu dalo
A koje to ekskluzive trenutno ima ps5?

Dječji ratchet ili spiderman? Dosadni horizon? Prepakirani gran turismo?

Sry ali ps5 trenutno nema ni jedne vrijedne ekskluzive da ga uzmeš day one.

Ali doslovno ni jedne.

Više se veselim izlasku novog crasha za ps4 nego samoj petici.

PS4 je na day one imao daleko bolji izbor ekskluziva, a ruku na srce čisto sumnjam da ce sony imat imalo nešto slično za 299 bucksa na realease day kao microsoft sa S modelom.

Kako god, imaju muda, prvi su dali cijene, na papiru trgaju jaja a i sa game passom su rasturali ps plus koju sucka.

Da se razumijemo sony može jedino kickati microsoft u ovom trenu da je MP besplatan i da je cijena konzole ispod 500 bucksa, a s obzirom kakvi su lihvari, đubrad i smradovi moš mislit.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 22:31   #129
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Kako ti cijena moze biti plus kad ne znamo koliko ce PS5 koštati?


Meni kod xboxa jedino nervira sto Hrvatska nije sluzbeno podrzana zemlja. Znam da nije tragedija i da je workaround dosta jednostavan, ali opet je iritantno.
Svida mi se hype koji MS stvara, za korisnike bi definitvno bilo najbolje da je neck to neck situacija.
Isel sam s pretpostavkom da bu ps5 bila skuplja od boxa, a i okolo su kruzile glasine, naravno, to su samo glasine i dalje..

Al majkrosoft pokazuje zube na najjace s next gen konzolom..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 22:43   #130
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova
A koje to ekskluzive trenutno ima ps5?
govorim općenito, ne sad za ps5 release

ne sumnjam da će i na ps5 bit, jer to je valjda jedini razlog zašto su prodali preko 100 milijuna ps4 konzola, a xbox ni 50

ako neće bit ekskluziva, neće bit ni brutalne prodaje, na njima je..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2020., 10:29   #131
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Trenutno više naginjem xbox x-u nego ps5 (xbox all access na papiru zvuči kao super deal) , al čekat ću da obe konzole dođu na tržište i izađu prvi review-i, MS ima konja za utrku.
Bit će ovo zanimljiva jesen zima, nove konzole i nova generacija kartica za pc.


Zadnje izmijenjeno od: rap_4_life. 11.09.2020. u 10:41.
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 15:14   #132
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Nemojte me hejati plz, ali moram pitati. Da li postoji i jedan razlog za kupiti xbox ako imaš iole dobar komp? Jer koliko vidim, u principu xbox je PC for dummies. 99% igara je dostupno na obje platforme, xbox gamepad radi savršeno na PC-u, nova generacija grafičkih ima HDMI 2.1 za nove televizore itd.

Možda griješim, pa čisto da me ispravite. Ovo pišem čisto iz PCE perspektive, a ne 12-to godišnjih usera.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 15:20   #133
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
iz moje perspektive, ne

ja sam imao PS4 pro, prošao sve ekskluzive, i stajao je i skupljao prašinu, jer ipak sam pcmasterrace i nemogu niš igrat na konzoli osim eto tih ekskluziva koje mi valjaju, pa sam ga na kraju prodao

xbox pogotovo, sinergija xboxa i PC-a je još veća i neznam ima li smisla nekom ko voli igrat na kompu, imat i xbox

da nemaš komp onda da, ovak, IMO, ne
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 15:24   #134
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Nema.

Xbox je super i jeftina alternativa kompu za igre. Tko ima neki noviji build s poštenim GPU-om i CPU-om i tko je spreman ulagati u njega u narednim godinama nema razloga za kupnjom ove konzole.
Ako ima klince koji hoće komp za igre onda mu je Xbox po meni investicija o kojoj treba dobrano razmisliti i nekako bi bio opcija prije PS-a ili nedaj bože Switcha ponajviše zato što je višestruko jeftiniji (od kompa).

PS4 Pro sam imao par mjeseci, odgirao TLOU, skužio da skuplja prašinu i prodao ga, ni on mi nije imao smisla pored kompa.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 15:25   #135
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pa za te pare koje dajes da li za S ili X verziju igras iste igre da, ali ruku na srce koliko god volim PC i sve popratno, am ruku u vatru da cu 80% igara igrati osjetno fluidnije na Xboxu nego na PC-u. Pogotov one koje će dolaziti kroz naredne godine.

Eto jedna od stvari koja meni pada prvo na pamet. Ali i sve što kolege kazu drzi vodu.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 15:30   #136
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Da li će postojati podrška za miš/tipkovnicu za novi xbox?

Tipa za gaming kupiš xbox S koji spojiš na 1440p monitor, a stari komp koristiš za sve ostalo. Umjesto 1000e za novi komp kupi se xbox za 300e.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 16:18   #137
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Za mene ima smisla jer koristim samo laptop. Ako bude ta cijena možda se nagovorim da se malo igram.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 17:03   #138
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Nemojte me hejati plz, ali moram pitati. Da li postoji i jedan razlog za kupiti xbox ako imaš iole dobar komp? Jer koliko vidim, u principu xbox je PC for dummies. 99% igara je dostupno na obje platforme, xbox gamepad radi savršeno na PC-u, nova generacija grafičkih ima HDMI 2.1 za nove televizore itd.

Možda griješim, pa čisto da me ispravite. Ovo pišem čisto iz PCE perspektive, a ne 12-to godišnjih usera.
Ja počinjem razmišljati o Xboxu jer su fino sve povezali u jedan ekosistem u kojem će mi sve ostati, a ne da mi se baš iskreno upgredati komp niti se zezati s time. Došlo je vrijeme i za CPU i za GPU, a ne gine mi i promjena memorije, iako imam novca i volje, nemam vremena baš.

Samo nabavim igru, uzmem kontroler i igram, bez ikakvih problema i podešavanja.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 19:06   #139
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
I jos ako uzmes onu pretplatu igre su besplatne dvije godine.lol

Poslano sa mog Galaxy S10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 20:04   #140
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Nemojte me hejati plz, ali moram pitati. Da li postoji i jedan razlog za kupiti xbox ako imaš iole dobar komp? Jer koliko vidim, u principu xbox je PC for dummies. 99% igara je dostupno na obje platforme, xbox gamepad radi savršeno na PC-u, nova generacija grafičkih ima HDMI 2.1 za nove televizore itd.

Možda griješim, pa čisto da me ispravite. Ovo pišem čisto iz PCE perspektive, a ne 12-to godišnjih usera.
Zasto bi te hejtali, apsolutno legitimno pitanje. Za mene uopce nema potrebe imati pc. Cijeli gaming sam preselio na konzolu. Imam 10 godina stari komp (iz potpisa) samo za wow inace uopce valjda nebih imao PC. Da recimo dobijem dvije verzije igre za pc i konzolu nikad nebih odigrao tu igru na Pcu. Ali ajde necemo dalje spamati temu.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 20:32   #141
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Zasto bi te hejtali, apsolutno legitimno pitanje. Za mene uopce nema potrebe imati pc. Cijeli gaming sam preselio na konzolu. Imam 10 godina stari komp (iz potpisa) samo za wow inace uopce valjda nebih imao PC. Da recimo dobijem dvije verzije igre za pc i konzolu nikad nebih odigrao tu igru na Pcu. Ali ajde necemo dalje spamati temu.

Zbog čeg bi bilo ovo spamanje teme, pričamo o konzoli.

Tako nešto sam ja napisao par postova iznad, znači kombinacija stari PC + novi xbox. Recimo zelim igrati Cyberpun 2077 jednog dana, umjesto da slazem novi komp za 500+ eura za 1440p gaming mogu kupiti konzolu za 300e (jer u principu kupujem PC ali sa "glupim" OS-om). Samo je pitanje da li će developeri podržati mouse/keyboard kombinaciju, jer igrati FPS na gamepadu mi nije napeto.


Nije mi jasno zato MS službeno ne podrži Hrvatsku. Znam da smo malo tržište, ali dio smo EU. Mislim da fokus na USA im neće biti dovoljan kad je long run u pitanju, kao što smo do sad mogli vidjeti.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 20:37   #142
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Pa spamamo temu jer ovo nije pc vs konzole tema
Ako bi ti konzola primatno sluzila za FPS onda mi to nema nekog smisla nabavljati jer je tu konzola, bilo koja, najslabija.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 20:52   #143
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Ne samo da je konzola losa za FPS nego i za razne RTS-ove, znaci vec ta dva zanra su ogromno trziste.
Dakle, usporedba je sama po sebi besmislena i konzola ne moze zamjeniti PC i obratno.
Konzolu igras zavaljen u fotelju na velikom tv-u, cesto s drugim ljudima, pc igras za uredskim stolom.
Sad je samo stvar kompromisa i ako nekom pasu igre na konzolama onda ce taj odbaciti pc.

Ne znam cemu to stalno usporedjivat, valjda bi svatko sam trebao znati kakve igre igra, kakav mu je razmjestaj u stanu, na koji nacin zeli igrati igre i sl...
To su dva svijeta.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 21:16   #144
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Pa postoji periferija i za xone i ps4 a da nece za next gen konzole.Spojis si mis i tipkovnicu na konzolu i na monitor u imas "pc" za gaming

Poslano sa mog Galaxy S10
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 21:25   #145
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Pa eto ti napravi tako i igraj konzolu na monitoru s misem i tipkovnicom, to po meni nema veze s vezom, ja znam da ja konzolaske igre igram na velikom tv-u dok sjedim u fotelji.
Zato sam i rekao da bi svatko sam trebao znati na koji nacin zeli konzumirati igre.

P.S. Igre na konzolama se prave prilagodjene za kontroler i cijeli gameplay je podredjen tome, stvarno ne znam u kojim to igram je iskoristiv miš i tipkovnica.

Zadnje izmijenjeno od: Pentel33. 11.09.2020. u 21:35.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 21:50   #146
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Pa eto ti napravi tako i igraj konzolu na monitoru s misem i tipkovnicom, to po meni nema veze s vezom, ja znam da ja konzolaske igre igram na velikom tv-u dok sjedim u fotelji.
Zato sam i rekao da bi svatko sam trebao znati na koji nacin zeli konzumirati igre.

P.S. Igre na konzolama se prave prilagodjene za kontroler i cijeli gameplay je podredjen tome, stvarno ne znam u kojim to igram je iskoristiv miš i tipkovnica.

Vidiš, meni je recimo PS4 spojen na monitor skoro cijelo vrijeme jer naprosto ne znam kako bi vozio s G29 volanom na kaucu.
Svatko ima svoju perspektivu, ali konzola nije nuzno samo za TV. Pogotovo fast paced gdje se ne mozes zavaliti u kauc dok igras.


Odredeni broj igara za xbox trenutno generacije je prilagoden i za mis/tipkovnica kombinaciju i moze se bez problema igrati. Radi se o igrama koje postoje i za PC. Sve ovisi o developerima, MS podrzava oboje.


Sve u svemu, novi xbox definitivno djeluje zanimljivo. Vidjet ćemo kakav će biti media player, mozda bude bolja investicija od nvidije shield za ljude koji ne trebaju previse raznih aplikacija. HDMI 2.1, jos da podrze razne formate videa i zvuka i mogli bi biti dobro.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:13   #147
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Pa eto ti napravi tako i igraj konzolu na monitoru s misem i tipkovnicom, to po meni nema veze s vezom, ja znam da ja konzolaske igre igram na velikom tv-u dok sjedim u fotelji.
Zato sam i rekao da bi svatko sam trebao znati na koji nacin zeli konzumirati igre.

P.S. Igre na konzolama se prave prilagodjene za kontroler i cijeli gameplay je podredjen tome, stvarno ne znam u kojim to igram je iskoristiv miš i tipkovnica.

Krivo si me skuzio.Ja konzolu igram na telki zavaljen u kauc ali sam rekao za ljude koji zele da imaju opciju kupiti periferiju za konzole i tako za malo love dobiti jacinu jako dobrog pc-a.(x box series x).Po meni je potpuno neisplativo davat lovu za dobar pc uz xbox novi ako se spaja na monitor sa periferijom i sluzi samo zua gaming.
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:36   #148
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Entire Xbox Series X briefing leaks online

https://www.gamesradar.com/uk/entire...-leaks-online/
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 18:11   #149
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 15:53   #150
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Big dick move od Microsofta:

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox
https://news.xbox.com/en-us/2020/09/...e-xbox-family/
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na