Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2004., 11:06   #1
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
3d/video edit konfa *2.PUT!

zelim usporediti amd64 i intel p4 konfiguracije koja bi sluzila za grafiku/video (after effects,premiere,photoshop,maya)...
evo kaj sam do sad slozio uz pomoc amd foruma:


Proc - CPU AMD Athlon64 3400+ BOX 64-bit (1MB L2 on-chip cache), Socket 754
- 2407kn – Nitel

Matichna - Abit K8T800 KV8-MAX3
- 1100kn - Links

Memorija - Dimm DDR 512Mb x2, 184pin, 400Mhz
- 1150kn – Diskont24

Maxtor 200Gb, 7200rpm, Udma133, 8Mb Cache ((x2 ak cu imat para))
- ? 914kn – Dingo

Grafichka - gainward fx ultra/1100xt GFfx5900xt 128mb ddr (golden sample)
- 1400kn - Ve-mil ili M computers

Josh moram rjeshit hardove, monitor, skener i tv karticu...

Molio bi vas da mi slozite "slichnu" intel konfu sa hyperthreaded procesorom (brzi, na recimo 3Ghz), da ako nishta cijenovno usporedim, a dalje chu sam odluchit...

hvala na bilo kakvim odgovorima
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:14   #2
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
...da napomenem - razumijem da ove komponente mozda neche raditi sa intelovim procom, zato vas i pitam - koju matichnu, memoriju i grafichku uzet za recimo P4 3.2 Ghz Socket 478 ili xeon??ne kuzim se bash u hardveraj, ali znam tolko da bi ovaj proc bio prejeben...samo ga zelim usporedit sa amd-om..pozdraf
Loomen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2004., 16:24   #3
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Citiraj:
Originally posted by Loomen
...da napomenem - razumijem da ove komponente mozda neche raditi sa intelovim procom, zato vas i pitam - koju matichnu, memoriju i grafichku uzet za recimo P4 3.2 Ghz Socket 478 ili xeon??ne kuzim se bash u hardveraj, ali znam tolko da bi ovaj proc bio prejeben...samo ga zelim usporedit sa amd-om..pozdraf
Uzmi :

MBO ABIT, s. 478, IC7-MAX3, i875, BUS 800 MHz, serial ATA RAID, 5.1 zvuk, Fire Wire, DDR400, ATX 2

ili:

MBO S.478 Asus P4C800 Deluxe, i875,4xDDR400,S/ATA,USB2.0 Intel 875P Chipset
800 MHz FSB
Dual-Channel DDR400 Memory
Intel Hyper-Threading Technology
ASUS Intelligence Features
AGP Pro/8X slot
3COM Gigabit LAN

I neces pogrijesiti
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 17:34   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Mislim da je pomalo smiješno uspoređivati P IV i AMD 64. Stvarno nema smisla...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 19:20   #5
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Citiraj:
Originally posted by tor
Mislim da je pomalo smiješno uspoređivati P IV i AMD 64. Stvarno nema smisla...
Evo jedan zgodan link
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 19:55   #6
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
to znam da je amd bolji u igrama ali ne mislim se gotovo uopche igrat...samo rAD, RAD, RAD!!
uglavnom, na par "profesionalnijih" foruma su ljudi rekli da je intel neosporivo bolji za obradu videa (recimo www.videoguys.com)
....hm...
usporedio sam cijene amdove i intelove konfe i gotovo su iste...sad neznam kak da odaberem.....eci peci pec
ajde ako netko nema neko konkretno mishljenje bacam kunu pa ak je gljava onda je amd ak je pismo onda intel...
brijem da che na kraju bit gljava
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 20:13   #7
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
AMD je loshiji od Intela u video decdeu, CADu i sl. programima jer oni imaju predvidljiv i vrlo sličan kod koji se iznova i iznova ponavlja, što odgovara P4 arhitekturi i njegovoj brzini takta.
AMD označuje svoje procove performace ratingom (PR= performanse koje AMD ostvaruje u usporedbi s INTELOM (igre)).
Zašto igre? E zato što AMD procovi lakše probave nepredvidljivi kod (igre), pa je bolji u njima. No zato ga INTEL kosi u VEditingeu (predvidljivost<>nepredvidljivost), pa poštš se baviš time preporučam ti da si u Autronicu kupiš Dual Xeone (novije serije; 800MHz FSB, 1MB L2 cache) s kvalitetnom MBO (NAžalost, sve su Intelove (cijene variraju od 2k kn do 4k kn)), BAR 2GB Dual Channel ECC registered RAMa, i grafulju za profesionalni VEditing (ATi FireGL, nVidia Quadro)...........
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 20:15   #8
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
AMD je loshiji od Intela u video decodeu, CADu i sl. programima jer oni imaju predvidljiv i vrlo sličan kod koji se iznova i iznova ponavlja, što odgovara P4 arhitekturi i njegovoj brzini takta i FSB (veći prptok podataka sličnog koda = vecha brzina).
AMD označuje svoje procove performace ratingom (PR= performanse koje AMD ostvaruje u usporedbi s INTELOM (igre)).
Zašto igre? E zato što AMD procovi lakše probave nepredvidljivi kod (igre), pa je bolji u njima. No zato ga INTEL kosi u VEditingeu (predvidljivost<>nepredvidljivost), pa pošto se baviš time preporučam ti da si u Autronicu (tamo ih ima) kupiš Dual Xeone (novije serije; 800MHz FSB, 1MB L2 cache) s kvalitetnom MBO (Nažalost, sve su Intelove (cijene variraju od 2k kn do 4k kn)), BAR 2GB Dual Channel ECC registered RAMa, i grafulju za profesionalni VEditing (ATi FireGL, nVidia Quadro)...........
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 21:07   #9
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Najbolje bi ti bilo da sad ne uzimaš NIČ , jer viš da dolaziju dvojezgreni procovi. Znaš da je takav bil tulatin i da ga dosta ljudi još dan danas koristi. Tak da je najbolj pčekati da dojde dvojezgreni i onda si zemeš njega.


A ak ti je sad baš hitno za komp onda si zemi intela jer je bolji kod videa , makar nemreš uspoređivati AMD 64 i intel , jer ipak ovaj je 64 bitni a ovaj 32 bitni, ali opet 99.99% celog softwera kojeg buš ti koristil je 32 bitno tak da...
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 21:08   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Kod obrade videa 64 je brža od PIVdefinitivno
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2004., 21:14   #11
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Dakle iz toga logički možemo zaključiti da si nek zeme AMD 64 ...

Nebuš fuljal ak si zemeš...
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 23:37   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
@Loomen: Vidim da si malo zastranio. Dali tebi treba video-editing mashina ili nesto takvo ozbiljno za rad, ili samo razmisljas onako opcenito? Ako razmisljas samo onako opcenito, onda ti nema pomoci. Mozemo mi ovdje svi nabrajati ovo ili ono, neslagati se oko izbora ploca ili memorije, ali u Intel baziranom svijetu to ne ide onako kako u AMD svijetu. U pravilu ljudi izabiru Intel jer ne zele razmisljati o latencijama memorije (kao da to u Intel svijetu ima nekakve koristi), velicini hladnjaka ili snazi ventilatora na njemu (BOX kuler je i vise nego dovoljan, cak i za OCanje), a sav "egzoticni" hardwareraj pouzdano radi na Intel chipsetima.

Ako ti treba ozbiljna 100% stailna mashina za ozbiljan rad, onda se takva mashina ne "slaze" (ako se to uopce moze tako reci) na forumima, vec se trebas obratiti jednoj od malobrojnih firmi koje slazu ozbilja racunala za ozbiljan rad. A tada je prvo pitanje na koje moras odgovoriti: koliko novaca imas na raspolaganju za takvo racunalo. Tek se nakon tog odgovora pocinje slagati ponuda.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 00:54   #13
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Originally posted by gpremec
@Loomen: Vidim da si malo zastranio. Dali tebi treba video-editing mashina ili nesto takvo ozbiljno za rad, ili samo razmisljas onako opcenito? Ako razmisljas samo onako opcenito, onda ti nema pomoci. Mozemo mi ovdje svi nabrajati ovo ili ono, neslagati se oko izbora ploca ili memorije, ali u Intel baziranom svijetu to ne ide onako kako u AMD svijetu. U pravilu ljudi izabiru Intel jer ne zele razmisljati o latencijama memorije (kao da to u Intel svijetu ima nekakve koristi), velicini hladnjaka ili snazi ventilatora na njemu (BOX kuler je i vise nego dovoljan, cak i za OCanje), a sav "egzoticni" hardwareraj pouzdano radi na Intel chipsetima.

Ako ti treba ozbiljna 100% stailna mashina za ozbiljan rad, onda se takva mashina ne "slaze" (ako se to uopce moze tako reci) na forumima, vec se trebas obratiti jednoj od malobrojnih firmi koje slazu ozbilja racunala za ozbiljan rad. A tada je prvo pitanje na koje moras odgovoriti: koliko novaca imas na raspolaganju za takvo racunalo. Tek se nakon tog odgovora pocinje slagati ponuda.
dvojezgren proc cu kupit kad dodje i malo mu se spusti cijena a do onda ocu imat stroj koji ce moci "normalno" vrtit after effects u kojem POCHINJEM ozbiljnije raditi - tako da mi josh netreba "ozbiljna 100% stabilna mashina za ozbiljan rad" kako si rekao, jer si time vjerovatno mislio na neku perverziju od workstation-a koja dodje 30 000kn
...poshto sve komponente kupujem bez pdv-a imam na raspolaganju oko 10000kn...ako ce shta falit kupit chu slijedechi mjesec kad sjedne placa i tak u nedogled
...samo me zanimalo koja je plaforma bolja intel il amd...
...i to bi kupio shto prije, moguche drugi tjedan...
anyways hvala svima..na kraju mislim da cu ich sa intelom...vishe ljudi mi ga je preporuchilo nego amd...

FINALNA konfa bi izgledala ovak:

P4 3.0 Prescott S478
1516kn Hgspot

MBO ABIT IS7
885kn hgspot

2x512 kingmax 500
1560kn vemil

gainward fx 5900xt 128
1470 kn

Maxtor 200gb x 2
951kn hgspot

napajanje levicom 420
463kn links

cdrom lg
110kn links

tastatura microsoft
170kn

dvd przilica
951kn

=8076kn SA PDV-OM!
ovo je chista osnova pa chu od tog krenut dalje...

komentari?
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 01:06   #14
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
MBO ABIT IS7
885kn hgspot: nono : : nono :

preporučam Abit ic7 , ili ic 7 max 2 ili max 3


a kaj se tiče dvojezgraša i 64bitaša...
AMD-ov kolko vidim je več tu , intelov bi trebal poslje nove godine dojti , a to je sve dosta brzo tak da ti buš si sad kupil komp a za 3 , 4 meseca bu večina več furala dvojezgrene 64 bitne procove , dve grafulje i ko zna kaj sve ne.


cdrom lg
110kn links
-a ke če ti to
bolje si mesto tga onda zemeš dvd -rom pa pržiš dvd-e on the fly

2x512 kingmax 500
1560kn vemil

OK , ali ak uspeš najti A-data Vitesta 500 mhz onda zemi nju , jer bolje paše uz intela
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 02:08   #15
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
cool...rjesheno
kaj se tiche ovog da ce sve to foc za 3,4 mjeseca imas pravo ali neznas ti kaj meni znaci 3,4 mjeseca!!jaaaako me zivcira ova spora kanta doma a totalni sam freak i nemrem bez kompa ni 5 minuta tak da...i josh na poslu radim na macovima a doma sranje...ma moram to rjeshit shto prije poludichu
jel netko imao iskustva sa pinnacle il canopus video karticama?dobra?losha?
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 10:51   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Loomen
... a do onda ocu imat stroj koji ce moci "normalno" vrtit after effects u kojem POCHINJEM ozbiljnije raditi - tako da mi josh netreba "ozbiljna 100% stabilna mashina za ozbiljan rad" kako si rekao, jer si time vjerovatno mislio na neku perverziju od workstation-a koja dodje 30 000kn
...poshto sve komponente kupujem bez pdv-a imam na raspolaganju oko 10000kn

...

komentari?
Upravo sam o tome pricao. Cim netko spomene ozbiljnu mashinu, ti pomislis na 30.000kn. Za oko 16.000kn (sa PDVom i licencom za XP Pro, bez monitora) se dobije pristojna radna stanice koja je neusporedivo ozbiljnija od ove koju ti spominjes dolje.

Za 10.000kn bi se dala sloziti jedna pristojna radna stanica (bez monitora) koja bi se dala nadogradjivati tijekom sljedeceg razdoblja. Mozda si zainteresiran kakva?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 11:01   #17
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Loomen
kaj se tiche ovog da ce sve to foc za 3,4 mjeseca imas pravo ali neznas ti kaj meni znaci 3,4 mjeseca!!jaaaako me zivcira ova spora kanta doma a totalni sam freak i nemrem bez kompa ni 5 minuta tak da...i josh na poslu radim na macovima a doma sranje...ma moram to rjeshit shto prije poludichu
jel netko imao iskustva sa pinnacle il canopus video karticama?dobra?losha?
Ako sam dobro shvatio, uzimas DDR500 memoriju kako bi OCao? Rijeci kao OC i ozbiljna radna stanica u istoj recenici postoje samo ako je i negacija izmedju njih.

Spomenuo si Macove na poslu. Zasto si onda za doma uzimas Windows PC? Sto ti ne bi bilo efikasnije uzeti Maca i za doma? Cijena im nije bezobrazno visoka, ako ne ides na dual-G5. Uzmes iMac, ili G4 ili novi G5, cijene su im i vise nego dobre.

Sto se tice Pinnaclea i Canopusa.
S Pinnacleom DV500+ imam dobra iskustva (imam jednog doma, i namjeravam ga prodati), ali su u zadnje vrijeme gadno zastranili. Ukinuli su DV500 seriju, tako da izmedju 1.500kn i 12.000kn ne nude nista ozbiljo. Usput, za obradu videa je Adobe software daleko ozbiljniji i upotrebljiviji (ako razgovaramo o profesionalnijoj upotrebi) nego oni Pinnaclovi softwarei.

S Canopusom se nisam nikada sreo, jer oni nikada nisu niti imali ozbiljni video-editing hardwareraj ispod 10.000kn. Prema onome sto sam cuo o njima, ozbiljniji su od Pinnaclea (i ponesto skuplji).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 14:24   #18
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Upravo sam o tome pricao. Cim netko spomene ozbiljnu mashinu, ti pomislis na 30.000kn. Za oko 16.000kn (sa PDVom i licencom za XP Pro, bez monitora) se dobije pristojna radna stanice koja je neusporedivo ozbiljnija od ove koju ti spominjes dolje.

Za 10.000kn bi se dala sloziti jedna pristojna radna stanica (bez monitora) koja bi se dala nadogradjivati tijekom sljedeceg razdoblja. Mozda si zainteresiran kakva?
zainteresiran sam...da chujem...
a kaj se tiche mekova na poslu, samo sam rekao da na njima radim ne da zelim radit na njima i doma - to da nisu bezobrazno skupi su priche za malu djecu...uostalom pc je daleko isplativiji (nadogradnja,software,a i brzinom su tu negdje - ako usporedjuemo recimo g4 i noviji ht p4 il amd64...jer najnoviji mekovi su PREskupi za moje moguchnosti..)
ma uglavnom ne zelim maca nego piceka i to je to..mozda bi drugachije razmishljo da imam vishe para pa si bi priushtio najbolji mek koji postoji ali ZA POCHETAK (opet napominjem) che mi ovakva picek konfa biti i vishe nego dovoljna...

kaj se tiche te radne stanice koju spominjesh - to me svakako zanima (ali otprilike 10000kn da bude cijena ne vishe)...gdje da pogledam ponudu?ili se moze sloziti stroj po narudzbi?
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 14:41   #19
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ako sam dobro shvatio, uzimas DDR500 memoriju kako bi OCao? Rijeci kao OC i ozbiljna radna stanica u istoj recenici postoje samo ako je i negacija izmedju njih.
ne mislim opce klokirat ,tu memoriju mi je stari preporuchio...zashto?shta to nije dobr memorija?500???

e da..i lagani offtopic - ako mi netko moze preporuchiti DOBAR dvd authoring program..
ugl.za shta mi treba: obradim video u premieru , napravim kompoziciju i dodam efekte u after effectsu gdje na kraju i stavim audio iz reason+cubase-a i onda bi sve to htio stavit na dvd a da pritom imam najvechi moguchi broj moguchnosti - od animacija efekata menija ..neznam kaj se sve opce moze radit u takvim aplikacijama ...(znam da cu se najebat i da mi za to treba puuuno vremena da sve prokuzim ali sam picajzla kaj se tiche dizajna i svega ostaloga shta radim tako da bi se odmah htio pocheti uchiti u najboljem programu... jel adobe encore dvd dovoljno dobar za to shto trebam?
dali je moguce napraviti videocd ili svcd da ima izbornik kao i dvd ili je na takav cd moguce samo staviti fotke i video i to je to?
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 19:07   #20
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Ma dobra ti je to memorija, al' Intel se bolje slaže (čitaj: radi) s A/V-Datom
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 19:09   #21
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Citiraj:
Originally posted by tor
Kod obrade videa 64 je brža od PIVdefinitivno
Da, ako je program 64BITan, a takvih je stvaaaaarno puno na tržištu
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 21:20   #22
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Loomen
zainteresiran sam...da chujem...
...
kaj se tiche te radne stanice koju spominjesh - to me svakako zanima (ali otprilike 10000kn da bude cijena ne vishe)...gdje da pogledam ponudu?ili se moze sloziti stroj po narudzbi?
Posalji mi svoj mail na gpremec@pcekspert.com, pa ti u ponedjeljak s posla posaljem ponudu za racunalo. 10.000kn sa ili bez PDV-a? To bi kupovao prek firme ili ti direkt (cist kao informacija)?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 21:25   #23
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Loomen
ne mislim opce klokirat ,tu memoriju mi je stari preporuchio...zashto?shta to nije dobr memorija?500???
Stvar je u tome sto ti apsolutno ne treba DDR500 memorija da bi ti radila na DDR400, steta baciti novac na nesto tako glupo (a pokusavas ustediti).
Citiraj:
Originally posted by Loomen
e da..i lagani offtopic - ako mi netko moze preporuchiti DOBAR dvd authoring program
...
Adobe Encore DVD u kombinaciji sa Adobe Photoshopom.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 00:08   #24
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Video, 3D, ... pa gle ja bi startno uzeo neki dual stroj, pa s vremenom ako se nema para upiknuo drugi proc ... mislim gle, svaki iole ozbiljan program (Adobe Photoshop, CAD, Premiere, Pinacle, Lightwave, 3D studio MAX, ... ) zna šta je SMP ili ti multiprocesor. Recimo kada ti se meni diže Premiere lijepo piše multiprocesor detected ... svaki ozbiljan program zna šta je SMP i radi sa njime, dalje ako je 3D u pitanju onda traži Quadro, FireGL, WildCat grafičke .... sve je stvar koliko je sve to ozbiljno šta misliš raditi. Tako da se stroj može složiti za neke pare od malih do velikih, upravo ono što premec kaže 10.000 kn pa do neke fakat ozbiljnosti za koju ni toliko US$ nije dosta niti za početak ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 03:26   #25
Loomen
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Video, 3D, ... pa gle ja bi startno uzeo neki dual stroj, pa s vremenom ako se nema para upiknuo drugi proc ... mislim gle, svaki iole ozbiljan program (Adobe Photoshop, CAD, Premiere, Pinacle, Lightwave, 3D studio MAX, ... ) zna šta je SMP ili ti multiprocesor. Recimo kada ti se meni diže Premiere lijepo piše multiprocesor detected ... svaki ozbiljan program zna šta je SMP i radi sa njime, dalje ako je 3D u pitanju onda traži Quadro, FireGL, WildCat grafičke .... sve je stvar koliko je sve to ozbiljno šta misliš raditi. Tako da se stroj može složiti za neke pare od malih do velikih, upravo ono što premec kaže 10.000 kn pa do neke fakat ozbiljnosti za koju ni toliko US$ nije dosta niti za početak ...
kuzim to i imash pravo..samo u photoshopu (koji je ustvari najnezahjevniji program s kojim trenutno radim) radim preko 8 godina i znam kako dishe...a isto tako znam da chu s vremenom nadogradivat ovaj stroj koji kupim ..tako da mi nije u interesu potroshit svu lovu koju imam odjednom,pa da gladujem mjesec dana..nego polako, da imam dobru osnovu a onda che kasnije i cijene pochet laganini padat

e da...u ponedjeljak idem kupit dvd przilicu..neke preporuke?jedini uvjet da je dual layer i shto brza..za nekih 700kn bi se nashlo nekaj?neki nec,lite-on il pioneer?
Loomen je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 12:51   #26
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Loomen
...
e da...u ponedjeljak idem kupit dvd przilicu..neke preporuke?jedini uvjet da je dual layer i shto brza..za nekih 700kn bi se nashlo nekaj?neki nec,lite-on il pioneer?
Pioneer DVR-108
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 10:59   #27
NiX
Registered User
 
NiX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Almere
Postovi: 12
Citiraj:
Originally posted by gpremec
...dalje ako je 3D u pitanju onda traži Quadro, FireGL, WildCat grafičke .... sve je stvar koliko je sve to ozbiljno šta misliš raditi.
Kaj mu nebi bila dosta neka G450 ili G550 video karta, naravno dvoglava, da može dva monitora piknut?
__________________
- NiX -
NiX je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2004., 11:15   #28
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by NiX
Kaj mu nebi bila dosta neka G450 ili G550 video karta, naravno dvoglava, da može dva monitora piknut?
Navedeni quote:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by gpremec
...dalje ako je 3D u pitanju onda traži Quadro, FireGL, WildCat grafičke .... sve je stvar koliko je sve to ozbiljno šta misliš raditi.
--------------------------------------------------------------------------------


nisam napisao ja, vec Black Dragon, tak da nemoj stavljati tudje rijeci u moju tipkovnicu.

S druge strane, to sto je napisao Black Dragon u potpunosti stoji.

Tvoje pitanje o G450/G550 je gadno zastarjelo. S jedne strane, obje graficke kartice su OpenGL 1.1 i DirectX 6, te je njihova upotreba u 3D grafickim stanicama danas upravo smijesna. S druge strane, danas sve bolje (pod tim prvenstveno mislim profesionalne i poluprofesionalne) graficke kartice imaju upotrebljiv izlaz za dva monitora.

Jedino gdje Matrox G450/G550 ima apsolunog smisla je na video-editing stroju na kojem se apsolutno ne radi nikakva 3D grafika, bez obzira dali postoji potreba za dva ili samo jednim monitorom. (Usput, sve G450 i G550 su Dual-Head).
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na