Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2019., 08:13   #511
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nisam siguran jesam dobro shvatio.
daklem ipak ako se naruci preko neta, a dode u ducan pokupit se racuna kao kupnja na daljinu ili ne? jer stalno slusam razlicite tvrdnje.
jel ima veze kako je placeno (cash/kartica u ducanu ili preko neta)? zavisi od ducana do ducana mozda, odnosno dali se radi o trgovini ili se radi samo o pultu gdje izdaju robu (kolko sam shvatio vecina ovih webshopova po ZG-u su takvi?)?
bio sam i pitao u instaru i rekli su mi da, ak narucim prek neta pa pokupim nemam 14 dana pravo povrat i to je glavni razlog zast nisam kupio nesto nedavno kod njih.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:18   #512
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ako platiš preko weba, obavio si kupnju da daljinu, no plaćanje u poslovnici ne spada pod zaštitu i mogućnost povrata unutar 14 dana (zakonski gledano)
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:32   #513
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nisam siguran jesam dobro shvatio.
daklem ipak ako se naruci preko neta, a dode u ducan pokupit se racuna kao kupnja na daljinu ili ne? jer stalno slusam razlicite tvrdnje.
jel ima veze kako je placeno (cash/kartica u ducanu ili preko neta)? zavisi od ducana do ducana mozda, odnosno dali se radi o trgovini ili se radi samo o pultu gdje izdaju robu (kolko sam shvatio vecina ovih webshopova po ZG-u su takvi?)?
bio sam i pitao u instaru i rekli su mi da, ak narucim prek neta pa pokupim nemam 14 dana pravo povrat i to je glavni razlog zast nisam kupio nesto nedavno kod njih.
Iz mojeg iskustva kod njih jer samo osobno podižem stvari imaš mogućnost vratiti. ja sam kupio tenisice i vratio ih. Čak su i dostavnu službu poslali po to. Ne znam kako je kod drugih, ali kod malla je to tako.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 08:44   #514
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
sa mallo-om znam da nema beda po tom pitanju. mene interesira za velike shopove poput linksa, instara i sl.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 10:50   #515
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sa mallo-om znam da nema beda po tom pitanju. mene interesira za velike shopove poput linksa, instara i sl.
Mislim da je Mall po veličini puno veći od njih i po poslovnim podacima i po broju artikala A koliko znam dio je i puno veće grupacije.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 11:08   #516
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako platiš preko weba, obavio si kupnju da daljinu, no plaćanje u poslovnici ne spada pod zaštitu i mogućnost povrata unutar 14 dana (zakonski gledano)
Naručeno preko weba i plaćeno u dućanu nije isto što i naručeno u dućanu i plaćeno u dućanu. Ako ide preko webshopa narudžba tretira se kao kupnja preko webshopa. Koliko ja znam. Tvoj izbor kako ćeš platiti nema veze s načinom kupnje. Kupnja jep reko webshopa. Npr. razlika je i u cijeni nekada, u dućanu skuplje, na webu nije odma dostupno itd.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 11:52   #517
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Naručeno preko weba i plaćeno u dućanu nije isto što i naručeno u dućanu i plaćeno u dućanu. Ako ide preko webshopa narudžba tretira se kao kupnja preko webshopa. Koliko ja znam.
Osnova povrata u roku 14 dana je u tome da si dao novce (platio) za predmet koji nisi osobno vidio uživo.
Ako plaćaš u trgovini onda taj predmet možeš vidjeti prije plaćanja (možda i odustati od kupovine) i tada nemaš pravo na povrat.
Gleda se mjesto plaćanja, a ne mjesto narudžbe.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:01   #518
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
u mallu kako ste već i rekli, vrijedi to na daljinu (povrat unutar 14 dana) iako platiš tamo, jer nedaju da išta vidiš dok ne platiš jel
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:21   #519
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zakonski je tako, odnosno to isto spada pod kupnju na daljinu
Nope, to nije kupnja na daljinu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:25   #520
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
eto, to sam i mislio. daklem da sumiramo.

kupnja na netu i SLANJE dostavom doma je kupnja na daljinu i imam pravo 14 dana povrat?

sve drugo je do trgovine sta ce dopustit, a sta ne, tocno?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:33   #521
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
eto, to sam i mislio. daklem da sumiramo.

kupnja na netu i SLANJE dostavom doma je kupnja na daljinu i imam pravo 14 dana povrat?

sve drugo je do trgovine sta ce dopustit, a sta ne, tocno?
Ukoliko platiš bez da si u stanju robu pregledati,, to je kupnja na daljinu.
Znači i kad platiš i kasnije preuzmeš u trgovini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:35   #522
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
cek, znaci drugim rjecima ako mi u ducanu pristanu pokazat robu kod preuzimanja automatski gubim pravo?
opet mi nis nije jasno.
evo ti primjer. nedavno htio narucit u instaru monitor. htio sam ga narucit i platit preko neta i doc pokupit u poslovnicu. pitao sam dali u tom slucaju imam pravo povrata koje oni lijepo jos i napisu negdje oko cjene na svojoj stranici i tip mi kaze da nemam pravo i zato sam ih odhebo i uzeo na mall.hr.

edit: zahvaljujem svima za info. daklem od sad placam net bankingom uvjek i onda znam da sam zakonski pokriven.

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 21.03.2019. u 12:49.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:44   #523
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
cek, znaci drugim rjecima ako mi u ducanu pristanu pokazat robu kod preuzimanja automatski gubim pravo?
opet mi nis nije jasno.
evo ti primjer. nedavno htio narucit u instaru monitor. htio sam ga narucit i platit preko neta i doc pokupit u poslovnicu. pitao sam dali u tom slucaju imam pravo povrata koje oni lijepo jos i napisu negdje oko cjene na svojoj stranici i tip mi kaze da nemam pravo i zato sam ih odhebo i uzeo na mall.hr.
Ako platiš preko neta onda je ugovor/kupnja sklopljen na daljinu i kupio si prije nego što si robu mogao pregledati.
Tako da vrijedi tih 14 dana.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 12:51   #524
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
samo napomena, u mallu kada odabereš i gotovinom u poslovnici imaš to pravo, jer ponavljam, ne izdaju robu dok nisi platio, tako da je praktički na neviđeno
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:07   #525
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
samo napomena, u mallu kada odabereš i gotovinom u poslovnici imaš to pravo, jer ponavljam, ne izdaju robu dok nisi platio, tako da je praktički na neviđeno
Mislim da je tak. Tek kad platim, onda me pošalju na susjedni šalter i tamo čekam robu i onda slijedi pregled paketa i potpis da sam preuzeo

Sent from Carmageddon
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 13:14   #526
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
nemoj misliti, ja ti velim iz iskustva

kupio tipkovnicu, zanimalo me jesu znakovi HR ili EN (na webu pisalo HR, na otpremnici u dućanu EN)

pito sam jel možemo samo otvorit da pogledam jel ima hr znakove - ne može, tek kad platite
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 20:44   #527
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Ako sam otkazao narudbu unutar 10 sati otkad sam je danas napravio da li jos nesto treba napravit? Samo sam kliknio otkazi narudbu na njihovoj stranici pod tim artiklom.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2019., 20:57   #528
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Nista.

Ako je zabunom i posalju, posalji im mail na info mail da raskidas kupovinu i da ces odbiti paket pa da znaju. Odbij paket kad te zove dpd, ako ti se mall nije javio posalji im jos jedan podsjetnik na mail i kraj. Javit ce ti se kad dobiju info od dpda i reci da je sve ok i dobit ces pare. Been there...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 13:01   #529
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Volio bi vidjeti suca ili inspektora koji bi išao na ruku dućanu kod kojeg je kupac naručio putem webshopa i platio gotovinom u dućanu ali paket je smio otvoriti i proizvod "konzumirati" tek nakon plaćanja.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 13:51   #530
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Volio bi vidjeti suca ili inspektora koji bi išao na ruku dućanu kod kojeg je kupac naručio putem webshopa i platio gotovinom u dućanu ali paket je smio otvoriti i proizvod "konzumirati" tek nakon plaćanja.


pojma nemam, http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=402

ja sam to jednostavnije riješio, otišao u dućan do i kupio istu stvar za iste pare
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 14:46   #531
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
ali paket je smio otvoriti i proizvod "konzumirati" tek nakon plaćanja.
A kad bi ti to otvarao pakete? Prije plaćanja? Kojom logikom?

Ako nema izložben primjerak toga što ti želiš, onda je dobra volja trgovca hoće li ti otvoriti kutiju.
Svi bi htjeli tvornički zapakirano i plombirano, a svi bi htjeli i isprobavati.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 15:15   #532
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
A kad bi ti to otvarao pakete? Prije plaćanja? Kojom logikom?

Ako nema izložben primjerak toga što ti želiš, onda je dobra volja trgovca hoće li ti otvoriti kutiju.
Svi bi htjeli tvornički zapakirano i plombirano, a svi bi htjeli i isprobavati.
Fora je u tome da ti možeš taj proizvod vratiti jer je kupljen preko webshopa iako je plaćen u dućanu, odn. kupljen je na daljinu bez obzira na sredstvo plaćanja. Pitat ću frenda koji kuži zakon puno bolje od mene pa se javim ovdje ali skoro pa sam 90% siguran da sam u pravu.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 15:26   #533
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ne znam zašto i dalje razvlačiti tu raspravu, ako si uvjeren da možeš onda ti vrati proizvod kad bude trebalo, u čemu je problem?
Netko kaže može se, netko kaže ne može se, a nek svatko sam ostvari to pravo ako treba.

mall.hr je specifičan i kod njih se to može kako su neki već ustanovili, da li je još negdje tako stvarno ne znam, zapravo tu shemu kupovine online i podizanja u poslovnici ni ne nudi puno trgovina.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 15:44   #534
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ne znam zašto i dalje razvlačiti tu raspravu, ako si uvjeren da možeš onda ti vrati proizvod kad bude trebalo, u čemu je problem?
Netko kaže može se, netko kaže ne može se, a nek svatko sam ostvari to pravo ako treba.

mall.hr je specifičan i kod njih se to može kako su neki već ustanovili, da li je još negdje tako stvarno ne znam, zapravo tu shemu kupovine online i podizanja u poslovnici ni ne nudi puno trgovina.
Zato i ne kupujem kod onih koji ne nude. Koliko puta mi se dogodilo da platim prek kartice i onda mi jave da to nemaju ili da moram čekat 20 dana da stigne pa ti čekaj danima da ti vrate lovu. Nema šanse više. A da neki trgovci migolje zakonima na ovim prostorima to već znamo.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 16:52   #535
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Recimo da kupuješ neku komponentu poput grafičke kartice ili hard diska, ili recimo monitor. Realno gledajući jedina razlika između kupovine na daljinu i kupovine osobno u trgovini je da kod kupovine u trgovini si 99% siguran da ne dobivaš zapakiranu ciglu nego željeni određeni proizvod. dok kod kupovine na daljinu pak trebaš pričekati nekoliko dana da se dostavi pa da se uvjeriš da je riječ o kupljenom proizvodu, a ne o cigli ili pogrešnom proizvodu (ovisno o proizvodu potrebno je možda otvoriti još paket u kojeme je proizvod zapakiran zbog zaštite istog kod transporta).
I samim time si dobio jednak uvid u proizvod kao i kod osobne kupovine u trgovini. Ali eto dobiš još 14 dana za isprobavanje.

Stoga bi onda i kod kupovine u trgovini trebalo također omogućiti da možeš još odmah u trgovini ili doma kupusati ambalažu i isprobavati proizvod, te ga u nekom roku slobodno vratiti i dobiti novce natrag ako ti se nešto ne svidi.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:37   #536
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Quick22 Pregled postova
Stoga bi onda i kod kupovine u trgovini trebalo također omogućiti da možeš još odmah u trgovini ili doma kupusati ambalažu i isprobavati proizvod, te ga u nekom roku slobodno vratiti i dobiti novce natrag ako ti se nešto ne svidi.
To bi tek dovelo do kaosa i porasta cijena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:57   #537
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
A što bi naši trgovci? Marže su solidne a sad još i da za nas ne vrijede zakoni i propisi EU. E neće ići.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:05   #538
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
A što bi naši trgovci? Marže su solidne a sad još i da za nas ne vrijede zakoni i propisi EU. E neće ići.
Sta znaci "solidna marza"?

Koji tocno propisi ne vrijede "za nas"?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:39   #539
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
A što bi naši trgovci? Marže su solidne a sad još i da za nas ne vrijede zakoni i propisi EU. E neće ići.
Marže u IT-u su valjda među najmanjima, ako ne i najmanje među svom robom koja se prodaje. Nije to namještaj ili autodijelovi gdje su marže i do 100%.

Nebranim tu trgovce i daleko od toga da nisu sveti, ali bolje ne pričati ako se nezna.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:41   #540
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Quick22 Pregled postova
Stoga bi onda i kod kupovine u trgovini trebalo također omogućiti da možeš još odmah u trgovini ili doma kupusati ambalažu i isprobavati proizvod, te ga u nekom roku slobodno vratiti i dobiti novce natrag ako ti se nešto ne svidi.
Otvori svoju trgovinu pa ćemo svi dolazit kod tebe otvarat redom kutije "samo da pogledamo".
Ti kao kupac se trebaš informirati o proizvodu koji kupuješ, fala bogu pa sve bitno i piše na ambalaži.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na