Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2021., 21:59   #5281
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
HIVEOS!
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:01   #5282
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Samo Windows 10, PC koristim dok u pozadini majna tak da mijenjanje OS-a nije opcija.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:08   #5283
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Evo maloprije frend i ja izračunali da majnanjem na nicehashu,od zarade koja bi trebala biti oko 750 eura,dobiva 560 ...


200 eura mu uzima nicehash... sad je prebacio na normalan pool,pa ćemo vidjeti rezultate ...
Može pojašnjenje računice ?

Točan primjer

Npr whattomine. Koliko piše toliko dobijem...

Jedino što je isplata u btc a ne u ETH pa onda ako ETH raste ne znači mi to ništa
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:21   #5284
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
recimo 2miners ... tamo sam ja,da nebi mislili da guram nekoga ...


ukucaj eth pool,pa vidi ima ih dosta,nemoj ići na preslabe,jer bude tesko bloka, jest da buš više dobil,ali ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:26   #5285
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Može pojašnjenje računice ?

Točan primjer

Npr whattomine. Koliko piše toliko dobijem...

Jedino što je isplata u btc a ne u ETH pa onda ako ETH raste ne znači mi to ništa

Pa isti hash,na nice hashu mu je pisalo manje da dobije,a i tečaj im je manji za btc ...


Gle budemo sad kroz koji dan vidli ...


Ja sam na poolu već 3 godina,nicehash sam upalio kad sam bio s jednom karticom ... i to možda 10-tak dana ... od onda sam na poolu,tak da to baš i nemogu komentirati,to je u pravilu njegov komentar po mojem i njegovom proračunu prema hash-u ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 22:35   #5286
1v0
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Hvala svima na komentarima.
Treba mi pc za Blender. Znam da su cijene grafičkih i ostalih komponenti preskupe, pa bih iz tog razloga pokušao raudarenjem povartiti uloženo.
Je li to pametno? ili...
1v0 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 23:04   #5287
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Evo maloprije frend i ja izračunali da majnanjem na nicehashu,od zarade koja bi trebala biti oko 750 eura,dobiva 560 ...


200 eura mu uzima nicehash... sad je prebacio na normalan pool,pa ćemo vidjeti rezultate ...

a na koji ste to nacin izracunali.
Molim nabaci tu matematicku operaciju pa da je usporedim sa svojom koja je rekla da WTM laze i ako si se njome sluzio nije ni cudo da ti NH daje manje.
daje al ne tolko kolko kaze WTM. odnosno WTM daje malo manji rezultat za NH nego sto NH u stvarnosti daje al zato WTM kaze da ETH-a dobijes puno vise ak kopas na poolu al kad odes na pool dobijes dosta manje nego WTM kaze.



Eto-to je vec drugi SS koji radi m i stalno kad pogledam na poolu kad kopas eth dobijes puno manje nego WTM kaze. odnosno dobijes tocno kolko kaze da ti daje NH al jos moras platit pool pa slanej s pola dok slanje s NH na coinbase ne placas.
@Maxonja

NH je svim korisnicima vratio tocan iznos BTC-a tak da ove insinuacije da te je zajebo su jednostavno hejterske parole.
Pa nije ti mogo vratit krumpire ak ti je dugovao BTC- ktome taj BTC danas vrijedi 250% vise nego tada pa znaci da ti je tad vratio usd danas bi imao eto vise nego duplo manje novaca. To se samo osvrcem na to kao vratio ti je manje jer je tad btc vrijedio manje. Da si tamo drzao USD onda bi ti vratili USD . Inace NH ima i druge novcanike a ne samo BTC.


To sto je neki djelatnik-direktor- banke pokrao nekog klijenta ili sve klijente ne znaci da ta banka u buducnosti samo ceka da to opet neki njen djelatnik opet pokrade sve njene klijente. Prisjetimo se ljubljanske banke. kolko je ljudi i sta dobilo od njih i kada? i dal sad nitko ne drzi u toj banci novce i ona vise ne postoji?
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 18.02.2021. u 23:49.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 23:17   #5288
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Evo moje "zarade" i brojeva kao pocetnik.

NHS prvi puta pokrenut 05.02. negdje oko 22 navecer. NE vrtim ga 0/24 vec ode 4-5sati dnevno na igranje i slicno pa ga gasim. A prvih tjedan dana uopce nije radio preko noci jer sam imao goste.

Danas, eto..13 dana imam 121€ (ovisno kada prodam BTC, ali to je koji euro gore/dole) - jedna RTX 3080.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 23:20   #5289
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
e to spada u egzotiku a ne u matematiku jer ti imas vise nepoznanica nego poznanica pa samim time u zbroju je moglo bit 121$ ili 5498$ .
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2021., 23:30   #5290
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Naravno da ima, nemam Rig 0/24,za sada. Kada budem u mogućnosti će i ostalo biti ispeglano. Pa da makar imam 30 dana minimalca.



Ovako sam napisao za one koje isto tako žele kopati tu i tamo i šta cca mogu očekivati.
A i procjena od NHS nije daleko ako bi ovako nastavio, na mjesečnoj bazi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 01:04   #5291
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Samo ne treba stat majnat kad se ispuše balon...danas par mojih poznanika respektabilno stoje jer nisu stali ni sekunde...
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 08:02   #5292
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Pa isti hash,na nice hashu mu je pisalo manje da dobije,a i tečaj im je manji za btc ...


Gle budemo sad kroz koji dan vidli ...


Ja sam na poolu već 3 godina,nicehash sam upalio kad sam bio s jednom karticom ... i to možda 10-tak dana ... od onda sam na poolu,tak da to baš i nemogu komentirati,to je u pravilu njegov komentar po mojem i njegovom proračunu prema hash-u ...


Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Pa isti hash,na nice hashu mu je pisalo manje da dobije,a i tečaj im je manji za btc ...


Gle budemo sad kroz koji dan vidli ...


Ja sam na poolu već 3 godina,nicehash sam upalio kad sam bio s jednom karticom ... i to možda 10-tak dana ... od onda sam na poolu,tak da to baš i nemogu komentirati,to je u pravilu njegov komentar po mojem i njegovom proračunu prema hash-u ...
Dobije malo manje od direktnog ETH npr
Ali nemam fee za transfer na coinbase, nema frke za pretvaranje u bitcoin (bed je što ne možeš zadržati ETH nego moraš biti plaćen u btc) i sve to dodje na isti k na kraju

A kad dobijas btc(isplata svaka 4 sata), slobodan si ga npr prebaciti na coinbase i tamo prodati ako ti tečaj na nh ne odgovara.

Kažem ti ja ga koristim godinama za ove lokalne kompove jer je lakše paliti ga i ima opciju najmanja kad je idle pa ne moram razmišljati. Nemaš nikakvih problema niti toliko manje isplata. Mislim da ste nešto krivo zaracunali ali ajde kad stavi sve na papir baš me zanima...

Ne koristimo ga ni mi za rigove čisto zbog nadzora i kontrole, ali za najmanje na kompu sa jednom grafičkom je idealan
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 08:17   #5293
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ma slažem se za jednu karticu ...

Ali opet i tečaj BTC-a kod njih je manji ...

"...Exchange rate of 1 BTC ≈ €42,786.64 is used.
Trenutni je 42.900 eura...
i tak stalno, pratio sam po 200-300 eura manji tečaj uzimaju ..."

Još kak i sam veliš dobiješ nešto manje ETH-a,pa prebačaj u BTC ima sigurno neki fee ...

Ok,coinbase nema,ali uzmu si oni svoje ... Navodno i revard od nađenog bloka ostaje njima ...

Dečki da nebi mislili da imam nekaj protiv njih,samo prepričavam, u želji da kad već raspravljamo ovdje, tu informaciju i provjerimo,pa možda neko ko ima 10-tak kartica na nicehashu, prebaci, jer će imati nekaj veću lovu mjesečno ...

Pa da je to 20 eura mjesečno, ako pomnoži sa godinom ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 08:39   #5294
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
A jeste zbunili čovjeka
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Koristim Nicehash i upalio mi se PhoenixMiner.exe za što vidim na netu da je kao Trojan Miner, vidim da aplikacija dolazi iz Nicehash foldera. Je li to stvarno Trojan ili?


Btw ne dere po CPU niti po GPU kako google tvrdi.
To je jedan od plugina pomoću kojeg NH majna. Defender tvrdi da je to trojan zato jer ne zna kojim putem je došao. Ako ga sam instaliraš i pokreneš (kao u slučaju kad instaliraš NH) onda nema opasnosti jer taj zločesti trojan majna za tebe. A ako ga pokupiš u nekom torrentu gdje je autor napravio skriptu da majna na wallet od tog autora - onda nije poželjna stvar na kompjuteru. Sve je stvar percepcije, a defender pretpostavlja odmah da je maliciozan program koji ti ždere resurse.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 09:10   #5295
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ma slažem se za jednu karticu ...

Ali opet i tečaj BTC-a kod njih je manji ...

"...Exchange rate of 1 BTC ≈ €42,786.64 is used.
Trenutni je 42.900 eura...
i tak stalno, pratio sam po 200-300 eura manji tečaj uzimaju ..."

Još kak i sam veliš dobiješ nešto manje ETH-a,pa prebačaj u BTC ima sigurno neki fee ...

Ok,coinbase nema,ali uzmu si oni svoje ... Navodno i revard od nađenog bloka ostaje njima ...

Dečki da nebi mislili da imam nekaj protiv njih,samo prepričavam, u želji da kad već raspravljamo ovdje, tu informaciju i provjerimo,pa možda neko ko ima 10-tak kartica na nicehashu, prebaci, jer će imati nekaj veću lovu mjesečno ...

Pa da je to 20 eura mjesečno, ako pomnoži sa godinom ...
Ne dobiješ manje ETH nego manju vrijednost po what to mine

Dobijas Direkt btc i bez ikakvih fee
Povlačenje na coinbase je isto free

Ma svatko neka radi kako hoće naravno ali nije razlika veća od 10% nikad a dobiješ btc odmah. Koji češće raste nego ETH. Imho

Prebacit ću danas par rigova na nh čisto da vidim evo
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 10:26   #5296
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ma slažem se za jednu karticu ...



Dečki da nebi mislili da imam nekaj protiv njih,samo prepričavam, u želji da kad već raspravljamo ovdje, tu informaciju i provjerimo,pa možda neko ko ima 10-tak kartica na nicehashu, prebaci, jer će imati nekaj veću lovu mjesečno ...

Pa da je to 20 eura mjesečno, ako pomnoži sa godinom ...

Pa to je u redu al ovdje je prica isla da NH uzima 15% sto jednsotavno nije istina.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 11:59   #5297
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Kupujte 3060 Ti / 3070 / 3080 / 3090 dok još imaju stari ID

https://videocardz.com/newz/nvidia-g...d-to-more-skus
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 12:22   #5298
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Počeo sam prije neki dan, tako da mi je dosta toga nepoznato.


Snimio sam si Kryptex, bez nekog modificiranja imam 21 hasha, oko 100W i i temp oko 50c.
S obzirom da imam GTX 1080 uključio sam si pill tako da idem na 29/30 hasha sa 110W, 55c.


https://www.youtube.com/watch?v=jEpV0Vis9Ag


Ovaj frajer je uspio dogurati do 40 hasha pa me zanima kako?
Prčkao je po opcijama tj MSI Afterburneru da dođe do toga ili?


Također, meni kao njubari jel okej Kryptex ili da se prebacim na neki drugi miner?
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 12:40   #5299
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Moja 1070 ima 33 hasha ...

1080 bi morala davati više ...

Kryptex,prvi put čujem za njega,di nađete sve te "majnere" ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 12:53   #5300
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Glede nicehash vs pool: mnogi poolovi, kao i nicehash, isplaćuju samo block reward, a ostalo zadrže sebi, tj potkradaju korisnike
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 13:07   #5301
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Glede nicehash vs pool: mnogi poolovi, kao i nicehash, isplaćuju samo block reward, a ostalo zadrže sebi, tj potkradaju korisnike

Zato nisam siguran što bi koristio. Ovo mi se činilo kao ok solucija ali eto ne znam,
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 14:11   #5302
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Kupujte 3060 Ti / 3070 / 3080 / 3090 dok još imaju stari ID

https://videocardz.com/newz/nvidia-g...d-to-more-skus
ma custom driveri i moze i novi ID..
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 15:19   #5303
TonyM
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 19
Pozdrav svima, imam jednu specificnu situaciju i par ideja pa me interesira dal u praksi to moze funkcionirati kao sto sam zamislio.

Skupa s dva frenda sam ulozio u malo jaci rig kojim majnamo ETH. Koristim Cudo miner za mineanje.

Ono sto me interesira jest kako bih mogao setupati neki wallet ili smart contract koji bi, nakon sto posaljem novce iz cudominera u njega, on to raspodijeli na 3 jednaka dijela i proslijedi dalje u 3 zasebna walleta.

Iz cudominera to direktno ne mogu uraditi jer moram manualno eksportati coinove u neki wallet/contract, to nije toliki problem. Samo ne bih htio morati rucno dijeliti na tri dijela sve, taj dio bih automatizirao.

Pretpostavljam da nijedan klasican wallet nema takvu funkcionalnost, vjerojatno cu morati sa smart contractom nesto ishackati. Tako da bih volio barem dobiti neke smjernice u kom smjeru da istrazujem sa smart contractsima. Komandna linija, programiranje/skriptiranje nije problem, samo mi treba point in the right direction i par korisnih savjeta uz to.
TonyM je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 19:34   #5304
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
A da majnas na tri razlicita walleta?
Ako imate 6 grafa, dvije grafe majnaju na jedan, druge dvije na drugi, i jos 2 na treci wallet?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 19:36   #5305
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Tog se nitko nije sjetio
Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 20:26   #5306
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Ljudi ja sam sad upogonio ravencoin miner na rx570 4gb. Koristim zadnji NBminer na windowsima i dobivam samo cca 6.1, u afterburneru sam stavio mem na 2100 i core na 1200 i power limit na -15%. Moze mi netko objasniti kaj krivo radim.

Edit: pool je 2miners

Editx2: sad sam oso na web na 2miners i tam naso minera, e sad tam pise 10.91MH/s za current i avarage dok u cmdu i dalje oko 6.15

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: exzzy. 19.02.2021. u 20:33.
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 20:34   #5307
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Smelly Pregled postova
ma custom driveri i moze i novi ID..
Pročitaj članak još jednom, s razumijevanjem ako je moguće.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 20:38   #5308
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Ljudi ja sam sad upogonio ravencoin miner na rx570 4gb. Koristim zadnji NBminer na windowsima i dobivam samo cca 6.1, u afterburneru sam stavio mem na 2100 i core na 1200 i power limit na -15%. Moze mi netko objasniti kaj krivo radim.

Edit: pool je 2miners

Editx2: sad sam oso na web na 2miners i tam naso minera, e sad tam pise 10.91MH/s za current i avarage dok u cmdu i dalje oko 6.15

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Koristi Teamredminer za početak
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 20:41   #5309
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Ljudi ja sam sad upogonio ravencoin miner na rx570 4gb. Koristim zadnji NBminer na windowsima i dobivam samo cca 6.1

Editx2: sad sam oso na web na 2miners i tam naso minera, e sad tam pise 10.91MH/s za current i avarage dok u cmdu i dalje oko 6.15
probaj koristiti teamreadminer, daje uredno 11-12 na 470 4gb
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2021., 21:15   #5310
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Ljudi ja sam sad upogonio ravencoin miner na rx570 4gb. Koristim zadnji NBminer na windowsima i dobivam samo cca 6.1, u afterburneru sam stavio mem na 2100 i core na 1200 i power limit na -15%. Moze mi netko objasniti kaj krivo radim.

Edit: pool je 2miners

Editx2: sad sam oso na web na 2miners i tam naso minera, e sad tam pise 10.91MH/s za current i avarage dok u cmdu i dalje oko 6.15

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Kod mene je na linuxu bilo 8-9 dok nisam modificirao bios. Sad ide na 14. Teamredminer, 2miners
Mislim da ti je do biosa.
frezer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na