Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2012., 17:04   #1
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
Pomoć oko mreže

Ima problem pa bi molio pomoć, imam dva računala multimedija pc i glavni pc i mede8er 500 multimediju , sve sam to spojio u mrežu preko rutera Thompson TWG850-4 , sve radi na WIN7 sistemu , problem su sljedeći

-Multimedija pc ima nove WIN7 i znam im admin šifru
-Glavni pc ima WIN7 i neznam im admin šifru (ali nije ni bitno jer na njega ne želim ništa kopirati u mreži)

problem 1
Kad idem sa multimedije pc kopirati na glavni pc pita me sljedeće:

"You need permission to perform this action"

zašto me to pita i kako da riješim da me ne pita, bitno mi je da sa glavnog pc-a mogu kopirati preko mreže na multimedija pc (kojemu imam admin šifru)


problem 2
zašto me mede8er multimedija pita šifru kad ulazim i workgroup iako sam kliknio da uradi save passworda? jeli to ima veze sa postavkama na multimedija pc i glavnom pc-u ili je to čisto odluka mede8er multimedije

pomagajte
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 23:39   #2
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Meni je ovo:
-Glavni pc ima WIN7 i neznam im admin šifru (ali nije ni bitno jer na njega ne želim ništa kopirati u mreži)

i

problem 1
Kad idem sa multimedije pc kopirati na glavni pc pita me sljedeće:

kontradiktorno...

Trebas dopustenje koje bi trebalo postaviti na "glavni pc", tj. dopustenja zapisivanja fileova...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.11.2012. u 07:57.
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2012., 23:54   #3
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
krivo sam napisao, znači ja želim sa glavnog kompa kojemu nemam šifru kopirati na multimedija kompjuter kojemu imam šifru, zato me i čudi što neće da kopira sa glavnog na sporedni, također mi ne dozvoljava uređivanje failova na sporednom kompjuteru kojemu imam šifru, zašto???

i još jedno pitanje, prijatelj kaže da će mi ugasiti sve te postavke da mi ne pita nikakva dopuštenja ali da mi je komp onda ugrožen , može mi neko pojasniti moguće probčeme ako ugasim sva pitanja za dopuštenje?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.11.2012. u 07:58.
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 07:53   #4
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Odi u CMD i dodaj si mrežni disk ovom naredbom:
net use X: \\MULTIMEDIJA_KOMP\FOLDER_GDJE_ŽELIS_KOPIRAT /user:MULTIMEDIJA_KOMP\KORISNIČKO IME(ADMIN NA MULTIMEDIJA PC) LOZINKA /persistent:yes

Ovom naredbom će ti sa admin podatcima sa multimedijalnog kompa biti dodan mrežni disk X: u My computer i moći ćeš sve kopirati. Naravno prvo moras omogućiti dijeljenje FODLERA_GDJE_ŽELIŠ_KOPIRAT na multimedijalnom kompu.

Što se tiče sigurnosti...znači da će ti svatko moći "prčkati" po fileovima na multimedijalnom kompu ako svima odobriš bezuvjetan pristup podacima na njemu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.11.2012. u 08:01. Razlog: Quote ne služi za odgovaranje a da kopiraš cijeli post
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 15:06   #5
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
ja sam odobrio bezuvjetan pristup podacima u ovome drugom kompu koji je samo multimedija, sad me zanima kako da mu zabranim pristup internetu ? imam touter thompson? i tako ću to riješiti svako ne može gledati jer nema interneta u njemu a ovaj glavni je ostao sa šifrom
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 18:19   #6
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
thompson ruter mi nema dovoljno brzine, možete mi dati savjet koji ruter da uzmem a da ima 1000 gigabit brzinu, thompson ima samo 100 hvala

dali je moguća neka šema sa switchom da preskočim ruter i napravim mrežu među računalima koji na pločama imaju brzinu 1000 gigabit?

Zadnje izmijenjeno od: ChiP079. 20.11.2012. u 18:36.
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na