Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.12.2014., 20:17   #3271
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Pa i nije kvalitet slike baš nešta, slične kvalitete su i one sa thl t6s
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ma držao si ti mob u rukama al dobro... Za 86$ tko god da je kupio malu kolu nije pogriješio, ali slike nisu ništa posebno, recimo da su malo bolje od onih na thl t6s, barem po ovoj jednoj što sam vidio. U svakom slučaju, zvjer za siću...
e vidis, vec malo napredujes.
nigdi ja nisam spomenuo da je mob foto zvijer ili da ima bolje slike od nekih tamo lumija ili z3ca od parsto eura, ali isto tako mislim da su bolje od t6s, za kojeg si ti rekao da su "slične kvalitete". al eto, već u sljedećem postu si se ispravio, pa ti opraštam
pokra89 je offline  
Staro 12.12.2014., 20:36   #3272
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Zna li netko rom s hrvatskim jezikom za Jiayu G4S?
fora je offline  
Staro 12.12.2014., 20:41   #3273
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Dosad još ne vidjeh jiayu s hrvatskim jezikom, tako da me ne bi čudilo da uopće ne postoji
pokra89 je offline  
Staro 12.12.2014., 20:46   #3274
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Na Etotaku imaju rom s HR jezikom. Takođe i na njuškalu ima par oglasa za Jiayu G4S (2/16) s hrvatskim.
Negdje ga ima, samo ga je teže pronaći.
fora je offline  
Staro 12.12.2014., 21:11   #3275
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
e vidis, vec malo napredujes.
nigdi ja nisam spomenuo da je mob foto zvijer ili da ima bolje slike od nekih tamo lumija ili z3ca od parsto eura, ali isto tako mislim da su bolje od t6s, za kojeg si ti rekao da su "slične kvalitete". al eto, već u sljedećem postu si se ispravio, pa ti opraštam
Nema velike razlike u slikama... A ti trkeljaj sta hoćeš... Nhf
__________________
de.fang je offline  
Staro 12.12.2014., 21:12   #3276
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ok, kako ti kazes.
pokra89 je offline  
Staro 12.12.2014., 21:15   #3277
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ovdje ti ne diraš u boga nego u sve sta ima veze s ovom temom. Da, rekao si nedavno da imaju dva tri uređaja koja ti priznaš, ali si iza toga izvalio takvu glupost da te od tada stvarno ne shvaćam ozbiljno. I kad uspordujes, uspoređuj usporedivo. A stavljat u istu rečenicu dekele, thl t6s te lumiju 925 ili z3 mos samo ti. Ne reportam ja, tebe reportaju tvoje izjave.
Kakav THL? Ja sam reko da nemrem govorit za T6s jer ga nisam vidio ni posjedovao. A fotografija je LOŠA( a o tome pjeva cijeli internet već 9 mjeseci)...za nekog ko gura model ko FOTO MODEL,i s time se diči(to ko da napravi neki kinez vodootporan mob,i onda crkne u lavabou na 3cm dubine),englezi imaju par izraza:

-ABYSMAL
-UTTER FAILURE
-MEGA FLOP

Stoga,u kojem slučaju ja nisam relavantan,po pitanju kvalitete fotografije ili po pitanju THLa?

Da se samo podjsetimo najava:

Citiraj:
Ovaj mobitel je nešto posebno jer ga osim tijela debljine samo 7.2mm, krase i dvije odlične kamere. Prednja je 5 megapikselna, 88° ultra širokokutna kamera. Stražnja je 8 MP i primjer je treće generacije Sony kamera za mobilne uređaje, oznake IMX179, prisutnih na mobilnim uređajima najviše klase poput iPhone 5, Nexus 5, Meizu MX3 ili SGS4.

Osim vrhunskog CMOS senzora tu je i odlična optika – Largan Precision, sa šest optičkih elemenata, rješenje koje je trenutno prisutno isključivo na mobitelima Nokia Lumia 1020 i OPPO N1 (čija je cijena nekoliko puta veća).
NIodjednog navedenog(osim Meizu,njegove nisam vidio) telefona nije on pair...a kamoli bolji. Đaba mu largan,IMX179,6 optičkih elemenata(bacaju se i neke Lumijice u komaraciju,opala) kad su slike,složiće se svi,internet i mi: LOŠE! Muda pod bubrege...rekao bi narod.

Osim toga,logičnom čovjeku cijena govori cijelu priču: gurali su ga uz bok najboljima na temelju fotografija...raskrinkali su ga brzo,kad su skužili da prodaja nejde,sniziše cijenu da bi ga ljudi kupovali zbog svega ostalog a ne zbog kamere.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 12.12.2014. u 21:25.
trouble je offline  
Staro 12.12.2014., 21:20   #3278
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Poznati cijena i osnovne specifikacije za novi Meizu:

5.5" FHD ekran
64-bitni MTK6752 čipset
13MP kamera
Cijena 160 USD
Prodaja: 23. prosinca

Koliko sam shvatio, prodaja otpočinje na Jingdongu pa ako imate nekog u EU (ne Hrvatska ) potražite ga uskoro na en verziji Jingdonga
A manji model hoće bit 5 incha ili 4.6?
Imaš li kakav info?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 12.12.2014., 21:23   #3279
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Danas sam paralelno okidao s LG G3 i sa Dakelom i sad pokušavam uploudati na dropbox pa kad bude dam link. Ili se zaletite na kiseli gemišt u Zabok.
Superior je offline  
Staro 12.12.2014., 21:43   #3280
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@Rodriguez - sigurno je 4.6"
Dva su uređaja u igri (+ TV i još par uređaja)

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
.......................................................
...........................................................................................
A fotografija je LOŠA( a o tome pjeva cijeli internet već 9 mjeseci).........................................
Ne samo da pjeva nego imaš i brojne parodije na YTjubu.

Naj se ljutiti ali ovo je već gotovo fiksacija. Prvo u sig stavljaš već zastarjele podatke o određenom mobitelu
e da bi ga ocrnio pred potencijalnim kupcima a sada dižeš na n-tu potenciju priču o loše iskorištenom hardveru
jedne mobilne naprave...

O čemu je zapravo tu riječ?


Da se vratimo na temu:


Coolpad F1 Plus (zapravo Minus u odnosu na nenadhebivi F1 i ima proc kao Xiaomi Note 4G uz 1GB RAM-a) je na sniženju u Kini:




Ovo su trenutna sniženja u Kini za neke zanimljivije uređaje (yuan ~ kuna)

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 12.12.2014. u 21:53.
Dakok je offline  
Staro 12.12.2014., 21:46   #3281
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
ajd idemo ovako

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Kakav THL? Ja sam reko da nemrem govorit za T6s jer ga nisam vidio ni posjedovao.
da, tako si rekao, i to nitko ne spori, a gdje sam to ja rekao da kvaliteta je nesto? valjda imam pravo rec da su fotografije OSJETNO bolje od thl-ovih? ako nemam sori ono, necu vise.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
A fotografija je LOŠA( a o tome pjeva cijeli internet već 9 mjeseci)...
Dobro i, opet pitam, jesam ja igdje rekao da je fotografija solidna, dobra, ekstra ili tako nesto? i tako losa opet moze biti bolja od nekih koje su jos losije, a u ovom slucaju to je thl.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
za nekog ko gura model ko FOTO MODEL,i s time se diči(to ko da napravi neki kinez vodootporan mob,i onda crkne u lavabou na 3cm dubine),englezi imaju par izraza:

-ABYSMAL
-UTTER FAILURE
-MEGA FLOP
A tko to ga gura kao foto model, tko? Plaćeni rezenti mozda? Marketing firme? TKO?

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Da se samo podjsetimo najava:
Opet pitam, cijih najava? Covjeka koji se trudi na osnovu nekih informacija slozit nekih smisleni tekst? (taj isti covjek se kasnije ispravio, odnosno pokusao stisati hype koji je, djelomicno, i on sam izazvao.) ili je to ipak službena najava?

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova

Osim toga,logičnom čovjeku cijena govori cijelu priču: gurali su ga uz bok najboljima na temelju fotografija...raskrinkali su ga brzo,kad su skužili da prodaja nejde,sniziše cijenu da bi ga ljudi kupovali zbog svega ostalog a ne zbog kamere.
I kolika to mu je sad cjena? ajd mi linkaj neki normalan shop s tom tvojom ultra niskom cijenom, hvala.

i ajde, evo razuvjerio si me, u svemu si u pravu, svaka tvoja je na mjestu, pa te kao takvog pitam, ako ikako mozes pomoc i rec mi koji mobitel za kupim za nekih 1200 kn, a da je dobar? ili je nemoguce takvog nac ispod 2000? minimum.
pokra89 je offline  
Staro 12.12.2014., 21:51   #3282
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Meni nije jasno zašto o odronima, ili neodronima pišu oni koji uopće nemaju uređaj koji ocjenjuju ?
brisani je offline  
Staro 12.12.2014., 22:01   #3283
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Ima tko kakav 5 do 6" mobitel s 4.3 Droidom pa naviše da bi mijenjao za Coolpad 7320?
Trebao bi mi sljedeći tjedan stići LG G Watch, a da bi funkcionirao treba mi >4.3, dok ovaj ima 4.2
Sada sam morao naručiti novu Moto G 2 Dual SIM.
Budem nju vozio dok se ne iskaže taj novi 5.5" Meizu, valjda bude dolazio s L-om.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 12.12.2014., 22:55   #3284
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
https://www.dropbox.com/sh/u582ki5wu...j8hS8RJRa?dl=0

Eto komparacije fotki Dakele vs LG G3. Najbolje bi bilo skinuti na komp pa pregledati.
Superior je offline  
Staro 13.12.2014., 00:45   #3285
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,685
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Moze neka preporuka brzog i stabilnog roma za Jiyau G4S, 8-core i 1Gb?
Cura ga ima i kaze da se stalno mob usporava a nije natrpan aplikacijama...
Probala je tvornicki reset i neko vrime je radija ok, ali sad je opet usporen.
Dakok?
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 13.12.2014., 01:45   #3286
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ovdje imaš dobar izbor, samo provjeri koje su točno verzije g4s u opticaju
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 13.12.2014., 01:56   #3287
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Danas sam paralelno okidao s LG G3 i sa Dakelom i sad pokušavam uploudati na dropbox pa kad bude dam link. Ili se zaletite na kiseli gemišt u Zabok.
Stavi. Ona gore slika je u banani. Jer to neki pokusaj HDRa, propali ili nes...

Nema dobre kamere bez dobrog softwarea bez obzira na velicinu senzora i slicne spec. kamere.. To treba bit na cisto, pogotovo u temi o Kinezima koji se razbacuju brojkama kaj se kamera tice.
MAGARAC je offline  
Staro 13.12.2014., 02:02   #3288
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Zanimljivo da obično izoštrenje slika što ih je poslao Superior daje vrlo dobre rezultate
Valjda ima i neka kamera app sa podešavanjem izoštrenja?

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 13.12.2014., 02:38   #3289
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Neću puno dalje jer mi se maše kartonima opet,no nekome ko nezna ovaj auto,nije zgodno ne vidjeti koji je model 307ice...a pošto posjedujem isti auto,sutra bumo jedan test obavili i objavili rezultate ovdje. Vrlo dobri rezultati da,al kako za koga

EDIT...sad sam skužio da je kolega uplodao i LG G3. SAmo pogledati boje,metalik srebrnu pretvorio je u tirkiznu,sivu prozora(donjih roleta) u boju mojih vena,poricesiranje takođe krati i na detaljima(posebno obratiti pozornost na SW znak koji je nečitljiv i sa zoomom,zid trava sve). MIslim da nema potrebe da išta idem slikat sutra. LG g3 je among the best...ali ajmo realno sagledati stvari. Kamera ne valja na ovom kinezu i amen.

Jedna usporedba samo,moj HTC HERO,mob star skoro će 6 godina,uboga 5mpix kamera,slikano prije 3 godine sa 3mpix zbog ograničenog data prometa/uploada za fejs,uhvati realnije boju auta nego ovo,da sam snimao u punoj rezi razvalio bi ga ko beba zvečku valjda. Ako iko ima sumnje u datum slike neka pita amdejca odkad slika stoji na fejsu a dobro se zna koji sam mob imo u tom vremenskom periodu.



I rest my case.

Eto Druže Brko neću više bogami!

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 13.12.2014. u 03:10.
trouble je offline  
Staro 13.12.2014., 08:04   #3290
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Poznati cijena i osnovne specifikacije za novi Meizu:

5.5" FHD ekran
64-bitni MTK6752 čipset
13MP kamera
Cijena 160 USD
Prodaja: 23. prosinca

Koliko sam shvatio, prodaja otpočinje na Jingdongu pa ako imate nekog u EU (ne Hrvatska ) potražite ga uskoro na en verziji Jingdonga
Izgleda da se isplatilo slati mail

__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 13.12.2014., 08:40   #3291
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Nastaviti rasprave u normalnijem tonu. Pri raspolaganju činjenicama ne vrijeđajte sugovornika...
Brko je offline  
Staro 13.12.2014., 09:06   #3292
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Dakok, Coolpad F2 je samo veći F1 ili ima nekih hardverskih prednosti, kakva je kamera?
Sad vidim da ima kombinaciju Cpu: Qualcomm MSM8939 Octa Core 1.5GHz i GPU : Mali-450 MP, to bi trebalo biti dosta snažnije od F1?
Ima dosta dobru cijenu, sličnu F1 pa mi nije jasno u čemu je fora..
GoodLooker je offline  
Staro 13.12.2014., 10:02   #3293
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Pozdrav ekipo!

Odlučio kupiti ženi novi mob. imao sam nekih iskustava sa kinezima (Banggood-sve prošlo ok) pa ću i sada naručiti iz Kine.

Za oko zapeo Xiaomi Redmi Note 4G, jer bitno da je mob 5" - 5,5", da radi "out of box" da nema nekih prtljanja sa romovima, da ima hrvatski, da radi GPS i da su slike ok, ako imane nešto drugo za predložiti, pucajte slobodno

Našao sam najpovoljniji na http://www.to2c.com/xiaomi-redmi-not...d-version.html ako ima gdje povoljniji slobodno sugerirate :-)

Malo me mući ovaj OS MIUI V5(based on Android 4.4) vidim da na screenshotu ima Playstore ikonu, jel to znaći da google radi sve nornalmo?

Kakva su vaša iskustva sa ovim Xiaomi-jem?

Svako mišljenje i sugestija su dobrodošli :-)

Hvala; Lp
florjan je offline  
Staro 13.12.2014., 10:10   #3294
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ovo postaje gore od WP teme. Nedo isus da dirneš u boga(u ovom slučaju bilokoji kinez),inkvizicija se diže i kreće kruzifikacija jer ih boli istina,neki čak i masovno reportaju TOČAN ODGOVOR useru koji je postavio pitanje. Sad izuzmi bitnost moje relavantnosti tu jer to je stvarno bitno koliko i vi sektaši wannabe i ocijeni mi ovu sliku sa ocjenom 1-5. Potom ću slijedeći tjedan kad idem u Zagorje poslovno,svratit do Zaboka,pozvat Superiora na cugu,ja uslikat sa Xperijom Z3 i sa frendovom Lumijom 925 i okačit ovdje. Onda ćemo vidjeti koliko si ti relevantan za ovu temu.

Slika je srednja žalost za nešto što se predstavlja foto modelom,onako kako i cijeli internet piše. Reportaj ovaj post MOLIM TE.
Potpuno bi se složio s kolegom.
Određene teme su se pretvorile u sektaške zajednice posebno one o wp-u, bendphoneu i ova o kineskim mobitelima.
Ovdje se ne smije ni spomenuti nekineska alternativa da te se ne popljuva.
Neki toliko idealiziraju pojedine telefone da je to strava.
Ja recimo nemam F1 ali znam ljude koji ga imaju i nisu nešto posebno zadovoljni.
Neki su opravdavali slike s male kole i govorili da su bolje od prosjeka i onda kada je koštala 200$. Mislim stvarno...
Ni sad za ovu cijenu ne bi rekao da je slika bolja od prosjeka jer nešto po meni ozbiljno ne štima s optikom, ne postoji izoštrene slike iz moba a ovo o naknadnom izoštravanju ne bi komentirao.
Naravno za ovu sad cijenu ta kamera se može progledati...
Možda se toliko idaliziranje ipak krije u činjenici da telekineza otvara webshop s ciljanim tržištem ex yu zemalja a ako ne onda se ispričavam ali se ipak nekako ne mogu oteti dojmu.

On topic,
Neki su tražili slike i par infoa za Kingsing S2.
Baterija naravno po mjerenju ipak nešto manjeg kapaciteta oko 1800mAh.
SOT oko 3,5 do 4 sata max.
GPS na gps testu ima fix za 20ak sekundi i to nekih 8 satelita.
Treba napomenuti da ovo ne znači ništa jer je mob u aplikacijama kao geotracker i sl. neupotrebljiv.
Ekran je unatoč rezoluciji odličan, izrada po meni na visokom nivou, frame je uistinu metalni i ne ometa wifi i prijem signala.
Mana 3G koji je samo na 2100MHz.
Evo nekih slika:









Makro slike i ako se slikava nešto u krupnom planu su ok, ako se slikava nešto šire tipa pejzaži jednostavno nema fokusa.
Još jedna mana je ako prema mobu ima bilo kakav izvor svjetlosti pri slikavanju dolazi do refleksije i slika je katastrofa.
Djecu se ne može fotografirati jer okida cijelu vječnost (kao i svaki MTK based mob koji sam imao).

__________________
Necronomicon je offline  
Staro 13.12.2014., 10:17   #3295
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Nastavak sage s Dakele. Ovaj put bez defaultne aplikacije. A Better Camera, Camera 2, Camera FV-5 i Ucam. Pa kome se gleda...

https://www.dropbox.com/sh/tf2ih346l...WbUaN6Tya?dl=0
Superior je offline  
Staro 13.12.2014., 10:55   #3296
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Nastavak sage s Dakele. Ovaj put bez defaultne aplikacije. A Better Camera, Camera 2, Camera FV-5 i Ucam. Pa kome se gleda...

https://www.dropbox.com/sh/tf2ih346l...WbUaN6Tya?dl=0
Hvala na trudu! Bavim se ovim mobitelom sad 10x više nego šta ću se baviti kad mi dođe u ruke konačno.

Kamera je OK, zadovoljavajuća za nekoga tko hoće okinuti poneku sliku. Price/Performance ratio je jako dobar i to je sve što ja tražim od njega.

Ako Brko nema ništa protiv budem ja uplodao za usporedbu 10-15 slika u raznim vremenskim i prostornim uvjetima sa tripa u Stockholm.
Slikane su sa Samsungom S3 koji meni u ne-idealnim uvjetima ne daje baš gledljive slike.

edit: link na slike (i9300, Android 4.3, Default camera, postavke su u Exifu slika):
https://www.dropbox.com/sh/z13vwifnu...rXzIARbQa?dl=0
__________________
Chasing shadows, all your life

Zadnje izmijenjeno od: brandon. 13.12.2014. u 11:10.
brandon je offline  
Staro 13.12.2014., 11:38   #3297
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor florjan Pregled postova
Pozdrav ekipo!
Odlučio kupiti ženi novi mob. imao sam nekih iskustava sa kinezima (Banggood-sve prošlo ok) pa ću i sada naručiti iz Kine.
Za oko zapeo Xiaomi Redmi Note 4G, jer bitno da je mob 5" - 5,5", da radi "out of box" da nema nekih prtljanja sa romovima, da ima hrvatski, da radi GPS i da su slike ok, ako imane nešto drugo za predložiti, pucajte slobodno...
Huawei honor 3c, može se uzet sa eu tržišta pa ispadne oko 1200 kn (isto kao iz kine sa pdvom)..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 13.12.2014., 11:50   #3298
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Citiraj:
Autor florjan Pregled postova
Pozdrav ekipo!

Odlučio kupiti ženi novi mob. imao sam nekih iskustava sa kinezima (Banggood-sve prošlo ok) pa ću i sada naručiti iz Kine.

Za oko zapeo Xiaomi Redmi Note 4G, jer bitno...
Imam oko pola godine Xiaomi Note Enhanced. Za razliku od 4G-a ima Mediatek OctaCore procesor, DualSim, nema LTE podršku i za sada nema KitKat. Fotke su navodno na mom malo kvalitetnije jer kod 4G jos moraju ustimat postprocessing slike (kompresija je malo agresivnija), vjerujem da ce to biti brzo.
Jako sam zadovoljan mobitelom, nemam za sada nikakve zamjerke. Play Store radi bez problema, kao i sve ostale Googleove aplikacije. GPS je brz a koliko znam hrvatski jezik je prisutan na globalnom romu. (ja koristim kineski rom koji ima samo kineski i engleski, radi brzih updateova i manje veličine)

Evo i review koji sam napisao nakon kupnje
http://forum.pcekspert.com/showpost....ostcount=10182

Svi minusi koji su spomenuti u recenziji više nisu prisutni (osim starije verzije Androida, ali 4G verzija ima Kitkat)
NortonCommander je offline  
Staro 13.12.2014., 12:23   #3299
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor brandon Pregled postova
Hvala na trudu! Bavim se ovim mobitelom sad 10x više nego šta ću se baviti kad mi dođe u ruke konačno.

Kamera je OK, zadovoljavajuća za nekoga tko hoće okinuti poneku sliku. Price/Performance ratio je jako dobar i to je sve što ja tražim od njega.

Ako Brko nema ništa protiv budem ja uplodao za usporedbu 10-15 slika u raznim vremenskim i prostornim uvjetima sa tripa u Stockholm.
Slikane su sa Samsungom S3 koji meni u ne-idealnim uvjetima ne daje baš gledljive slike.

edit: link na slike (i9300, Android 4.3, Default camera, postavke su u Exifu slika):
https://www.dropbox.com/sh/z13vwifnu...rXzIARbQa?dl=0
Kaj bi imo protiv? dapače, prvi sam za to da se vide slike slikane kinezima.
Brko je offline  
Staro 13.12.2014., 12:30   #3300
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kaj bi imo protiv? dapače, prvi sam za to da se vide slike slikane kinezima.
Kao što sam napisao, moje uploadane slike nisu slikane kinezom već sa Samsungom S3 koji je sad star ~2.5 godina pa zato moj strah od tvog gnjeva.

Usporedba je tu da vidimo da li $86-$150 kinezi nakon 2 i pol godine mogu (odokativno) ponuditi slike usporedne kvalitete jednom starom flagship-u.
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na