Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2007., 21:11   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Virtual Machine kao stand-alone OS

Upravo radim jedan VM na WinXP SP2 u kojem će se vrtiti Ubuntu Linux. E, sada mi je pala jedna, vjerojatno nebulozna ideja na pamet: kada sve to fino poslozim i napravim update, jel bi radio Ubuntu kad bih sada pri boot-u VM-a ubacio CD od Acronisa i napravio image diska, te taj image onda prebacio na fizički disk i sredio GRUB? Inače, radi se o VMware Workstation 5.5.0.2 i Ubuntu 7.04.

Nadam se da vas nisam zbunio sa postom, jer je meni, kad ga sad čitam, poprilično zbunjujuć
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 10:53   #2
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,468
Radilo bi, ako bi Linux prepoznao prave drivere, tj. imao module ukoliko trebaju u initrd-u.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2007., 11:16   #3
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Radilo bi bez beda ako znas namjestiti kernel drivere i fstab. Trebat ces i neki bootloader instalirati na disk nakon prebacivanja.

Ja imam lin i win na istom disku i moguce ih je bootati medjusobno unutar virtualne masine. Znaci radim na win i bootam lin sa njegove particije u VM, ili radim na lin i bootam XP opet unutar VM. Treba samo paziti da dva os-a ne mountaju istu particiju istovremeno.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 14:46   #4
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor majk Pregled postova
Radilo bi bez beda ako znas namjestiti kernel drivere i fstab. Trebat ces i neki bootloader instalirati na disk nakon prebacivanja.

Ja imam lin i win na istom disku i moguce ih je bootati medjusobno unutar virtualne masine. Znaci radim na win i bootam lin sa njegove particije u VM, ili radim na lin i bootam XP opet unutar VM. Treba samo paziti da dva os-a ne mountaju istu particiju istovremeno.
Što se tiče drivera, mislim da bi pomoglo ako bih izbrisao xorg.conf pa onda napravio
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
A što se bootloadera tiče, mislim da bi se mogla neka shema odraditi da bootam u Ubuntu sa Live CD-a, pa onda sredim GRUB?
Jel tko probao baš ovo, i moram li napraviti image ovoga VM-a ili bih mogao nekako bootati direktno iz njega dok je u ovakvom obliku?
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na