Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2016., 15:39   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Video rekorder preporuka

Pozdrav, zanima me imate li kakav prijedlog htio bi nabavit neki polovni video što jeftinije naravno (znam njuška otprilike ima nekih) pa me zanimaju marke i kvaliteta nekih videa ako znate koji su bili ono top modeli htio bi isto da ima bar 6 glava. Naime snimat ću sa videa na pc sadržaj pa mi treba da što kvalitetnije to prenese.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 12:57   #2
djpower
Premium
 
djpower's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Sa Panasonic-om bilo kojim sa 6glava neces fulat, svi su odlicni !!
ja imam top model NV-FS90 preko 20godina i radi savršeno.....
djpower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2016., 13:15   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Našo sam sa neki panasonic NV HD610 preko oglasa, ali kao ima neki problem nekad hoce primiti iz prve kazetu a nekad se mora gurati dva tri puta kazeta kaže da su glave ispravne inače i da normalno vrti kazetu kad ju primi da je slika super. Dal bi mi taj bio ok za 100kn ga prodaje. Malo sam guglao problem neka dva dijelića kao bi trebalo zamjenit nisu ni skupa ako bi se išao upuštat u to da ih zamjenim, no meni treba samo da to prebacim u digitalno i ništa više pa ne znam uopće da li mi se isplati to radit. Pa ne znam ako imate šta pametnije od ovog šta sam našao preporučite.

Bilo bi super kad bi video imao na sebi s-video i 3 činča za sliku, i left i right kanal da direktno sa snimača spojim na njega, a ne da još mora preko scarta to sve pa gubim kvalitetu, ovako imam high quality kablove okačim to sve i snimi mi sa minimalnim gubitkom.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.10.2016. u 13:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 15:29   #4
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
...ali kao ima neki problem nekad hoce primiti iz prve kazetu a nekad se mora gurati dva tri puta kazeta...
Vrlo je vjerojatno da se remen od motora mehanizma za uvlačenje kazete od starosti "rastegnuo" pa remenica proklizava ne okrecuci remen a samim time niti ne uvlaci kazetu.
Nije neki veliki problem, VHS radi normalno, jedino što možda moraš kazetu malo više gurnuti u slot ili više puta stiskati tipku eject da ju izbaci van.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 18:52   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Ako ipak uvuče / izbaci kazetu uzmi ga, trebaš samo biti lukav pa odraditi sve šta trebaš sa odr. kazetom (kad je unutra).
Taj NV HD610 je već s kraja "video ere", evo ti service manual > http://elektrotanya.com/panasonic_k-.../download.html
Danas već teško naći iskusnog i dobrog servisera za te stvari.

Kad je već tema / pitanje tu, ako naletite na ispravan Panasonic Ag-1980 ili bliski model
https://www.google.com/search?q=pana...HdhuCeQQsAQIPQ
to je "ono pravo", radi se o polu - profi VHS rekorderima, 2 takva + konzola = montaža, integriran TBC (profići znaju o ćemu se radi), ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 19:51   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Nije problem meni ga servisirat, mislio sam samo ako netko zna te serijske probleme pa možda ako je neki veći da ne uzimam, ali ako nije uzet ću. Kaže čovjek da inače radi normalno samo tako par puta zna zezat s tim. Ako i neću sam znat imam kolegu šta je 90ih jop popravljao video rekordere pa i danas nešto sitno to radi pa ću njega onda pitat ako neću sam znat.

Znači onaj NV HD610 nije loš za stotku ili ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 20:08   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Ako daje ok sliku sa ispravne kazete uzmi, a za sve ostalo tu je mastercard
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 20:13   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako daje ok sliku sa ispravne kazete uzmi, a za sve ostalo tu je mastercard
morat ću ga piknut da ga isprobam nema druge.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 20:24   #9
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Kad smo već kod vcra, Pana NV HS 1000 (S VHS) stoji zapakiran u originalnoj kutiji u podrumu već 4 godine. Kad sam ga spremao, radio je bez greške...
Ako se jeftino dokopaš tako nečega, go for it !
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2016., 22:06   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Pa daj prodaj mi taj šta ti stoji bezveze ti stoji meni treba

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.10.2016. u 22:49.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2016., 22:49   #11
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Da li je primjetna razlika između 4 i 6 glava na videu ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 01:05   #12
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da li je primjetna razlika između 4 i 6 glava na videu ?
Svaki video sa 6 glava se sastoji od 2 video i 4 audio glave.

Znaci 2 su ti za prijenos slike, a ostale 4 za prijenos zvuka.



Dok kod videa sa 4 glave su 2 video i 2 audio.

Znaci uvjek su samo dvi za sliku, a sve ostale za zvuk.


Zato su i sluzile one oznake HI-FI Head
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 07:04   #13
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ja mislim da je drugačije:

2 glave za video (onda nema SP i LP rzinu) i 1 glava za zvuk (mono - očajna kvaliteta, glava je fixna pokraj bubnja sa video glavama)

4 glave za video onda ima SP i LP

2 glave za zvuk - stereo zvuk (L i D kanal), najbliži po kvaliteti do CDa, glave si montirane uz video glave na okretnom bubnju.

čak su u početku imali još jednu "leteću" glavu ba brisanje kako bi prelazi i umetanja video materijala bila još kvalitetnija na točno određeni kadar.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 12:45   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Kolega smirnoff je dao točnije / preciznije objašnjenje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 13:15   #15
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Znači razlika između dve četri i šest glava što se slike tiče ako sam dobro skužio i nema neke samo što se zvuka tiče ili ? Meni će služit samo za reproduciranje slike ne i snimanje, ja sam mislio spojit 3 RCA i S-video direktno na njega, a ne da idem preko scarta da dobijem što bolju kvalitetu kad prenosi na PC, scart je ne znam onak sumnjičav što se kvalitete tiče. Negdje sam pročitao da se razlika između dve i četri glave primjeti, ali da između četri i šest baš i ne pa ne kužim sad jel to neko dezinformacije dao il šta.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.10.2016. u 13:22.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 13:58   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imaš scart i rgb scart... gugl
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 14:11   #17
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Kako kod da spojiš,po današnjim standardima,to nebude dobro izgledalo.Najbolje bi bilo da imaš nekoliko rekordera sa različitim brojem glava pa da usporediš tehnologiju u konačnoj snimci na PCu.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 15:19   #18
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
imaš scart i rgb scart... gugl
Znam da ima lol a niš probat ću nabavit neki high quality koji nema konektore nego direktno idu rgb iz njega.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 15:46   #19
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znam da ima lol a niš probat ću nabavit neki high quality koji nema konektore nego direktno idu rgb iz njega.
vidim da ste svi skupa ovdje premladi da se kuzite u vcr :P nije da sam star, ali sam odraso uz video.

šta će ti RGB scart izvini? video snima kompozitni signal, i najusraniji scart kabel će ti dat identičnu sliku kao onaj od 1000kn, jer video nema rezoluciju da iskoristi pa čak ni loš kabel. uvrh glave imaš 200linija slike, a mali ghosting zbog lošeg kabela će ti ionako progutat ghosting same snimke.

drugo - video sa 2 glave nema hifi. kod reprodukcije kazete (bilo kupovne bilo doma snimljene) ako ima hifi zvuk, video sa 2 glave nema čime/kako taj zvuk reproducirat, ostat će ti linear mono.
ako na ovakvom videu pokusas reproducirat LP kazetu, neće ići. tj ići će ali duplo brže uz tracking errore, tj nestabilnu sliku koja se gubi.

video sa 4 glave najčešće isto tako nema hifi zvuk, ali ima 2 brzine. znači SP LP i mono zvuk.
video sa 6 glava ima sve.


na snimci ispod imas jedan vcr od barbe kojeg sam mu servisirao pred neko vrijeme, negdje iz sredine 80ih, i to jedini video sa 4 glave kojeg sam ikad vidio da ima samo SP i HIFI audio, sa izlazom za slušalice i vu metrima na sebi. na videu sam u par navrata ugasio hifi zvuk, pa moš čut razliku između hifi sterea i linearnog mono zvuka.
https://www.dropbox.com/s/4ek056d85a...20vhs.mp4?dl=0

u svakom slučaju - daj više para za bolji video, a manje para za kabel. običan činč je sasvim dosta.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 15:58   #20
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Nisam ni mislio na rezoluciju, već kvalitetu. Bome sam se ja uvjerio da scart od 20kn i onaj od 100 ako je bolje kvalitete ima razlika, ja sam duže vrijeme mislio isto kao i ti, no kad sam isprobao uvjerio sam se suprotno.

Probat ću nać neki dobar sa 6 glava da ga imam za ubuduće. Kolko vidim ovaj NV HS 1000 od kolege gore ima 4 glave.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 16:05   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mea culpa, zamijenio ga sa dvd-om
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 19:36   #22
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Moj ti je savjet da eventualno probas nac "sony smart engine" video. To je bila dobra serija videa. Osobno sam ih ima 3 i nikad problema sa njma. I sad u ormaru imam zadnju seriju koja je izasla cini mi se da je model "sl 790 model" trebao bih pogledat. Ukratko sa sony-em neces falit
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 21:28   #23
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
zapis sa video trake je samo 240 i... ako je TV noviji od CRTa - slika koma.
ja sam si prebacivao neke dokumentarce sa videa direkt na sony HDD snimač i pržio si na DVD kako bi to spasio i nikad nisam gledao na plazmi - znamo zašto.
ponekad pogledam u spavaćoj na CRTu - znamo zašto.

EDIT - onaj panasonic hs 100 ako je S-VHS ima 6 glava (4 slika 2 zvuk) i rezu od čak 500 linija dakle to je 500i (analogni TV standard je bio 720x576)
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 23:43   #24
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Dapače,DVD standard je 720 576
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2024., 14:14   #25
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Huh vidim da sam ja otvarao isti post prije miljon godina

Krepo mi je video koje sam uzeo tad kad sam pisao ovo LG neki sa 6 glava. Pri reprodukciji cvili i nema slike, probao sam svasta nesto nista ne pomaze pa sam u potraznji za nekim dobrim vcr-om da posnimam u sto boljoj kvaliteti kazete na PC.
Pa ako moze neka preporuka da ima 6-8 glava bi bilo kul i da je malo bolji sto se tice reprodukcije da ima vise opcija, ovaj LG mi je izgledao ko smece(tamo sam ga i pronasao i osposobio hah) i da cijena nije nenormalna jer sam ih vidio da divljaju dosta.

Edit:
Ovi gore sta su mi preporuceni imaju 4 glave, NV-FS90 nalazim na ebayu samo sa super 4 head, nisam vidio sa 6 head. Kakve su to uopce super head nisam cuo jos za njih.

Edit 2:
Kakav je Panasonic NV-F77 VHS VTR da li je taj model vrijedan 99 eura ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.02.2024. u 19:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2024., 22:27   #26
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Huh vidim da sam ja otvarao isti post prije miljon godina

Krepo mi je video koje sam uzeo tad kad sam pisao ovo LG neki sa 6 glava. Pri reprodukciji cvili i nema slike, probao sam svasta nesto nista ne pomaze pa sam u potraznji za nekim dobrim vcr-om da posnimam u sto boljoj kvaliteti kazete na PC.
Pa ako moze neka preporuka da ima 6-8 glava bi bilo kul i da je malo bolji sto se tice reprodukcije da ima vise opcija, ovaj LG mi je izgledao ko smece(tamo sam ga i pronasao i osposobio hah) i da cijena nije nenormalna jer sam ih vidio da divljaju dosta.

Edit:
Ovi gore sta su mi preporuceni imaju 4 glave, NV-FS90 nalazim na ebayu samo sa super 4 head, nisam vidio sa 6 head. Kakve su to uopce super head nisam cuo jos za njih.

Edit 2:
Kakav je Panasonic NV-F77 VHS VTR da li je taj model vrijedan 99 eura ?
bilo sto od Panasonica sa 4 glave uzmi,nepoderivi strojevi i najbolji videorekorderi,F77 pod uvjetom da su gumice ok svakako uzmi,vrijedi 100 eura definitivno,6 head znaci 4 video i 2 stereo audio glave,ne brini oko toga,NV-FS90 vrh ponude
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 20.02.2024. u 22:32.
joolka je online   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 07:01   #27
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
bilo sto od Panasonica sa 4 glave uzmi,nepoderivi strojevi i najbolji videorekorderi,F77 pod uvjetom da su gumice ok svakako uzmi,vrijedi 100 eura definitivno,6 head znaci 4 video i 2 stereo audio glave,ne brini oko toga,NV-FS90 vrh ponude
Ma znam ovo čemu služi koja glava. Ali šta znači 4 super glave za to super nisam čuo šta im je to ?

A zašto baš od 4 ? Zašto ne 6,7 ili 8 ? Misliš da mi je 4 ili super 4 dovoljno ? Znam da mi je u svakom slučaju pristupačnije no što se kvalitete reprodukcije tiče me zanima.

Kakva je recimo razlika ovog mog šta sam imao LG sa 6 glava model LV4981 i tog nekog panasonica sa 4 super glave. Da li taj panasonic koji je sigurno stariji i ima stariju tehnologiju sa 4 super glave radi bolju/kvalitetniju reprodukciju slike sa kazete na tv nego ovaj sa 6 glava ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.02.2024. u 07:15.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 07:42   #28
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
količina glavi nema veze sa kvalitetom slike već sa mogućnostima.

2 glave - SP mono audio
4 glave - SP / LP mono audio (ili u 80ima SP sa hifi audiom, tu kombinaciju ima moj fisher iz 86)
6 glava - SP / LP + hifi audio
7 glava - dodatna video glava za gimmick play (ljepša slika kod pauze i premotavanja bez onih linija)
7 glava kod nekih označava flying erase head, s-vhs ih uglavnom imaju
8 glava ne postoji
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 08:07   #29
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Dakle u mom slučaju nebi trebao viditi razliku između kvalitete slike i zvuka sa kazete na ovom sa 4 super glave ako bi uzeo naspram ovog trenutnog sa 6 koji imam ?
Htio bi uglavnom da mi slika i zvuk sa kazete što je bolje moguće i kvalitetnije prebace da ih digitaliziram.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 08:27   #30
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
čitaj još jednom razliku između 4 i 6 glava. naravno da ima razlike, pitanje je šta to točno digitaliziraš.

ako su to kazete iz 80ih , onda je to 99% SP brzina i mono zvuk.

ako je nešto novije, onda je možda LP i hifi - video sa 4 glave ti neće dat hifi zvuk, nego mono.



https://www.youtube.com/watch?v=0EoP5SElNY8
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na