Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2016., 16:25   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
(riješeno) HP Compaq 6910p čudno pregrijavanje

Znači navedeni laptop vent je čist nova pasta stavljena i pad i kao da nisam ništa napravio, temp. dolazi do 104C dok radim win update znači praktički ništa. Najčudnije je to šta on i na 80C baca van hladan zrak znači ne mlak ni topli tek na 94C osjetim da je malo topli zrak. Probao sam stavit metalnu pločicu mislio sam da možda ima lufta između heatsinka i cpu-a, ali nikakve promjene. Probao sam sa par programa provjerit temp. aida64, CPU Temp i OCCT. Mislio sam možda se radi o bad readingu no ali nije i matična i gmch iliti čipset se isto znaju popest mbo na 60, čipset na 74 zna doć. Od ispod gdje mu je proc zna bit topli no ne znam kako bi procjenio da li se tu zaista radi o 100C. Probao sam upaljačem zagrijat heatpipe i čini se uredu da ide toplina po cijelom heatpipe-u. Driveri su svi uredno instalirani, win 8.1 x64 je na njemu. Nisam više pametan šta da radim, ako netko ima kakvu preporuku, slušam.





EDIT
Riješen slučaj, problem je bio heatpajp nabavio drugi preporodio se laptop temp. u full loadu ne prelaze 53.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.04.2016. u 19:25.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:19   #2
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pomislio sam da je problem u senzoru no problem je očito malo zajebaniji, znači laptop se gasi kad ga resetiram ne odmah nego obično kod ulaska u win se ugasi no svaki put je na drukčije mjestu nekad se pokaže logo od win pa se ugasi nekad taman prije welcome-a. Kad uđe u win. onda se ne resetira više kolko god ga mučio benchmarkovima. Win su 8.1 Pro x64 danas instalirani sa svim updejtovima i driverima i svi rade bez problema ikakvih znači nema bsod-a ili nekih nestabilnosti. Išao sam radit passmark u win 15min. i tamo je sve prošao bez problema, no memtest preko hirensa kad pokrenem nakon par minuta se ugasi, probao sam zamjenit obje pločice sa svojim ispravnim i opet isto. Također sam provjerio disk od bad sectora sve pokazuje da je uredu i SMART mu je isto ok. Odmah nakon šta se ugasio išao sam popipat heatpipe iznad procesora i na dodir je jako vruć dok dio heatpipe-a kod venta je mlak sad ne znam jer to zato šta ga je vent ga ohladio ili zato šta toplina ne dolazi do tamo. Jedino šta nisam isprobao je adapter drugi i procesor.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.04.2016., 23:37   #3
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Probaj staviti novi bios update ako ima.
Svakako čudno ali po tim temperaturama bi ti sve oko proca trebalo biti vrelo
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:37   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Zadnji bios je stavljen.

Pa da trebala bi plastika se topit al nije baš do te mjere toplo, mislim je on vruć pogotovo iznad proc-a heatpipe i nemoš odma kad se ugasi držat prst na njemu tek nakon par sekundi malo kad se ohladi, ostalo je vruće, ali ne ko proc. Stvarno ne znam šta više da isprobam mislim tri stvari su mi još ostale proc, adapter ili nešto na matičnoj kao regulator voltaže da prejako fila struje pa se grije il neš.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.04.2016. u 00:01.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:40   #5
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
To ti je neki "novi" laptop pa si tek sada primjetio, jesi ga i prije imao pa su temperature bile normalne ili...
Možda je u banani procesor pa se pregrijava. U Biosu ne vidiš temperature?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 17.04.2016., 23:42   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
To je polovni laptop od prijatelja, dobio sam ga u stanju da je bacao BSOD on je nešto prčko sa nadogradnjom win 10 pa mu se sve skršilo i me zamolio da mu sejvam slike i nanovo sve instaliram, pa sam stavio win 8.1 jer 10 na ovaj laptop je malo kretenski stavit pošto je prastari i driveri su bili uzrok tom BSODu pa ne želim opet imat tih zavrzlama oko drivera, ovako znam bar s njima da sve štima. Također sam zaboravio reć da se vent vrti dosta brzo i glasno vjerovatno na 100% njega sam i naravno prije svega toga kompletno očistio i podmazao sa mašću za ventove sa kojom inače podmazujem ventove kad prosviraju ili se teško okreću. Na guglu sam malo tražio u vezi tog modela neke probleme slične ko moj, ali nisam ništa sličnog našao.

Nema u biosu temp. na toj seriji je bios dosta siromašan znači ono self test mem i hard i još neke opcije za PXE i od proca dual core koji je enabled i par stvari koje nemaju veze baš s ničim šta bi moglo uzrokovat ovo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.04.2016. u 00:21.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 22:53   #7
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Znam da zvuci cudno, al probaj maticnu izvaditi vani i onda upaliti lap pa prstima polagano ispipati cijelu maticnu da vidis dal se negdje vise grije od ostatka, moze biti neki spoj ili nes slicno. Imao sam slucaj di je tip prejako gurnuo tipku na tipkovnici koja mu je ispala i nekako napravio spoj pa se laptop pregrijavao
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 23:57   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor bamuja Pregled postova
Znam da zvuci cudno, al probaj maticnu izvaditi vani i onda upaliti lap pa prstima polagano ispipati cijelu maticnu da vidis dal se negdje vise grije od ostatka, moze biti neki spoj ili nes slicno. Imao sam slucaj di je tip prejako gurnuo tipku na tipkovnici koja mu je ispala i nekako napravio spoj pa se laptop pregrijavao
A digo sam već sve osim baš cijelu ploču ona je onako kako je tvornički stavljena nije ju nitko micao prije mene, znači tipkovnicu sam maknuo i onda mi je sve praktički dostupno memorija druga, heatpipe, proc, čipset. Tako sam i otkrio od kud dolazi toplina znači proc je bio najviše vruć od svega. Probat ću negdje isčupat neki ispravni procesor pa ga probat možda je ovaj unutra jednostavno u banani a ako je to će mi bit prvi intel da sam ga vidio kako ima problema obično su mi do sad bili samo amd, e da i napajanje moram neko isprobat isto. A ako ni to nije onda predpostavljam da je neki regulator voltaže očito fila previše struje.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 23:59   #9
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Crkla hitpajpa. Ni prvi ni zadnji :-)

Sent from my XT1068 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 00:00   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Crkla hitpajpa. Ni prvi ni zadnji :-)

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Misliš ? Kako to može crknut ne kužim šta se to unutra desi ? Toplina ide sve do dijela di su saće no tamo na tom dijelu je kao malo manje topli pa ne znam jel to kao šta sam reko kako ga vent hladi ili stvarno ne dolazi toplina do tog dijela.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 19.04.2016. u 00:30.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2016., 08:13   #11
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Pa nemora puknut da je tebi vidljivo. Zamor materijala, kraj popustio ili plin izgubi svoja svojstva.

Uzmes upaljač, izvadis heataink i upaljacem zagrijes dio koji nalijeze na cpu, ako heatsink nije u roku dvije tri sekunde topal, a vruc u roku 5-6 osla hitpajpa.

Ako je vruc, onda ti baza ne nasjeda dobro. Neznam kakav nacin montaze ima ladnjak, ali ako su oni fleksibilni pleh-krakovi samo malo popigas da to bolje prijanja.

Stari nc8430 je imo krepanu hitpajpu, a zenin stari 8530p je imal od starosti popigane krakove.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 08:29   #12
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Pa nemora puknut da je tebi vidljivo. Zamor materijala, kraj popustio ili plin izgubi svoja svojstva.

Uzmes upaljač, izvadis heataink i upaljacem zagrijes dio koji nalijeze na cpu, ako heatsink nije u roku dvije tri sekunde topal, a vruc u roku 5-6 osla hitpajpa.

Ako je vruc, onda ti baza ne nasjeda dobro. Neznam kakav nacin montaze ima ladnjak, ali ako su oni fleksibilni pleh-krakovi samo malo popigas da to bolje prijanja.

Stari nc8430 je imo krepanu hitpajpu, a zenin stari 8530p je imal od starosti popigane krakove.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Aha, da logično.

Ovako izgleda moj
http://i.imgur.com/cUmZmXA.jpg

Grijao sam upaljačem napisao sam to gore u prvom postu, najviše vruć je bio iznad baze cpu-a di sam grijao i malo još do jednog dijela no tamo kod saći je bio mlak i to sam grijao jedno 10-15 sekundi pa mi se od plina zacrnila baza no ništa strašno to se sve da obrisat uglavnom i šta si reko da ne nasjeda dobro baza sam isto sam napisao u prvom postu stavio sam bakrenu pločicu između misleći da ima lufta, ali nikakve promjene nije bilo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 08:40   #13
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Ak je samo na jednoj strani bil vruc, a na drugoj nije, eto. Ne gine drugi ladnjak :-)

U pravilu ti to zavrsi ovak. Upali upaljac, zena te zašpreha i nakon 4-5 sekundi psujes i ides opecene prste pod vodu hladit :-)

Sent from my XT1068 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 08:59   #14
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Ak je samo na jednoj strani bil vruc, a na drugoj nije, eto. Ne gine drugi ladnjak :-)

U pravilu ti to zavrsi ovak. Upali upaljac, zena te zašpreha i nakon 4-5 sekundi psujes i ides opecene prste pod vodu hladit :-)

Sent from my XT1068 using Tapatalk
U mom slučaju je bio buraz al skužio sam šta hoćeš reć. Ništa nabavljam drugi heatsink pa ćemo vidit onda dal se ista stvar dešava, hvala čoek!
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 18:00   #15
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
heatsink 100% moj isto riknuo neku noć. nisam ga još izvadio da vidim jel probijen ili je pao pritisak u cijevi, oslabio plin ili što već koriste...

dvoumim se ima li smisla davat 17$ za novi iz kine ili uzet original za 30kn s njuškala?
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na