Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2010., 21:27   #1
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Router za DD-WRT

U svakom danom trenutku imam 3+ racunala na internetu. Koristi se sve od surfanja, torenti, VOIP-a, igranja... Klasicni t-com routeri se ne snalaze u toj sumi podataka pa si ja mislim nabavit router za bolji bandwith allocation.

Eh, sad mene interesira kakav je dd-wrt i njegove alternative sto se tice QoS-a ili vec ima "klasicnih" routera s kojima se mogu detaljnije mijenjat postavke za qos?

Uz WRT54GL koji router odabrat (trebao bi rp-sma konektor na njemu) da ima linux i bar tih 4MB za flashat gore alternativni firmware? Kao jeftinu alternativu wrt54gl-u sam kod nas nasao Airlive 1600gl. Da li ga tko ima da kaze kako radi?
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 03:20   #2
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
tihomir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2010., 20:46   #3
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Na tom d-linku je ili ralink ili atheros. Ljudi pisu po netu da router ne radi dobro. Sad opet neznam dal je do originalnog firmware-a, chipseta i dal bi dd-wrt rijesio takav problem.

Iako je skuplji, Airlive 1600gl ima broadcom. U svemu ostalome su manje vise isti (osim u USB-u kod d-linka).
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 00:22   #4
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Pogledaj i DIR-600, neznatno je skuplji...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 12:34   #5
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Krenuo od jeftinijih rjesenja zavrsio na drugoj strani. Razmisljam da uzmem Buffalo WZR-HP-G300NH. Router je kompatibilan s N mrezama, ima jak signal, ima gigabitni switch, ugraden torent klijent, neke osnovne mogucnosti NAS-a, kompatibilan je s DD-WRT, a mislim i s Tomato. Ima dobre ocjene po net-u.

Ako ima tko kakva iskustva s doticnim, neka kaze. A moze i preporuka drugog routera s slicnim specifikacijama (stabilan, open source, gigabit switch, mozda N...). Asusa N16 nema kod nas i skuplji je, Netgear-a skoro nista nema kod nas, Linksys novih modela jos nema kod nas i redovito su najskuplji iako te nove pepeljare nisu najbolje ocijenjenje. D-Link-ovi samo jaci modeli imaju zajedno linux, gbit, n...
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na