Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2008., 15:12   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Kasda ne radi?

Dobio juče Kasdu kd318mui koja je radila do prije par dana na MAXadsl-u, i pokusam je spojiti tu na HT-ov adsl, ali nista
Dakle, na prednjoj strani rade lampice pwr i lan1, ali od DSL ni traga. U web sucelje mogu uci, i namjestim je da radi kao router ali na net ne mogu - opet DSL ne radi. Pokusao sam raditi sa njom i u bridge modu i na racunalu napraviti PPPOE konekciju ali opet isto.
Jel grijesim negdje u postavkama? Modem sam resetirao i stavio ga u router mode po ovome uputstvu: http://www.carnet.hr/crepozitorij/Up...SL%20modem.pdf
Jel trebam mijenjati nesto u DSL postavkama u samom modemu, tj. na web sucelju?
Je li moguće da Kasda nije kompatibilna sa ovim ADSL-om? Koliko znam sva masinerija za ovaj ADSL je donesena sa T-COM-a. Ipak je to nezvanicno ista firma.
Kasda je krepala? Covjek od kojeg sam je dobio kaze da mu je radila prije par dana, i onda ju je iskopcao i poslao meni. Nemam razloga da mu ne vjerujem.
Nesto trece?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 15:31   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Provjeri splitter jer ako nema dsl signala, Kasda ti neće raditi (ni bilo koji drugi adskl modem/router). Najbolje bi bilo da Kasdu odneseš kod nekog frenda i probaš je, ali čisto sumnjam da je problem u njoj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2008., 15:57   #3
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, zaboravio sam navesti da sam trenutno na netu preko Huawei Smartax mt882 za kojega placam 20kn mjesecno HT-u. Zato sam i uzeo ovu Kasdu. Spliter imam.
Napominjem da lampica DSL ne radi, tj. svijetli par sekundi na inicijalizaciji modema i onda nista.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 15:57   #4
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
mislim da bi te trebalo više brinuti kaj ti DSL ledica ne svijetli. prvo si taj problem riješi pa ćemo onda tražiti dalje. Nego pretpostavljam da i ti koristiš MaxADSL a ne da si kod nekog trećeg operatera.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 16:02   #5
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, mene i brine sto mi dsl lampica ne svijetli i za to i trazim rjesenje
Ne, nisam na MAXadsl-u, ali sam kod sestrinske firme u BiH, i pouzdano znam da se rabe isti uređaji i ista tehnologija. Cak i tu daju Kasde u HT-u, samo ne ovaj model.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 17:51   #6
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
A ti si u BiH, e yebiga onda. Ja ne bih stavio ruku u vatru da koriste isti Annex. I sam kažeš da daju drugi model uređaja. Ovdje T-Comov ADSL radi na Annex B, a kako je kod vas ne znam. Pretpostaviti je da također koriste B, ali nazovi SZK pa pitaj. Dok god tebi ne svijetli ona DSL ledica ništa ti tu ne pomaže jer modem ne vidi liniju.

Očito je da je operater postavio neku vrst zaštite da se mora koristiti samo njihova oprema. Ako kažeš da najam modema moraš plaćati 20 kn mjesečno onda je to to. Trebao bi možda sa ovim pitanjem na neki od domaćih foruma gdje većina korisnika ima tvog ISP-a
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 19:17   #7
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo sad sam zvao prijatelja koji je Bog i Batina tu kod nas na ADSL-u i kaze da je do firmware-a Kasde. Uglavnom, on je uspio sloziti fw za nju sa kojim ce raditi pa ce mi to poslati na mail, valjda sutra.
To be continued...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 20:51   #8
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
da, uvijek je pitanje fw-a. samo pazi da si ne zablokiraš router zauvijek. A zašto si ti uopće i kupovao Kasdu?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 22:00   #9
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
A dobio sam ga gotovo besplatno. Pokusati cu, pa sta bude. Za 50kn mi se isplati igrati
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2008., 23:08   #10
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
baš sam to mislio napisati. ako nisi puno platio Kasdu, a nisi smio, onda se igraj. ftw! javi ako uspiješ, btw.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2008., 07:14   #11
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Naravno
Kao sto rekoh, to be continued...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 21:22   #12
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Evo posto se doticni "ADSL kolega" ne javlja sa tim fw-om, zamolio bih ako tko ima fw za kasdu koji podrzava annex A, ili kojim slucajem zna gdje ga naci, da me PM-ne. Hvala
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 15:17   #13
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
It's ALIVE!!!
Evo, i sluzbeno je proradilo. Sve radi, pa cak i routiranje. Ako kome treba fw za kasdu za annex A, slobodno neka me PM-a.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 17:21   #14
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
pa postaj link ovdje. i drago mi je čuti da radi, znači ipak nisu te Kasde toliko beskorisne.

Nego daj mi reci, kaj tebi znači ta Kasda? Jel sad ne moraš plačati najam modema svaki mjesec ili što?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 17:31   #15
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, ne moram plaćati najam modema (nije skup, al eto...), a i treba mi router/switch za jos par racunala doma.
Evo i link na firmware: http://rapidshare.com/files/87318424...306L06V.W.html

Napomena: Nakon update-a fw-a je potrebno vratiti MAC adresu modemu. Ako netko ne zna kako, potrebno je preko telneta pristupiti modemu, unijeti standardni username i password i unijeti "macaddr xxxxxxxxxxxx" gdje je xxxxxxxxxxxx mac adresa modema sa naljepnice na dnu.
Dakle:
run>cmd
telnet 192.168.1.1

username: admin

password: adslroot



macaddr xxxxxxxxxxxx
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2008., 18:55   #16
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
pa nije mi baš jasno ovo oko najama modema Ti ćeš ISP-u vratiti modem i oni će tebi i dalje pružati ADSL uslugu? Ne mogu li tako svi onda kupiti si modem i ne plaćati 20 kn mjesečno najam. Mada, pošten modem dođe oko 300 kn to je 15 mjeseci, valjda dođe na isto. Pitam čisto iz znatiželje.

Što se kućne mreže tiče nemoj se previše pouzdati u Kasdu, tim više što se može spojiti samo 2 računala. Druga 2 porta su za IPTV koji se mogu prenamjeniti ali ne znam baš koliko to dobro funkcionira. ima ovdje opis na forumu. A i Kasda se često zablesira.

Moj savjet ti je da si kupiš neki jeftini switch ili router, može i polovni.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:15   #17
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
pa nije mi baš jasno ovo oko najama modema Ti ćeš ISP-u vratiti modem i oni će tebi i dalje pružati ADSL uslugu? Ne mogu li tako svi onda kupiti si modem i ne plaćati 20 kn mjesečno najam. Mada, pošten modem dođe oko 300 kn to je 15 mjeseci, valjda dođe na isto. Pitam čisto iz znatiželje.

Što se kućne mreže tiče nemoj se previše pouzdati u Kasdu, tim više što se može spojiti samo 2 računala. Druga 2 porta su za IPTV koji se mogu prenamjeniti ali ne znam baš koliko to dobro funkcionira. ima ovdje opis na forumu. A i Kasda se često zablesira.

Moj savjet ti je da si kupiš neki jeftini switch ili router, može i polovni.
Da, moze bilo tko vratiti ISP-u modem i ostati na mrezi. Zasto je to tako cudno?
A kasda radi za sada odlicno i ne blesira se, a ova preostala dva porta su otkljucana i rade odlicno (ipak je sve u firmwareu koji je na originalnim kasdama poheban, pa su se radi toga blesirale)

Sad bih jos cijenio ako tko zna kako jednome od racunala u lokalnoj mrezi uskratiti pristup internetu, ali da jos uvijek ima pristup lokalnoj mrezi.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:56   #18
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da, moze bilo tko vratiti ISP-u modem i ostati na mrezi. Zasto je to tako cudno?
Pa nije čudno ali mi je nelogično da se samovoljno odriču zarade. Znači oni vama naplaćuju svaki mjesec 20 kn najam modema, kaj nije malo, pogotovo kad uzmeš u obzir broj korisnika i broj mjeseci. Mislio sam da postoji neki razlog zašto je to tako ali sad mi čitava stvar nema smisla ako može bilo tko doć sa modemom i ovog vratiti. Mada na kraju dođe na isto pretpostavljam.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
A kasda radi za sada odlicno i ne blesira se, a ova preostala dva porta su otkljucana i rade odlicno (ipak je sve u firmwareu koji je na originalnim kasdama poheban, pa su se radi toga blesirale)
A ja evo govorim iz vlastitog iskustva. Moj susjed koji također ima Kasdu ima spojena dva računala na Kasdu kao router i sve mu radi super. meni se recimo non stop blesira. Možda je i u fw-u stvar kao što kažeš.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sad bih jos cijenio ako tko zna kako jednome od racunala u lokalnoj mrezi uskratiti pristup internetu, ali da jos uvijek ima pristup lokalnoj mrezi.
Ne očekuješ li sad malo previše od te Kasde. Baci pogled pod rubriku QoS ili tako nešto. Ovi malo bolji routeri mogu filtrirati pristup određenim, ili svim, internet servisima. Možda može i Kasda.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:05   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ježuš Marija, sad samo da netko složi Kasdu na Optimi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 16:32   #20
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
@Nikky, pa sa ovim Annex A fw-om bi definitivno trebala raditi na Optimi, zar ne? Ako tko ima vremena, Optimu i Kasdu neka proba
@Ranma 1/2, vidio sam da ima neko filtriranje IP adresa i slično, ali nisam htio kopkati kad sam ju vec natjerao da radi
Pogledam sutra ako budem imao vremena, ali sam mislio da je vec netko radio nesto slicno, pa rekoh da upitam...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 17:42   #21
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Pa ima, ima, pogledaj malo po opcijama. ja se nisam previše trudio oko te Kasde jer je uvijek radila abnormalno sporo pa sam izgubio živce samo da uđem u meni, a di još da naštimavam neke QoS opcije. Ovo da blokira IP adrese ima sigurno, samo ne znam jel onda zabrani samo pristup internetu ili komplteno odsiječe tu adresu od ostatka mreže.

nego kako ti radi Kasda prilikom prebacivanja fileova sa jednog računala na drugo?
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 19:49   #22
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ovaj primjerak za sada radi perfektno. Nemam zamjerki do sada.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 22:36   #23
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
ja sam imo isti problem danas sa kasdom i nisam mogo na net ofkorz
zvao ja t-com 08009000 i pito ja njih zasto nemogu na net... reko ja njima username i oni meni rekli sve u redu lol i onda kaze lik da cekam da on refresha ili restarta neakve portove (neznam kaj je tocno reko) i kad je to napravljeno ja sam mogo na net... ftw su ti portovi kod njih zbog kojih ja nisam mogo na net? i kak se to moze s*ebat
smw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na