Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2006., 02:31   #1
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Dell Inspirion 8100 i problemi sa padom performansi i temperaturama.

Imam gore navedeni laptop(P3M 866mhz Tualatin/512mb sdram/40gb hdd samsung@5400rpm), i nekada, kada radi nesto zahtjevnije neko vrijeme, totalno se uspori. Ono, ako igram npr. UT2004 nekih sat vremena, performanse mu toliko padnu da mu treba 10 sekundi da otvori Firefox. E, sad, on ima nazad dva ventilatorcica, od kojih jedan ne radi, ali sam ja stavio speedfan i podesio da ovaj jedan vent radi stalno na 75%, tako da temperatura proca ne prelazi 65 stupnjeva(na idle je najcesce oko 38,a 65 je max), a ja mislim da je to ok za ovaj proc. Ali ipak me kopka da to nije zbog pregrijavanja. Sta vi mislite u cemu bi mogao biti problem? U grijanju ili u losim WinXP koji su gore?
btw, da li ima gdje kupiti ovaj drugi ventilator koji mi je riknuo i koliko bi novaca mogao kostati? Da li smeta sto ovaj drugi vent radi non-stop, i dal bih smio iskljuciti speedfan, pa da se komp samostalno brine o temperaturama i ukljucivanju venta?

Drugo pitanje je isto u vezi temperature:
speedfan ocita na pocetku temperaturu pod nazivom TEMP1 i prijavi taj senzor kao ACPI. Ta temperatura se vise ne mijenja, ali nekad zna biti i po 85 stupnjeva. Sto je taj ACPI? Znam da GPU i HDD nije jer speedfan ocitava i te temperature uredno.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 17:48   #2
poandpo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb DUBRAVA
Postovi: 31
Evo link na objasnjenje sto je ACPI

http://wiki.linuxquestions.org/wiki/ACPI

a ovdje ti je i link na slican problem s Dell prijenosnikom, naci ces poneki dobar savjet

http://www.danandsherree.com/2005/04...nspiron_11.php

Toliko ti ja mogu pomoci...
poandpo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2006., 19:05   #3
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Otvori ploče odispod i pogledaj ima li prašine na radiatorima.
Ispuši sa kompresorom/sprejom po potrebi.
Stavi nove windoze (win 2k preporuka).
Ako ti vent ne radi probaj otici do nekog prijatelja na servisu da vidi dali se moze zamjenit (ako je standardan).
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na