Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2021., 12:27   #901
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
operateri ne dijele optičku mrežu međusobno.
U praksi ne, al u teoriji bi mogli jer ih zakonodavac tjera da ponude u najam.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 12:30   #902
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Zato se ponudi bakar. Koliko se sjećam kad sam zadnji put gledao, operateri su si dužni dijeliti međusobno ali ako tcom od vipa/a1 zatraži optiku onda to otvara 'can of worms' gdje svi drugi operateri traže od tcoma optičke mreže. Mislim da nigdje ne piše da se mora i optički kabel dijeliti već da se samo infrastruktura mora dijeliti i zato samo tcom daje u najam drugima bakar. Nadam se da kužiš



Nije ni najam bakra jeftin, jedna parica je između 90 i 100kn.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 12:59   #903
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Zato se ponudi bakar. Koliko se sjećam kad sam zadnji put gledao, operateri su si dužni dijeliti međusobno ali ako tcom od vipa/a1 zatraži optiku onda to otvara 'can of worms' gdje svi drugi operateri traže od tcoma optičke mreže. Mislim da nigdje ne piše da se mora i optički kabel dijeliti već da se samo infrastruktura mora dijeliti i zato samo tcom daje u najam drugima bakar. Nadam se da kužiš



Nije ni najam bakra jeftin, jedna parica je između 90 i 100kn.
Pričaš iz gu*ice, da prostiš

Evo sa HAKOM-ove stranice:

Pravilnikom o svjetlovodnim distribucijskim mrežama (SDM) propisan je način gradnje (postavljanja) SDM-a kao otvorene mreže koja omogućuje pristup i zajedničko korištenje svih operatora usluga, kako bi se smanjili troškovi i izbjeglo nepotrebno multipliciranje mreža. Investitor, odnosno operator SDM-a je, sukladno navedenom pravilniku, obvezan objaviti namjeru o postavljanju (gradnji) SDM-a najmanje 60 dana prije početka postavljanja (gradnje). Objave namjera o postavljanju (gradnji) SDM-a HAKOM objavljuje na Interaktivnom portalu.

Također, na svakoj objavi operatera o namjeri granje SDM-a ti piše cijena najma optike i prostora u distribucijskom čvoru.
Primjer: HT u Rudešu gradi optiku i daje u najam za 46,87kn + prostor u distr. čvoru 22,44kn (što je vjerojatno jedan na više korisnika, ali s tim nisam upoznat u potpunosti, ali sam poprilično siguran da nije 1 na svakog korisnika.) link
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 13:17   #904
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pričam iz višegodišnjeg iskustva i razgovora sa visoko pozicioniranim ljudima u jednom od teleoperatera, ne iz guzice Bar je tako bilo kada sam vodio te razgovore (prije 2-3 godine).
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 13:43   #905
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Pričam iz višegodišnjeg iskustva i razgovora sa visoko pozicioniranim ljudima u jednom od teleoperatera, ne iz guzice Bar je tako bilo kada sam vodio te razgovore (prije 2-3 godine).
Poanta je da se može i poželjno je, ali se ne prakticira.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 14:34   #906
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Poanta je da se može i poželjno je, ali se ne prakticira.
Prekomplicirano, puno je jednostavnije kad svaki vuce svoju optiku i svaki ima svoju opticku centralu...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 14:38   #907
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Bio sam na optici od Amisa i sada me konačno prebacili na optiku od A1.
Inače od jučer popodne ne mogu pristupiti mojem e-mail serveru na A1 i takvo je stanje i danas, Kažu da rješavaju moj slučaj no nešto mi to predugo traje.
Na koju brzinu...

Djecje bolesti, svi smo prosli kroz to, nekom malo duze traje, a nekom malo krace, uglavnom rjesit ce se...kod mene je bio problem telefon...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 16:33   #908
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
1000/500


Kada pada onda gusto pada. Ovi iz T-com danas postavili i optička vlakna u kannalice. No najzanimjlivije je da u ponedjeljak dolazi Telemah postaviti svoju optičku mrežu tako da ćemo imati tri optičke mreže u ulazu i B-net za rezervu.


Nije da se bunim, kao korisnik, no ovo samo pokazuje kako se u RH neplanski troše sredstva za ivensticije dok ćemo mi imat 3 optičke mreže u zgradi i B-net, moja familija na selu kod Popovače jedva da ima 2Mbit vezu na internet i to pocijeni većoj od moje na optici i 50 puta većoj brzini. A da ne kažem da u šahtu ispred zgrade čući i optika od Škegre, jer su u prva tri nebodera uveli optiku još prije cca 10 godina a kod naša zadnja dva nebodera došli u šaht, uveli iz našeg šahta optiku u crkvu i stali.


Mislim objektivno da nam 3 optičke mreže u zgradi ne trebaju samo da je regulator donio jednu točku u zakonu i odredio cijene, a ovi novci za ostale dvije optičke mreže su se mogli investirat negdje drugdje. No to tako ide u RH.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 16:52   #909
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A bas sam ti htio napisati da ce ti za koji dan sigurno doci i Telemach


Po tvom opisu mi se cini kao da si u Sigetu ili Zaprudju...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:24   #910
sniperxtt
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
1000/500


Kada pada onda gusto pada. Ovi iz T-com danas postavili i optička vlakna u kannalice. No najzanimjlivije je da u ponedjeljak dolazi Telemah postaviti svoju optičku mrežu tako da ćemo imati tri optičke mreže u ulazu i B-net za rezervu.


Nije da se bunim, kao korisnik, no ovo samo pokazuje kako se u RH neplanski troše sredstva za ivensticije dok ćemo mi imat 3 optičke mreže u zgradi i B-net, moja familija na selu kod Popovače jedva da ima 2Mbit vezu na internet i to pocijeni većoj od moje na optici i 50 puta većoj brzini. A da ne kažem da u šahtu ispred zgrade čući i optika od Škegre, jer su u prva tri nebodera uveli optiku još prije cca 10 godina a kod naša zadnja dva nebodera došli u šaht, uveli iz našeg šahta optiku u crkvu i stali.


Mislim objektivno da nam 3 optičke mreže u zgradi ne trebaju samo da je regulator donio jednu točku u zakonu i odredio cijene, a ovi novci za ostale dvije optičke mreže su se mogli investirat negdje drugdje. No to tako ide u RH.
Sve to stoji što veliš, al u Popovači nema zarade ...
sniperxtt je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:24   #911
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A bas sam ti htio napisati da ce ti za koji dan sigurno doci i Telemach


Po tvom opisu mi se cini kao da si u Sigetu ili Zaprudju...

Siget kod Crkve.


Tek sam danas skužio kada sam se ulogirao u Moj račun u čemu je štos. Do jučer ujutro sam se ulogiravao sa starim korisničkim računom i tamo mi je bila pošta. Jučer između dva i tri sata je netko obrisao moj račun a nisu mi rekli da se sada moram ulogirati sa novim korisničkim računom koji je sada u bazi umjesto staroga danas sam zvao dvadesetak puta korisničku. Naravno da me nema više u bazi korisnika. I sada vidim i novi račun na kojem stoji trošak za ostaka mjeseca a ne samo 80 lipa koliko je na ovom računu koji mi je jučer došao.



No ono što nisu napravili nisu mi prebacili poštu sa starog računa na novi koji je prazan. I rekli su mi da stari račun ne postoji i da nema nikakve počte. Ovi studenti u korisničkoj nisu bili čak niti sposobni zapisati naziv starog korisničkog računa pa onda je logično da ga nisu mogli niti tražiti da su i tražili u backapu od prekjučer, nadam se da ću dobiti svoju staru poštu u kompletu na novi račun. Ono što mi je bitno a to je napraviti alias kako bi mi pošta koja je išla na stari račun dolazila i na novi pod istim nazivom aliasa. No nesmijem to još napraviti dok mi ne vrate staru poštu na ovaj račun.


Koliko vidim igramo se pokvarenog telefona ja, korisnička i oni iza njih, jer da mogu direktno do kantakta s onima iza korisničke sve bih riješio u jednom pozivu. Tako da je korisnička jad i bijeda u odnosu na onu prvobitnu dok je Amis bio još Amis jer se sve riješilo u roku sat ili dva i još su te poslije nazvali telefonom da provjere da li je sve u redu.


Ovo triplciranje optike u mojem ulazu meni je dobro kao koriusniku plus B-Net, no vrlo je glupo i neracionalno.


Jer je Hakom trebao predložiti zakon koji vrijedi na bakrenoj parici pa bi se izbjeglo tripliciranje optike u jednom ulazu pa bi ova sredstva otišla tamo gdje još nema optike, no tako to ide kod nas jer nekome sve i to u triplikatu a drugi su još na 10 Mb/s a imaju veću cijenu nego ja na optici 1000/500 što nikako nije u redu prema ostalima stanovnicima naše države.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:29   #912
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A bas sam ti htio napisati da ce ti za koji dan sigurno doci i Telemach


Po tvom opisu mi se cini kao da si u Sigetu ili Zaprudju...
Citiraj:
Autor sniperxtt Pregled postova
Sve to stoji što veliš, al u Popovači nema zarade ...

Mislim da ih održavanje optike i bakra u isto vrijeme košta puno više nego da kompletno pređu na optiku i ostave odnose kakvi su bili na bakrenoj parici.


Za sve to je kriv Hakom i iznad njih Sabor i vlada koji ne donose konkretne odluke koje su u njihovoj nadležnosti uz postavljanje krajnnjeg roka do kada se bakrena parica mora zamjeniti optikom.


Danas sam imao prilike pogledati u otvoreni telekomunijacijski šaht. Na svakom skupnom optičkom kablu piše tko je vlasnik, no svi ti kablovi su u vodi jer u šahtu ima pola metra H2O. U vodovodnom šajtu za razliku od ovog uopće nema vode osim onoga što je u cjevima. Tako da kada nestane vode znam kako ću po vodu.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 20:43   #913
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Siget kod Crkve.

Tek sam danas skužio kada sam se ulogirao u Moj račun u čemu je štos. Do jučer ujutro sam se ulogiravao sa starim korisničkim računom i tamo mi je bila pošta. Jučer između dva i tri sata je netko obrisao moj račun a nisu mi rekli da se sada moram ulogirati sa novim korisničkim računom koji je sada u bazi umjesto staroga danas sam zvao dvadesetak puta korisničku. Naravno da me nema više u bazi korisnika. I sada vidim i novi račun na kojem stoji trošak za ostaka mjeseca a ne samo 80 lipa koliko je na ovom računu koji mi je jučer došao.

No ono što nisu napravili nisu mi prebacili poštu sa starog računa na novi koji je prazan. I rekli su mi da stari račun ne postoji i da nema nikakve počte. Ovi studenti u korisničkoj nisu bili čak niti sposobni zapisati naziv starog korisničkog računa pa onda je logično da ga nisu mogli niti tražiti da su i tražili u backapu od prekjučer, nadam se da ću dobiti svoju staru poštu u kompletu na novi račun. Ono što mi je bitno a to je napraviti alias kako bi mi pošta koja je išla na stari račun dolazila i na novi pod istim nazivom aliasa. No nesmijem to još napraviti dok mi ne vrate staru poštu na ovaj račun.

Koliko vidim igramo se pokvarenog telefona ja, korisnička i oni iza njih, jer da mogu direktno do kantakta s onima iza korisničke sve bih riješio u jednom pozivu. Tako da je korisnička jad i bijeda u odnosu na onu prvobitnu dok je Amis bio još Amis jer se sve riješilo u roku sat ili dva i još su te poslije nazvali telefonom da provjere da li je sve u redu.

Ovo triplciranje optike u mojem ulazu meni je dobro kao koriusniku plus B-Net, no vrlo je glupo i neracionalno.

Jer je Hakom trebao predložiti zakon koji vrijedi na bakrenoj parici pa bi se izbjeglo tripliciranje optike u jednom ulazu pa bi ova sredstva otišla tamo gdje još nema optike, no tako to ide kod nas jer nekome sve i to u triplikatu a drugi su još na 10 Mb/s a imaju veću cijenu nego ja na optici 1000/500 što nikako nije u redu prema ostalima stanovnicima naše države.

Sve to boldano sam identicno i ja prosao, ista stvar, na kraju su mi racune koje nakon sto su mi obrisali stari profil na Moj A1 i vise ih nisam mogao vidjeti poslali na mail, ali je prije toga bilo loptanja po korisnickoj...
Sve se to odvijalo unazad mjesec dana...

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 10.04.2021. u 00:16.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 09:48   #914
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
1000/500


Kada pada onda gusto pada. Ovi iz T-com danas postavili i optička vlakna u kannalice. No najzanimjlivije je da u ponedjeljak dolazi Telemah postaviti svoju optičku mrežu tako da ćemo imati tri optičke mreže u ulazu i B-net za rezervu.


Nije da se bunim, kao korisnik, no ovo samo pokazuje kako se u RH neplanski troše sredstva za ivensticije dok ćemo mi imat 3 optičke mreže u zgradi i B-net, moja familija na selu kod Popovače jedva da ima 2Mbit vezu na internet i to pocijeni većoj od moje na optici i 50 puta većoj brzini. A da ne kažem da u šahtu ispred zgrade čući i optika od Škegre, jer su u prva tri nebodera uveli optiku još prije cca 10 godina a kod naša zadnja dva nebodera došli u šaht, uveli iz našeg šahta optiku u crkvu i stali.


Mislim objektivno da nam 3 optičke mreže u zgradi ne trebaju samo da je regulator donio jednu točku u zakonu i odredio cijene, a ovi novci za ostale dvije optičke mreže su se mogli investirat negdje drugdje. No to tako ide u RH.
Tko izvodi radove za Telemach?
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 11:06   #915
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
1000/500

Nije da se bunim, kao korisnik, no ovo samo pokazuje kako se u RH neplanski troše sredstva za ivensticije dok ćemo mi imat 3 optičke mreže u zgradi i B-net, moja familija na selu kod Popovače jedva da ima 2Mbit vezu na internet i to pocijeni većoj od moje na optici i 50 puta većoj brzini. A da ne kažem da u šahtu ispred zgrade čući i optika od Škegre, jer su u prva tri nebodera uveli optiku još prije cca 10 godina a kod naša zadnja dva nebodera došli u šaht, uveli iz našeg šahta optiku u crkvu i stali.
Evo, ja imam u Voloderu vikendicu i na HT 4G mreži mi vuče preko dana 70+Mbit, a ponekad i preko 150Mbit, tako da ako nisu zahtjevni korisnici nabavi im neki bolji router i prebaci ih na Gigabox - 400GB po max brzini, nakon toga 4Mbit...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2021., 19:56   #916
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
Tko izvodi radove za Telemach?

Nemam pojma jer navodno dolaze tek u ponedjeljak.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 17:46   #917
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nemam pojma jer navodno dolaze tek u ponedjeljak.
Sused, ajde ako ti nije problem zaljepi nam ovdje tvoj speedtest, ako smo na Amis optici dobivali opticku nit i internet iz iste stare Amisove opticke centrali u Trnskom, pretpostavljam da smo i sad na toj istoj ali sad A1 optickoj centrali ali na starim Amisovim optickim kabelima, ovako to izgleda kod mene:





https://www.nperf.com/r/3313977531928094-URXQbKvE

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 11.04.2021. u 17:58.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 18:34   #918
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sused, ajde ako ti nije problem zaljepi nam ovdje tvoj speedtest, ako smo na Amis optici dobivali opticku nit i internet iz iste stare Amisove opticke centrali u Trnskom, pretpostavljam da smo i sad na toj istoj ali sad A1 optickoj centrali ali na starim Amisovim optickim kabelima, ovako to izgleda kod mene:





https://www.nperf.com/r/3313977531928094-URXQbKvE

Speedtest

server A1


ping 1 ms
download 921.40 Mbps
upload 500.59 Mbps




A ovo su rezultati s ovog tvojeg linka:


latency 3 ms
download 949.70 Mb/s
upload 509.75 Mb/s


Koliko znam kabeli su još uvijek isti, samo su promjenili server!


Iskreno nisam nikad nikakve slike lijepio na ovom forumu?

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 11.04.2021. u 18:40.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 19:08   #919
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Vidio sam na Hakom mapi da će kod mene unutar sljedećih mjesec dana početi postavljati svjetlovodnu distribucijsku mrežu, tj.- vanjski ormarić, point to point. Jel taj ormarić podržava 1gbit turbo internet paket? 1. faza bi trebala biti gotova do prosinca 2022., a 2. faza do prosinca 2023. Ako sam ja udaljen 20-ak metara od ormarića, jel netko zna koliko se otprilike čeka pristup ormariću?
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 19:10   #920
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@sakomako: OK evo ovako:
Pokrenes speedtest, kad obavi test kliknes na poveznicu na slici oznaceno zutom strelico, kad se otvori meni iskopiras link oznacen zutom strelicom i samo taj link iskopiras-stavis u post na forumu,





Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 00:17   #921
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
@sakomako: OK evo ovako:
Pokrenes speedtest, kad obavi test kliknes na poveznicu na slici oznaceno zutom strelico, kad se otvori meni iskopiras link oznacen zutom strelicom i samo taj link iskopiras-stavis u post na forumu,






Evo link na rezultat

https://www.speedtest.net/my-result/...c-c3b65e40543c
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 13:43   #922
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
kad vidim ove brojke boli me srce koliko powerline sreže brzine
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 15:34   #923
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
kad vidim ove brojke boli me srce koliko powerline sreže brzine
Da, itekako... Kod mene preko powerlinea download obicno ne ide brze od 150-180Mbps, upload ide do 170Mbps. Dok direktno ide prakticki do plafona, 950-1000/500Mbps.
Tako je od prvog dana, iako sam specificno trazio pravi powerline i imam jednofaznu struju doma (sto bi trebalo pomoci za brzinu), isto tako instalacije su mi relativno nove - stare nepunih 4god.
Nema tu neke posebne pomoci osim provlacenja dugog Lan kabela - kome se da s tim zajebavati...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 16:44   #924
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Neposlovnost A1

Kada sam sklapao ugovor za ovu novu uslugu na optici od bivšeg Amisa a to je bilo 3u1 a sada je A1 Turbo Internet i Flat Fon rečeno je da će račun ostati isti kao i E-mail.


I tako je to fumkcioniralo od 10.03.2021 pa sve do 08.04.2021 da bih se tog dana ujutro ulogirao 4 puta u svoju poštu kao i prethodnog dana u svoj korisnički račun jer mi nije bio jasan račun na 0,80 kuna.


U 15:30 08.04.2021 pokušavam uć u svoj e-mail i nakon logina ekran je ostao bijel i prazan. Probam sa drugim preglednikom se ulogirati ista stvar.


Zovem korisničku podršku i kažu mi neka probam sa drugim preglednikom se ulogirati, pa onda sa drugog PC ili laptopa.


Nakon toga mi kažu da korisnik stari.korisnik@a1net.hr ne postoji, dakle obrisali su me iz aktivne baze podataka. No vide moje e-mailove upućene službi za korisnike kao i povratne mejlove ali ne mogu ući u njih dakle postoje e-mailovi stari.korisnik@a1net.hr ali ih ne mogu otvoriti.


Nakon desetog poziva taj dan nalaze e-mail račun sa adresom novi.korisnik0@a1net.hr ali je e-mail totalno prazan. Na tom računu nalazim novi račun od 95 i nešto kuna koji mi još nije stigao na kućnu adresu.


Nakon toga šaljem e.mail korisničkoj službi da mi je tek sada jasno o čemu se radi tj. da je obrisan stari.korisnik i otvoren račun novi.korisnik mada se radilo samo o promjeni paketa usluge. Tražim da mi prebace staru poštu na ovog novog korisnika. No onda krenu uvjeravanja da ako je obrisan stari.korisnik da je obrisana i sva pošta.


Ja im odgovorim da pošta u aktivnoj bazi je vjerojatno obrisana ali da u backupu od 07.04.2021 mora postojati stari.korisnik i njegova pošta.


Uglavnom igramo se pokvarenog telefona, slušam gluposti od korisničke podrške i evo 5 dan ne mogu do svoje pošte, a ono što je u međuvremenu u ovih 5 dana došlo nema sjesti kamo jer je stari korisnički račun obrisan.


E sada ako ne rade backupove onda bi to bila katastrofa. Ja sam prije koristio Outlook pa mi je došlo do neke greške u njemu to je bilo prije 6 godina i izgubio sam brdo pošte koju nisam ni sa kojim programom uspio vratiti. Tako da sam sada računao da ono što je na njihovom serveru za poštu da je to tamo sigurno, no evo pokazuje se da nije za sada tako.


No najveću glupost koju sam čuo od ove službe koja pojma nema je da sam ja sam obriso svoju e-poštu i korisnički račun, a ja takove privilegije kao korisnik nemam tako da nikako ne mogu obrisati osnovni e-mail a kamoli korisnički račun za kojeg sada tvrde da ne postoji, naravno ne u aktivoj bazi ali traga mora postojati.


Totalna neposlovnost, ali na žalost preko ovih ne možeš do onih na višem nivou koji bi ipak nešto trebali znati. Kladim se da u sistemu postoji log kada i tko je obrisao stari.račun@A1net.hr. No pitam se koji je razlog da se uopće briše stari račun jer je korisnik isti samo je promjenio paket usluge?


Katastrofa od tvrtke!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:00   #925
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nzalost, sve je dobro dok je dobro, ali kad ga zafitilje onda je kuku lele i povuci potegni, to onda traje i traje, nikako s njima na zelenu granu...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 22:58   #926
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Da, itekako... Kod mene preko powerlinea download obicno ne ide brze od 150-180Mbps, upload ide do 170Mbps. Dok direktno ide prakticki do plafona, 950-1000/500Mbps.
Tako je od prvog dana, iako sam specificno trazio pravi powerline i imam jednofaznu struju doma (sto bi trebalo pomoci za brzinu), isto tako instalacije su mi relativno nove - stare nepunih 4god.
Nema tu neke posebne pomoci osim provlacenja dugog Lan kabela - kome se da s tim zajebavati...

Identična i kod mene situacija samo što su instalacije s kraja 90ih. Dugačak lan kabel otpada jer je malo dijete u stanu a ne ljepe mi se kanalice kroz boravak, dnevni i hodnik na drugi kraj stana tj kuće
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 23:00   #927
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Evo da i ja okačim svoj speed već kad se svi k..če

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 12:07   #928
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da i ja okačim svoj speed već kad se svi k..če

Da, brzina je uvijek otprilike tu negdje, kod downloada zna biti male razlike od nekoliko Mbps gore - dolje:


Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 12:15   #929
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Ovisi i s kojim browserom testiras ne prikaze svaki browser iste rezultate, ali na ulazu i izlazi iz LAN-a uvijek je isto cak i kad speedtest ne prikaze dobar rezulzat, tako da niti jedna od tih stranica za testirat brzinu nije bas realna, eventualno ima onih koje najmanje odstupaju od realne brzine.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 13:08   #930
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 220
Imama kod A1 optiku 500/120. Na mobitelima radi uredno, ali u zadnje vrijeme na laptopu (novi laptop koji je donedavno imao 500 u downloadu) brzina jako oscilira i uglavnom je ispod 100. Mjerio sam ii preko kabela i bila je 4 (??). Resetirao sam i ruter.
Zvao sam tehnički i oni su promijenili neke frekvencije ali ništa bolje.
Što bi moglo biti?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na