Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2021., 23:46   #2371
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
moj je od jutros sa 100 posto dosao sad na 70.imam vremena sada ga nadopunit do 100 posto,ali necu dok ne ode na nekih 30 posto...
40 mm verzija...
Jup, oko 60-70% (zavisi koliko dugo ga nosi jer koristi AOD) joj ostane kada NE koristi GPS. A tada je uvijek uparen na mob zbog notifikacija. Uglavnom, ima dosta rezerve da izdrži jedan vrlo popunjen dan i tu nemamo zamjerki.

Cic: ako ne upali neki factory reset i stock watchface (loši watchfaceovi znaju srkati bateriju), ne znam što bi drugo preporučio :\ Nema tu baš neke ekstra pameti što možeš pokušati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 06:33   #2372
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Probat ću pogledat ima li još kaj za pogasit. Ako nema, ide factory reset. Ako ni onda ne bude bolje, šaljem ga natrag.

Šteta da amazfit ima problema s gps-om inače bi ga već odavno kupio.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
cic je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 09:35   #2373
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Znam da možda nije tema za ovo.
Ali naručeni sat (Amazfit GTR2) iz ebay.de je već 6 dana na DHL lokaciji Feucht DE:
"The international shipment has been processed in the export parcel center"
Očekivao sam da DHL bude malo promptniji od kineskih dostavljača...
To kašnjenje je često s DHLom?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 09:42   #2374
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ima netko Apple Watch SE?

Razmišljam ga uzeti, pošto sam više manje konstantno na Apple proizvodima.

Imam trenutno Stratos od Xiaomi-a, zadovoljan sam, meni treba realno sat i notifikacije (mail i slično). Ali nije to to više. Dosta često mi se izgubi, ne spoji se na mobitel, aplikacija ga ne prepozna itd.

Ali, baterija mi je nekako prioritet. Ako odem na vikend negdje, da mogu planirati.

Oni koji ju imaju, kako ste zadovoljni? Baterija? Notifikacije? Nadam se da to radi kod Apple watcha kako treba (kao što im sve radi).

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 11:36   #2375
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Apple watch i prioritet baterije nekako ne idu u istu rečenicu.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 11:52   #2376
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
traži drugdje sat ako ti je baterija prioritet, Apple nije way to go.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 13:40   #2377
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Znam što piše na internetu, nije da kupujem na neviđeno.

Zanimaju me iskustva ljudi koji ju imaju.

Koliko je to u praksi. Jel to punjenje svaki dan? Svaki drugi? 3 dana?

Jer ako moram imati dedicirani punjač tj. slobodnu utičnicu kraj glave u noć, svaku noć zauzetu punjenjem apple watch-a, to je problem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 13:55   #2378
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
U mojoj glavi su svi ti satovi kojima baterija traje 1 ili cak 2 dana zapravo jednodnevni satovi. Samo ti se sat treba par puta ugasiti usred drugog dana da to shvatis

Problem je ako ti i ostane 50% baterije na kraju prvog dana, sat ces vjerojatno stavljati na punjac jer ne znas sto te sutra ceka, hoces li ici u planine, na bajk... Onda ti ostalih 50% ne bude dosta. Imam ovakav scenario sa samsung satom, bez beda ce izdrzati 2 dana ako ga oba dana koristis za notifikacije i step tracker. Dodaj nesto van toga i vise ne racunaj na drugi dan bez dopunjavanja.

Ok, ja sam iz onog tabora koji nema naviku dopunjavati sat u toku dana. Ne kao mob. Ako ti nije bed nadopuniti sat pola sata prije planirane gps aktivnosti onda slobodno ignoriraj moj post. Imamo drukcije navike.

Frendovi koji imaju Apple non-SE satove svi ih pune svaku vecer, bilo da ostanu na 20 ili 50% iz istog razloga jer isto nemaju naviku dopunjavanja u toku dana.

Tek kada imas sat koji bez beda gura 3+ dana onda prestanes racunati koliko soka ti jos treba drugi dan. Ostalo ti je 40%? Laganini, znas da je to cijeli dan + sat-dva gps logiranja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 13:55   #2379
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Svakodnevno punjenje. Izdržat će 20-24 sata s kompromisima, ako imaš ugašen ekran i ne čačkaš puno po njemu.

Nisam ga osobno koristio, ali par fanboya koje znam su prošli kroz sve modele i svima baterija traje tu negdje. Njima to nije dealbreaker nego fičr, pa eto, pored kreveta imaju mali oltar s punjačem/nosačem za Apple uređaje
Ako hoćeš baš eplov sat, naviknut ćeš se i na to

Za tih 300€ koliko košta ima boljih izbora.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 14:04   #2380
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa iznenađuje me jer nema Always ON display, i opet jedva cijeli dan.

Htio bi Apple watch, iskreno, ali ta baterija mi je deal breaker, iskreno.

Koji je bolji izbor a da radi kako treba? Garmin neki?

Išao bi na nešto više neutralno, ne toliko sportsko kao Fenix npr.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 14:09   #2381
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znam što piše na internetu, nije da kupujem na neviđeno.

Zanimaju me iskustva ljudi koji ju imaju.

Koliko je to u praksi. Jel to punjenje svaki dan? Svaki drugi? 3 dana?

Jer ako moram imati dedicirani punjač tj. slobodnu utičnicu kraj glave u noć, svaku noć zauzetu punjenjem apple watch-a, to je problem.

imam cetvorku od jeseni 2018. baterija mi drzi ko od dana kupnje, a to je maks 2 dana (treci dan bi oko podne javio da ce se ugasiti).

battery health mi je na 90%. punim ga vecinom preko noci, sat se koristi od 6 ujutro do nekih 17h popodne i onda ga skidam s ruke. nisam zadovoljan jedino sa kvalitetom stakla, dosta mi je izgreban.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 14:25   #2382
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa iznenađuje me jer nema Always ON display, i opet jedva cijeli dan.

Htio bi Apple watch, iskreno, ali ta baterija mi je deal breaker, iskreno.

Koji je bolji izbor a da radi kako treba? Garmin neki?

Išao bi na nešto više neutralno, ne toliko sportsko kao Fenix npr.
Ovisi što ti je must have i koji su prioriteti.

Plaćanje? Navigacija? Praćenje aktivnosti? Nešto drugo?

Nigdje nećeš dobiti više od 2 puna dana baterije s toliko mogućnosti u satu, a da ne paziš što radiš, osim na Garminu.

Meni se recimo sviđa Skagen Falster 3. Pogledam bateriju, isto, jedan do max dva dana.
Fossil Gen 5...ista priča

Ako je touchscreen must have, onda imaš Vivoactive 4. Uzeo sam ga curi prije skoro 6 mjeseci i prezadovoljna je.
Ima Garmin Pay, nofitikacije i praćenje aktivnosti rade besprijekorno, ali je touchscreen pa baterija traje dosta kraće nego na mom Fenixu, ali opet dulje od 2 dana. Izvuče komotno 5, a stalno joj je na ruci.
Pošto se dosta vozimo biciklom, njoj ne mogu poslati rutu kojom se vozimo, da je može pratiti na karti. Ja bih pak volio da Fenix 5 ima Garmin Pay i turn by turn navigaciju s kartom, tako da počinjem gledati Fenix 6X.
Kao što rekoh, kompromisi...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.04.2021. u 14:34.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 14:41   #2383
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Od pravih smartwatcheva najbolje trajanje baterije imaju mobvoi ticwatch pro 3 i prvi galaxy watch ali to je opet nekih 3 dana recimo, ali isto kao i svi ostali, imaju smanjenu funkcionalnost sa iphoneom, tj ne može se odgovarati na notifikacije i pozive.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 14:55   #2384
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Od pravih smartwatcheva najbolje trajanje baterije imaju mobvoi ticwatch pro 3 i prvi galaxy watch ali to je opet nekih 3 dana recimo, ali isto kao i svi ostali, imaju smanjenu funkcionalnost sa iphoneom, tj ne može se odgovarati na notifikacije i pozive.
Pozivi rade sa Galaxy Watchem i iPhoneom
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 15:04   #2385
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Da se možeš direktno javiti na satu? Odlično, mislim da se to na početku nije moglo.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 16:28   #2386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Prvom GW 46mm je baterija prije 3+ dana nego do 3 dana. Dosta ovisi o watchfaceu i njegovom aod-u (ako ga koristiš). Kod mene nakon 2 godine autonomija i dalje gura 5+ dana.

Ako te zanima plaćanje satom, pripremi se na kaos:
Garmin Pay podržava Revolut, TW i Curve i radi na satovima kupljenim u hr. Ovo je jedini propisno podržan pay sustav kod nas, ako imaš podržanu karticu.
https://www.garmin.com/hr-HR/garminpay/banks/

Google Pay se ne može podesiti iz hr za razliku od mobova. Još nismo na listi podržanih zemalja, a koliko sam shvatio imaju geoblock kod dodavanja kartica pa bi usluga trebala normalno raditi kada odeš u neku podržanu zemlju.
https://support.google.com/wearos/answer/7643998

Samsung Pay se ne može uključiti na satovima kupljenim u hr, ali može sa satovima kupljenim npr iz uk, de ili it. Oni imaju ograničenje u regiji softvera što lako zaobiđeš mjestom odakle kupuješ sat (ili flešanjem istog, ako imaš sreće i volje). Nema geoblocka, pa ako imaš softver koji podržava spay, uredno ga aktiviraš i koristiš u hr. Od podržanih kartica tu je Curve i (mooožda?) Revolut.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:02   #2387
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Cijeli zaključak koji se meni već duže vremena nameće je da trenutno nema poštenog smartwatcha koji radi sve kako treba... Garmin nema odgovaranja na pozive i notifikacije, Apple baterija, Samsung je loš za sportski tracking i nema pošten mapping..Mobvoi nema 5atm, suunto 7 odličan mapping al loša baterija i nema zvučnik itd itd.. Najbolje kupit neki jeftini amazfit pa je lakše živjeti s nedostacima kad je već cijena niska

Neka mješavina ticwatcha pro 3 i suunta 7 sa recimo 4 dana baterije bi bila idealna ali nikako da netko izbaci tako nešto... S time da bi se i tu opet morao čekati Google pay.

Tragično je što bi i dao 400-500 eura za sat koji ima sve kako treba ali takvog naprosto nema na tržištu a i ne čini se da će se uskoro pojaviti.

Zadnje izmijenjeno od: raliSHA. 12.04.2021. u 17:08.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:30   #2388
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Cijeli zaključak koji se meni već duže vremena nameće je da trenutno nema poštenog smartwatcha koji radi sve kako treba... Garmin nema odgovaranja na pozive i notifikacije, Apple baterija, Samsung je loš za sportski tracking i nema pošten mapping..Mobvoi nema 5atm, suunto 7 odličan mapping al loša baterija i nema zvučnik itd itd.. Najbolje kupit neki jeftini amazfit pa je lakše živjeti s nedostacima kad je već cijena niska

Neka mješavina ticwatcha pro 3 i suunta 7 sa recimo 4 dana baterije bi bila idealna ali nikako da netko izbaci tako nešto... S time da bi se i tu opet morao čekati Google pay.

Tragično je što bi i dao 400-500 eura za sat koji ima sve kako treba ali takvog naprosto nema na tržištu a i ne čini se da će se uskoro pojaviti.
Krivo, Garmin ima odgovaranje na pozive i notifikacije.
Možeš se javiti na poziv ili odbiti poziv pritiskom na tipku (radi i s Androidom i iOS-om), a odgovaranje na poruke (predefiniranom porukom) možeš samo na Androidu. Ne možeš jedino pričati sa satom, ostalo sve ima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:44   #2389
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Odgovoriti na poziv što se mene tiče znači pričati sa satom
Isti tako odgovaranje na notifikacije je da ja napišem šta hoću.
Također, fenix nema amoled, lošija je rezolucija, touch, tek 6x je 1.4". Isto tako, izbor aplikacija kod applea I wear os-a je veći, pa asistenti itd itd... Garmin je odličan sportski sat ali kao smartwatch tek osrednji.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:52   #2390
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Imamo malo drugačiju definiciju smartwatcha onda

Tipkanje po satu i pričanje sa satom mi je apsolutno nebitna stvar, pogotovo u doba glasovnih naredbi/voice typinga i bežičnih slušalica.

Ako sam zauzet, onda ću vjerojatno odbiti poziv pritiskom na tipku bez vađenja mobitela ili ću napraviti brzi odgovor s "zauzet sam, javit ću se kasnije".

Ako mogu tipkati po satu, onda bome mogu i izvaditi mobitel iz džepa, i tipkati po njemu kao čovjek.

Nema šanse da bih žrtvovao bateriju za luksuz tipkanja poruka po satu.
OLED na satu, da bi mi kazaljke izgledale ljepše? Hvala, opet mi je baterija bitnija.
Touch, tako da još moram screen protectore nabavljati i dodatno paziti gdje lamaćem rukama.
Aplikacije? Što konkretno koristiš od "aplikacija" na...satu, a da već nisu unutra po defaultu?

To o čemu pričaš se više uopće ne može nazvati "watch" jer sa satom nema apsolutno nikakve veze osim toga da se nosi na ruci. Naručni mobitel
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.04.2021. u 18:01.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:59   #2391
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
A gle, lijepo je imati bateriju koja traje 2 tjedna ali realno je nekih 5 dana sasvim dovoljno. A primjera za javljanje na satu ima dosta.. Npr na bajku dok je mob u rusksaku.. Tu sigurno neću nositi slušalice. Ili lte sat pa lijepi samo s njim okolo u neki hiking. Za glasovne naredbe se slažem ali ni to garmin ne može.. Nema. Problema da kažem satu odgovor na poruku pa da on to speech to texta, tj mislim da bi i to trebalo biti već standard.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 17:59   #2392
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Iskreno ni ja ne znam jel sam možda poslal 5 poruka prek sata, a imam ga skoro 2 godine.

Al pozivi - obavljanje poziva preko sata je meni dost korisnija stvar, pogotovo ak su mi npr. zmazane ruke a netko me zove - lakše mi je potegnuti malim prstom po satu i pričati neg vadit mobitel iz džepa/ići po njega u drugu sobu.

Ne koristim često, ali onda kad mi zatreba je zgodan fičr.

A glasovne naredbe - kaj to itko koristi? Al ozbiljno, nemrem si zamisliti neki scenarij da mi je faljelo ili da mi je korisno. Osim na Echo-u, tam koristim svaki dan
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:06   #2393
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
A primjera za javljanje na satu ima dosta.. Npr na bajku dok je mob u rusksaku.. Tu sigurno neću nositi slušalice. Ili lte sat pa lijepi samo s njim okolo u neki hiking. Za glasovne naredbe se slažem ali ni to garmin ne može.. Nema. Problema da kažem satu odgovor na poruku pa da on to speech to texta, tj mislim da bi i to trebalo biti već standard.
Je, super, dok nema vjetra Vožnja s jednom rukom u zraku, dok urlaš na sat dok pokušavaš pričati, pa ga onda stavi na uho kad hoćeš čuti nešto.
Ne znam, nisam impresioniran.

Imam mobitel u torbici naprijed na volanu. Hey Siri/Hey Google i razgovor na speakerphone s obje ruke na volanu. Problem riješen. Zašto bi sat imao glasovne naredbe?

Glasovni asistenti funkcioniraju i dok je mobitel u džepu, a imam prljave ruke. Opet mi ne treba sat za to. Answer / Call Pero Perić on speakerphone, riješeno.
Slučajevi koji se događaju jednom u pola godine, ako i toliko, a da ću zbog toga trpiti bateriju od jednog ili dva dana. Nema šanse.

Nek telefon zvoni u drugoj sobi, nije grijeh ne javiti se koji put

Ako hoćeš paradirati okolo kao da si ispao iz Star Treka, ima brdo opcija.
Ako hoćeš pametni sat kojem ne želiš biti rob i stalno ga kačiti na struju, nemaš puno opcija. Sve ovisi o potrebama i fleksibilnosti oko kompromisa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.04.2021. u 18:14.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:14   #2394
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Čitam ove vaše poruke....zašto ne uzmeš Huawei GT 2?
Lijep je sat, nema navigaciju (bar ja nisam gleda, iskreno), no možeš se javiti na njega, baterija mu traje, vodootporan je itd itd. a mislim da su oko 130€ sad.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:15   #2395
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Isprobano x puta sa mojom gt2 kramom i za prvu ruku i nešto hitno je ok. A sat može imati glasovne naredbe iso kao i mob, a pogotovo u situaciji kad mob ostaje doma. Za razne smart home namjene, a i općenito za korištenje njegovih funkcija da ne moraš po tipkama i malom ekranu čačkati. Amazfiti novi imaju tipa start running, pause workout, play music, show weather itd itd.. Rudimentarno ali radi ok

@Ivo_Strojnica: već ga imam odavno i već me godinu dana titra za uzeti nešto bolje, ali sve je uz neke mane i kompromise.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:15   #2396
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Mislim da je netko ranije spomenuo da Huawei ne voli Apple ili obrnuto.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:19   #2397
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
a jebemu, onda uzeti Xperiu xz3 compact, krep traku i gotovo.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 18:20   #2398
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 19:12   #2399
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Realno, čitam već par dana. Nema savršenog sata, sve ovisi o onome što očekujemo i trebamo.

Svaki ima neke prednosti i jednu ili dvije toliko glupe mane da one mogu biti deal breaker.

Da bar Apple watchu izdrži baterija 7 dana. Nema boljeg sata za mene.

Ali ipak mislim da ostajem na Stratosu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 20:27   #2400
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Jedino samsung nema nikakvih prednosti. Ili ima? Ne znam, jer ga je zbog baterije nemoguće koristiti. U pitanju je Active2 explorer edition 40 mm. Pod ovo explorer edition vjerojatno misle da trebaš biti explorer i istražiti kako da baterija izdrži pol dana.

Dakle, mojih manje od 20h druženja sa tim smećem. Napravio reset, ali ništa nije pomoglo. Na satu nema skoro ništ osim onih aplikacija koje se ne mogu obrisat + strava koju sam instalirao. Ugašen bluetooth, wifi, always on i sve ostale gluposti. Bitan mi je samo gps radi strave.

Krenem danas na vožnju, palim stravu, neće krenut outdoor ride. Stisnem indoor ride, odmah starta. Probam dalje i skužim da sve kaj je indoor, to radi, outdoor više ne, a prekjučer je radilo. Ko je tu lud?

I uglavnom, prije nego bacim sat pod kamion, odnesem ga u sobu i ostavim na stolu s uključenim gps-om da vidim kolko će potrošiti položen na stolu jer je i to poprilično zahtjevna radnja. Neću uopće ni pisat, samo ću stavit dvije slike da vidite koliko je otišlo u 4h dok me nije bilo.

https://ibb.co/XLqd6N5

https://ibb.co/CJ9d1xd

Uglavnom, vraćam ga amazonu pa nek ga vraćaju na kovid kontinet.

Osim ako netko od vas želi riskirat 1000 kn, odmah ću vam ga proslijedit. Možda će nekom bolje radit, možda sam jednostavno antitalent za smartwatch.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: cic. 12.04.2021. u 20:40.
cic je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na