Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.04.2021., 12:40   #121
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
jel se danas može nekog sjebat ili ne na jednostavan način.. i zaključak je da se može - ljudska glupost je nemjerljiva
No shit Sherlock.
Pitaš nekog brojeve s kartice i on ti ih izdiktira, stvarno si se pomučio da ga sjebeš.
zalman1 je offline  
Staro 08.04.2021., 12:44   #122
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
mislim ja ako uđem u tramvaj sa novčanikom otvorenim u stražnjem džepu, ha mogu si odmah računat s tim da bude ga netko ispraznio
Ali ne treba te osuđivat i slati na goli otok radi toga, ipak si vjerovao da su svi na svijetu dobri i pošteni
zalman1 je offline  
Staro 08.04.2021., 12:45   #123
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ti mene stvarno prcaš legendo jedna.. idi panasonica sad tako prcaj , i ostale ove nepogrešive u životu
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 12:49   #124
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Mislim da je h3h3 kanal bio hakiran na ovaj nacin. Ima negdje njihov video (ako jos postoje, nisam ih nikad nesto posebno pratio) gdje objasnjavaju kako su im hakirali karticu i dosli do nove sim kartice i tako prosli 2F za login.
Ugl, long story short, hakeri su zvali szk i predstavili se ko oni i dobili su njihovu sim karticu. Sva sreca pa se to sve dogodilo dok su oni bili budni pa su skuzili da im mobitel odjednom nema signala pa su mogli nekako reagirati. I znam da su u tom videu spomenuli jos dosta jutjubera koji su hakirani na isti nacin.

A o nasjedanju... ima svakakvih govana od ljudi. Mojoj baki je prije koju godinu dosao neki student sto je prodavao za t-com internet i max tv, ova nije htjela nista (bio sam prisutan tad, nije potpisala), na kraju joj je on sam potpisao full paket na 2 godine ugovor i to joj doslo postom (router i max tv), ona odbila primiti, ali racuni poceli stizati. Ukljucili i sluzbu za zastitu potrosaca, zvali t-com, žalili se... skroz dok stari nije nasao neku vezu u t-comu, nismo to rijesili.

Hocu reci, svega ima. Najebu i mali i veliki, kad te netko hoce nasamariti, naci ce vec nacin.
Immortalis je offline  
Staro 08.04.2021., 12:58   #125
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ahahahahha svaka čast na ovome

gdje ste sad @ivan, @panasonic i ostali?

pogotovo ovi što optužuju the exileda, kao jednog od forumaša čiji postovi liče na nešto da laže i obmanjuje ljude.. ispričajte se čovjeku

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I da više riješimo tu SIM komediju. NE, NE i NE. Ne možeš dobiti tuđi SIM na adresu, koliko god podataka imao.
Nije rekla-kazala
Jel može sad SIM saga završiti napokon?
čutimo sad? tvoj primjer gdje si našao na nromalng zaposlenika koji pazi šta radi ne znači da nećeš doći do nekog tko će napraviti glupost
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 13:04   #126
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Temu treba lockat, nikakve svrhe, kače se linkovi na članke žena koje daju podatke s kartice anonimusima, i sad je to kao primjer nekog maestralnog hakerskog podviga.
Ovo je ipak pcekspert forum, a ne naivneglupace.com
zalman1 je offline  
Staro 08.04.2021., 13:09   #127
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Procurilo sve

533 million Facebook users' phone numbers and personal data have been leaked online



sve je krenilo od ovoga i nadovezuje se.. ajde pročitaj sve, ovo tvoje komentiranje nema smisla.. pišeš nemojte raspravljati.. na forumu? o bitnoj temi? idi pasi travu zalman1 skupa s panasonicom

edit: ja se brinem. imamo članove ovog foruma koji vjeruju u bajke i to da se nemože nešto sjebat, čitaj 2FA verifikacija itd.. dečki promislite malo koliko ste naivni ispali optužujući The exileda sa stavrnim realnim primjerima... ccccccc
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 13:12   #128
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
zamjensku SIM karticu možeš dobiti ako ju naručiš putem emaila ili online službe. međutim prije nego odobre tvoj zahtjev, ti kao korisnik broja
moraš dokazati da je to tvoj broj. to je činjenica
prvo što te uopće pitaju je PUK1 broj.

ako taj podatak ne znaš, onda te pitaju kada si zadnji put nadoplatio račun bonom i kojim iznosom.

znači to je normalna procedura u 99% slučajeva...

pogotovo ako si još na preplati, onda te mogu pitati datum rođenja ili sl...

a u onih 1% se može dogoditi da ti pošalju novu SIM karticu bez ikakvih natezanja, to uglavnom vrijedi za brojeve na bonove koji nisu niti registrani.

a zaključak ?

nemojmo korisitit Facebook, Youtube, i ostale online servise.
nemojmo kupovati online, itd...

sve obrišimo
chief_wolfinjo je offline  
Staro 08.04.2021., 13:16   #129
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
dobro sad, SIM kartica nije jedini način prevare.. to je bio samo primjer. oko kojeg je nastalo toliko buke da ne vjerujem određenim članovima šta mogu pisat.. bitno je da se mogu čuda napraviti - srž problema
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 13:23   #130
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
imamo članove ovog foruma koji vjeruju u bajke i to da se nemože nešto sjebat, čitaj 2FA verifikacija itd..
Pa i ne može.
zalman1 je offline  
Staro 08.04.2021., 13:37   #131
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ahahahahha svaka čast na ovome

gdje ste sad @ivan, @panasonic i ostali?

pogotovo ovi što optužuju the exileda, kao jednog od forumaša čiji postovi liče na nešto da laže i obmanjuje ljude.. ispričajte se čovjeku

čutimo sad? tvoj primjer gdje si našao na nromalng zaposlenika koji pazi šta radi ne znači da nećeš doći do nekog tko će napraviti glupost

Čovjek je nekoliko puta izvrnuo priču, a postovi mu liče na nešto. Ajde dobro...

Dakle, netko se svojski potrudio i naletio na ili friškog ili nesposobnog zaposlenika koji je zaobišao kompletan pravilnik za što će vjerojatno odgovarati, ali mala je tu utjeha oštećenom.

Može se dogoditi, i vjerojatnost je otprilike takva kao da ćeš danas brute force tehnikom otkriti WEP 128 šifru susjedovog WiFi.
Da, postoji mogućnost, ali kak bi rekli...it's not very likely
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 08.04.2021., 13:42   #132
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ok care

sad si ti izvrnio priču.. od toga da je nemoguće pa čak čovjeka nazivati i lažljivcem, do toga ajde ono ljudska glupost tu može utjecat.. nitko nije ni rekao da će sad biti 500mil ljudi hakirano.. ali shit se može dogoditi
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 13:56   #133
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Imam frenda kojem se na oglas za prodaju DSLR kompleta javio John iz Engleske da baš to kupuje nećaku i još mu nudi nešto više love, ako pošalje što prije.
Genije poslao...nije vidio više ni lovu ni aparat.

Sadašnja mu žena...platila nekome za garantirani posao u inozemstvu. Nit love nit posla.

Meni su dvaput došli do broja kartice. Kako? Nekako su uspjeli probiti neku od ekstenzija koju sam imao na Chromeu i unutra ubaciti keylogger. Broj kartice nigdje nisam imao spremljen, a keylogger bi se vratio i nakon reinstalacije, jer je Google Sync povukao sve postavke i ekstenzije. Nikad nisam ostavio broj kartice na nepoznatoj lokaciji, pa zamisli upitnik iznad glave kad se to dogodi drugi put.

Nije cijela bit rasprave bila postoje li i jesu li moguće prevare, nego razlika između svojevoljnog davanja podataka i curenja podataka iz izvora na koje nemaš utjecaj, a dao si ih dobrovoljno i "in good faith".

Ako spremiš broj kartice u Paypal i Paypal sutra hakiraju. Tko je kriv? Paypal jer očito nemaju adekvatnu zaštitu, ti jer si im vjerovao da su ti je broj kartice apsolutno siguran ili oboje?
Primijeni sad to na apsolutno svaku stranicu gdje si ostavio osjetljive podatke.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 08.04.2021., 13:57   #134
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čovjek je nekoliko puta izvrnuo priču, a postovi mu liče na nešto. Ajde dobro...
Stvarno nemam ništa protiv tebe ili bilo koga drugoga, ali jedini koji su izvrtali priču ste vi kak su stvari išle iz krajnosti u krajnost. Cijela priča je počela da je s Facebooka procurena hrpa osobnih podataka koji se itekako mogu iskoristiti u svrhe krađe identiteta ili lažnog predstavljanja. Ja sam samo u tome kontekstu napomenul da se bez ikakvih problema može zatražiti SIM kartica, a potpomognuto kojekakvim email i SMS phishing metodama, lako se dolazi do ostalih podataka uz ove već procurene. Jedino kaj je u toj cijeloj raspravi bilo da ste vi svi polazili s točke da svi imaju neku ugovornu obvezu ili pretplatu, pa se sve kaj sam pričal činilo kao Sci-Fi, a ima onih koji kao ja koriste bonove i na taj način nije nikakv problem zatražiti i dobiti SIM karticu. Uglavnom, nemojte se srditi, jer meni stvarno nije najmera podjebavati ljude, niti se bavim širenjem laži i dezinformacija, pogotovo kad iz prve ruke iz dana u dan vidim na kakve sve fore ljudi nasjedaju i na što sve su spremni. Isprike svima, obzirom da je mojom krivicom tema otišla u neželjene vode.
The Exiled je online  
Staro 08.04.2021., 14:01   #135
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nije cijela bit rasprave bila postoje li i jesu li moguće prevare, nego razlika između svojevoljnog davanja podataka i curenja podataka iz izvora na koje nemaš utjecaj, a dao si ih dobrovoljno i "in good faith".

Ako spremiš broj kartice u Paypal i Paypal sutra hakiraju. Tko je kriv? Paypal jer očito nemaju adekvatnu zaštitu, ti jer si im vjerovao da su ti je broj kartice apsolutno siguran ili oboje?
Primijeni sad to na apsolutno svaku stranicu gdje si ostavio osjetljive podatke.

šta pričaš ti? pa ti si sam tvrdio da nešto nije moguće a kasnije se ispotavilo da je.. i to u toj mjeri da si čovjeka optuživao da laže davajući svoje neke primjere.. ajde bjež čovječe, sjebo si žešče
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 14:19   #136
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Za promjenu SIM-a ti je dosta imati važeći mail i broj telefona, a dodaš k tome ime i prezime i nitko te dodatno ništa previše ne pita, pogotovo danas kad se izbjegavaju direktni kontakti uživo.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Evo, provjeri samo koja je procedura za zamjenu klasične SIM kartice u nano-SIM ili e-SIM, pa javi da li moraš doći u poslovnicu s osobnom ili se sve riješi putem maila.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Srčeko, pa nedavno sam tražil nano-SIM karticu putem maila sa svim korisničkim podacima i stigla je na željenu adresu, tak ne znam s kim se ti točno svađaš cijelo ovo vrijeme.

Jako lijepo si sve to izvadil, ali danas se to rješava putem maila i(li) telefona, a ako netko već ima te podatke i hoće te zajebati, to je to, nema odlaska u poslovnicu s osobnom i čekanjem na šalteru.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Stvarno nemam ništa protiv tebe ili bilo koga drugoga, ali jedini koji su izvrtali priču ste vi kak su stvari išle iz krajnosti u krajnost. Cijela priča je počela da je s Facebooka procurena hrpa osobnih podataka koji se itekako mogu iskoristiti u svrhe krađe identiteta ili lažnog predstavljanja. Ja sam samo u tome kontekstu napomenul da se bez ikakvih problema može zatražiti SIM kartica, a potpomognuto kojekakvim email i SMS phishing metodama, lako se dolazi do ostalih podataka uz ove već procurene. Jedino kaj je u toj cijeloj raspravi bilo da ste vi svi polazili s točke da svi imaju neku ugovornu obvezu ili pretplatu, pa se sve kaj sam pričal činilo kao Sci-Fi, a ima onih koji kao ja koriste bonove i na taj način nije nikakv problem zatražiti i dobiti SIM karticu. Uglavnom, nemojte se srditi, jer meni stvarno nije najmera podjebavati ljude, niti se bavim širenjem laži i dezinformacija, pogotovo kad iz prve ruke iz dana u dan vidim na kakve sve fore ljudi nasjedaju i na što sve su spremni. Isprike svima, obzirom da je mojom krivicom tema otišla u neželjene vode.
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
šta pričaš ti? pa ti si sam tvrdio da nešto nije moguće a kasnije se ispotavilo da je.. i to u toj mjeri da si čovjeka optuživao da laže davajući svoje neke primjere.. ajde bjež čovječe, sjebo si žešče
Daj sad opet pročitaj što si pisao.

I još jednom...točno to (zamjena SIM u eSIM) sam htio napraviti i NE MOŽE SE bez dolaska u poslovnicu.

Ni zamjenu kartice nisam mogao dobiti na neviđeno, od prve SIM kartice iz doba Nokie 3310, do danas. Ima sigurno 20-ak izmjena zbog raznoraznih razloga, nikad ZAMJENSKU (isti broj telefona) karticu nisam mogao dobiti poštom nego isključivo osobno, baš zbog sigurnosti.

I ne, ne možeš tuđi SIM poslati na svoju adresu, koliko god tvrdio da se može.
Ako je stvarno potrebno, mogu se raspitati i na višim pozicijama u telekomima, pa da vidimo što kažu, ali mislim da znam odgovor.

Ako si stvarno POŠTOM i dobio novu SIM karticu za broj čiji stari SIM posjeduješ, radi se o grešci zaposlenika, i o činjenici da je SIM registriran na tvoje ime i tvoju adresu, dakle ja ili bilo tko drugi tko ima apsolutno sve tvoje podatke, ne može zatražiti taj SIM na drugu adresu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 08.04.2021., 14:21   #137
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
da, greška zaposlenika, iliti social engineering, ono što je jako bitno u svemu.. neće tebe 2FA zajebat sam od sebe ili nešto drugo.. ffs, ovo je zadnje, neću otvarat ovaj topic više.. premalo se čita s razumijevanjem.. ode na pecanje

edit: ne može hackerman bit bilo tko
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 14:26   #138
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I ne, ne možeš tuđi SIM poslati na svoju adresu, koliko god tvrdio da se može. Ako je stvarno potrebno, mogu se raspitati i na višim pozicijama u telekomima, pa da vidimo što kažu, ali mislim da znam odgovor. Ako si stvarno POŠTOM i dobio novu SIM karticu za broj čiji stari SIM posjeduješ, radi se o grešci zaposlenika, i o činjenici da je SIM registriran na tvoje ime i tvoju adresu, dakle ja ili bilo tko drugi tko ima apsolutno sve tvoje podatke, ne može zatražiti taj SIM na drugu adresu.
Ne radim u nekom telekomu, a lijepo sam ti linkal sve kaj trebaš da dobiš novu SIM karticu. Jebemu, pa Bonbon čak nudi mogućnost da istu zatražiš putem društvenih mreža. Ti i dalje pričaš da je nešto registrirano ne nekoga, a s bonovima to nema nikakve veze. Moja SIM kartica je kupljena gotovinom na kiosku prije ko zna koliko godina. Nema nikakve poveznice s mojim imenom i prezimenom. Bonbon uredno nudi da putem maila zatražiš novu ili zamjensku SIM karticu i to prolazi bez problema. E sad, netko ko ima moj broj telefona, jer sam eto Facebook korisnik, pa me nađe, nema nikakvih problema s bilo kojeg maila poslati u Bonbon zahtjev da u moje ime traži novu SIM karticu. U međuvremenu mi na moj broj pošalju phishing SMS u stilu "zbog dodatne sigurnosti pošaljite PUK1, Vaš bonbon", ja tak jasno nasjednem i to je to. Imaju sve što im treba, a ja u pozadini ni ne znam da netko traži nešto u moje ime, samo mi lijepo prestane raditi broj, jer već netko drugi to koristi. To je ono čemu cijelo vrijeme pričam, a vi ste to izokrenuli u svoje primjere, jer eto - ja lažem i širim dezinformacije, a vodite se isključivo svojim primjerima.
Citiraj:
Na Facebooku, Twitteru ili na e-mail bonbon@bonbon.hr pošalji nam broj i PUK1 broj od tog broja za koji trebaš micro SIM karticu, svoje ime, prezime i adresu na koju ćemo ti ju poslati.

Svakako nam napiši i kontakt broj na koji te možemo nazvati u slučaju da negdje nešto zapne
Znači, mene u Bonbonu nisu nikad ni vidjeli ni čuli i do onda kad putem maila ja ili netko drugi za moj traži SIM karticu, oni ne znaju tko točno koristi taj broj, niti ih zanima, a kad mi izvuku PUK1 - mogu se slikati, ode broj i sve povezano s njim.
The Exiled je online  
Staro 08.04.2021., 14:29   #139
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
To je taj dio gdje izvrćeš priču. Pričamo o traženju ZAMJENSKE SIM kartice, a ne NOVE. Zamjenska znači druga kartica s istim brojem telefona kao ona koja je trenutno u upotrebi (ne mogu vjerovati da ovo moram pisati)

Novu može zatražiti apsolutno svatko, pobogu dijele ih na ulici svako malo.

Jednostavno je, naruči onda zamjensku SIM karticu na svoje ime, sa svojim brojem telefona na neku drugu adresu, bez da si dao presliku osobne ili morao osobno dokazati identitet dolaskom na prodajno mjesto.

Kad ti je pošalju, onda im lupi tužbu za povredu pravilnika i obogati se.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 08.04.2021., 14:32   #140
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Ne ne izvrćem, jer ja već imam SIM karticu i tražim zamjensku micro ili nano i to prolazi. Ulovil si se nečega, a lijepo vam sve linkam.

Možeš dobiti SIM karticu kakvu hoćeš, novu ili zamjensku, jer nude tu uslugu i ja sam uredno tu uslugu iskoristil za zamjensku karticu za broj koji već posjedujem.
Citiraj:
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jednostavno je, naruči onda zamjensku SIM karticu na svoje ime, sa svojim brojem telefona na neku drugu adresu, bez da si dao presliku osobne ili morao osobno dokazati identitet dolaskom na prodajno mjesto.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moja SIM kartica je kupljena gotovinom na kiosku prije ko zna koliko godina. Nema nikakve poveznice s mojim imenom i prezimenom. Bonbon uredno nudi da putem maila zatražiš novu ili zamjensku SIM karticu i to prolazi bez problema. Znači, mene u Bonbonu nisu nikad ni vidjeli ni čuli i do onda kad putem maila ja ili netko drugi za moj traži SIM karticu, oni ne znaju tko točno koristi taj broj, niti ih zanima, a kad mi izvuku PUK1 - mogu se slikati, ode broj i sve povezano s njim.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 08.04.2021. u 14:38.
The Exiled je online  
Staro 08.04.2021., 14:46   #141
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
čisto informativno za primjer. što hakeri mogu
napraviti sa ukradenim podacima ? evo
sa ovim Facebook podacima ?
par stranica unazad je jedan korisnik ostavio zip file...
ja sam pogledao, i jos mi nije jasno što mogu napraviti ?

i kako možeš saznati puk1, ako ga ne znaš ?
chief_wolfinjo je offline  
Staro 08.04.2021., 14:48   #142
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
I moja je također kupljena na kiosku, nigdje povezana, selio sam je od operatera do operatera kroz godine i nikad nisam mogao poštom dobiti zamjensku.

Ti si (navodno) dobio.

Što ćemo sad kad obojica nismo u pravu, ni u krivu?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 08.04.2021., 14:48   #143
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
čisto informativno za primjer. što hakeri mogu
napraviti sa ukradenim podacima ? evo
sa ovim Facebook podacima ?
par stranica unazad je jedan korisnik ostavio zip file...
ja sam pogledao, i jos mi nije jasno što mogu napraviti ?

i kako možeš saznati puk1, ako ga ne znaš ?
Stave sve to u spambotove i čekaju da se netko ulovi na foru koristeći sve one phishing metode koje smo već par puta spomenuli, bilo da šalju mailove, SMS poruke ili gnjave ljude automatiziranim pozivima.

Kaj god žele i onda samo čekaju da se netko ulovi, a danas više nego ikad, ljudi su se voljni uloviti u mrežu bez pardona.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I moja je također kupljena na kiosku, nigdje povezana, selio sam je od operatera do operatera kroz godine i nikad nisam mogao poštom dobiti zamjensku.

Ti si dobio.

Što ćemo sad kad obojica nismo u pravu, ni u krivu?
OK, nisam u ni jednom trenu osporaval tvoje ili tuđe, samo sam napomenul da postoji mogućnost dobivanja SIM kartice putem maila na željenu adresu.

Naravno, oni koji koriste pretplatu, imaju hrpu dodatnih zaštitinih mehanizama, taj dio nije uopće sporan, niti je meni to bila namjera.

Samo sam iskoristil svoj primjer kaj sve se može kad netko ima tvoj broj i onda ti još dodatno smjesti SMS i ode baka s kolačima.
The Exiled je online  
Staro 08.04.2021., 14:54   #144
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
da nisam imao treninge iz AML, prave pravcate primjere koje sam vidio svojim očima sličnog karaktera kakav se spominje, te da ne radim svakodnevno sa 150 ljudi svakakvog mentaliteta i ja bi rekao da je to sve goli kurac.. no social engineering radi čuda

sad ode pecat
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 14:58   #145
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Ako je sve po pravilima ne možeš dobiti SIM karticu tek tako da je pitaš nego moraš prvo dokazati vlasništvo nad brojem, pomoću PUKa ili neke druge metode. To je tako u idealnom svijetu.


Ali isto tako u idealnom svijetu ne možeš uzeti presliku nečije osobne, a da on to ne zna, i doći s njom potpisati ugovor na 24 mjeseca da dobiješ iPhone za kunu. Ali to se događa i o tome se često čita po portalima.


To govori o tome kakvih ljudi ima u tim telekomima na tim poslovima s korisnicima i što im se sve može podvaliti. Ako se može potpisati ugovor za uređaj od 1k eura pomoću nečije preslike osobne bez pristanka te osobe onda se vjerojatno može doći i do SIMa bez dokaza o vlasništvu.


Neće uvijek proći, vjerojatno dobrom većinom neće proći, ali kao i ta pretplata sa preslikom tuđe osobne nekad će proći. A to je dovoljno da se 2FA metodi preko broja telefona ne vjeruje. Hardverski token (Yubikey, Nitrokey, bankovni token, ...) može, telefon ne hvala.
Night je offline  
Staro 08.04.2021., 15:03   #146
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
pa jel možete prestat gledat na pravila???? ffs o tom se i radi, kako zaobiči pravila? kako napraviti hak? pomoću social engineeringa kao jedne od metoda..

naravno da pravila kažu da moraš doći osobno, naravno da ovo, naravno da ono, naravno da si ti zaštićen.. ALI NISI PROTIV LJUDSKE GREŠKE
John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 15:06   #147
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
evo što sam doživio prije 5 minuta, još uvijek ne mogu vjerovat

ulazim u poštu, unutra 5 ljudi, i jednom dečku ženska naplaćuje karticom, ali pos aparat je 3 metra od nje i veli mu ona da dođe dečko do nje da upiše PIN, a majstor preko cijele pošte se zadere ''MA SAMO UPIŠI 5181''

eto, nemrem vjerovat, i onda bi trebo žalit tog lika poslije kad mu neko mazne pare? naravno da ne, nek ti naplate glupost pa se možda opametiš
__________________
mamutarka je online  
Staro 08.04.2021., 15:07   #148
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ja ti ne vjerujem ništa.. ni najmanje ti ne vjerujem

John Creasy je offline  
Staro 08.04.2021., 15:36   #149
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
pa jel možete prestat gledat na pravila???? ffs o tom se i radi, kako zaobiči pravila? kako napraviti hak? pomoću social engineeringa kao jedne od metoda..

naravno da pravila kažu da moraš doći osobno, naravno da ovo, naravno da ono, naravno da si ti zaštićen.. ALI NISI PROTIV LJUDSKE GREŠKE

Točno to sam i napisao, metoda 2FA preko telefonskog broja dobro radi u idealnom svijetu, ali ne živimo u njemu nego u nečem puno gorem i zato bih tu metodu izbjegao gdje god je moguće.
Night je offline  
Staro 08.04.2021., 17:08   #150
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Nisam mislio sudjelovati u ovoj paćenićkoj temi, ali moram jer neki ljudi misle da žive u idealnom svijetu gdje svi slijede zakone i gdje prevare jednostavno ne postoje.

Prošle godine mi je djed preminuo, uzeo sam njegovu SIM karticu jer ima dobar broj, a koju sam ja prije koristio, ali kako je bila full size, bila mi je neiskoristiva. Novu sam dobio u HT poslovnici u Osijeku bez ikakvog dokumenta.

I nemojmo zaboraviti ne tako star vulnerability sa SIM karticama koji možda još uvijek prolazi kod nekih operatera (globalno)...

https://ginnoslab.org/
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na