Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2021., 18:33   #61
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Password Manager

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
KeePass + baza na OneDriveu = nema brige.

Koristim Keepass na kompovima, Keepasium na iPhone-u, Autofill radi bez problema.

S druge strane, vidim da mi Microsoft authenticator ima ugrađen password manager tako da si razmišljam, kad izađe iz bete, prebaciti sve na njega. I dalje bi imao keepass bazu kao backup, ali ovak mogu imati jedan app manje na mobu


Koji Keepass na ios? Može link jer ima više appova

Do sada sam godinama koristio LastPass.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 18:40   #62
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
KeePassium ili Strongbox za iOS uređaje.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 19:20   #63
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Prebacio se i ja na Bitwarden za passove, a authenticator na Aegis. Microsoft Authenticator također izgleda dobro za nekoga tko želi sve u jednom i nije mu bed što se sve synca na Microsoftov account.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 02:31   #64
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
KeePassium ili Strongbox za iOS uređaje.


Hvala, kume.


Отправлено через iPhone
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 18:32   #65
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Uzimam last pass premium family. Ako se netko zeli pridruzit, s popustom me izađe 36 eura. Dakle 6 eura po glavi godišnje.

Ostalo na pm
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 20:05   #66
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nakon svega ovoga što se pisalo zadnjih dana po temi, ti se baš odlučio na family preplatu? Ili ti je promaknulo?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 21:28   #67
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nakon svega ovoga što se pisalo zadnjih dana po temi, ti se baš odlučio na family preplatu? Ili ti je promaknulo?
A šta točno?
To šta imaju 7 trackera?

Nije neki razlog za ne koristiti sasvim dobar password manager.
Ionako možeš opt-outati za korištenje trackera, koji se pojavljuju samo na Android Appu, pa ako je čovjek npr. na iOSu, ne dira ga to previše.

Ja dok sam koristio LastPass sam bio sasvim zadovoljan. I iako me malo zatekla vijest o trackerima, nije da bi bio razlog zbog kojeg bi se odlučio kontra korištenja

Pred 2 godine sam prešao sa LP na 1P jer mi je na 1P daleko bolji UI, ali da nisam, vjerojatno bi i dalje bio na lastpassu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 21:52   #68
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Stvorili su problem da bi prodali rješenje. Većina tih "premium" gluposti koje nude se nađu na drugim servisima besplatno, a ostatak je ionako beskoristan (dark web monitoring, 1GB clouda itd).

Ja sam prešao na Bitwarden i iskustvo mi je ostalo identično, da ikona nije plava umjesto crvena ne bi ni znao da sam na drugom servisu, što je i razumljivo za nešto tako suštinski jednostavno kao password manager.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 22:00   #69
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nakon svega ovoga što se pisalo zadnjih dana po temi, ti se baš odlučio na family preplatu? Ili ti je promaknulo?
Ne znam na što točno misliš, ako je ovo za trackere...na iOS-u sam. A prebacivanje sada i kemijanje s nečim novim mi se iskreno neda.

Probao sam dashlane, preferiram lastpass. 1password mi izgleda isto ok ali ne vidim nikakve funkcionalne razlike, pa zasto promijeniti?

Family uzimam ako se još netko joina, ako ne, idem solo.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 23:20   #70
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Lako za LastPass trackere, ali novi vlasnici budu polako, ali sigurno uveli još pokoju novinu, tako da naposljetku ne bude čudno kad ispadne da cijela stvar baš i nije toliko sigurna kakvom se predstavlja.
Citiraj:
Demand for fee to use password app LastPass sparks backlash
Citiraj:
Two investment firms, Elliott Management and Francisco Partners, acquired the service as part of their $4.3 billion buyout of Internet software group LogMeIn in September last year. Now, the app is warning users that they must pay as much as $36 a year if they want access to those cumbersome passwords on all their devices. Those who refuse to pay will have to choose between synching only to their desktop computers, or only to mobile devices such as phones.
Izvor: ArsTechnica
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 04:05   #71
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Lako za LastPass trackere, ali novi vlasnici budu polako, ali sigurno uveli još pokoju novinu, tako da naposljetku ne bude čudno kad ispadne da cijela stvar baš i nije toliko sigurna kakvom se predstavlja.

I kak bi to točno trebalo bit bitno ako čovjek ionako planira uzeti premium family account i iskeširati XY dolara 🤷🏻*♂️


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 09:32   #72
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Pa nisam ni mislil direktno na njega ili tebe ili koga već, nego općenito na aplikaciju, jer nije prvi put da stvari krenu na ovaj način di se traži plaćanje, a kasnije samo nadodaju još "obaveznih" mogućnosti i podižu cijenu.
Citiraj:
In August 2017, LastPass announced LastPass Families, a family plan for sharing passwords, bank account info, and other sensitive data among family members for a $48 annual subscription. They also doubled the price of the Premium version without adding any new features to it. Instead, some features of the free version were removed. On February 16, 2021, LastPass announced that from March 16, Free versions would be usable on only desktop or mobile devices, rather than both. Any user wishing to continue using both would have to pay for the Premium (i.e. paid for) version. They would also discontinue email support for Free users at the same time.
Dakle, ovaj posljednji cigansko-pederski LastPass potez je samo jedan u nizu iz kompilacije hitova, dok je sam password manager pun kojekakvih rupa i zakrpa. Također, tzv. opt-out opcija nije nešto pozitivno, posebice kad se cijelo rješenje reklamira kao sigurno za sve korisničke namjene, a onda se ispostavi da imaju šačicu trackera, tako da što lakše filaju bazu korisničkih profila, što je ujedno i razlog da su već u nekoliko navrata kupljeni, odnosno progutani od strane konkurencije i većih riba općenito. I super, ako je većini ovo zgodno rješenje i stavljanje svih mogućih lozinki u nečiji cloud se promovira kao ultrasigurno, a pogotovo, ako se iza toga krije pretplatnički model, pa je cijela stvar dodatno osigurana od zli namjera i pogleda. Nemojte se srditi, jer meni definitivno nije namjera svađati se oko LastPass rješenja, ali isto tako se ne zavaravam da je cloud, odnosno mogućnost mjesečnog ili godišnjeg plaćanja nečije (upitne) infrastrukture za pohranu lozinki - najbolja ideja ikad, pa smo mirni.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 09.03.2021. u 11:50.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 18:29   #73
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dakle, ovaj posljednji cigansko-pederski LastPass potez je samo jedan u nizu iz kompilacije hitova, dok je sam password manager pun kojekakvih rupa i zakrpa. Također, tzv. opt-out opcija nije nešto pozitivno, posebice kad se cijelo rješenje reklamira kao sigurno za sve korisničke namjene, a onda se ispostavi da imaju šačicu trackera, tako da što lakše filaju bazu korisničkih profila, što je ujedno i razlog da su već u nekoliko navrata kupljeni, odnosno progutani od strane konkurencije i većih riba općenito. I super, ako je većini ovo zgodno rješenje i stavljanje svih mogućih lozinki u nečiji cloud se promovira kao ultrasigurno, a pogotovo, ako se iza toga krije pretplatnički model, pa je cijela stvar dodatno osigurana od zli namjera i pogleda. Nemojte se srditi, jer meni definitivno nije namjera svađati se oko LastPass rješenja, ali isto tako se ne zavaravam da je cloud, odnosno mogućnost mjesečnog ili godišnjeg plaćanja nečije (upitne) infrastrukture za pohranu lozinki - najbolja ideja ikad, pa smo mirni.
Legitimno je ne slagati se sa poslovnim potezima neke firme, posebno dok to izravno utječe na tvoje korištenje, ali to ne umanjava "sigurnost" tog proizvoda.
Sama aplikacija je i dalje sigurna za sve korisničke namjene. Barem ja nisam nigdje vidio da je netko postao kako je probio LastPassov cloud i došao do nečijih lozinki
Nadalje, ako je lastpass loš zbog svog modela poslovanja - pretplate + sejvanje na cloud, onda nijedan password manager nije dobar.
Dashlane je cloud based i ima pretplatnički model.
Bitwarden također
1Password također.
Više manje svaki poznati password manager ti koristi cloud.
Izuzevši KeePass (osim ako si sam tak složiš).
Ako hoćeš sigurnost bez plaćanja pretplate i sejvanja na cloudu onda ti je rješenje doslovno da si sve lozinke pišeš u jednu Exelicu i gotovo.

Ne koristim više LastPass (ima već skoro 2 godine), ali ovo su i dalje naklapanja u razini "moj ćaća je jači od tvog ćaće" i to čisto zbog toga što se neke njihove poslovne odluke tebi ne sviđaju - to da nemo'š više koristiti njihov servis džabe.

Na kraju dana je činjenica da je LP čisto ok servis.

Cijena za godišnji Family Account od 50€ je solidna.
Bazi možeš pristupiti sa svih podržanih uređaja, imaju dobar Security Dashboard i Monitoring o nesigurnim lozinkama.
Meni Interface i nije baš nešto, ali za nekoga tko prvi put koristi ne bi trebalo bit problema u snalaženju
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 18:38   #74
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
OK, pa primjera za LastPass sigurnosne propuste bar ne nedostaje (1 - 2 - 3), dok je od svih spomenutih, BitWarden jedini koji je open-source, te je već u više navrata provjereno i potvrđeno rješenje od strane vanjskih auditora. Također, BitWarden možeš sam hostati, te nema nikakvih prepreka u smislu pretplatničkih modela u stilu LastPass mudrolija. Naposljetku, koristim isključivo KeePass, ne zanimaju me cloud-based pretplatnički modeli, niti mi je na kraj pameti sinkronizirati sve uređaje dok mi LastPass ili sl. "rješenje" u svojem oblaku drži podatke o bankovnim računima, itd., ali bome nikome ne branim da ih koristi, ako se to kojim slučajem skužilo iz mojih dosadašnjih postova. Ukoliko je tebi LastPass super, mada ga više ne koristiš, ali ga ipak preporučaš - ja s tim nemam ama baš nikakvih problema. Velim, pričamo općenito o aplikaciji koja se kontinuirano cigani, da bi na kraju korisničku bazu koju su pridobili besplatnim modelom, natjerali da izaberu jedno (1 - 2) ili drugo, ali nikako oboje uz naravno popratne ultimatume nedostupnih, a dosad korištenih opcija i čega već se neće sjetiti. To je sve o čemu smo pričali otkad su najavili nove promjene.

Summa summarum, većina današnjih modernih web-preglednika nudi isto ili bolje rješenje koje LastPass besplatni model sad koristi da ljude natjera na izbor, a zapravo sve potrebno već imaju i koriste na dnevnoj bazi.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 09.03.2021. u 21:20.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 08:23   #75
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Može li mi tko tldr da ne guglam na naš jezik objasniti family account i ovo password sharing objasniti, koristim Bitwarden (prešao s LastPass prije 2god) koristim ga samo ja u kući. Žena ima ružan običaj koristi lošu šifru, ja sam joj napravio Bitwarden i govorio joj kako da ga koristi, no ne koristi ga.

Pojma nemam šta je ovo family account, i nemam sliku uopće kako to izgleda, ni kako to radi, isto tako ovo dijeljenje šifri, jer ne razumijem zašto bi s nekim dijelio svoju šifru, ili bilo tko

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 10:24   #76
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
U slučaju da imate jedan zajednički npr. Netflix profil, onda ga žena i ti možete podijeliti, pa koristite istu lozinku, a svaki se (po potrebi) logira sa svojeg uređaja.

Naravno, sve ostale uistinu bitne stvari držite svaki za sebe s pojedinačnim lozinkama i korisničkim podacima općenito.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 16:38   #77
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Prešao sam na BitWarden i dajem mu šansu do 16.3.

Nije zbog toga što mislim da se LastPass cigani ili da nisu sigurni. Iskreno, PW manageri su poprilično "unaprijedili" iskustvo korištenja mobitela/tableta/računala da vrijede novaca i nije mi žao dati cca 20 lipa dnevno za intuitivan i time saving PW manager.

A koliko je koji siguran- mislim da je sve to isti k uz malu prednost open source rješenjima.

Ali đaba je đaba. Prebacivanje passworda sa LP-a na BW je bilo lakše od očekivanog. Ako mi iskustvo korištenja BitWardena bude na razini LP-a, ostat ću.


S druge strane, ako platim godišnju članarinu negdje i oni sjebu nešto, pa otići ću od sljedeće godine nisam vezan lancima. Tako da ti razgovori što bi moglo biti kada bi bilo i bit će mi djeluju nepotrebno.

Dok god LastPass ne ukine mogućnost exportanja passworda (zbog mogućnosti prebacivanja na drugi PWM) ili na neki drugi način vas pokuša "zaključati" svoj sustav - ne vidim problem.
Ako i kada to naprave, onda je to legitimni dick move.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 16:51   #78
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja sam presa na bitwarden prije 15 dana i koristim ga svakodnevno na mobu i u chromu i iskustvo je isto ko LP - odlicno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 18:07   #79
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
... koliko je koji siguran- mislim da je sve to isti k uz malu prednost open source rješenjima.
Kaj se sigurnosti tiče, LastPass u usporedbi s Bitwardenom nema što tražiti, tak da sumnjam da budeš do 16.03. odustal od Bitwardena.
Citiraj:
LastPass does collect some personal information, and may share it with partners and law enforcement.

Instead of encrypting the URLs like the rest of the data, LastPass simply stores them as hexadecimal strings that can easily be decoded.

Even worse, sometimes URLs contain sensitive information.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 13:25   #80
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Gile Pregled postova
Prešao sa LastPass na Bitwarden od kad je izašo i sve preporuke.
Jesan li paranoičan ako ne želim bazu passworda držat u nečijem Cloudu?
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 14:03   #81
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Uvijek je mozes hostati kod sebe doma
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 14:23   #82
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Je je baš gledam
Al nije baš next, next, finish Home server mi je W7, a docker traži W10 tako da ću probat na drugim PC čisto da vidim je li radi uredno sve.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 15:25   #83
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Docker je buducnost
Meni je u planu dignuti ga u Dockeru na RPi-ju, ali nikako naci vremena
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2021., 17:05   #84
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Jesan li paranoičan ako ne želim bazu passworda držat u nečijem Cloudu?
Ne držiš bazu passworda, nego nasumični niz znakova koji se kriptira lokalno (na tvom uređaju) prije nego ode na njihov cloud i samo ga ti možeš dekriptirati sa master passwordom.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2021., 15:08   #85
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Jesan li paranoičan ako ne želim bazu passworda držat u nečijem Cloudu?

Nije to paranoja nego zdrav razum.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2021., 13:36   #86
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
LastPass users warned their master passwords are compromised
Citiraj:
Many LastPass users report that their master passwords have been compromised after receiving email warnings that someone tried to use them to log into their accounts from unknown locations. The email notifications also mention that the login attempts have been blocked because they were made from unfamiliar locations worldwide. While LastPass didn't share any details regarding how the threat actors behind these credential stuffing attempts, security researchers Bob Diachenko said he recently found thousands of LastPass credentials while going through Redline Stealer malware logs.
Izvor: BleepingComputer
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2021., 14:20   #87
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Password Manager

Dashlane i dalje radi besprijekorno iako su ubili desktop app i sad funkcionira samo kao ekstenzija u browserima (uz naravno iOS i Android app)
I dalje imam slobodnih mjesta u Family paketu ako ima nezadovoljnih korisnika LastPassa
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2022., 23:12   #88
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Kako ostati bez 100+ passworda u jedno popodne?
Bitwarden master password pro tip za vas, a i za starijeg mene:

a) koristite jednostavniji pamtljiviji password + 2FA
b) koristite kompleksniji nepamtljivi password + 2FA, ali Bitwarden password imajte sejvano na mjestu za koje vam ne treba password manager da bi došli do njega (na papiru, na kompu u txt-u...)
c) opcionalno radite periodičan export

Danas, iz samo meni poznatog razloga sam promjenio master password na Bitwardenu (20 random znakova) i to updejtao u samu Bitwarden bazu - ali nisam ga zapisao nigdje van Bitwardena.

Otišao na pivu i upravo se vratio kući.

Bitwarden na kompu i mobu su se odlogirali, logično, i tek tada sam postao svjestan što sam napravio. Nema šanse da više izvučem master password, recovery ne postoji. U Windowsima je obrisan iz clipboarda. Spasilo bi me da sam imao aktivnu winlogo+V opciju, nisam ni znao za clipboard history na winsima do sada.

Biti će ovo "I forgot my password" noć. Ali lako za to, na Bitwardenu sam imao encrypt podatke za NAS backup na cloudu. Farbaj Jovo nanovo!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 00:51   #89
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Olovka i papir majka i dvoje djece za master password. Ja na bitwardenu imam jedan randomiziran od 12 karaktera i znam ga napamet ali svakako imam i zapisano.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 17:11   #90
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ako netko razmislja o Dashlane-u preko mog referal linka dobivate 6 mjeseci besplatnog premium koristenja.

https://www.dashlane.com/cs/5Lrvk5In35Y0


PS samo za info, u premium je ukljucen i VPN od nedavno tako da u cijeni jednog dobivate dva proizvoda. Ne koristim VPN tako cesto tako da je za moje potrebe dobar, ne znam kako bi funkcionirao da se koristi stalno.
RainZG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na