Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2020., 12:42   #4021
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
baš to, možeš ti jahat po tome kolko oćeš, ništa ubrzat nećeš
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:09   #4022
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
"Razuman rok" može biti i 3 mjeseca, pogotovo sada za vrijeme korone, ako roba treba otputovati do nekog europskog distributera pa u tvornički servis koji se nalazi u Kini, Tajvanu ili Južnoj Koreji. I trgovac sve to može bez problema dokazati u dopisivanju s ovlaštenim servisom ili lokalnim distributerom.
BS.
Stvarno nikoga ne zanima koje probleme ima trgovac/servis, može on slati i na Mjesec ako želi, ako si krenuo u biznis prodavanja nečega, onda se pobrini da imaš servis i rezervne dijelova.
Ako trgovac ne može popraviti artikl u roku kojeg kupac smatra razumnim, onda je dužan dati drugi, novi artikl ili vratit novce, a on neka čeka taj popravljeni i 8 mjeseci ako želi.
Trgovac treba na sebe preuzeti rizik poslovanja, a ne kupac.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:13   #4023
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
BS.
Stvarno nikoga ne zanima koje probleme ima trgovac/servis, može on slati i na Mjesec ako želi, ako si krenuo u biznis prodavanja nečega, onda se pobrini da imaš servis i rezervne dijelova.
Ako trgovac ne može popraviti artikl u roku kojeg kupac smatra razumnim, onda je dužan dati drugi, novi artikl ili vratit novce, a on neka čeka taj popravljeni i 8 mjeseci ako želi.
Trgovac treba na sebe preuzeti rizik poslovanja, a ne kupac.
Lokalni ovlašteni servis ustanovi kvar uređaja nakon 2-3 dana što uređaj kod njih odstoji i dođe na red za pregled. Onda, prema terminu ustanovljavanja kvara, taj uređaj čeka još par uređaja da se objedini pošiljka za europskog distributera ili centralni europski servis kojem se šalje neispravna roba, to prema sreći može biti par dana a može biti i 14 dana. Nakon slanja, putovanja pošiljke i pregleda kod primatelja, cca 5-7 dana, taj distributer ili servis javlja da šalje sve u centralni tvornički servis. Roba zatim putuje u Aziju prema tvorničkom servisu. Nakon cca 20 dana tvornica šalje zamjensku robu europskom distributeru ili servisu i to brodom s prvom idućom narudžbom europskog distributera ili većom isporukom za europski servis, to može biti 5 dana ali može biti i 30 dana. Roba putuje cca 30 dana do Europe, uračunajte još cca 7-10 dana dok doputuje u Hrvatsku.
Tu se nakupilo oko 3 mjeseca čekanja. Ako prođe netko s 2 mjeseca čekanja ili nešto kraće, znači da je potrefio one kraće rokove čekanja za slanje od točke A do točke B.
Tvoje želje i negodovanje su jedno, realnost je drugo, da ne kažeš opet BS. Ovime ne opravdavam tako dugi rok čekanja već ti objašnjavam, da ne misliš da roba putuje na Mjesec.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:27   #4024
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Zašto bi putovalo u aziju na popravak, fala bogu pa imamo i mi u državi ovlaštene servise, a i po europi ih je hrpa.
To su klasična muvanja korisnika.
Ako nemaš servis i dijelove za nešto onda to makni iz ponude i nemoj prodavat.
Ponavljam, kupca ne zanima gdje ti šalješ, daj mu novi takav artikl, a ti se kasnije raspravljaj s uvoznikom.
Po tvojoj logici kupac može čekati i 8 mjeseci na popravak, uvijek možeš smuljat neki razlog, pa ako treba i slati artikl kočijom i konjima.
Da je tako kako pišeš, onda bi u zakonu stajalo da trgovac diktira koliko će nešto popravljati, pa kad dobiješ dobiješ.

Nakon 20-30 dana čekanja, fino ti pišem prigovor na kojeg si dužan odgovoriti u roku 15 dana, kad prođe taj rok ide prijava pa nek institucije odluče što je razumno.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:31   #4025
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Zašto bi putovalo u aziju na popravak, fala bogu pa imamo i im u državi ovlaštene servise, a i po europi ih je hrpa.
To su klasična muvanja korisnika.
Ako nemaš servis i dijelove za nešto onda to makni iz ponude i nemoj prodavat.
Ponavljam, kupca ne zanima gdje ti šaljes, daj mu novi takav artikl, a ti se kasnije raspravljaj s uvoznikom.
Pi tvoj logici kupac može čekati i 8 mjeseci na popravak, uvijek možeš smuljat neki razlog, pa ako treba i slati artikl kočijom i konjima.

Nakon 20-30 dana čekanja, fino ti pišem prigovor na kojeg si dužan odgovoriti u roku 15 dana, kad prođe taj rok ide prijava pa nek institucije odluče što je razumno.
Ne putuje isključivo na popravak, roba putuje tamo prvenstveno na dijagnostiku. Nisam ja trgovac niti ih branim, objašnjavam tebi - panasonic - koji je sistem sa robom za koju se dugo čeka zamjena ili popravak. S obzirom na način tvog pisanja ovdje, ovo je EOD od mene jer će ispasti da spamam thread.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:42   #4026
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Lol, a ja tebi objašnjavam da postoji zakon i da je trgovac preuzeo na sebe rizik poslovanja.
Ne razumijem zašto objašnjavaš proceduru popravka i gdje artikl sve putuje, pa to su problemi uvoznika/trgovca, ne onoga koji je nešto kupio.
Ako sam nešto kupio onda sam kupio jer mi treba za korištenje, a ne da putuje po svijetu 3 mjeseca i čeka bolje dane.
To je nedopustivo.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:51   #4027
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A baš me povlačiš za jezik a bez potrebe. Daj se vrati na prethodnu stranicu i pogledaj sve postove gdje piše "RAZUMAN ROK", imaš i link na stranicu gdje je službeno razjašnjeno:
http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac...k.php?id=12494

Čitaj s razumijevanjem a ne kako tebi ovako svađalački nastrojenom odgovara.

Sad je stvarno EOD.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 13:56   #4028
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Druže, u zakonima sam malo duže od tebe, ne trebaš mi ništa linkat, znam članke napamet.
Meni je jasno što ti pričaš, ali ja tebi samo govorim da to prolazi dokle god se kupac ne buni.
Kad kreneš pismeno prema trgovini onda se stvar odjednom ubrza, uvijek je tako bilo.
Tako da, nisu to nikakve želje.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 14:28   #4029
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Kad kreneš pismeno prema trgovini onda se stvar odjednom ubrza, uvijek je tako bilo.
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4020

Šta misliš da nisam zvao svaki tjedan, slao mailove itd. Bio sam bez kompa gotovo 2 mjeseca.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 15:31   #4030
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pa eto, klasičan primjer kad ljudi ne znaju šta treba raditi.

Trgovca nikad ne treba zvati na telefon, a e-mail se mora slati u obliku prigovora, a ne nekakvog upita na koji ti odgovara djelatnik trgovine.

Ovo se šalje na e-mail trgovca, ili nešto u tom obliku:
http://potrosac.mingo.hr/slike/dokum...9925282738.pdf

Jedino prigovor ima zakonsku težinu jer ide direktno na upravu trgovca, a onda uprava proslijeđuje naredbe lokalnoj trgovini.
Upiti i zvanja oko statusa artikla na popravku su nebitni i neće ništa riješiti, samo dosađujte ljudima tamo koji nemaju nikakve veze s vašim artiklom niti mogu nešto pogurati.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 16:07   #4031
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa eto, klasičan primjer kad ljudi ne znaju šta treba raditi.

Trgovca nikad ne treba zvati na telefon, a e-mail se mora slati u obliku prigovora, a ne nekakvog upita na koji ti odgovara djelatnik trgovine.

Ovo se šalje na e-mail trgovca, ili nešto u tom obliku:
http://potrosac.mingo.hr/slike/dokum...9925282738.pdf

Jedino prigovor ima zakonsku težinu jer ide direktno na upravu trgovca, a onda uprava proslijeđuje naredbe lokalnoj trgovini.
Upiti i zvanja oko statusa artikla na popravku su nebitni i neće ništa riješiti, samo dosađujte ljudima tamo koji nemaju nikakve veze s vašim artiklom niti mogu nešto pogurati.
da, i?

ja sam pisao prigovor na MINGO. i ovdje pročitah kako i njima treba 2 mjeseca da riješe slučaj (zbog velikog obima posla)...i sad čekam da vidim šta će bit od ovlaštene službe...iako si mislim da ne bude ništa.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 09:38   #4032
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ekipa, jel mi može netko reći koja je šema sa rabljenom robom u Linksu?

prodaju neki rabljeni gear, pa me zanima u čem je kvaka, od kud je to, jel ok uzimat to?

daju garanciju, al ja sam svejedno skeptičan...

hvala!
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 09:47   #4033
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Oštećena, povrati kupca, roba za servisa za koju kažu da je popravljena a kupac ne želi ili tvrdi da i dalje ima kvar, izložbena roba, mobiteli koji su bili hodinu dana u struji itd
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 09:50   #4034
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
ok, hvala ti

ja uzeo, 24 mjeseci gare, ako ne boguje, vratim.
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 10.12.2020. u 11:13.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 01:39   #4035
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Sitnica, ali nesto sto pokazuje odnos prema kupcu.

Kupim dva SATA kabela za 30ak kuna/kom, izadjem iz ducana i pogledam u ziplock vrecicu i skuzim da je jedan od konektora napukao. Radilo se o onoj tvrdoj plastici koja ima tendenciju pucanja. Udjem natrag u trgovinu opisem problem i covjek kaze "Okej, nema svrhe sad da zapisujem itd. imamo broj narudzbe pa cemo te zvati kad stigne novi, drugi nemamo tu."

Tad i tamo mi je bilo jasno da ne namjerava zamijeniti ovaj, ali sam bio voljan riskirati 30 kuna da vidim kakva firma je Links postao i bogme da, par mjeseci poslije nitko zvao niti ista slao.

Takodjer, zanima me je li moguce raskinuti narudzbu i traziti povrat novca?
Narucio sam par stvari da se dostave u poslovnicu, nije trenutno puno dana proslo (4), ali se bojim da im fali jedan artikl te da planiraju ne isporuciti to jos dugo vremena dok im ne stigne a meni je to trebalo realno vec ovaj tjedan, a najkasnije iduci.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 09:37   #4036
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vjerojatno je zaboravio. Daj nazovi i pitaj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 10:44   #4037
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To i govorim.
S tim je zakon zaštitio trgovine i ne možeš ništa.



Jasno da je predugo.
Šta misliš da nisam zvao svaki tjedan, slao mailove itd. Bio sam bez kompa gotovo 2 mjeseca.

Prvo, oni nemaju info o grafi jer je predana servisu.
Drugo, radnici ne znaju ništa niti su išta krivi, a moraju slušati svakakve budalaštine (kao i moje).
Treće, zakon nije propisan, možeš se žaliti, možeš zvati, ništa od toga.

Živciraš se, nazivaš itd. ali i dalje čekaš 2 mjeseca.
Nemoj mi to govoriti...

Dakle sinoć, taman lijepo da imam danas za rođendan – pretpostavljam da je crko fan PWM generator na Palit 3060ti Dual.
Usred igre fan se upali na 100% koji je nesnosan. Kad padne ispod 50° se ugasi skroz.
Normalno se RPM-ovi vide u afterburneru, a na ručnom namještanju fan speeda 1% = 100%.

Mogu si misliti koliko ću čekati 3060 da stigne. Na ljeto možda. Jedva sam ju uopće uspio kupiti po non-scalping cijenama prvi dan kad su stigle u Links.

Idem danas, pa mi držite fige.
Sretan mi jebeni rođendan. Samo mi je još ovaj potres trebao za buđenje.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 14:00   #4038
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Probaj updejtad BIOS, Palit ti je često imao sranja s ventovima koje se tako rješavalo.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 08:32   #4039
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Probaj updejtad BIOS, Palit ti je često imao sranja s ventovima koje se tako rješavalo.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Probao — nije uspjelo. Sad je u Linksu na servisu i čekam da mi jave. Možda uspiju nešto sredit tamo bez da se mora zamjenska grafa uzimati jer ću to čekati do Uskrsa.
Sjećam se još u davne dane dok je Links bio samo u podrumu tamo i ekipa mi je sa lemilicom sredila ATI karticu na kojoj je nešto bilo crklo.

Danas je sve za baciti u smeće ako ne radi. A neće raditi jako često.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 30.12.2020. u 08:40.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 09:06   #4040
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
@Punio4: Ajde javi što je bilo sa ovim kada se riješi.
Ako se dobro sjećam, Palit bez problema dijeli nove, tj barem je tako bilo prije.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:24   #4041
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
@Punio4: Ajde javi što je bilo sa ovim kada se riješi.
Ako se dobro sjećam, Palit bez problema dijeli nove, tj barem je tako bilo prije.
Zvali iz servisa, da je utvrđen kvar, no da nemaju zamjenskih kartica i da mi ne mogu dati novu karticu čak ni kasnije.
Što je apsolutno šugavo jer sam uspio piknuti 3060ti za 3800kn, a nema boga da ću uspjeti naći jeftinije u idućih nekoliko mjeseci, ako i uopće prateći trendove cijena. Možda kad izađe 40xx. Što je tu je.

Nude mi da uzmem drugi artikl u protuvrijednosti (lol ne) i sad sam u razgovoru s njima da mi vrate novce na račun.
Javim kako je prošlo.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 08.01.2021. u 10:38.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:31   #4042
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ma samo šibni mail na podrska@links.hr, opiši situaciju i bok. Zna se što ide ako nema zamjene, a ova zamjena za drugi hardver je app. Naravno, uz uvjet da je račun na fizičku osobu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:30   #4043
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ma samo šibni mail na podrska@links.hr, opiši situaciju i bok. Zna se što ide ako nema zamjene, a ova zamjena za drugi hardver je app. Naravno, uz uvjet da je račun na fizičku osobu.

Istina da zakon o zaštiti potrošaća se ne odnosi na pravne osobe, ali po obveznim odnosima kupac može tražiti popravak ili zamjenu - a oni popravak ne mogu, zamjenu ne nude (razlika u cijeni/dobavljivost).

Tako da kupac po članku 426. ima pravo na raskid ugovora.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 20:19   #4044
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ma samo šibni mail na podrska@links.hr, opiši situaciju i bok. Zna se što ide ako nema zamjene, a ova zamjena za drugi hardver je app. Naravno, uz uvjet da je račun na fizičku osobu.
1x poziv na reklamacije: "Evo povratno ćemo vam se javiti, samo da nazovem servis"
1x mail putem kontakt formulara: ništa
1x mail na podrska@links.hr: ništa

A jako su ažurni bili kad sam trebao iskeširati 9000kn. Već vidim da će ovo biti saga.
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 21:37   #4045
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Prijavi ih na MINGO. Radi pritisak.
Tako je Links zezao jednog mog frenda, bili su čak drski da prijeti. Prijavio je na Mingo i nakon toga su se sredili i uspio se postići dogovor na zadovoljstvo obje strane. No borba je trajala tri mjeseca jer frend je prvo vjerovao da će oni biti ok. Treba ih odmah pritisnuti. Javi se i Palitu i opišu situaciju. Zaprijeti novinarima.
Mene je Extreme Digital zezao neko vrijeme, poslao sam im par mailova i nisu odgovarali. Potom sam poslao mail u kojem sam im napisao da ću ih prijaviti i dati u novine. Isti dan su mi se javili i riješili problem.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 21:50   #4046
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Baš extreme digital briga za tvoju prijavu inspekciji... Tvrtka je Mađarska i posluje od tamo i ne podliježe našim inspekcijama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 22:12   #4047
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Baš extreme digital briga za tvoju prijavu inspekciji... Tvrtka je Mađarska i posluje od tamo i ne podliježe našim inspekcijama

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Koliko vidim - pričamo o linksu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 22:20   #4048
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Zaprijeti novinarima....
Potom sam poslao mail u kojem sam im napisao da ću ih prijaviti i dati u novine. Isti dan su mi se javili i riješili problem.
Ti to imaš svoje novine koje tiskaš pa ćeš u njima piskarat protiv trgovaca?
Daj se uozbilji, briga bilo koje novine za tvoje sitne probleme sa reklamacijom informatičke opreme.

Imaš inspektorat i njima se treba obratit ako imaš nekih problema s trgovcem, a ne se prijetit trgovcu.
I inspektorat se kontaktira tek kad si iscrpio sve druge radnje, tj. kad trgovca nije odgovorio na prigovor u roku 14 dana.


P.S. Koliko vidim on ovdje čeka odgovor tek jedan dan i već kuknjava, strpit se treba malo.

Zadnje izmijenjeno od: Pentel33. 08.01.2021. u 22:26.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 22:22   #4049
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Koliko vidim - pričamo o linksu.
Post iznad mog piše o extreme digital

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 22:38   #4050
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Extreme digital je bio primjer. S njima sam imao problem i opisao sam kako sam ga riješio. To čekanje od 14 dana nije dalo rezultata. Prijetnja mingom i novinama je riješila problem za tren.
Prije toga opisao sam problem s Linksom koji je isto zavlačio, čak i prijetio dok im se nije uzratilo sa mingom i novinarima. A to da li će se sitna priča o problemu s internet trgovinom objaviti, ne znam, još do toga nisam došao. Problem bi se riješio prije.
Inače, radio sam u hgspotu i vidio sam kako funkcioniraju stvari. Npr. Dode nam čovjek u dućan, ostavi proizvod na servis i mi mu javimo kada proizvod dode sa serivsa. Nekad se čekalo dva tjedna, nekad mjesec itd. Tako se radi s pristojnim kupcima. S nepristojnim i neugodnim koji prijete i rade scene bi riješili problem isti dan jer se htjela izbjeći neugodna situacija.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na