Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2010., 15:57   #1
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Dilema asus n71ja i acer 5942g

Dakle, u nabavci sam laptopa do 6k kn...prenosivost nije toliko bitna jer će ići većinom na relacijama soba 1 soba 2 terasa i suzio sam izbor na ova dva:

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=n71ja&x=11&y=14
http://www.nabava.net/trazilica.php?...=Pretra%C5%BEi

i sad sam na muci, imam i 22" dodatni monitor na koji se može spojiti pa je sad dilema dali 17.3" ili ne

plus acera je procesor i težina, asusa grafička i brži i veći disk....namjena bi bila sve i svašta, od programiranja, simulacija do igranja i standardnih net office kombinacija ..

zanima me ako tko ima kakav komentar dodatni po pitanju ostalih mogućnosti, pitanje kvalitete izrade, ekrana, garancija, servisa i slično

hvala unaprijed
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 17:30   #2
golfw12
Premium
Moj komp
 
golfw12's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 424
glas za asus.. između ostalog ima veči ekran a to je po meni veliki plus uzimajuči u obzir tvoje potrebe
golfw12 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2010., 22:26   #3
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
da, s jedne strane veći monitor i rezolucija jesu bolji, ali s druge zbog toga pati igranje jer je 5730 nekih 10% jača od 5650, ali je zato rezolucija 40% veća, dok za neki standardan rad ipak imam taj 22"
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 22:41   #4
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Evo ja isto gledam izemdju ta 2 i mislim da je ipak bolje asusa.Sto se tice igranja i rezolucije nemoras igrat na nativnoj,a i ova grafa 5730 koliko gledam ovih dana po netu bolja je od 5650 za 2 -3 fps u igrama,tako da ti je svejedno.
Plus za asusa je osim ovog sto si nabrajao i 2 god garancije,razlika od 300kn di mozes produzit na 3 a kad istekne to vec ces razmisaljat o novom i jos jedna stvar,citao sam neki test o vijeku trajanja i kvarljivosti lapova,iako je sve to individualno, asus je firma s najmanje kvarova. Evo neka me netko ispravi ako sam sto krivo napisao,ne kuzim se previse u lapove niti pratim toliko,ali ovih dana sam dosta o svemu tome citao i dosta naucio pa eto glas za asusa.
P.S. taj acer, je imao nekih problema da se smrzava ljudima kod igranja,pa zato malo proguglaj i vidi da li je taj problem rijesen.
Inace ako kupis javi i daj neki review da se i mi ostali znamo odlucit.Puno srece,pozdrav!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 20:54   #5
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
Glas definitivno za Asus 5942g, kupio sam ga misleci da je nemoguce dobiti takve komponente za tu cijenu. Sad nakon pola god korištenja mogu samo reci zvjer od lapa. Prezadovoljan sam. Npr cod:black ops na full detaljima 4x antialising i sve klizi, igra radi savrseno.
Nije potrebno nista vise dodati
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 21:04   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Tema je stara 8 mjeseci, valjda je do sada kupio nešto od ovoga. A što se tiče Acera od njega jednostavno treba bježati.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na