Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2007., 20:59   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
(riješeno) Svchost.exe troši memoriju

Dobar dan, nov sam na forumu, a zanima me nešto. Bit ću češće tu!

Ovako, imam problem, naime već dosta vremena me muči proces svchost.exe koji troši vše od 60 MB memorije neprestano... Zna i preko 100 MB.
Da li imate kakvu ideju što je to, i dal moram još kakve podatke staviti?

HVALA!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 21:18   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
moze biti bilo sto, to je proces windowsa i gomila programa ga koristi kako bi dobila pristup internetu. nije pravilo ali obicno sto vise imas pokrenutih programa koji traze net zbog ovoga ili onoga to ce i svchost gutati vise memorije.
inace, omiljena je meta spywarea/adwarea svih vrsta pa nije naodmet proskenirati kom nekim antispyware programom.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2007., 22:03   #3
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Inaće ti je svchost aplikacija koja sadrži sve potrebne serivse koji se moraju startati sa računalom! Oni su obavezni za rad računala ali kako kolega Greg kaže, vrlo često se razni virusi ili spyware-i skrivaju pod tim imenom!

Probaj si očistiti iz Safe Moda komp sa nekim AntiVirusnim programom i sa nekim AntiSpyware programom!

Također obrati pozornost dali se koji od njih zove umjesto SVChost -> SCVhost! Ako imaš takvoga to je onda virus kojega moraš rješiti! Sve ih možeš vidjeti u Windows Task Menageru (ctrl-alt-del)!

Ja npr. imam 4 svchosta i svi zajedno mi koriste cca 30Mb što nije puno!

Također si pogledaj neku optimizaciju za micanje nepotrebnih servisa, to ti može drastično poboljšati rad računala jer smanjuje potrošnju memorije iliti resursa!

Evo ti moja optimizacija: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=62584

Na drugoj strani imaš popis servisa koje većinom možeš slobodno isključiti! Samo ne smiješ isključiti Printer Spooler, ja sam to tamo slučajno stavio, tek sad vidim! To sam kopirao one service koji meni ne trebaju, a meni na trenutnom kompu ne treba printer!

Pozdrav i dobro došao na forum!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 23:12   #4
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hvala na ugodnoj dobrodošlici!

Evo, ukupno mi sad svi trose 120 MB... To je fakat previse.
Zato sam pokrenuo i S&D i Ad-Aware, skenirano i obrisano par napasti (nista strasno, 1-2 tracking cookija ili slicno)... No, nisam pokretao u safe modu. Bas budem malo kasnije jos jednom. I Kasperskija cu pokrenut u safe modu.
Sad cu malo pogasit jos servisa iako sam na minimumu vec (prije sam ih pol pogasil).

Jos sta?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 00:40   #5
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Pa nemaš kaj drugo osim toga napraviti, ali važno je da iz safe moda skeniraš komp jer se tada još nisu aktivirale "zaštite" od raznoraznih virusa i štetočina! I naravno pobrini se da su ti svi zaštitni programi updateani!

Također, Kaspersky je dobar ali nije savršen, probaj si skenirati komp sa nekim OnLine skenerom! Preporuka je BitDefender... http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html

Nadam se da buš nekaj uspio napraviti
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 09:47   #6
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Hvala vam!
Sad sam srezao Windowse, procistio, ogranicio i svchost.exe se drzi stabilno na 33 MB.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 23:15   #7
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Dižem staru temu ali s identičnim "problemom".



Da li je ovo normalno? Kad sam imao x86 Winse svchost mi nije uzimao toliko mb, koristio je skoro pa duplo manje.

Također, u idleu mi je zauzeto preko 1,2 gige memorije dok je x86 uzimao ispod 700. Što je takva razlika između 32bitnih i 64bitnih winsa?

Također, s vremena na vrijeme osjetim da Winsi malkice zaštekaju a ne bi smjeli pošto (imho) nemam baš toliki šrot od kompa.

Upravo sad mi je pokrenuto 54 procesa, 1,4gb memorije je zauzeto (34%). Pokrenut je xfire, utorrent, avast i chrome s 2 taba.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2011., 23:42   #8
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
pa jel nije logicno 32bitni (2x32bit=64bit)...meni isto izmedju 1-1,2gige uzima cim se dignu windowsi i neki osnovni programi...

otvori run i ukuca "msconfig" i odi na tab startup i iskljuci sve sto ti netreba, pola toga su dosadni updateri koji dolaze s programima
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2011., 08:22   #9
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Valjda je logično iako mi je i dalje čudno da 64bit Winsi papaju toliko memorije... Istina, imam 4 gige ali ako veća glad Windowsa za memorijom srozava performanse računala - ozbiljno razmišljam da se vratim na 32bitne Winse. Izgubio bih ~0.5 GB RAM-a no opet - zauzeće memorije bilo bi drastično manje.
Ponovno napominjem - ako mi više zauzete memorije ne utječe na rad ostalih aplikacija onda mi se živo hebe

Ali opet - upravo mi sada svi svchost-ovu koriste skoro 200mb, najveći pojedinačno 115mb. Nikad nisam vidio da ti procesi toliko uzimaju, jedino ako je bio virus u pitanju što ovdje nije jer su Winsi neki dan stavljeni.

Disejblao sam nepotrebne servise preko services.msc te sam pokrenuo optimizaciju u DiskMaxu i TuneUp-u. Velim, performanse kompa su zadovoljavajuće (osim što osjetim malo čudno usporenje dok mi se Flash vrti u Chromeu tijekom transfera podataka, dakle vrlo lagani multitasking je u pitanju što mi je novi "feature" u x64 win7 ).
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na