Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2009., 22:28   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Transkodiranje videa preko GPU-a - BadaBoom [samo nVidia]

Pozdrav ekipa.
Nakon istraživanja došao sam do zanimljive stvarčice.
Radi se o transkodiranju video fileova preko GPU-a. I to samo nVidijinih.
Naime, ova metoda omogućava znatno brže transkodiranje video fileova jer koristi samo otprilike od 10-30% procesora, a 100% grafičke i donosi znatne rezultate ubrzavanja.

To je BadaBoom Media Converter.



Web site - BadaBoom
Podrška za grafičke - nVidia


C/P sa njihovog sitea:



Badaboom™ takes a fundamentally different approach to video format conversion from other solutions. Instead of performing format conversion on the CPU, it harnesses massively parallel GPUs from NVIDIA. By using the power of the GPU, the time required for video conversion is reduced. As an added bonus, you can still use the CPU for normal everyday tasks such as email and internet browsing. Anyone can now painlessly convert video between formats including AVCHD, leaving more time to enjoy the video and eliminating the frustration of video conversion delays. Not only is the Badaboom™ Media Converter fast and easy to use, it provides high quality output (up to 1080p!) to keep your videos looking crisp and clear.
  • Input video formats – MPEG2, H.264, RAW*, HDV, AVCHD, MPEG1, WMV, VC1, DivX, Xvid
  • Input audio formats – AC-3, MP2, PCM, AAC
  • Input file types – .m2v, .mpg, .vob, .avi*, .trp, .ts, .m2t, .m2ts, .mpeg, .mts, .mov, .mp4, .mkv, .wmv**
  • Input resolutions supported – 1920x1080 and below
  • Output video formats supported – H.264 (MP4) Baseline Profile, H.264 (MP4) Main Profile
  • Output audio formats – AAC-LC (2 channel)
  • Output resolutions supported – 1920x1080 and below
  • Hardware compatibility – Badaboom is compatible with all CUDA enabled NVIDIA GPUs which are described on the NVIDIA site.
  • Software compatibility – Badaboom currently supports Microsoft Windows only. Windows Vista 32, Windows Vista 64, Windows XP 32 and Windows XP 64 are supported
*RAW 4:2:0 only
**WMV Pro Audio not supported
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 22:30   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
vec bilo
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2009., 22:34   #3
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Baci link onda, nije srč ništa dao.

Svojim postom nisi niš pomogo osim zaspamao.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 22:45   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
To već imaju i Cyberlink PowerDirector 7 , TMPGEnc 4.0 XPress...bar koliko se sjećam spika sa foruma a softa koji koristi CUDA ima još...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 23:04   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
jel mogu ja recimo brzinski jedan MKV file prebacit u nekakv XVID ,DIVX a da zadrzim viskoku kvalitetu slike i pogledam ga na obicnom kucnom divx playeru? Pise za output format H.264 (MP4) Baseline Profile, H.264 (MP4) Main Profile mp4 bi trebao biti avi xvid kojeg playaju vecina vanjskih divx playera?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 10:48   #6
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Je li itko koristi badaboom? Ubrzanje? Koliko su kvalitetne alternative AMD-a?

Bas me zanima iskustvo iz prve ruke
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 23:58   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Je li itko koristi badaboom? Ubrzanje? Koliko su kvalitetne alternative AMD-a?

Bas me zanima iskustvo iz prve ruke
Ubrzanje naspram CPU-a je zagarantirano.
Više ga ne koristim jer imam SLI karticu, a ne da mi se gasit svako malo interni SLI da bi pokrenuo program.
Sve u svemu je odličan.

Čekam verziju za SLI.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 21:20   #8
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Evo da malo oživim ovu temu. Prijatelj već jedno vrijeme ima stroj sa i920 i Nvidia GTX 260. Sin mu je u đačkom domu i za ubijanje dosade koristi PSP pa mu često prekodirava filmove iz HD-a u format(rezoluciju) za PSP. Dosada je korisito Handbrake, a ja sam se želio napraviti pametan pa sam mu predložio BadaBoom jer će on to napraviti puno brže. Prvo smo probali klipiće od 3-4 minute, a zatiim i one od 10-ak minuta. Razlike gotovo da nije bilo tj. nešto sitno u korist Badabooma. Zatim smo pustili film od jedno 2 sata i ja sam otišao doma. Sada mi je javio da je rezultat neznatno bolji nego sa Handbrake-om. Ajde pozitivno je što je procesor daleko manje opterećen(međutim očito je da ga BadaBoom ipak dosta koristi). S druge strane nije mi palo na pamet pogledati kao to utječe na zagrijavanje GPU-u. Probat ću se malo više poigrati sa ovim ako idući tjedan dobijem nove strojeve na poslu. Ovako iz prve ruke reklo bi se "tresla se brda rodio se miš". Barem kad to stavimo u kontekst onih ubrzanja klase 10X.
PS
Razlika je bila poprilici 25% u korist gtx260. Puno manje od očekivanja ali dobra stvar je što je proc slobodan. Malo sam googlao pa sam našao da su razlike bitno veće kod većih output rezolucija.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 02.05.2009. u 22:55.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 17:26   #9
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
ja sam to bio isprobao, dobijao sam oko 4-5 fps kod 720p materijala, ali je slika bila odvratna. 640x480 je išlo oko 12 fps, ali je slika isto bila odvratna čak i pri dosta velikom bitrateu (3 mbit). mediacoder je brži a slika bude jako dobra na bitrate-u od 1300kbita.
koristio sam nvidiu 8500gt koja nije neko oličenje brzine.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 20:23   #10
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Probao sam ja na svom laptopu i budući da ima 32 stream procesora dobio zaista malo fps-a. Međutim ove "mrcine" sa preko 200 istih očito daju daleko bolje rezultate.
herion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na