Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2012., 20:09   #31
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kakve su to sad fore da je sve "zalemljeno" za maticnu ?

Da vise platis kad nes krepa ? Glupost totalna...
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2012., 20:28   #32
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakve su to sad fore da je sve "zalemljeno" za maticnu ?

Da vise platis kad nes krepa ? Glupost totalna...
Nisam Apple fan, ali jedino je tu RAM integriran i to zbog nedostatka prostora da se omogući maksimalna iskorištenost prostora kućišta za mrcinu od baterije(a) i problem širine matične zbog dva ventilatora. To šta se hladi sa dva ventilatora za razliku od sličnih "PC" laptopa gdje se slične konfiguracije hlade samo sa jednim ventilatorom i onda imaju cirkus sa zujanjem, grijanjem i sl. je samo veliki plus. Krepavanje GPU-a, anyone? Rekao bi da prije ima šanse da krepa neki drugi sličan laptop nego MacBook. Nema ni elektrolitskih ni solid state kondenzatora, svi su high-end POSCAP...

SSD je manjeg formata... Da, i? Neka je manji, opet ima više mjesta za bitnije stvari.

Malo argumentacije u ovoj temi ne bi škodilo.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2012., 20:44   #33
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislim da je taj RAM integriran čisto radi toga što nema mjesta da budu jedan do drugog, a kad bi ih stavili kao i inače jednog na drugi premašili bi debljinu i laptop ne bi mogao biti toliko tanak.
S druge strane, kreće od 8GB, a to je čisto dosta za 99% stvari koje ćeš radit na laptopu.
Baterija je zaljepljena iz istog razloga, kućište za nju uzima prostor.

Problem vidim u tome kad ti istekne garancija i prdne npr RAM, što mi se desilo više puta... Onda imaš ciglu na stolu. Ne znam kako je implementiran u MBP i koji im je weak spot zašto riknu i dal je riješen. Problem je što više nema mijenjanja samo stakla na ekranu. Ako nešto ode (uključujući nešto od elektronike WIFIja ili bluetootha koja je u poklopcu ako nisu samo antene), ide cijeli poklopac koji će koštat sigurno 800+ dolara.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 15.06.2012. u 20:53.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2012., 21:58   #34
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Mislim da je taj RAM integriran čisto radi toga što nema mjesta da budu jedan do drugog, a kad bi ih stavili kao i inače jednog na drugi premašili bi debljinu i laptop ne bi mogao biti toliko tanak.
S druge strane, kreće od 8GB, a to je čisto dosta za 99% stvari koje ćeš radit na laptopu.
Baterija je zaljepljena iz istog razloga, kućište za nju uzima prostor.

Problem vidim u tome kad ti istekne garancija i prdne npr RAM, što mi se desilo više puta... Onda imaš ciglu na stolu. Ne znam kako je implementiran u MBP i koji im je weak spot zašto riknu i dal je riješen. Problem je što više nema mijenjanja samo stakla na ekranu. Ako nešto ode (uključujući nešto od elektronike WIFIja ili bluetootha koja je u poklopcu ako nisu samo antene), ide cijeli poklopac koji će koštat sigurno 800+ dolara.

Da ne ispadne kako Apple ima neku čudesnu tehnologiju, evo ti slika Samsung NP900X3B, 13.3" ultrabook sa nadogradivom memorijom i SSD-om.

Ovaj Samsung je još manji i lakši od MB Aira, ima PLS (ekvivalent IPS-u) ekran i finu bateriju te 2 ventilatora.

slika
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 00:45   #35
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Nisam Apple fan, ali jedino je tu RAM integriran i to zbog nedostatka prostora da se omogući maksimalna iskorištenost prostora kućišta za mrcinu od baterije(a) i problem širine matične zbog dva ventilatora. To šta se hladi sa dva ventilatora za razliku od sličnih "PC" laptopa gdje se slične konfiguracije hlade samo sa jednim ventilatorom i onda imaju cirkus sa zujanjem, grijanjem i sl. je samo veliki plus. Krepavanje GPU-a, anyone? Rekao bi da prije ima šanse da krepa neki drugi sličan laptop nego MacBook. Nema ni elektrolitskih ni solid state kondenzatora, svi su high-end POSCAP...

SSD je manjeg formata... Da, i? Neka je manji, opet ima više mjesta za bitnije stvari.

Malo argumentacije u ovoj temi ne bi škodilo.
Chipovi nisu samo crkavali radi hlađenja, siti se samo MBP serije od prije par godina s nV 8 čipovima koji su imali tvorničke greške... Nema božjeg hlađenja tu, jednostavno prdne...
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Mislim da je taj RAM integriran čisto radi toga što nema mjesta da budu jedan do drugog, a kad bi ih stavili kao i inače jednog na drugi premašili bi debljinu i laptop ne bi mogao biti toliko tanak.
S druge strane, kreće od 8GB, a to je čisto dosta za 99% stvari koje ćeš radit na laptopu.
Baterija je zaljepljena iz istog razloga, kućište za nju uzima prostor.

Problem vidim u tome kad ti istekne garancija i prdne npr RAM, što mi se desilo više puta... Onda imaš ciglu na stolu. Ne znam kako je implementiran u MBP i koji im je weak spot zašto riknu i dal je riješen. Problem je što više nema mijenjanja samo stakla na ekranu. Ako nešto ode (uključujući nešto od elektronike WIFIja ili bluetootha koja je u poklopcu ako nisu samo antene), ide cijeli poklopac koji će koštat sigurno 800+ dolara.
Integriran je da platiš masu više nego da odšarafiš i ubaciš keks

Cilj im je oderat ljude, koji su ionako već na iDevice uređajima (koji ne mogu ništa minjat ), apsurdno je da je toliko uređaj unificiran i zatvoren, ali opet to je njihova politika...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 01:00   #36
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Da ne ispadne kako Apple ima neku čudesnu tehnologiju, evo ti slika Samsung NP900X3B, 13.3" ultrabook sa nadogradivom memorijom i SSD-om.

Ovaj Samsung je još manji i lakši od MB Aira, ima PLS (ekvivalent IPS-u) ekran i finu bateriju te 2 ventilatora.

slika
Evo MBA:
http://guide-images.ifixit.net/igi/n...GJsVaLKcl.huge

Da, al ima slabiji Sandy Bridge, HD3000 i košta 200 dolara više od MBA. SSD za njega isto košta više krznenih životinjica.
Memorija je isto zalemljena!
Tanji... to je isto relativno - ide od 15.9 do 16.3mm, a MBA ide od 3 do 17mm. Po tome je tanji za 0.7mm na najdebljem mjestu. MBA ima 50Wh bateriju, Samy ima 40Wh.

Trajanje baterije:


Drugi test:
Citiraj:
We use a highly demanding testing process that involves looping HD video and performing an automated writing task until the battery dies. The Samsung Series 9 900X3B lasted 172 minutes - a little under three hours - which equates to five hours of light use.
To put these results in context, the Asus Zenbook UX31 lasted 234 minutes, and the MacBook Air 205 minutes under the same conditions.
Ovisi dal su stavljali Winse na MBA, oni generalno ubijaju bateriju.

A na Samsungovoj stranici nema težine... Al ajde, lakši je za 200 grama. Jel ekran od plastike ili aluminija?

Čudno mi je da je MBA jeftiniji od tog... Ovaj Samy je u svakom pogledu ispod MBA, osim možda ekran, za to ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 16.06.2012. u 01:08.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2012., 09:50   #37
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 17:50   #38
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Kolike su cijene MacBook Air/Pro u Hrvatskoj?
Znam da zavisi od modela, ali konkretno sam gledao MacBook Air 1199$ ili MacBook Pro 2199$ s popustom od 100$.
Trenutno sam u Americi i kupio bih prijenosnik te ga koristio nekoliko mjeseci i nakon toga ga prodao kod nas. Ukoliko imate neku informaciju/prijedlog što učiniti zahvaljujem se unaprijed.
Pozdrav.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2012., 20:00   #39
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Kolike su cijene MacBook Air/Pro u Hrvatskoj?
http://www.istore.com.hr/
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 16:57   #40
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
evo rastavili su decki i ekran cisto da se zna sta je tocno unutra

link

Koristenje tri dodatna ekrana: link
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien

Zadnje izmijenjeno od: nathan. 20.06.2012. u 22:41. Razlog: Update
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 10:18   #41
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 10:26   #42
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Dobri su, it's new iSlow app that helps you read everything, no more fast scrolling.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2012., 11:38   #43
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2012., 11:58   #44
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
evo kako sam i obecao jedna slikica.
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 19:53   #45
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Inaće nisam Mac fan, ali sto mu gromova ovo je dobar lap !

Nažalost zaboravi gaming ikakve vrste na toj rezi, ali osim toga sušto savršenstvo.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 17:44   #46
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2012., 22:11   #47
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Moram rec... Iso sam pogledat MBP Retinu i na non integer skaliranju nisam skuzio artefakte...
Samo sto je npr. scrollanje u Safariju choppy i lagasto, uspoređivao sam ga sa obicnom 15" side by side. Grafika je valjda na maksimumu. Sljedece izdanje ce bit opasno dobro...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 01:04   #48
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Vec gotovo 10 dana koristim rMBP 15. Moram reci da sam odusevljen (blago receno).
Iz SAD-a sam uzeo skuplju verziju sa 16GB rama. Preko parallelsa drzim i windowse kako su mi isti potrebni (.NET developer).

Nije problem cak ni gaming preko parallelsa, tj. virtualke. Ali igram samo dota2 pa nije bas da mogu pricati kako se isti ponasa sa malo jacim naslovima.

No podizanje sustava, baterija, kvaliteta izrade, ekran... Ma sve za cistu peticu. Iskreno, nisam pozalio ni lipe potrosene na ovaj laptop. Spojen mi je na 2 externa Dell monitora, poklopljen laptop i koristim ga kao desktop komp dok sam u uredu ili doma. A kako je vrlo lagan i poprilicno mocan, dobro dodje i kad sam na putu/terenu.

Posebice mi se dopala opcija OSX-a da sustav "radi" i kad je u sleepu. Tako stavim sleep, a torrenti i dalje seedaju i/ili downloadaju. Kao i update sustava i downloadi opcenito. Jako lijepo i prakticno.

Ukoliko nekoga zanima vise, ovih dana mogu malo detaljnije opisati samo performanse i koristenje rMBP-a. Ovako sam samo par crtica nabacio citajuci vase postove.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 01:59   #49
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Ma ja kad sam ga vidio u svojim rukama, moj MBP mi se u sekundi ucinio star 10 godina. Ekran i debljina laptopa su nevjerovatni. Samo koristiti takav laptop zaklopljen i gledati u dell monitor mi se cini beskorisnim. Ja sam se nakon 15minutnog gledanja u retinu uplasio kada sam dignuo glavu i pogledao u svoj dell monitor. horor od slike
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 02:50   #50
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Imam DELL ULTRASHARP 3008WFP, pa kad radim naravno da cu ga spojiti na to. Koliko god da je ekran prekrasan, vise mi koristi veca radna povrsina, nego ljepota ekrana

Da je retina odlicna - je. Ali iskreno, meni i nije toliko potrebna. Tocnije, nije nikome potrebna, ali mene nije toliko impresionirala. Takve rezolucije na 15 ekranima ce biti odlicne kad cijena osjetno padne. Ovako se ipak placa osjetno veca cijena radi retina ekrana.

rMBP nisam uzeo radi retine, vec bas iz razloga sto je laptop poprilicno lagan, SSD i onda onaj najvazniji dio za mene... Cak 2 thunderbolt prikljucka, i napokon HDMI kod Apple laptopa. Na taj nacin spojim 2 monitora (ukoliko je nekom potrebno lako spoji i 3 naravno) + thunderbolt HDD na kojem drzim sav posao + media fajlove.

Ali je laptop stvarno brutalan
Mileni je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na