Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2007., 21:55   #1
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Samsung 245B 24" LCD - savjet?

planiram si kupiti LCD po prvi puta, jer su mi već natečene oči od ovog sadašnjeg CRT-a kojeg imam preko 4 god., pa mi je zapeo za oko ovaj Samsungov. Naime, prvo sam si mislio uzet 226BW u Metro-u za 3k KN sa S-panelom jer ih još imaju, al sad su na akciju stavili taj 24'' model. Prema nekim recenzijama slika je po kvaliteti slična 226BW modelu, ali bih htio čuti neko konkretnije (čitaj: pouzdanije) mišljenje ovdje.
Cijena je 4k KN, s time da bi ga uzeo na firmu pa je to u konačnici, nakon odbitka PDV-a, nekih 3100KN, što mi je već nategnuto prihvatljivo, a ostali LCD-ovi iste dijagonale su puno skuplji i time meni nedostupni.
Također bih htio napomenuti da bi taj monitor išao na novi komp s modernom grafom koji će stići za koji mjesec, no do tada bi bio uštekan na ovu staru Radeonku 9200. Pitanje: da li bi uopće ta grafa mogla gurati njegovu nativnu rezu u windowsima i linuxu.

Ukratko, monitor mi treba za kućnu upotrebu, dakle: net, povremeno koji film, gledanje fotki, od igara samo i jedino Football manager, te rad za faks i posao (Dreamweaver, Office). Isplati li mi se to čudo uzimati jer nije jeftin, a htio bih što veću dijagonalu i poznato ime, s obzirom da namjeravam taj monitor koristiti narednih 5+ godina?

Hvala na svakom konstruktivnom savjetu.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 22:29   #2
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Artistar Pregled postova
planiram si kupiti LCD po prvi puta, jer su mi već natečene oči od ovog sadašnjeg CRT-a kojeg imam preko 4 god., pa mi je zapeo za oko ovaj Samsungov. Naime, prvo sam si mislio uzet 226BW u Metro-u za 3k KN sa S-panelom jer ih još imaju, al sad su na akciju stavili taj 24'' model. Prema nekim recenzijama slika je po kvaliteti slična 226BW modelu, ali bih htio čuti neko konkretnije (čitaj: pouzdanije) mišljenje ovdje.
Cijena je 4k KN, s time da bi ga uzeo na firmu pa je to u konačnici, nakon odbitka PDV-a, nekih 3100KN, što mi je već nategnuto prihvatljivo, a ostali LCD-ovi iste dijagonale su puno skuplji i time meni nedostupni.
Također bih htio napomenuti da bi taj monitor išao na novi komp s modernom grafom koji će stići za koji mjesec, no do tada bi bio uštekan na ovu staru Radeonku 9200. Pitanje: da li bi uopće ta grafa mogla gurati njegovu nativnu rezu u windowsima i linuxu.

Ukratko, monitor mi treba za kućnu upotrebu, dakle: net, povremeno koji film, gledanje fotki, od igara samo i jedino Football manager, te rad za faks i posao (Dreamweaver, Office). Isplati li mi se to čudo uzimati jer nije jeftin, a htio bih što veću dijagonalu i poznato ime, s obzirom da namjeravam taj monitor koristiti narednih 5+ godina?

Hvala na svakom konstruktivnom savjetu.

taj monitor ce biti dovoljno dobar za ovo sto si nabrojao...ako bas mora biti 24" do 4k kuna

ali moras znati slijedece....za soma kuna vise dobijes 24" Dell 2407WFP koji dolazi sa kvalitetnijom matricom (s-ips matrica koja je bolja od TN od samsunga) pa racunaj da s takvim monitorom imas puno bolju sliku, vjernije i tocnije boje, neusporedivo bolji kut gledanja (bolju sliku pod ostrijim kutem), manje ces umarati oci itd....ako stvarno nemas tih soma kuna vise za puno bolji monitor onda uzmi samsunga kojeg si naveo....iako mislim da bi ti bio dovoljan i novi 22" model samsunga 2232BW koji je malo skuplji od 226bw i isto dolazi sa TN matricom ali ima puno bolju sliku i uvijek dolazi sa samsungovim panelom (ekranom).....

malo o tom samsungu kojeg spominjes...

http://www.behardware.com/articles/6...4-pva-mva.html
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2007., 01:58   #3
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Mogu ti probati dočarati ponešto o ovom monitoru (245B) iz prve ruke. Nabavio sam ga prije 2 dana i za sada sam - zadovoljan.

Citiraj:
Ukratko, monitor mi treba za kućnu upotrebu, dakle: net, povremeno koji film, gledanje fotki, od igara samo i jedino Football manager, te rad za faks i posao (Dreamweaver, Office). Isplati li mi se to čudo uzimati jer nije jeftin, a htio bih što veću dijagonalu i poznato ime, s obzirom da namjeravam taj monitor koristiti narednih 5+ godina?
Mislim da se tu uopće nemaš što dvoumiti (financijski sagledavajući tvoju situaciju) između della i samsunga. Naime točno bi i tome, po mome sudu, trebao služiti ovaj monitor. Dakako Dell je bolji, i ja sam na njega ciljao, ali ga ispod 5600kn nažalost ne možeš naći.
Boje su zadovoljavajuće dobre, ništa specijalno ali isto tako se ne može reći da loše. Usporedio si ga s 226bw (S), i ja se s tom usporedbom u potpunosti slažem.
Prad.de je u svojoj recenziji naveo da se boje mogu još dosta korigirati pomoću magic bright-a, ali moram priznati nisam se još stigao s time poigrati. Generalno gledano, prosječnog korisnika će ovaj monitor u potpunosti zadovoljiti, a pošto nisi naveo nikakav ozbiljniji rad u graf. aplikacijama, mislim da ćeš biti s njime zadovoljan.

Da li se isplati dati 1k kn za 2"? Hmm... teško (osobno) pitanje. Moje je mišljenje ako imaš - da. Kao što si i sam rekao, to ti je investicija barem za idućih 5god, u kojih ce se mnogo stvari promijeniti po pitanjanju matrica, ali 24" će uvijek biti 24". Vjerojatno ako imaš 17"cRT, 1920x1200 rezoluciju si ne možeš niti zamisliti. Koliko to olakšava ne mogu dočarati, moraš uživo vidjeti/isprobati.

Ukratko.
Pitaj, ako te nešto još zanima.
...
Prad.de recenzija - Link
Radeon 9200 specs - Link
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 11:55   #4
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
prije svega, hvala obojici na odgovorima.

@ gnomisa - da, taj novi samsung se čini odličan, tako da bi svakako išao na njega u slučaju da se ipak odlučim za 22'', dok mi je Dell nažalost preskup u svakom pogledu....

@ Hennessy - e, nevjerojatno mi je drago da sam naletio na nekog ko mi iz prve ruke može reči nešto više o tom modelu
Slažem se s tobom po pitanju veličine jer sam se baš tu zeznuo kada sam kupovao ovaj CRT - gledao sam kako što više uštediti na njemu pa sam uzeo 17'' model upitne kvalitete, i sad (4 god. kasnije) imam jako malu dijagonalu i znatno pogoršan vid.... eto šta je neiskustvo i ušteda na krivom mjestu. Zato sam si, osim odlaska okulisti, odlučio ovaj put uzeti i nešto bolji, i odmah u startu veći monitor.
Samim time me zanima, s obzirom da zbog faksa i posla na kompu znam provesti i do 6-7 sati u komadu, da li jako umara oči i šta mogu očekivati nakon CRT-a po tom pitanju?
I još me zanima da li si možda primjetio ghosting (filmovi, igre,....) ili bilo kakva izobličenja prikaza, kao i probijanje svjetlosti na rubovima?
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 21:00   #5
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Drago mi je da ti mogu pomoći. Kao što rekoh, pitaj sve kaj te zanima rado ću ti odgovoriti.
Citiraj:
Samim time me zanima, s obzirom da zbog faksa i posla na kompu znam provesti i do 6-7 sati u komadu, da li jako umara oči i šta mogu očekivati nakon CRT-a po tom pitanju?
I još me zanima da li si možda primijetio ghosting (filmovi, igre,....) ili bilo kakva izobličenja prikaza, kao i probijanje svjetlosti na rubovima?
Prvo da se osvrnem na ghosting pitanje. Kao sto vjerojano znaš, ovaj monitor ima TN matricu, koje imaju najbrži response time među matricama. U svom prvom postu, naveo sam i prad.de recenziju u kojoj se između ostalog osvrću i na response time. I tu na forumu ima sticky topic "Vodić kroz tekuće kristale" u kojem imaš isto tako objašnjeno pitanje ghostinga.
Ali da ti skratim posao, generalno ću ti reći. Ghosting je stvar prošlosti. Kako na TN matricama, tako i na svim ostalim. Na 16msec S-ISP se ne mogu primijetiti nikakvi "duhovi" a kamoli na 5msec TN, tako da taj "problem" zaboravi.
Ovo govorim čisto iz razloga što sam na ovom forumu vidio zaista puno pitanja o gostingu, da li je on primjetan na određenom modelu idt. idt., a dovoljan je samo letimičan pogled ma dotični sticky topic da bih uvidjeli kako stvari stoje.
Ali ok, razumijem te, hoćeš biti siguran kad već daješ toliku lovu da će sve biti "ok". Dakle evo mogu ti potvrditi da ghosting-a nema. Kako u igrama (npr. ut2k4) tako i u filmovima (npr. Sin City 1080p, SW:Attack of the Clones 720p).

Drugo, umaranje očiju. Generalno mogu reći samo da mi je puno lakše gledati u bilo koji LCD nego CRT. Refresh rate, oštrija slika!? Neznam, ali jednostavno mi je lakše. Eh sada, isto mogu reći i za 245B u usporedbi s 2god starim 17"samsung crt-om. Jednostavno mi je full lakše raditi i gledati u LCD, te je tu prići kraj.

Izobličenja prikaza? Ne znam točno na što misliš, ali ja nisam primijetio nikakve probleme s slikom. Dapače, vrlo je oštra i oku ugodna.
Isto vrijedi i za probijanje backlight-a. Nisam primijetio zaista. Sljedeći tjedan mi se vraća fotić s servisa pa mogu poslikati na skroz crnoj površini pa da vidimo, makar ne znam koja bi to bila situacija da ni je ekran skroz crn. Možda u nekim filmovima jest 80% tama u nekim situacijama, makar evo kažem ti ja sam pogledao cca 6-7 filmova i niti u jednom nisam naišao na nikakve probleme.

Citiraj:
...gledao sam kako što više uštediti na njemu pa sam uzeo 17'' model upitne kvalitete, i sad (4 god. kasnije) imam jako malu dijagonalu i znatno pogoršan vid.... eto šta je neiskustvo i ušteda na krivom mjestu.
Been there, done that. Nažalost. Monitor je zadnja stvar na kojoj treba štedjeti. Mnogi nažalost piknu jaču grafu nauštrb onoga s čime su u stalnoj interakciji tokom korištenja računala.
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 16:14   #6
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
E super, to je sve što sam htio znati.Tijekom idućeg ću počet sređivat financije za taj pothvat, pa ću još u međuvremenu skoknut i do nekog dućana gdje bi ga mogao pogledat uživo, u nativnoj rezoluciji.
Javim se kad kupim "gada".

Hvala puno na savjetima i trudu, jer si zbilja sve maksimalno detaljno objasnio.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 08:35   #7
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
evo, kupio sam ga. iskreno, malo sam šokiran ostao kada sam vidio kolki je to prikaz u stvarnosti. mislim, stvarno je monstruozan s obzirom na dosadašnju 1024x768 rezoluciju. ne znam, malo sam zbunjen. uglavnom, radi dobro, boje su odlične i nema problema.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 11:48   #8
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
gledaj ti si sa "pješke" na magarca...

tebi s ečini čudo...ali ja sam probao raditi ozbiljne stvari i odmah u roku par sati zaključio...traži dalje, i uzeo 22" Philipsa poslje malog odmjeravanja između njih...

jednostavno Samcungi niti imaju boje, niti su ugodni oku... a o kutu vidljivosti da ne govorim...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2007., 09:19   #9
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
juha od TFT rezanaca

Citiraj:
Autor tigman Pregled postova
gledaj ti si sa "pješke" na magarca...

tebi s ečini čudo...ali ja sam probao raditi ozbiljne stvari i odmah u roku par sati zaključio...traži dalje, i uzeo 22" Philipsa poslje malog odmjeravanja između njih...

jednostavno Samcungi niti imaju boje, niti su ugodni oku... a o kutu vidljivosti da ne govorim...
Inace imam obicaj samo citat i ne replayat ali na ovo moram. Sry ali ti si presubjektivan i pricas gluposti, naime razlike izmedju tog Samsa i Philiya su minimalne ali ako i postoje idu u korist Samsa. A ako cemo bit posve realni obadva su mid klasa (bestbuy) i nisu za pro primjenu.

btw Samsung izgleda PUUUUUNO bolje na stolu i bio bi moj odabir da biram 22" WS.

poz
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2007., 12:18   #10
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor tigman Pregled postova
gledaj ti si sa "pješke" na magarca...

tebi s ečini čudo...ali ja sam probao raditi ozbiljne stvari i odmah u roku par sati zaključio...traži dalje, i uzeo 22" Philipsa poslje malog odmjeravanja između njih...

jednostavno Samcungi niti imaju boje, niti su ugodni oku... a o kutu vidljivosti da ne govorim...
Mislim da su 22'' i 24'' monitori neusporedivi, gledajući općenitu veličinu, kao i max. rezoluciju, tako da mi i nije baš jasno zašto si to dvoje išao direktno uspoređivati....

Naime, 24'' Samsung mi je bio zbilja prevelik, te sam ga zamijenio za 22'' Samsung 226BW. Jednostavno sam shvatio mi ne treba tolika prostranost, a i soma KN razlika je poprilična svota za mene, pa sam se ipak skrasio s manjim modelom, dok ću novac radije iskoristiti za nešto što mi zbilja treba.

Što se tiče kvalitete prikaza između modela 245B i 226BW, moram priznati da 245B ima bolju sliku. Mislim da je to posljedica bolje rezolucije, ali i mog subjektivnog dojma, jer mi se čini da je 245B došao daleko bolje tvornički kalibriran nego 226BW, kojeg još nisam ni izbliza podesio kako želim.

Kutevi su znatno bolji kod 24'' modela (pogotovo lijevo-desno), a puno znači i mogućnost podešavanja po visini.

226BW ima dosta izraženije izbijanje osvjetljenja (već toliko puta viđeno uz gornji i donji rub), dok je 245B imao jedva primjetno lagano izbijanje samo uz desni rub.

Mrtve pixele sam tražio pomoću programa Dead Pixel Buddy, i nisam ih našao niti na jednom modelu.

Kako sam već ranije napomenuo, 245B mi je djelovao zbilja monstruozno velik, što je također moj subjektivni dojam. Nekima zasigurno treba toliki prostor, pa će im ulaganje od soma KN više vrlo vjerojatno biti (relativno) lakše dati za puno više prostora.

226BW mi djeluje estetski znatno privlačnije za jedan monitor jer je u svim pogledima puno manji (čak i previše manji s obzirom da se radi o "samo" 2'' razlike).

Svakom tko se dvoumi između ta dva modela bih preporučio da si obavezno pogledaju kako im oba izgledaju u samom OS-u na svojim nativnim rezolucijama, jer je teško zamisliti kako izgleda 1920x1200, pogotovo ako prelazite s nekakvog CRT-a.... Iskreno niti jedan dućan mi nije omogućio da vidim 245B u akciji, pa sam ga stoga na neki način uzeo "napamet". U Metro-u je izloženo gro modela, ali problem je u tome što su svi spojeni na jedan komp, i rade na najmanjoj rezoluciji, što jako može zavarati potencijalne kupce koji se prije nikada nisu susreli s takvim modelima i rezolucijama.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2007., 15:22   #11
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Mislim da je apsurdno prelaziti na 24'' monitor.Dovoljno je 20'',a više nego dovoljno i 22''.

Ja sam u svome pogledu kupovine većeg LCD monitora poslušao Hamm-a i išao na 22'' Benq FP222WH. (monitor je za 2400kn i više nego odličan )

kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 20:34   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
2407WFP (s-ips matrica koja je bolja od TN od samsunga)
Provjereno i nažuboreno mogu reci da ni famozna H8N (HN8?) - nemam sad volje traziti tocnu/slicnu oznaku - nije bila S-IPS matrica. Zapravo, 99% sam siguran da 2407WFP nikad nije ni imao S-IPS matricu. U Kodeksu je upravo izlozen bio navodni H8, (u nedostatku pune oznake) navodni kandidat.

Ali nakon par opipa display-a, na licu mjesta... pouzdano mogu reci da se ne radi o S-IPS-u. Svejedno, kao sto rekoh i dalje sjajan monitor. Gorluk je imao vise entuzijazma (gdje je uopce nestao taj covjek?) u dokumentiranom pracenju modela. Nemam uopce volje za ove rasprave, ali nemojte bas ni Samsunga omalovazavati. Na kraju upravo je njegov S-PVA najcesci gost u 2407WFP i zbilja je vise nego pristojan. Osim recetne 24-e, svi Eizo-ve 24-ke su takodjer S-PVA. Bez boljeg podesavanja cak i S-IPS Dellko ce imati losiju boju od pojedinih S-PVA modela.

Oces, neces, Samsung ne spava sa S-PVA i ocigledno radi na stalnom poboljsanju. Uostalom, evo vrlo zanimljivog štiva na tragu spomenutog.

Osim Lacie-a (NEC i pokoja enigma matrica) te novog Eizota, nema zapravo 24" S-IPS-ova. 24" S-IPS tek zapocinju karijeru masovnijom pojavom... u vjerovatno, vrlo brzo nadolazecem periodu.



Neznam kako vama, ali meni se najvise trenutno svidja Dell 2707WFP sa nekim buducim S-IPS-om. Super rezolucija, ali i dalje neporobljen za dva inputa koje lopovski reketari stariji brat.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 22:45   #13
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Provjereno i nažuboreno mogu reci da ni famozna H8N (HN8?) - nemam sad volje traziti tocnu/slicnu oznaku - nije bila S-IPS matrica. Zapravo, 99% sam siguran da 2407WFP nikad nije ni imao S-IPS matricu. U Kodeksu je upravo izlozen bio navodni H8, (u nedostatku pune oznake) navodni kandidat.

Ali nakon par opipa display-a, na licu mjesta... pouzdano mogu reci da se ne radi o S-IPS-u. Svejedno, kao sto rekoh i dalje sjajan monitor. Gorluk je imao vise entuzijazma (gdje je uopce nestao taj covjek?) u dokumentiranom pracenju modela. Nemam uopce volje za ove rasprave, ali nemojte bas ni Samsunga omalovazavati. Na kraju upravo je njegov S-PVA najcesci gost u 2407WFP i zbilja je vise nego pristojan. Osim recetne 24-e, svi Eizo-ve 24-ke su takodjer S-PVA. Bez boljeg podesavanja cak i S-IPS Dellko ce imati losiju boju od pojedinih S-PVA modela.

Oces, neces, Samsung ne spava sa S-PVA i ocigledno radi na stalnom poboljsanju. Uostalom, evo vrlo zanimljivog štiva na tragu spomenutog.

Osim Lacie-a (NEC i pokoja enigma matrica) te novog Eizota, nema zapravo 24" S-IPS-ova. 24" S-IPS tek zapocinju karijeru masovnijom pojavom... u vjerovatno, vrlo brzo nadolazecem periodu.



Neznam kako vama, ali meni se najvise trenutno svidja Dell 2707WFP sa nekim buducim S-IPS-om. Super rezolucija, ali i dalje neporobljen za dva inputa koje lopovski reketari stariji brat.
hvala na ispravku....citao sam o tome kak 2007wfp s-ips ver. ima bolju sliku i boje od 2407wfp...sad je i posve jasno zasto...ja cu radje za 3 soma uzet 2007wfp sa s-ips matricom nego nekog 22" samsunga....iako ak se samo igraju igrice odlican je i onaj 22" philips iz vemulja za 2350kn...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2007., 23:35   #14
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
iako ak se samo igraju igrice odlican je i onaj 22" philips iz vemulja za 2350kn...
Ali nemoj zaboraviti da je 22'' Benq FP222WH i bolji.

Svi kada idu preporučati odličan monitor nikada ne spomenu taj Benq.Sam Hamm je naglasio kako se radi o odličnoj kupnji s obzirom na uloženo/dobiveno.

Zato živi bili pa vidjeli...
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 01:09   #15
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Ali nemoj zaboraviti da je 22'' Benq FP222WH i bolji.

Svi kada idu preporučati odličan monitor nikada ne spomenu taj Benq.Sam Hamm je naglasio kako se radi o odličnoj kupnji s obzirom na uloženo/dobiveno.

Zato živi bili pa vidjeli...
A Hamm je referenca? izmedju Benq i philipsa - uvijek philips...isto kostaju
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 01:19   #16
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Spam i CRT- LCD prepucavanja brišem jer ovo nije topic za to.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2007., 02:15   #17
antrax
Premium
Moj komp