Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2007., 11:46   #61
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Jel si probao neke druge verzije CPUZ-a?
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 11:59   #62
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Jesam. Nasao sam na disku verziju 1.36, pa sam jedno vrijeme nju forsirao... ali ubrzo se desila ista stvar kao i sa v.140...

Jedino sto mi je u medjuvremenu palo na pamet je da probam iskljucim C1E a ukljuceno ostavim EIST i TM2...? Mozda bi takve postavke donijele stabilnost sustavu...? Uglavnom, novi windoze su OPET gore pa cu isprobati ovo...

P.S. - zasto ne radim image? Zato sto nigdje po kuci ne mogu naci sugavi Acronis... nemam pojma gdje sam ga stavio...

*EDIT
C1E - DISABLED
TM2 - ENABLED
EIST - ENABLED

Sad cemo vidjeti sto testovi kazu, ali nekako sam siguran da je ovo cijelo vrijeme bio razlog nestabilnosti mog sustava...

Volio bih da mi netko sa slicnom MBO/CPU/RAM konfiguracijom ovo potvrdi...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 09.05.2007. u 12:24.
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2007., 15:01   #63
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
sorry, ali jako sumnjam
meni je na disabled i nema utjecaja
al sretno svejedno...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 16:11   #64
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
i u pravu si...

testirao, testirao, otisao u restart i prilikom dizanja windowsa BSOD! Nakon toga sam probao jos jednom dignut i uspio, ali opet famozni CPUz i restart...

Onda sam pretpostavio da je do napona NB-a. Pa sam mu podigao napon za +0.1v, ali sam zato smanjio v. od CPU-a na 3.5v... Prime radi sat vremena, super PI pere u pozadini... medjutim kada sam restartao komp 3-4 puta i odmah probao pokrenuti CPU-z...

Ostaje solucija da podignem napon memoriji, jer mozda se zbog nje ovo desava? ALi u to sumnjam, posto je to 800MHz mema, a radi na 667MHz (cak sa olabavljanim latencijama 5-5-5-18)...

Jel ima jos netko kakvu ideju?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 22:07   #65
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
nemoj pokretat cpuz
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 22:52   #66
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Povijest se ponovila!

Nakon 3 sata konstantnog testiranja sa Stres Prime-om, Super PI u pozadini, mojim surfanjem sve to zajedno, plus bjesomucno pokretanje CPUz-a odlucio sam se restartati komp. Cim je uso u Windoze, odmah sam pokrenuo CPUz i... ostalo znate...

A bas sam pomislio da je sve napokon OK i da radi na 334x9... al sam se za***o...

Moje pitanje je: U cemu je uopce problem? Jel moguce da taj CPUz nesto serucka, jer kako u protivnom komp radi OK pod raznim opterecenjima i sve, a s druge strane kad se windoze frisko dignu i u IDLE-u pokrenem CPUz, sve se srusi?

Jel ima ko kakav savjet?

P.S. - Postavke su slijedece: 334x9; 1:1; 1.38750v CPU, ostala v. je na normal; mema 4-4-4-12 @ normal voltaza... A CPUz pokazuje 1.344v u IDLe tj. 1.328v
Default voltaža za ddr2 je 1,8-1,9V, dok je primjerice kod mene ako hocu stavit memu na gore navedene timinge, onda moram stavit 2,1V.
E sad, jel ti se to desava kad je komp neklokan, probaj pokrenuti sa neklokanim cpuom, pa onda vidi,
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 01:11   #67
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Od svih silnih kombinacija koje sam probao, sad sam se izgubio pa ne znam sto sam tocno podesio u BIOS-u a ne zelim restartat jer mi se evo vec 7 sati uredno i bez greske vrti SP2004 tj. Orthos, a u pozadini dodatno pici Folding@home (barem nesto korisno)...

Sad mi je komp na 333x9@1.3750v (v. u CPU-z pokazuje pod 100% opterecenjem 1.312v), mema je 1:1 tj. 667Mhz@5-5-5... uglavnom sve je isto OSIM BIOS-a kojeg sam update-ao na F11.

Imam jedno vrlo jednostavno pitanje: ostavit cu do jutra da se ovako vrti i pretpostavljam da ce sve biti OK. A sto kad odem u restart i nazad u windoze i pojavi mi se BSOD ili restart ili jednostavno pokrenem CPUz i sve se opet srusi - Gdje da trazim gresku??? Jer mi vise apsolutno nista nije jasno...

P.S. - ja sad mogu stiskat ovaj glupi CPUz do mile volje, ali sustav je stabilan...?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 02:39   #68
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ako ti se dogodi ovo sta si reko da restartas komp i onda dobis bsod, onda trazi softwaresku gresku...probaj drugu verziju windowsa ili tako nesta...napravi sve updejtove windowsa itd...

btw. lijepi overclock ako je stabilno
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 09:25   #69
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
meni se komp restartao svaki put kada bih pokrenuo najnoviji core temp...

...obrisao sam ga
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 10:44   #70
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
MA SVE VAS VOLIM jednostavno sam happy...

Thx Astral, mislim da sam sad 80% siguran gdje je greska! Softwerska greska, u pravu si, a koju je Bugger samo potvrdio! Naime, prilikom svake instalacije windoza, ja bi na brzinu sve podesio, instalirao chipset drivere, SP2004, Super PI, CPU-z... ali sam cijelo vrijeme radio jednu te istu gresku! U Startup sam UVIJEK stavljao ovaj CoreTemp jer mi se cinio zgodan programcic. Od jucer sam poceo sumnjati da mi on radi probleme i odlucio ga ne staviti u startup i ne pokretati. Ali kako mi se evo vec 16 sati vrti SP2004 nisam imao prilike to istestirati. Uglavnom, sad cu ga maknuti i koristiti TAT jer mi pokazuju identicnu temperaturu!

Inace, jucer sam uspio natjerati proc na 400x9@1.39xxx odnosno na voltazu prvu ispod 1.40000. Odvrtio sam par testova u super PI i radio je. Ali mislim da cu ja ovako ostaviti njega za sada... ipak dolazi ljeto

Evo i friski screenshot pa ako moze neki tip da nesto poboljsam?



P.S. - Mogli bi organizirat neki grupni Floding@Home. Pa nece nas valjda PS3 prestic...

P.P.S. - Moram zakljuciti da je po meni ovo jedan od najboljih procesora danasnjice. Ne E4300, vec C2d opcenito... Imao sam i AMD i soc.A i 939 i 754... ali ovakav divlji overclock i da sam jos ovako zadovoljan...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2007., 10:52   #71
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
da si to za coretemp prije spomenuo odma bi rješili problem, meni isto ne radi al meni ne izbaci BSOD nego samo nestane slika sa monitora.

ne bi ti škodilo malo bolje hlađenje, 60°C baš i nije prezdravo
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 11:47   #72
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
MA SVE VAS VOLIM jednostavno sam happy...

Thx Astral, mislim da sam sad 80% siguran gdje je greska! Softwerska greska, u pravu si, a koju je Bugger samo potvrdio! Naime, prilikom svake instalacije windoza, ja bi na brzinu sve podesio, instalirao chipset drivere, SP2004, Super PI, CPU-z... ali sam cijelo vrijeme radio jednu te istu gresku! U Startup sam UVIJEK stavljao ovaj CoreTemp jer mi se cinio zgodan programcic. Od jucer sam poceo sumnjati da mi on radi probleme i odlucio ga ne staviti u startup i ne pokretati. Ali kako mi se evo vec 16 sati vrti SP2004 nisam imao prilike to istestirati. Uglavnom, sad cu ga maknuti i koristiti TAT jer mi pokazuju identicnu temperaturu!

Inace, jucer sam uspio natjerati proc na 400x9@1.39xxx odnosno na voltazu prvu ispod 1.40000. Odvrtio sam par testova u super PI i radio je. Ali mislim da cu ja ovako ostaviti njega za sada... ipak dolazi ljeto

Evo i friski screenshot pa ako moze neki tip da nesto poboljsam?



P.S. - Mogli bi organizirat neki grupni Floding@Home. Pa nece nas valjda PS3 prestic...

P.P.S. - Moram zakljuciti da je po meni ovo jedan od najboljih procesora danasnjice. Ne E4300, vec C2d opcenito... Imao sam i AMD i soc.A i 939 i 754... ali ovakav divlji overclock i da sam jos ovako zadovoljan...
Intel je opet
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 12:33   #73
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
MA SVE VAS VOLIM jednostavno sam happy...

Thx Astral, mislim da sam sad 80% siguran gdje je greska! Softwerska greska, u pravu si, a koju je Bugger samo potvrdio! Naime, prilikom svake instalacije windoza, ja bi na brzinu sve podesio, instalirao chipset drivere, SP2004, Super PI, CPU-z... ali sam cijelo vrijeme radio jednu te istu gresku! U Startup sam UVIJEK stavljao ovaj CoreTemp jer mi se cinio zgodan programcic. Od jucer sam poceo sumnjati da mi on radi probleme i odlucio ga ne staviti u startup i ne pokretati. Ali kako mi se evo vec 16 sati vrti SP2004 nisam imao prilike to istestirati. Uglavnom, sad cu ga maknuti i koristiti TAT jer mi pokazuju identicnu temperaturu!

Inace, jucer sam uspio natjerati proc na 400x9@1.39xxx odnosno na voltazu prvu ispod 1.40000. Odvrtio sam par testova u super PI i radio je. Ali mislim da cu ja ovako ostaviti njega za sada... ipak dolazi ljeto

Evo i friski screenshot pa ako moze neki tip da nesto poboljsam?



P.S. - Mogli bi organizirat neki grupni Floding@Home. Pa nece nas valjda PS3 prestic...

P.P.S. - Moram zakljuciti da je po meni ovo jedan od najboljih procesora danasnjice. Ne E4300, vec C2d opcenito... Imao sam i AMD i soc.A i 939 i 754... ali ovakav divlji overclock i da sam jos ovako zadovoljan...
eto vidiš, super je da smo to sredili

ak te zanima core temp, probaj neku stariju verziju, meni su radile nomralno, dokj najnovija nešt zeza, no nema veze, ako te zanimaju temperature, koristi everest
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 12:37   #74
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor OveRkiLL Pregled postova
ne bi ti škodilo malo bolje hlađenje, 60°C baš i nije prezdravo
meh, sanse su da mu everest tocno pokazuje, nisam jos vidio nekog kome TAT tocno pokazuje, Nebbo, probaj sa speedfanom vidjet tempereature

btw. 400x9,
di sam ja bio kad su dijelili takve
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2007., 14:12   #75
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Astral
di sam ja bio kad su dijelili takve
Bio si u redu gdje su čekali bakrene vodljive olovke
Razer je offline   Reply With Quote