Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2010., 17:41   #3151
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A gle, prvo, za 3.5mm konektor u hifiju nema mjesta
I da cu komponerte iz tog cjenovnog razreda sto si naveo i onda bi bilo pitanje jel bi razlike postojale, a pogotovo da li bi ti kao slusatelj te razlike uočio
Jbga to mi je jedini izvor zvuka, a da ne velim da o 3.5mm ovisim
Eventualno bi mi DAC nekaj značil, al bome i košta dost..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 17:44   #3152
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Hm da, glede sobe je mali problem jer ne znam tocno kakva ce soba biti...
Objasnjenje je da cu jos neodredeno relativno kratko vrijeme zivjeti u sobi koja ne smije biti presudna za kupovinu zbog ocitog razloga.

E sad, tocan oblik i velicinu konacne prostorije ne mogu jos znati.
Pretpostaviti da je neki dnevni boravak, sa parketom na podu, dimenzija 5 * 6m (+-1m). Prostorija bi trebala biti poluprazna (trosjed + fotelja/dvije, po koji omanji komad namjestaja, stalak za tv i hi-fi komponente), na sredini jednog zida televizija na nekakvom stalku, zvucnici udaljeni od centra tv-a za nekih 1.5m sa svake strane tv-a. Slusatelj udaljen nekih 2.5m od centra gdje je tv.

I da, znam da bi valjalo pricekati da se uselim gdje god da se uselim pa onda krenuti u kupovinu. Ali to doslovno moze biti i za godinu dana, a u tom vremenu bi volio imati nesto kvalitetnije za slusanje glazbe. "Obicni" pc zvucnici ne ulaze kao opcija, a neki jeftiniji hi-fi sustav mi se ne isplati uzimati, jer ce mi biti samo novcani gubitak.

Pa eto, ako mozete uzeti u obzir pretpostavku da je buduca soba navedenih dimenzija i karakteristika
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 24.01.2010. u 18:04.
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 19:30   #3153
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Hm da, glede sobe je mali problem jer ne znam tocno kakva ce soba biti...
Objasnjenje je da cu jos neodredeno relativno kratko vrijeme zivjeti u sobi koja ne smije biti presudna za kupovinu zbog ocitog razloga.

E sad, tocan oblik i velicinu konacne prostorije ne mogu jos znati.
Pretpostaviti da je neki dnevni boravak, sa parketom na podu, dimenzija 5 * 6m (+-1m). Prostorija bi trebala biti poluprazna (trosjed + fotelja/dvije, po koji omanji komad namjestaja, stalak za tv i hi-fi komponente), na sredini jednog zida televizija na nekakvom stalku, zvucnici udaljeni od centra tv-a za nekih 1.5m sa svake strane tv-a. Slusatelj udaljen nekih 2.5m od centra gdje je tv.

I da, znam da bi valjalo pricekati da se uselim gdje god da se uselim pa onda krenuti u kupovinu. Ali to doslovno moze biti i za godinu dana, a u tom vremenu bi volio imati nesto kvalitetnije za slusanje glazbe. "Obicni" pc zvucnici ne ulaze kao opcija, a neki jeftiniji hi-fi sustav mi se ne isplati uzimati, jer ce mi biti samo novcani gubitak.

Pa eto, ako mozete uzeti u obzir pretpostavku da je buduca soba navedenih dimenzija i karakteristika
Jedno pitanjce...
Usput ne odnosi se samo na tebe nego i na ostale "novopecene" hifi-ste.
Zasto svi prvo gledate floorstandere a ne bookshelfe?
Mislim da bi se za 3.3k kn moglo kupiti npr ovo:
http://www.ekran-avc.hr/p239/focal-j...duct_info.html
S time da ti ostane dovoljno para za stalak i nekakve kablove.
A tome jos dodati da su bookshelf zvucnici "laksi" za pojacalo,odnosno manje su zahtjevi.Također moguce je sa floorstanderima imati problema sa niskotonskim podrucjem.
EDiT:
Za zvucnu karticu bih ti preporucio nesto od ovog:
1.Auzentech X-plosion ili X-Meridian(ovo drugo je teze naci zato jer ih vise nema u ducanima,ali je to kartica par klasa iznad ove prve.opcenito se obje kartice kod nas ne mogu kupiti)
2.Asus Xonar(ovisno o budget-u ovisi i izbor jedne iz te serije)
3.HT Omega Claro Halo (od svih tu kartica najskuplja,a vjerovatno i najkvalitetnija,također se ne može kupiti kod nas)
4.Neki USB DAC
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 19:56   #3154
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Iz par razloga, od kojih neki nisu previse audiofilski

Jedan od takvih je estetika u smislu da mi puno ljepse izgledaju floorstanderi nego bookshalferi na nekim stalcima, a da ne kazem mocnije.
Drugi bi bio sto navodno u pravilu (ne mogu nista reci u svoje ime, sve sto za sad mogu je citati misljenja ljudi po netu) solidni floorstanderi daju puniji, cisci zvuk od bookshalfera, pa eto kad vec dajem 3k+ para ne vidim razloga zasto ne ici direkt na prvospomenute.

Imao sam jos nesto ali mi sad ne pada na pamet, no vjerojatno nije nista inteligentno tako da se moze i zanemariti

Hvala na preporuci zvucnih, no to mi je sve preskupo a i ocito nedobavljivo kod nas (ako se ne zelim petljati sa narudzbama na e-bayu i slicno). Mislio sam nesto vise u stilu x-fi extreme music ili cak jeftinije. Mislis da bi bio na nekom gubitku sto se tice zvuka?

I ako mozes prokomentirati ona dva para zvucnika koja sam naveo, cisto neko misljenje i po mogucnosti ako mozes reci nesto o kombinaciji sa navedenim pojacalom?

Zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 20:25   #3155
Bind
Registered User
 
Bind's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ovako ,imas za kupiti u trgovinama Magnat Monitor 990 set relativno su jeftini a dobre su kvalitete , imam ih osobno!
Bind je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 20:55   #3156
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Bind Pregled postova
Ovako ,imas za kupiti u trgovinama Magnat Monitor 990 set relativno su jeftini a dobre su kvalitete , imam ih osobno!
?
Bez ikakve uvrede ali tvoj savjet nema nikakve veze sa onim sto trazim.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 21:20   #3157
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Iz par razloga, od kojih neki nisu previse audiofilski

Jedan od takvih je estetika u smislu da mi puno ljepse izgledaju floorstanderi nego bookshalferi na nekim stalcima, a da ne kazem mocnije.
Drugi bi bio sto navodno u pravilu (ne mogu nista reci u svoje ime, sve sto za sad mogu je citati misljenja ljudi po netu) solidni floorstanderi daju puniji, cisci zvuk od bookshalfera, pa eto kad vec dajem 3k+ para ne vidim razloga zasto ne ici direkt na prvospomenute.
Cisci zvuk? neznam gdje si to citao ali to su bedastoce.To se moze reci npr za dva specificna modela koja uspoređujes ali generalno ne.Inace ja imam floorstander i to koju klasu iznad pa ti svejedno to govorim
Kod floorstandera je puno teze smjestiti ih u sobu jer zbog volumena kutije imaju puno vecu bass ekspanziju.
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Hvala na preporuci zvucnih, no to mi je sve preskupo a i ocito nedobavljivo kod nas (ako se ne zelim petljati sa narudzbama na e-bayu i slicno). Mislio sam nesto vise u stilu x-fi extreme music ili cak jeftinije. Mislis da bi bio na nekom gubitku sto se tice zvuka?
Iskreno? Bilo koja zvucna iz Creative Labs-ove ne vrijedi.I da mislim da bi bio u gubitku sto se tice zvuka
Btw nije problem uzeti preko ebay-a nesto
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
I ako mozes prokomentirati ona dva para zvucnika koja sam naveo, cisto neko misljenje i po mogucnosti ako mozes reci nesto o kombinaciji sa navedenim pojacalom?Zahvaljujem
Te ne mogu prokomentirati jer ih nisam cuo ali ako si bas odlucan za floorstander vidi ovo:
http://www.oglasnik.hr/oglasi/avf/hi...-10838535.html
Dok isti takvi u ducanu kostaju 2x vise...
http://www.ekran-avc.hr/p29/focal-jm...duct_info.html
Imaju visoku osjetljivost pa bi za pocetak mogao ih tjerati sa time sto imas ali ja bih sto prije uzeo nesto bolje
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
?
Bez ikakve uvrede ali tvoj savjet nema nikakve veze sa onim sto trazim.
Potpis.Nepotrebno.Em nije u cjenovnom rangu,em je to za HT,em je magnat
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 21:36   #3158
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo bas malo gledam po netu, izgleda da su stvarno ok zvucnici. Pogledati cu jos neke opcije ali cu vjerojatno kontaktirati doticnog da vidim je li se da dogovoriti kakvo slusanje kod njega da znam i konkretno kako to zvuci.

Dakle mislis da za start mogu ostati na trenutnom pojacalu ako bi uzeo ove zvucnike, to mi je ogroman plus. Doci ce i neko solidnije stereo pojacalo samo da se skupi para, a tako ce onda biti i za zvucnu. Nemam trenutno para da kupujem neku bijesnu pa cu onda radije ostati par mjeseci na integrusi pa probati naruciti iz vana nesto od ovih sto si naveo.

Konkretni savjeti, zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 21:57   #3159
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Evo bas malo gledam po netu, izgleda da su stvarno ok zvucnici. Pogledati cu jos neke opcije ali cu vjerojatno kontaktirati doticnog da vidim je li se da dogovoriti kakvo slusanje kod njega da znam i konkretno kako to zvuci.

Dakle mislis da za start mogu ostati na trenutnom pojacalu ako bi uzeo ove zvucnike, to mi je ogroman plus. Doci ce i neko solidnije stereo pojacalo samo da se skupi para, a tako ce onda biti i za zvucnu. Nemam trenutno para da kupujem neku bijesnu pa cu onda radije ostati par mjeseci na integrusi pa probati naruciti iz vana nesto od ovih sto si naveo.

Konkretni savjeti, zahvaljujem
Mislim to ti je prilika za zvucnike malo vise klase a opet da ne ostanes bez puno para.Ja imam stariju seriju(726s) i ja sam prezadovoljan njima.Na ovim 726v su promijenili visokotonac.Cuo sam ih u Sonus artu jednom prilikom i fakat su odlicni zvucnici.Gle,nemas sto izgubiti.Otiđi k covjeku,vidi i cuj pa se odluci.Ako su pazeni i ako nemaju nekih ostecenja uzmi ih.U usporedbi sa ova dva koja si ti prvotno htio su puno bolji.
I k tome imaju 91.5dB osjetljivost tako da ce ti(za pocetak)biti dovoljno to sto imas.
Od serije Chorus V focal je promjenio nacin na koji deklariraju snagu zvucnika.Na mojima je u specifikacijama pisalo 150w a na ovima vise ne pise koja je snaga nego pise ovo:
Preporučena snaga pojačala: 40 - 250 W na 8 Ohm
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 22:06   #3160
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Da, i vidim da im je garancija po 5 godina sto je isto jako dobra stvar.
Cujem se s likom i vidim situaciju, javim se nakon odluke
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas