Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2007., 14:38   #1
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Problem prikaza DivX-a na LCD monitoru sa digitalnim ulazom

Dakle problem je u tome što filmove mogu gledati bez problema na LCD monitoru sa analognim kabelom. Kad ga priključim na digitalni kabel - ulaz, onda imam samo zvuk ali slika se ne vidi već je ekran zelen. Siguran sam da se negdje to da softverski poštelat ali nemam ideje gdje. Dali ima netko sa pravom idejom ili sličnim iskustvom, pa neka napiše.

Unaprijed hvala svima na savjetima

Pozdrav
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 15:35   #2
wex[hr]
Premium
Moj komp
 
wex[hr]'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Gar
Postovi: 178
Najbitnije, koji program? Ili svi? Aha, to na Linuxu...
Kužiš.
Uvijek što više detalja!
wex[hr] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2007., 15:45   #3
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Ako si na windowsima, probaj instalirati nove drivere za graficku. A svejedno pod kojim si OS-om probaj VLC player, tata mata svih playera, ili Media Player Classic, koji ima gro mogucnosti podesavanja.

Pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 15:57   #4
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Nije problem u Windowsima...

Citiraj:
Autor flek Pregled postova
Ako si na windowsima, probaj instalirati nove drivere za graficku. A svejedno pod kojim si OS-om probaj VLC player, tata mata svih playera, ili Media Player Classic, koji ima gro mogucnosti podesavanja.

Pozdrav!

Nije problem u Windowsima XP SP2.... ili nekim playerima... ili nekim kodecima...., taj komp sve vrti u bilo kojem playeru ( BSPlayer, Windows Media Player itd..) ako je 19" LCD monitor Samsung spojen preko analognog video kabla na grafičku karticu (Ati Radeon 9600 Pro), problem je kad tu istu kutiju spojimo na taj isti monitor ali na digitalni ulaz sa digitalnim DVI kabelom te na digitalni izlaz na grafičkoj. Onda se čuje samo zvuk a ne vidi se slika bez obzira na vrstu Playera na kojem se film starta.

Dakle zašto sve to radi na analognom ulazu sa analognim kabelom, a ne radi na digitalnom ulazu sa DVI kabelom?

Pozdrav
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 23:01   #5
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Probaj FFD Show codec pack instalirati, ili opet napominjem, nove drivere za graficku, ili u postojecima naci neke opcije za resetiranje postavki. Pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 13:59   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zelen je cijeli ekran ili samo onaj prozor od playera?
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 22:31   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Postavi u playeru output na "Overlay mixer" ili Overlay u slučaju da je samo slika iz playera zelena, a ne sve.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2007., 16:14   #8
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Evo riješeno je sa drugim driverima

Dakle problem je bio u driverima, ako ne instaliramo neke Catalyste oni driveri koje XPSP2 instaliraju rade bez problema ali samo dok je u pitanju analogni monitor ili LCD spojen preko analognog kabela na grafičku.

Instalirao sam neke Omega drivere za ATi i evo sad sve radi i preko digitalnog ulaza. Dakle u širokom luku zaobilaziti Windowsove drivere iako na oko sve i sa njima štima, igre vrte, itd, ali nikad neznate kad će naići problem.

Ja inače obavezno kao i svatko ovdje na forumu prisutan obavezno instaliram drivere za grafičku posebno, ali ovaj put me prevarilo to što sam reinstalirao Windowse i kad su se Windowsi digli i sve proradilo lijepo kao prije, nisam išao kontrolirati drivere za grafičku, i nakon par savjeta prije navedenih na ovo moje pitanje - mnogi su savjetovali da instaliram nove drivere, ja onako usput otišao pogledati koja mi je verzija Catalysta instalirana, kad ono vidim da su glupi Windowsi uvalili nešto svoje.

Uglavnom evo sve je rješeno novim driverima.

Svima hvala na savjetima

Pozdrav
rprivrat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na