Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2007., 16:51   #1
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
24 lcd

trazlim 24" lcd ,
kakav vam se cini Samsung 245BW
ili preporuku za neki bolji.
Zanima me kako su se pokazali "stakleni" lcd-i , dali imate problema sa odbljeskom i kako se ponasaju po noci
dali smeta backlight i dali pomogne smanjivanje svjetline...
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 19:12   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
a do koliko novaca?
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2007., 21:09   #3
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
trazlim 24" lcd ,
kakav vam se cini Samsung 245BW
Tog monitora ima za kupiti kod nas? Za kolko love?
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 22:17   #4
Solmyr
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 92
Vidio sam DELL 24 in action i moram reci da kada bi kupovao 24, isao na DELL
Solmyr je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2007., 22:58   #5
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor MaxB Pregled postova
Tog monitora ima za kupiti kod nas? Za kolko love?
Nema ga kod nas, pokusat cu ga nabavit iz sad, bestbuy. kosta 509$

http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1176506660294
evo link, ali neznam jeli radi, veceras im je server down...
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 02:22   #6
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Samsung SM245B, 24" u M-Computersu 4.169,70 kn bez PDV-a, a DELL DELL 24" 2407WFP 4.718,85 kn. Onaj samsung mi zbog dinamickog kontrasta i odaziva od 5ms opasno smrdi na TN matricu. DELL-ovi noviji navodno imaju S-IPS matricu (tocno ime matrice je HN208L6, sto kad se progoogla daje da je S-IPS, a imam taj monitor s tom matricom i kad ga gledam pod kutem, crna dobija ljubicasti ton, sto je kakarkteristicno za S-IPS). Kod DELL-a te u najgorem slucaju moze zadesiti VA matrica, sto i nije tako lose. Ako samsung nema TN matricu, onda mislim da je on najbolja kupnja

BTW., na svom DELL-u imam nekakvi zrnati efekt, kao staticki sum, izgleda kao losi finiš, tj. kao loše naneseni antirefleksivni sloj - nerviralo me u pocetku, sada se lagano privikavam. U Kodeksu kad sam ga reklamirao su mi pokazali jos 2 Dell-ova ekrana i svi imaju istu boljku. Da bi skuzili o cemu pricam odite na ovaj link: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=251352

Pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 04:25   #7
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor flek Pregled postova
BTW., na svom DELL-u imam nekakvi zrnati efekt, kao staticki sum, izgleda kao losi finiš, tj. kao loše naneseni antirefleksivni sloj - nerviralo me u pocetku, sada se lagano privikavam.
Vidio sam svojim ocima takav monitor sa zrnatom slikom (32-incni DELL) i mogu reci da mi se to uopce ne svidja - da kupujem monitor, definitivno ne bih kupio takav - ono, das tolko love i onda ti ekran izgleda kao da je netko na njega stavio foliju za ink-jet printer. Grozno. Nije bilo dovoljno sto su poceli seruckati s reflektivnim ("staklenim") ekranima, sad seru jos i s takvim zrnatim ekranima. Takav ekran bi vjerojatno bio OK za gledane televizije ili DVD-ova (kad iz daljine tu zrnatost ne vidis), ali pobogu nisi kupio visokorezolucijski monitor velike dijagonale da na njemu gledas HRT1.
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 09:43   #8
malba
schwere panzerspitze
 
malba's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zadar
Postovi: 313
ja imam 24" dell 2407wfp revizije a04, i mogu reći da sam iznimno zadovoljan kvalitetom slike, boja, nema nikakvog ghostinga. i nema govora o zrnatoj slici. NO, ja monitor koristim samo, jedino i isključivo za igranje, tako da o drugim primjenama ne mogu govoriti. za što će tebi (primarno) služiti monitor?
malba je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 10:27   #9
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor flek Pregled postova
2 DELL-ovi noviji navodno imaju S-IPS matricu (tocno ime matrice je HN208L6, sto kad se progoogla daje da je S-IPS, a imam taj monitor s tom matricom i kad ga gledam pod kutem, crna dobija ljubicasti ton, sto je kakarkteristicno za S-IPS).!

Kaj nije dell baziran na s-pva matrici??

Samsung je tn, tako da po meni kad vec dajes tolku lovu, daj malo vise pa kupi puno bolju stvar
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 12:50   #10
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor MaxB Pregled postova
Vidio sam svojim ocima takav monitor sa zrnatom slikom (32-incni DELL)
Koliko ja znam Dell nema 32'' model monitora.
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2007., 17:48   #11
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
30" ili 32", tak svejedno Oba bi mi bila dovoljno velika :P
flek je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 17:56   #12
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor flek Pregled postova
30" ili 32", tak svejedno Oba bi mi bila dovoljno velika :P
Nije svejedno jer ako je stvarno 32'' onda se radi o lcd TV-u, a ne o monitoru...
morph je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 21:16   #13
MaxB
Premium
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 183
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Nije svejedno jer ako je stvarno 32'' onda se radi o lcd TV-u, a ne o monitoru...
30" 3007WFP
MaxB je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2007., 21:28   #14
DDTdoo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: pula
Postovi: 85
kad smo već kod 30", zato sam i tražio komentare onih s iskustvom kod usporedbe - "koliko su isti ili različiti? 30" apple/dell " - nažalost skoro da nema takvih ili se ne javljaju
DDTdoo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 17:23   #15
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Bok !

Ima DELL 3007WFP nekih 7 mjeseci i do sad nikakvih zamjerki, boje su na moje iznenadjenje odlicne (ocekivao sam vrlo dobro ali ne odlicno a imam za usporedbu dvije Profi CRT iiyame 19" i 22"), kut gledanja vrhunski, nema bad pixela. Na poslu sam neki dan dobio 2407 Dell (S-IPS) i nije me se dojmio toliko kao 30" (ne po velicini nego po slici) ali mozda me 30ca razmazila . Inace imam za usporedbu svakodnevno geldati 4 komada Samung 20" (204T i 204B modele), 4 komada 17" Samsung, 2*19" Philips te par subi-dubi marki/modela. Nazalost nisam vidio Apple pa nemogu usporediti ali znam da je jedno vrijeme isao isti panel u DELL/Apple modele s time da je Apple naplaciovoa 30% vise za design/Ime . Mislim da neces pogrijesiti sa 24" DELLom sto kvalitetom slike sto opcijama/designom, pogotovo ako do sa dnisi imao bolji/veci ekran ..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 09:11   #16
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
da ne otvaran novi post,kupujen lcd 24" za igranje pa me zanima sta preporucate,cijena do 7000kn,ja san za sad nasa ovaj DELL 2407WFP u ve-mila za 6.499,00kn
staza je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 10:10   #17
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
malo kopam okolo (kolko stignem na poslu, heh), kod nas ni nema nesto pretjerano tih 24" mnonitora, sve u svemu ili taj dell ili hp lp2465, s tim da kupuj u ADM ako uzimas taj dell, 1000kn je jeftiniji nego u ve-milu! uostalom: www.nabava.net

pogledaj malo reviewe pa vidi koji je bolji, cjena je tu negdje, a vjerujem i kvaliteta
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2007., 16:21   #18
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
ima li ko da moze rec nesto vise
staza je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 03:34   #19
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Staza - za koju namjenu kupuješ monitor? Naime za oko 7000kn možeš dobiti 23" Apple Cinema Display, koji koristi S-IPS matricu (za razliku od S-PVA kod Dell 2407WFP). Taj monitor također ima rezoluciju od 1920x1200, tako da imaš aposlutno jednaku radnu površinu (a taj 1" fizičke površine je potpuno zanemariv). Ukoliko se baviš nekom vrstom grafike ili video obrade, taj monitor je dalkeo bolji izbor od s-PVA / MVA 24" modela koji se trenutno nalaze na tržištu.

Što se pak tiče 24" S-IPS modela, za sad jedini takav model nudi NEC u svojoj "pro" liniji (xx90UXi) - 24" NEC 2490WUXi, no taj monitor se ne može nabaviti kod nas. Jedino možeš dobiti 26" NEC 2690WUXi, koji je jedan od najboljih mass market LCD monitora ikad napravljenih. 1920x1200 rezolucija, A-TW IPS matrica, 92% color gamut, 12-bit LUT..no taj monitor košta oko 10-11k kuna, tako da ti to ništa previše ne znači (osim ako se profesionalno ne baviš pripremom za tisak / grafičkim dizajnom / obradom fotografija).

Ne mogu ti reći ništa konkretno dok mi ne kažeš točnu namjenu za taj monitor (dakle hoće li biti prvenstveno za igranje, ili pak za filmove, ili pak obradu fotografija itd.).

Dell 2407WFP je monitor koj je tokom svoje života na tržištu imao masu problema, problemčića i slično (koji su doduše ispravljani novijim revizijama, no i dalje ostaje činjenica kako taj monitor nije ništa spektakularno). Uostalom nedavno je izašla nova verzija 24" Dell monitora - Dell 2407WFP-HC (ovo "HC" znači da ima extended color gamut - umjesto 72% ima 92%), i IMHO bilo bi glupo sada uzeti (lošiji) Dell 2407WFP. Nažalost dućani kod nas još nemaju HC verziju, no ukoliko se baš odlučiš za Della ja bih na tvojem mjestu pričekao da dođe HC (no koliko će koštati kad dođe stvarno ne znam).

Mislim da bi bolji izbor od tih 24" Dell / Samsung / HP (sva tri koriste istu S-PVA matricu) bio 24" BenQ - taj model koristi MVA maricu i nešto je bolji od spomenutih S-PVA modela.

BTW: ako bez obzira na sve ideš na Dell 24007WFP onda ga nikako nemoj uzimati u Ve-Milu, pogledaj u M-Computers ili u ADM-u.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 05:32   #20
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor staza Pregled postova
da ne otvaran novi post,kupujen lcd 24" za igranje pa me zanima sta preporucate,cijena do 7000kn,ja san za sad nasa ovaj DELL 2407WFP u ve-mila za 6.499,00kn
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
Staza - za koju namjenu kupuješ monitor?
Ehee Gorluče,nije da tražim dlaku u jajetu ali moram ovo primjetiti..
Znam ja da je puno,odnosno malo sati i sve to,ali čovjek je lijepo napisao...opet ne čitaš ili...ili se samo praviš pametan opet..
Aj sori,neću više; znam ja da imaš podeblje znanje o monitorima i sve to,i svaka čast na pisanju podosta informacija,treba i to znati cijeniti.
Ali gledaj pisat vezano uz temu čim više,i da nije stari zavjet debljina u pitanju EFT. edit : - ovaj smajlij ovdje govori da ti govorim lijepo i u dobroj namjeri,što ti očito nisi razumio,kad se spolovila spominješ...

Isprike na OT.

I da,ja bih uzeo šta je nevedeno,noviji Dell,eventualno Apple,i onda možda onaj Benq ako ima MVA matricu...i to tako po navedenome da je wide i 24" odnosno 23" uz istu radnu površinu...no uzeo bih u obzir i HP LP2465,nije wide ali meni se sviđa,no to je opet subjektivno...

EDIT Ok,ovo sam falio za monitor da nije wide,stvarno mi se tako učinilo (u 5 ujutro)...a nije ni da pratim te monitore,nisu mi najzanimljiviji.
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
OK, promakla mi je jedna riječ u 3:30 ujutro...jesus. Ne znam što drugo činiš nego tražiš dlaku u jajetu.

I btw Ozy - ja se ne trebam "praviti" pametan... (a i ne zna zbog kojeg kur*a ti imaš neki beef samnom? Svako malo nešto prdekaš o mojim postovima...)
Šta ćemo se prepucavat..? ..aj važi...
ZA IGRANJE = dvije riječi,ne jedna - nebitno...ne čitaš post skroz ili nisi u stanju da ga apsolviraš cijelog/čitaš ga letimično - nebitno...
Ne tražim dlaku,već sugeriram,a tebi se to nije desilo jednom. Da ne pokrećem sad raspravu,ali ono gdje sam "prdekao" si isto uletio o 10-om a ne o temi...
Ovdje je i vezano uz temu,ali opet se "prosipaš ko' đubre po livadi"...ok znaš,i vidim da znaš,super...ali nemoš mi reć da se ne trebaš praviti pametan,nisam ni rekao da trebaš (jer i jesi pametan dečko...),ali ono,svaki puta bibliju tipkaš da pokažeš kako znašš i da uvijek ti u nečemu nađeš smisla za to šta si napisao 3 str. dug post...

Ja sam ti to našao tamo,i sad ovdje još uletio jer me "bode u oči" a ti ne vidiš..?...praviš se blesav..?..e da,pametan,ustvari ne praviš se pametan,nego pokazuješ da jesi.

I tako ono,imaš ti na 100 mjesta takvih stavri,ako ti počnem nabrajat neću do sutra završit i tako...pa ono,ako si dalje za raspravu i prepucavanje,preseli na PM...a ustvari ja unaprijed odustajem,jer znam da si pametniji od mene i da to nema smisla,pa ću popustiti...ovo mi je zadnje,bar ovdje,jer samo zagađujem thread;a što ti radiš na dosta tema i nesvjeno koliko mi se čini...

BTW : Stvarno,ali stvarno! nisam mislio komentirat tvoj post,jer smatram da je moje gore napisano na mjestu; ali kad sam pročitao da "stalno nešto prdekam" , s naglaskom na stalno,i ono o spolovilu...pa morao sam se editirati...
Ja ne prdekam,ja kad mi se ide na wc odem pa serem...ako si to htio reći tako i reci,a nije ni da sam ti srao nešto...kad prepametni ljudi (ne zahebavam te,kažem sam da vidim da si pametan) općenito neznaju prihvatit sugestiju,odmah je to nešto ružno,grozno na njihov račun...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD

Zadnje izmijenjeno od: Ozy. 08.08.2007. u 06:25.
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 05:54   #21
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
OK, promakla mi je jedna riječ u 3:30 ujutro...jesus. Ne znam što drugo činiš nego tražiš dlaku u jajetu.

Što se tiče ostalog - 24" BenQ ne koristi S-MVA već P-MVA matricu (izašao je i noviji model s A-MVA matricom: Benq FP241WZ, no nisam siguran za dobavljivost u HR).

A što se pak tiče HP LP2465 - nije widescreen? WTF?? HP LP2465 koristi identičnu S-PVA matricu kao i Dell 2407WFP. Nekako bi teško bilo da jedan bude WS, a drugi 4:3. Uostalom svi 24" modeli na tržištu su widescreen - 1920x1200 rezolucija.

I btw Ozy - ja se ne trebam "praviti" pametan... (a i ne zna zbog kojeg kur*a ti imaš neki beef samnom? Svako malo nešto prdekaš o mojim postovima...)


to Staza:

Ok, namjena je igranje. U tom slučaju prvi izbor BenQ, a drugi Dell 2407WFP / HP LP2465 (no i dalje stoji ono što sam rekao - radije bih pričekao da kod nas dođu extended color gamut verzije).
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 09:20   #22
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Ehee Gorluče,nije da tražim dlaku u jajetu ali moram ovo primjetiti..
Znam ja da je puno,odnosno malo sati i sve to,ali čovjek je lijepo napisao...opet ne čitaš ili...ili se samo praviš pametan opet..
Aj sori,neću više; znam ja da imaš podeblje znanje o monitorima i sve to,i svaka čast na pisanju podosta informacija,treba i to znati cijeniti.
Ali gledaj pisat vezano uz temu čim više,i da nije stari zavjet debljina u pitanju EFT. edit : - ovaj smajlij ovdje govori da ti govorim lijepo i u dobroj namjeri,što ti očito nisi razumio,kad se spolovila spominješ...

Isprike na OT.

I da,ja bih uzeo šta je nevedeno,noviji Dell,eventualno Apple,i onda možda onaj Benq ako ima MVA matricu...i to tako po navedenome da je wide i 24" odnosno 23" uz istu radnu površinu...no uzeo bih u obzir i HP LP2465,nije wide ali meni se sviđa,no to je opet subjektivno...

EDIT Ok,ovo sam falio za monitor da nije wide,stvarno mi se tako učinilo (u 5 ujutro)...a nije ni da pratim te monitore,nisu mi najzanimljiviji.

Šta ćemo se prepucavat..? ..aj važi...
ZA IGRANJE = dvije riječi,ne jedna - nebitno...ne čitaš post skroz ili nisi u stanju da ga apsolviraš cijelog/čitaš ga letimično - nebitno...
Ne tražim dlaku,već sugeriram,a tebi se to nije desilo jednom. Da ne pokrećem sad raspravu,ali ono gdje sam "prdekao" si isto uletio o 10-om a ne o temi...
Ovdje je i vezano uz temu,ali opet se "prosipaš ko' đubre po livadi"...ok znaš,i vidim da znaš,super...ali nemoš mi reć da se ne trebaš praviti pametan,nisam ni rekao da trebaš (jer i jesi pametan dečko...),ali ono,svaki puta bibliju tipkaš da pokažeš kako znašš i da uvijek ti u nečemu nađeš smisla za to šta si napisao 3 str. dug post...

Ja sam ti to našao tamo,i sad ovdje još uletio jer me "bode u oči" a ti ne vidiš..?...praviš se blesav..?..e da,pametan,ustvari ne praviš se pametan,nego pokazuješ da jesi.

I tako ono,imaš ti na 100 mjesta takvih stavri,ako ti počnem nabrajat neću do sutra završit i tako...pa ono,ako si dalje za raspravu i prepucavanje,preseli na PM...a ustvari ja unaprijed odustajem,jer znam da si pametniji od mene i da to nema smisla,pa ću popustiti...ovo mi je zadnje,bar ovdje,jer samo zagađujem thread;a što ti radiš na dosta tema i nesvjeno koliko mi se čini...

BTW : Stvarno,ali stvarno! nisam mislio komentirat tvoj post,jer smatram da je moje gore napisano na mjestu; ali kad sam pročitao da "stalno nešto prdekam" , s naglaskom na stalno,i ono o spolovilu...pa morao sam se editirati...
Ja ne prdekam,ja kad mi se ide na wc odem pa serem...ako si to htio reći tako i reci,a nije ni da sam ti srao nešto...kad prepametni ljudi (ne zahebavam te,kažem sam da vidim da si pametan) općenito neznaju prihvatit sugestiju,odmah je to nešto ružno,grozno na njihov račun...

ma neeee, ti ne tražiš dlaku u jajetu. božesačuvaj...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 09:52   #23
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Gorluk ima ima znanja o monitorima. Čovjek prati materiju i očito se bavi profesionalno grafikom. Cjenim svakog tko djeli svoje znanje i doprinosi kvaliteti foruma. Trebalo bi ga postaviti za moderatora "periferije" a ne da ga stalno neki lejmeri podbadaju.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 12:57   #24
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Gorluk
Svaka čast na trudu i volji da svoje znanje podijeliš s nama, i nevidim ništa loše ako si opširniji od onog šta se traži. Ima nas više znatiželjnih,a svak će nači nešto za sebe...odabrati monitor sa karakteristikama i cijenom koja mu odgovara.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 15:13   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Svako sljedeće prepucavanje brišem.
Imate mail, PM, ICQ...telefon, mob...možete kako vam god paše :-)
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 15:37   #26
staza
Premium
Moj komp
 
staza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Split
Postovi: 208
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
OK, promakla mi je jedna riječ u 3:30 ujutro...jesus. Ne znam što drugo činiš nego tražiš dlaku u jajetu.

Što se tiče ostalog - 24" BenQ ne koristi S-MVA već P-MVA matricu (izašao je i noviji model s A-MVA matricom: Benq FP241WZ, no nisam siguran za dobavljivost u HR).

A što se pak tiče HP LP2465 - nije widescreen? WTF?? HP LP2465 koristi identičnu S-PVA matricu kao i Dell 2407WFP. Nekako bi teško bilo da jedan bude WS, a drugi 4:3. Uostalom svi 24" modeli na tržištu su widescreen - 1920x1200 rezolucija.

I btw Ozy - ja se ne trebam "praviti" pametan... (a i ne zna zbog kojeg kur*a ti imaš neki beef samnom? Svako malo nešto prdekaš o mojim postovima...)


to Staza:

Ok, namjena je igranje. U tom slučaju prvi izbor BenQ, a drugi Dell 2407WFP / HP LP2465 (no i dalje stoji ono što sam rekao - radije bih pričekao da kod nas dođu extended color gamut verzije).
Hvala na informacijama,trenutno san u potrazi za DELL2407WFP-HC,ali za sada izgleda da ih ima jedino u americi,u slucaju da ne uspijem taj nabaviti, koji model u toj klasi preporucas znam da si bio rekao ZA BENQ ali nisi naveo koji tocno model ,jer ih ima par
staza je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2007., 15:42   #27
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
24" BENQ FP241W - oko 6500kn (u HG-Spot npr.).

Naravno, bolji izbor bi bio već spomenuti Benq FP241WZ, no niti njega nećeš naći u Hrvatskoj.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na