Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2007., 20:17   #1
DDTdoo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: pula
Postovi: 85
koliko su isti ili različiti? 30" apple/dell

po gledanju teh karakteristika na netu su vrlo slični:

M9179LL/A -30-inčni Apple Cinema HD Display -- DELL monitor LCD 3007WFP 30'' TFT UltraSharp Wide

molim dečke i cure iz zggrada (mogu i ostali) ako su ih vidjeli u radu uživo za komentare
razlika u cijeni je mala pa to ostavimo
DDTdoo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 23:02   #2
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Oba koriste S-IPS matricu, eventualno je elektronika iza drukcija. Dell je pola aluminij-pola plastičnjava (iako je bar po meni lijepo dizajniran sa crnim štihom) , Apple je full aluminij (nesto elegantniji dizajn i veca kvaliteta izrade) - Dell se na ovom polju iskupljuje sa USB Hubom i citacem kartica, ali i Cinema Display ima USB i FireWire HUB (koliko ja znam 2 USB-a i 2 FireWire porta odozada) te ima sve zice integrirane u jednu debelu - cisto radi urednosti i estetike. Uzivo sam vidio i malo se igrao na oba - cak mi se i mrvicu vise svidja cinema display, ali cuo sam da ima problema sa nekim PC-ima - navodno ne prikazuje nista do Windowsovog login ekrana, pa je prckanje po BIOS-u nemoguce, pa je u tom slucaju DELL bolji izbor ako se spaja na PC.

Nadam se da sam bio od pomoci.
Pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2007., 16:53   #3
DDTdoo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: pula
Postovi: 85
tnx flek,
ova inf mi puno znači da apple ima problem sa spajanjem na pc - možda tj sigurno zahtjeva jaku grafu (kao i dell - do 2560x1600) ali dali radi pod vistom ult.64bit a ne samo pod OS -X, po meni bi morao, zato sam i tražio inf od onih koji su ga "opipali" jer isprobavanje je meni trenutačno nedostupno,

sad sam bolje skužio, počinje prikazivat tek kad se win podignu

btw, ono "ali cuo sam da ima problema sa nekim PC-ima - navodno ne prikazuje nista do Windowsovog login ekrana, pa je prckanje po BIOS-u nemoguce," shvatio sam da se slika pojavi na njemu tek kad win prorade sa postavljenom rezolucijom, dok pod bios grafičkim postavkama matične gdje je reza slabija - (diktira je bios) je monitor još "mrtav" - znači da treba gledat dali bios matične starta sa rezom 1024x640 ,
dell vjerovatno podržava i slabiju rezu - koju ? - nisam vidio ništa takvog na dellovim stranicama.

ako ima još netko iskustva tj dojmove iz prve ruke, dobrodošli su, molim
DDTdoo je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 18:24   #4
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Citiraj:
Autor DDTdoo Pregled postova
...sigurno zahtjeva jaku grafu (kao i dell - do 2560x1600) ali dali radi pod vistom ult.64bit a ne samo pod OS -X, po meni bi morao, zato sam i tražio inf od onih koji su ga "opipali" jer isprobavanje je meni trenutačno nedostupno...
Operativni sustav nema veze s ekranom na kojem se prikazuje - dakle svaki monitor treba raditi na svakom OS-u (i Dell na Mac OS-u i ACD na Windows-ima). Ako ne radi, onda je ili defektan monitor, ili defektan kompjuter :P. Sto se grafulje tice, tocno je da ti treba neka novijeg datuma (koja ima Dual Link izlaz - to ne znaci da ima 2 DVI izlaza, nego jedan sa duplom propusnoscu - taj podatak pise na specifikacijama od graficke). Na single link grafickoj ce se prikazivat maksimalno reza 2048*1536, sto znaci da ces imati crne rubove ili mutnu rastegnutu sliku, ovisno o postavkama, ali ce raditi

Pozdrav!
flek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na