Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2015., 14:48   #1891
GNR, ACDC
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: SB
Postovi: 37
Hvala svima još jednom, odlučio sam se za taj lenovo g710. Nažalot ne mogu ga trentno pogledati uzivo jer ce ga links naruciti iz zg-a a ja sam u vz gdje ga nemaju.
GNR, ACDC je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 23:30   #1892
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Preporučio bih ti da ipak pogledaš laptop uživo ako možeš. Ne znam za G710, ali ja sam odustao od Lenova G5070 jer ima stvarno očajnu tipkovnicu. Tipke doslovno propadaju
Nema tu takvih problema, tipkovnica je za cjenovni rang odlična.
Doživio sam preporod otkad sam prešao s Della N5110 na G710; s obzirom da pišem zaista puno na računalu.

EDIT: Gledam sad slike G5070 i po izgledu to je ista tipkovnica pa mi nije jasno kako su mogli toliko degradirati kvalitetu.
Vjerojatno su zabrljali (u namjeri da se još malo uštedi) s konstrukcijom kućišta pa se tipkovnica uvija i propada jer nema dovoljnu potporu s donje strane, ili su jednostavno počeli u te novije modele ugrađivati lošije tipkovnice.

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 16.01.2015. u 11:45.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 09:52   #1893
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Nema tu takvih problema, tipkovnica je za cjenovni rang odlična.
Doživio sam preporod otkad sam prešao s Della N5110 na G710; s obzirom da pišem zaista puno na računalu.
Hvala na info, gledao sam za sebe samo 15", zato sam i ostavio rezervu u vezi ovog modela. Tipkovnica mi je jedan od ključnih dijelova, a od laptopa koje sam uživo izlupao prstima Lenovo G50 je ostavio uvjerljivo najlošiji dojam
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 19:18   #1894
John_Doe
Premium
Moj komp
 
John_Doe's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 275
Trebao bi preporuku za neki laptop oko 4500kn, služio bi za igranje, surfanje, eventualno koji film... Neki all-rounder.
Ja sam mislio ić na 17" verziju, a vidim da se tu dosta preporuča 15", kako to?

EDIT:
Meni je nekako ovaj zapeo za oko:
http://www.futura-it.hr/katalog/prij...acer/acr-1191/
__________________
Bez linkova u sigu

Zadnje izmijenjeno od: John_Doe. 19.01.2015. u 20:14.
John_Doe je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 21:43   #1895
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Preporuča se 15.6" jer za istu cijenu dobiješ jače, odnosno iste komponente za nižu cijenu.

Taj Acer je ok po komponentama, no radi se o najnižoj seriji Acera.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 12:42   #1896
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Pozdrav,
pregledao sam zadnje stranice teme i vidio sam što se kod nas nudi kod nas za 4500-5000 kuna, a imam par pitanja.
Kako ću biti neko vrijeme u Austriji na fakultetu, zanima me isplati li mi se više kupiti u našim dućanima ili u mediamarktu, saturnu ili u nekom trećem dućanu kojeg nisam spomenuo?
E sad, dvojba je 15,4 vs 17,3 inča, kako sam sada doma na 23'' monitoru mislim da bi mi 15,4 bio preveliki šok. Tu čekam nekog da me (raz)uvjeri.
I ključno pitanje-SSD. Koliko sam shvatio, u neke notebookove se može ugraditi dodatni SSD pa imat recimo sistematski od 128GB i mehanički HDD koji smo dobili u njemu od 500njak GB.
Što se ostalih zahtjeva tiče, ne igram nešto previše, tu i tamo ću zaigrati FIFA i Football manager.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 21:20   #1897
GNR, ACDC
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: SB
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Nema tu takvih problema, tipkovnica je za cjenovni rang odlična.
Doživio sam preporod otkad sam prešao s Della N5110 na G710; s obzirom da pišem zaista puno na računalu.

EDIT: Gledam sad slike G5070 i po izgledu to je ista tipkovnica pa mi nije jasno kako su mogli toliko degradirati kvalitetu.
Vjerojatno su zabrljali (u namjeri da se još malo uštedi) s konstrukcijom kućišta pa se tipkovnica uvija i propada jer nema dovoljnu potporu s donje strane, ili su jednostavno počeli u te novije modele ugrađivati lošije tipkovnice.
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Hvala na info, gledao sam za sebe samo 15", zato sam i ostavio rezervu u vezi ovog modela. Tipkovnica mi je jedan od ključnih dijelova, a od laptopa koje sam uživo izlupao prstima Lenovo G50 je ostavio uvjerljivo najlošiji dojam
Evo mog osobnog dojma o tipkovnici na G710 nakon 5 dana intezivnog korištenja (pisanja word dokumenata, IM, programiranja, poslovni alati).

Kvaliteta tipkovnice je dobra, tipkovnica se ne uvija i nema tih cudnih propadanja. No velika zamjerka ide na raspored tipki. Tipkovnica je jednostavno prenatrpana. Desni shift je malen i ne znam kolko puta mi se dogodilo da sam stisnuo gornju strelicu umjesto shifta, enter je isto premali, jednostavno u brzini se dogodi da ga fulas (zapravo problem je sto shift ne ide ispod entera, vec je ispod entera odmah gornja strelica). Strelice su zgurane izmedu shifta, numerickog dijela i entera.
E sad zamjerka ide i na F1-F12 tipke, tipke nisu grupirane po 4 kako je uobicajeno vec su sve jednako razmaknute u nizu. Također defaultno ponašanje tipki su neke funkcije sustava (glasnoca, osvjetljenje itd.), a tek kad se pritisne "fn" tipka + neka "Fx" tipka dobije se zapravo Fx tipka. Ovo je vjerojatno jako dobro za vecinu korisnika multimedije i toga no dosta programa intezivno koristi F tipke za precace pa ovisi za sto ga trebate.

No dobro, nije to sve tako strasno, uz neki period prilagodavanja nije problem ali ako prelazite s neke bolje tipkovnice biti ce mali sok. No kvaliteta izrade mi se za sada cini jako dobrom, a vrijeme ce pokazati kakva je uistinu.
GNR, ACDC je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 21:50   #1898
GuardianAngel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka - Bribir
Postovi: 20
Citiraj:
Autor GNR, ACDC Pregled postova
Evo mog osobnog dojma o tipkovnici na G710 nakon 5 dana intezivnog korištenja (pisanja word dokumenata, IM, programiranja, poslovni alati).

Kvaliteta tipkovnice je dobra, ......
Potpuno se slažem s navedenim, ja isto imam G710 već par mjeseci i imamo iste probleme, ali se s vremenom navikneš.
Ja dosta koristim neke funkcijske tipke u programima na poslu, pa sam ovoj kombinaciji sa 'Fn' doskočio na način da sam napravio remap tipkovnice, pa mi je sada recimo PgUp pretvorena u F3 i tako još nekoliko kombinacijagdje sam žrtvovao neke tipke koje baš ne koristim.
Ali javlja mi se jedan drugi problem koji me sve više nervira. Koristim numeričku tipkovnicu konstantno, i kad želim upisati broj koji počinje sa 20 (npr. 205, 201 i sl) on između 2 i 0 ubaci jedinicu pa dobijem 2105, 2101 i sl. I to se događa samo kad se brzo tipka. A kad upisujem broj 15nešto upiše mi 15a. Nevjerojatno.
Jel se to i tebi događa?
GuardianAngel je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 22:22   #1899
GNR, ACDC
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: SB
Postovi: 37
Citiraj:
Autor GuardianAngel Pregled postova
Ali javlja mi se jedan drugi problem koji me sve više nervira. Koristim numeričku tipkovnicu konstantno, i kad želim upisati broj koji počinje sa 20 (npr. 205, 201 i sl) on između 2 i 0 ubaci jedinicu pa dobijem 2105, 2101 i sl. I to se događa samo kad se brzo tipka. A kad upisujem broj 15nešto upiše mi 15a. Nevjerojatno.
Jel se to i tebi događa?
Ne to nisam primjetio al je još relativno rano, možda kasnije dode i to

I da, još jedna zamjerka je što nema indikator za Num Lock u obliku ledice (no dobro to mi ni stari laptop nije imao pa to nisam spomenuo).

A što se tiče ovih Fx tipaka, ima ovdje rješenje, samo se u biosu izmjeni ta opcija. Samo tamo piše da se u bios ulazi sa F2 a kod mene se ulazi tako da držim onu tipkicu do paljenja.

Zadnje izmijenjeno od: GNR, ACDC. 24.01.2015. u 22:38.
GNR, ACDC je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 22:49   #1900
GuardianAngel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka - Bribir
Postovi: 20
Citiraj:
Autor GNR, ACDC Pregled postova
Ne to nisam primjetio al je još relativno rano, možda kasnije dode i to

I da, još jedna zamjerka je što nema indikator za Num Lock u obliku ledice (no dobro to mi ni stari laptop nije imao pa to nisam spomenuo).

A što se tiče ovih Fx tipaka, ima ovdje rješenje, samo se u biosu izmjeni ta opcija. Samo tamo piše da se u bios ulazi sa F2 a kod mene se ulazi tako da držim onu tipkicu do paljenja.
Ma pretpostavio sam da se može to isključiti, ali mi ovako paše, jer su mi te izmjene prebačene blizu numeričkoj tipkovnici pa sam još i brži u radu
Tako da se nisam baš previše trudio naći rješenje. Veći mi je problem ovog dodavanja brojeva. Možda ima veze i s windowsima, ja vrtim Win7, i vidim da mi neke opcije ne funkcioniraju, ali to čak negdje i piše u uputama da rade samo na Win8.
GuardianAngel je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 23:36   #1901
GNR, ACDC
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: SB
Postovi: 37