Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.06.2008., 13:02   #1
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
T-com veza ne radi (uglavnom)

pozdravljam,

ovako imam DSL od tcoma vec cca godinu dana. I dobija sam Kasdu s kojom nikad nisam ima problema. Prije nekoliko miseci sam je stavija u routing mode.

E sad problem se poceja javljat prije jedno misec i po do dva. Ukljucim ruter i lampice DSL i ACT ne svitle. Nikako. Zva sam ih i nakon prolaska uobicajene procedure dosli smo do toga da kad oni resetiraju moju vezu stvar proradi. I ajd. Medjutim to se pocelo cesto desavat pa je dosa tip iz Tcoma i "popravija" stvar. Ne znan tocno sta je popravija jer nisam tada bija doma a ne cini mi se da je ista dira po postavkama rutera ili kompa ili opcenito na infrastukturi kod mene doma. Nakon toga se stvar nastavila tako da bi ih ja zva svako par dana oni bi resetirali i radilo je.

E sad sam ih zva u petak i onda mi je lik reka da im aplikacija za resetiranje veze ne radi i da ce me vec neko kontaktirat najkasnije do sutra. Znaci da doma neman net vec par dana ne racunajuci da ih svaki put zivkam vec od ranije i da se nekad uopce ne javljaju na onaj 0800...

I sta cu sad. Inace se trudim bit dobar decko i ne psovat . al ja im placam nekih 200kn tu vezu i sad ne radi ovaj misec recimo 8 dana. to znaci da ce mi racun doc 140kn? Ima ko kakvih iskustava? Inace sam nadr... ovih dana i bas mi se svadja...Tuzba? slusam...

Ty
Antonic je offline  
Staro 30.06.2008., 14:32   #2
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
kao prvo budi siguran da ce ti naplatiti i zadnju lipu.
ja bi njih zvao dan i noc dok mi neosposobe net. i nemoj se bojati cak i psovati, jer si ti to platio (i to najskuplje u HR) i imas svako pravo zahtjevati da stvar radi.

nadalje, ako imas vec godinu dana adsl onda ti je vjerojatno istekao ugovor. Vjerojatno kod tebe nema konkurencije, pa bi onda mogao ponovo potpisati ugovor i naglasiti da ne zelis kasdu. te bi time bio siguran da nije do kasde.
ili to ili si mozes sam kupiti neki polovni modem koji su ljudi dobili od tekoma. Mozes i novi.
raf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2008., 14:38   #3
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
s kasdom nisam ima nekih zescih probema. valjda sam jedan od 1000 sta se toga tice. i na srecu dosla je konkurencija i kod nas konacno.
tako da cu provjerit i odlazim. samo me nervira ovo.

P.S. psovanje sluzbe za korisnike ne pali jer ti poklope slusalicu. provjereno.
uzivo je druga stvar. a prijetnje rade cuda. samo nisam siguran da bi me zasljivili za ovo buduci da je tu za podrucje od cca 60k ljudi odgovoran jedan covik odnosno terenski radnik
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline  
Staro 14.10.2008., 10:32   #4
zoky21
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
da si malo pametniji znao bi da t com ne daje podršku za kasdu u root modu stoga ili si kupi novi modem ili doma mlati mačora na nekaj što će ti prekidat jer ti na kasdi stalno puca veza....
zoky21 je offline  
Staro 14.10.2008., 10:57   #5
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
root modu? prvi put cujem
Uglavnom, nije problem u router modu kad njemu ne svijetle lampice za DSL signal, sto ce reci da nema signala sa centrale (uzevsi u obzir da su instalacije ok). mislim da oni imaju neki odredjeni dozvoljeni downtime, koji ti nisu obvezni nadoknaditi (neplacanjem dijela racuna). Mislim da je bilo par clanova foruma sa slicnim problemom i da su dobili smanjeni racun, ili cak besplatan mjeec flata, pa ako se prepoznaju nek se jave...
Paxton je offline  
Staro 14.10.2008., 13:08   #6
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Zašto jednostavno ne prijaviš kvar? Mislim da ti onda T-com ne smije naplaćivati net sve dok se kvar službeno ne riješi, a budući da je njima u interesu da te što prije oderu onda će sigurno sve puno brže popraviti nego da ih stalno zivkaš...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline  
Staro 14.10.2008., 13:51   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Topic star skoro 4mjeseca... valjda je rjesio problem do sad.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 14.10.2008., 20:02   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor zoky21 Pregled postova
da si malo pametniji znao bi da t com ne daje podršku za kasdu u root modu stoga ili si kupi novi modem ili doma mlati mačora na nekaj što će ti prekidat jer ti na kasdi stalno puca veza....
Slijedeći put GLEDAJ datum zadnjeg posta u topicu i nemoj započinjati rečenice s "da si malo pametniji". Takve razgovore ovdje ne toleriramo.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na