Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2008., 22:31   #1
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
bijela slika na monitoru

Naime prije par dana su mi se pocele pojavljivati vodoravne crte na monitoru,ali samo kad sam u igrici,a kad ugasim racunalo i monitor,umjesto da se ugasi slika pobjeli,monitor je 19" lcd,pa bih vas zamolio za misljenje.
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 02:43   #2
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Obično s tim crticama je finta sa grafičkom karticom , međutim kako kažeš da ti umjesto gašenja slika pobijeli - monitor je... naravno ako ti se ostatak kompa isključi. Pokušaj u nekog prijatelja spojit monitor....
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2008., 14:18   #3
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
Da,to sam i mislio,crtice su vjerojatno zato jel mi se graf pregrijavala,ali to sam sad rijesio pa sam ih kolko tolko doveo u red,i isprobao sam drugi monitor sve je normalno radilo,samo mi nije jasno cemu bijeli ekran mozda se i on pregrijao pa je nes pregorilo,inace normalno radi bez ikakvih smetnji eto jedino kad ga ugasim slika i dalje ostaje bijela
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 01:53   #4
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Možeš pokušat skinit rivatuner i malo downclockat karticu , spusti joj privremeno samo frekvenciju za nekih 20 MHz i ako nema tih crtica onda se grafa kuha
I javi kako je prošlo. I pogledaj u čemu se crtice javljaju da li samo u 3d aplikacija igrama i slično ili u win .
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 07:19   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jel to ova u My comp? ako je provjeri pregrijavanje i ako ga nema nosi je na reklamaciju, to je nova grafa i nemaš se kaj s tim zahebavat uopće, nije tvoj problem...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:28   #6
NyDyHo
Premium
Moj komp
 
NyDyHo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 53
hmm...sumnjam na napajanje koje je dosta lose, pa se grafa mozda muci jeli moguce?Otvorio sam topic u podforumu napajanja i kucista pa cekam odgovore....
NyDyHo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 23:03   #7
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Tehnički gledano je moguće. Međutim kad kartica ili bilo koja druga komponenta nije zadovoljena psu potrebama, obično dolazi do nestabilnosti i rušenja sistema a ove crtice su praktički uvjek vezane za grafičku i to najčešće ram na njoj.
Moguće je da se kartica pregrijava pa bi informacija kad se točno prve crtice pojavljuju mogla bit presudna , jer ako stojiš u win , nakon što upališ komp i njih nema a koji minut pa do po ure i više nakon što počmeš igrat dođu onda je vrlo vjerojatno da je grafa. I nakon toga ugasiš komp neko vrijeme da se ohladi , smanjiš frekve pa testiraš.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 15:01   #8
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Da neotvaram novu temu, isti problem se i meni jutros dogodio, monitor LG L226WTQ, kod paljenja kompa samo bijelu sliku dao, spojen na gtx560 koja je popravljena sistemom pecnice, i za divno cudo radi jos, probao sam lcd spojiti i na d*sub i na dvi ali ista stvar, pa sam spojio CRT 15" na d-sub, slike ima, LCD sam nakon toga spojio na DVI, opet upalio komp, nakon cca 10-15min skika se pojavila i na LCDu, njega sam stavio kao drugi a CRT je glavni, i eto trenutno vrtim neki film na LCDu (1680*1050) a na CRT sve ostalo radim (1024*768).

Cini mi se kao da je problem u struji ? Jer nakon #zagrijavanja# LCD da sliku. Kad je #hladan# prikazuje samo bijelu pozadinu.

Neki savjet mozda ?
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 19:01   #9
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Hm... češći je nedostatak slike kad se treba "zagrijat" nego baš bijeli ekran. Kolko je to staro ? Ak ima više godina, možda ga nebi bilo loše raskopat pa vidjet da nisu kondenzatori ošli vrit, al to je bar cheap fix ako je tako.
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2014., 19:54   #10
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Evo i jutros, upalio komp, slika bijela na LCDu, posto sam pored stavio CRT na njemu radio cca 20min slika na LCDu se pojavila, i otada sve radi bez problema, cijeli dan. Vrtio filmove, igre, upravo ovo pisem gledajuci u LCD, nema mrtvih piksela, sve tip top, spojio ga na onboard VGA preko DVI a CRT na dsub - maknuo gtx560 da probam bez nje danas.

Kao da mu treba da se "ugrije" pa da proradi.

Na forumu sam pitao cisto da vidim da li je netko imao slican problem, ako nist drugo odnjeti cu ga do nekog servisa da provjere u cemu je stvar. Osobno se ne kuzim u elektroniku (osim sto sam pekao VGA u stednjaku).
JozicA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2014., 20:44   #11
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
edit:
eto, nakon 3 dana vise se nebudi LCD, samo treperi lampica koja signalizira ON/OFF status, sutra ide put servisa.
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 21:29   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Spreman za zamjenu elektrolita na psu pcb - u, po informaciji sa neta treba ti:
- 1000uF/25V 3 kom, vjerojatno Low_ESR tipa
- 1000uF/16V 2 kom, vjerojatno Low_ESR tipa
video > https://www.youtube.com/watch?v=7iR_AzYWxno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 15:51   #13
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Spreman za zamjenu elektrolita na psu pcb - u, po informaciji sa neta treba ti:
- 1000uF/25V 3 kom, vjerojatno Low_ESR tipa
- 1000uF/16V 2 kom, vjerojatno Low_ESR tipa
video > https://www.youtube.com/watch?v=7iR_AzYWxno
je, to je to bilo, hvala za info, za 100kn serviser mi zamjenio, slab sam s elektronikom pa da nesto ne zeznem, eto vec dva dana monitor veselo radi kao i kad sam ga kupio
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na