Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2009., 00:32   #91
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
ako ima svoj username/pasword od carneta trebala bi se i ona moci spojiti ali sa svog laptopa.

To sto ti se dogodilo nema veze s trio.carnetom (koji i je zamisljen da je u bridge modu kao i carnet usluge kod drugih operatera), kad tad bi ti update firmwarea onemogucio route mod.


Ako ona opcija gore ne pomaze, kupi neki wifi router koji ce podizati konekciju umjesto s kompa.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 13:15   #92
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 6
rekao sam joj da zatraži šifru on carneta na faksu pa cemo vidjet.

ako opcija 1. bude radila, da li to znači da će se i ona morati spajati kablom, tj. više neće moć biti spojena preko wirelessa na net??
ilazic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2009., 13:36   #93
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
stavis iza thomsona drugi router koji ima wireless i imati ce. Tada ti taj drugi router dize konekciju, biti ce ti kao i do prije upgradea na trio samo sto ce ti wireless raditi drugi router (na siemensu ga onda mozas i ugasiti).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:07   #94
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
ljudi najjednostavnija vam je opcija da uzmete/kupite neki drugi router (ne Iskonov), imate na forumima Thomsona/sx763/se555... koji ćete postaviti iza sx763 i dizati na njega PPPoE konekciju i to vam je to.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:17   #95
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Imam trio.carnet i nemam takvih problema, router je thomson 780wl.
Znaci komp je spojen na router zicno, a laptop preko wireless-a
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:18   #96
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Onda nemoj radit factory reset
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 16:23   #97
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
ljudi najjednostavnija vam je opcija da uzmete/kupite neki drugi router (ne Iskonov), imate na forumima Thomsona/sx763/se555... koji ćete postaviti iza sx763 i dizati na njega PPPoE konekciju i to vam je to.
ljudi su se navikli da im radi ovako (propustom iskona koji je to trebao odmah onemoguciti)
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 17:19   #98
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
ljudi su se navikli da im radi ovako (propustom iskona koji je to trebao odmah onemoguciti)
nisi u pravu.

CARNet uvjetuje Iskonu i OSTALIM PROVIDERIMA da samo JEDAN korisnik sa AAI@EDUhr podacima može imati povlašteni pristup internetu u isto vrijeme. To bi trebao znati i svaki korisnik kada potpisuje ugovor u kojemu to stoji.

Zato je uvjetovano (s CARNet-ove strane) da su svi uređaji u BRIDGE modu.

Iskon neće,nemože i nesmije pružiti korisniku podršku za uslugu ako uređaj nije u bridge modu...ista stvar je i sa ostalim providerima.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 17:26   #99
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
nisi u pravu.

CARNet uvjetuje Iskonu i OSTALIM PROVIDERIMA da samo JEDAN korisnik sa AAI@EDUhr podacima može imati povlašteni pristup internetu u isto vrijeme. To bi trebao znati i svaki korisnik kada potpisuje ugovor u kojemu to stoji.
Ako se dvoje ljudi, svako s svojim AAI@EDUhr podacima spaja, gdje smo onda? (jer to prolazi)


Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Zato je uvjetovano (s CARNet-ove strane) da su svi uređaji u BRIDGE modu.

Iskon neće,nemože i nesmije pružiti korisniku podršku za uslugu ako uređaj nije u bridge modu...ista stvar je i sa ostalim providerima.
Meni je to sve jasno ali zasto nije onemoguceno prebacivanje u route mod prije?
To je Iskon zeznuo.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 17:30   #100
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Svi uređaji koji dolaze sa uslugom su odmah u Bridge modu. Hoćeš reći da korisnici dobivaju uređaj u routing modu pa ga moraju brebaciti u bridge?

Koliko sam cuo, to se neko vrijeme moglo napraviti, kazu da je to bio bug, moguce da su ga popravili.

Što se tiče AAIEDU@hr računa, mislio sam na jednog korisnika sa istim aaiedu podacima. Može i više korisnika, samo što svatko mora imati svoj AAIEDU@hr račun

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 26.07.2010. u 05:21.
borisko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2009., 17:41   #101
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Ne, kazem da je u bridge modu ali netko tko ne zna (ili zna) je mogao samo upisati username/pass u router i eto siemensa u route modu. Mnogo tesko prebacivanje

Da, ispravljen je firmware ali ne jos svima kao sto je ocito iz gornje prepiske gdje je covjeku tek kod promjene paketa updatean firmware.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 10:32   #102
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
frendica je prije par dana prosla na trio.carnet i ne mogu podesit u routing mode router (sx763). tu svi pricaju da se moze a nitko ne spominje kak. jel moze netko napisat tocno proceduru kak da joj to spojim jer je luda.

Ima tri kompa i sadase sam sa jednim moze spajat na net.
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 10:42   #103
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Znam za slučajeve da su ljudi imali route mode i nakon što su prešli na TRIO uslugu samo imaju bridge.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 10:50   #104
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
to je onda valjda bilo do routera. jer na ovome to ne dela. a kada upisem u komp postavke mi se konektira u roku odmah
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 10:52   #105
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Pa zato jer je prije bio u router modu, a sada je nadogradnjom paket prebačen u bridge pa se moraš konektirati "ručno" s kompa. Za sada nisam vidio rješenje osim da se kupi neki dodatni router.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 10:53   #106
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Onda nek se prebaci na običan Trio (a ne Trio Carnet) i imat će routing mode. Nije do Iskona nego Carneta (0800 227 638)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 11:07   #107
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Pa zato jer je prije bio u router modu, a sada je nadogradnjom paket prebačen u bridge pa se moraš konektirati "ručno" s kompa. Za sada nisam vidio rješenje osim da se kupi neki dodatni router.
kak ide onda ta fora?

mogu joj sredit drugi router od t-coma. oce to onda sljakat?
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 15:31   #108
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nisi ubrao poantu, nije blem u routeru nego u Carnetu koji (u ovom slućaju preko Iskona) forsira Bridge mod rada = 1 komp na vezi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 19:57   #109
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ako ima 3 kompa, ima li 3 studenta, ucenika? ako da, onda nek si svaki na svoj komp stavi svoje podatke od carneta i mislim da bi to moglo sljakati?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 21:25   #110
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Dopušteno je istovremeno spajanje više računala s različitim korisnicčim podacima preko iste DSL linije (tzv. paralelne "Bridge" konekcije) - na svakom računalu mora biti upisana različita korisnička oznaka. U slučaju da korisnici imaju više računala, no jednu korisničku oznaku, moguće je postaviti istu korisničku oznaku na sva računala, no samo jedno računalo može biti spojeno na Internet u tom trenutku.
Citiraj:
mogu joj sredit drugi router od t-coma. oce to onda sljakat?
u tom bi slucaju "samo" postojao problem integriranog modema...
detaljnije
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 22:26   #111
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
FYI, neprovjerena informacija je da paralelno mogu biti više računala s istim korisničkim podacima spojena ali svaki mora dizati pppoe konekciju.

bilo bi dobro ako netko to moze provjeriti?
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2009., 18:17   #112
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja imam info da paralelno mogu biti više usera spojena preko bridga, svaki mora imati svoj username i password - ne mogu sa istim.

Riješenje je već rečeno - kupiti dodatni wlan router koji će dizati konekciju i mirna bosna.
Ulog 250-500kn
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 21:36   #113
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja imam info da paralelno mogu biti više usera spojena preko bridga, svaki mora imati svoj username i password - ne mogu sa istim.

Riješenje je već rečeno - kupiti dodatni wlan router koji će dizati konekciju i mirna bosna.
Ulog 250-500kn
kupil sam netgear WPN824 v2 i ne radi. frend je probal sad sa surecom routerom i opet ne radi.
Kak podesiti taj drugi router da podize konekciju?
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 21:51   #114
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
nisi u pravu.

CARNet uvjetuje Iskonu i OSTALIM PROVIDERIMA da samo JEDAN korisnik sa AAI@EDUhr podacima može imati povlašteni pristup internetu u isto vrijeme. To bi trebao znati i svaki korisnik kada potpisuje ugovor u kojemu to stoji.

Zato je uvjetovano (s CARNet-ove strane) da su svi uređaji u BRIDGE modu.

Iskon neće,nemože i nesmije pružiti korisniku podršku za uslugu ako uređaj nije u bridge modu...ista stvar je i sa ostalim providerima.

hm. to prema osoblju iz sluzbe za korisnike u CARNet-u nije istina. Prical sam jucer sa dotičnim Andrijom koji mi veli da nikakve zabrane nisu dali Iskonu ni ni jednom drugom oerateru. Jedino sam bil upucen na odluku o prihvatljivom ponašanju na internetu:
ftp://ftp.carnet.hr/pub/CARNet/docs/rules/CDA0035.pdf

tam piše samo da se ne sme kosiriti tuđi elektronički identitet i da se vlastiti ne smije djeliti.
a vele da to ne znači da router mora biti bridge modu. to je stav CARNeta prema njihovom zaposleniku Andriji i još neki su mi isto potvrdili na broju telefon 0800 CARNet.
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 21:56   #115
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Pitanje je koliko zapravo zna djelatnik Andrija koji je vjerovatno student i koji radi na helpdesku.

Ako je to tako, zasto onda svi operateri imaju modem u bridge modu? Sigurno su se sami svi sjetili.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 22:20   #116
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Pitanje je koliko zapravo zna djelatnik Andrija koji je vjerovatno student i koji radi na helpdesku.

Ako je to tako, zasto onda svi operateri imaju modem u bridge modu? Sigurno su se sami svi sjetili.
evo ovak. buraz ima doma optima carnet i router mu radi u route modu i kaj je najbolje nije mu cak ni brzina ogranicena. radi mu na 11MBit/s, umjesto obecanih 3MBit/s.
pa ti meni sad objasni kak to?

a ako citas uvjete koristenja koji su prilog ugovoru nigde ne pise da router radi samo u bridge modu, niti da se može spajati samo jedan kompjuter.
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 05:52   #117
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Neke routere je jednostavno moguće prebaciti iz bridge u routing mod i to bi moglo objasniti navedenu situaciju. Isto tako, moguće je da taj router ima samo 1 ethernet port. Ovo sa brzinom ne mogu komentirati.

Objasni ti meni kako će CARNet kontrolirati hoćeš li ti priključiti nešto u ethernet 2,3,4 na Siemensu budući da je dijeljenje indentiteta zabranjeno? Jedini način je bridge mode.

btw. nema smisla više pametovat oko toga, sve je jasno, eventualno pronaći nekakav workaround...

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 26.07.2010. u 05:23.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 10:50   #118
mzex
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 72
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Neke routere je jednostavno moguće prebaciti iz bridge u routing mod i to bi moglo objasniti navedenu situaciju. Isto tako, moguće je da taj router ima samo 1 ethernet port. Ovo sa brzinom ne mogu komentirati.

Objasni ti meni kako će CARNet kontrolirati hoćeš li ti priključiti nešto u ethernet 2,3,4 na Siemensu budući da je dijeljenje indentiteta zabranjeno? Jedini način je bridge mode.

btw. nema smisla više pametovat oko toga, sve je jasno.

bome ima se pametovati o tome, jer do trena sklapanja ugovora niko me nij upozoril na to. nit to pise u uvjetima koristenja, koji su u sklopu ugovora, nit to pise u CARNet-ovoj Odluci o prihvatljivom korištenju CARNet mreže. A bome i u službi za korisnike i iskona i CARNet-a niko to nije rekel. Zval sam ih sve po nekoliko puta. U CARNetu su mi nekoliko različitih ljudi rekli da nisu zabranili rad u route modu, vec da ne pružaju podršku samo za bridge mode, a route si može sam korisnik složiti ako zna.

I u uvjetima od OPTIME se to ne spominje.
mzex je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 15:33   #119
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
evo ovak. buraz ima doma optima carnet i router mu radi u route modu i kaj je najbolje nije mu cak ni brzina ogranicena. radi mu na 11MBit/s, umjesto obecanih 3MBit/s.
pa ti meni sad objasni kak to?
i iskonove je bilo moguce podesiti neko vrijeme...

Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
a ako citas uvjete koristenja koji su prilog ugovoru nigde ne pise da router radi samo u bridge modu, niti da se može spajati samo jedan kompjuter.
Citiraj:
Modem
dobivate u najam, podešen za rad u bridge modu
http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_sp..._usluzi_carnet

Stavi drugi router iza nek ti on dize PPPoE konekciju.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2009., 16:04   #120
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
a tvrdi da ne radi ni to...
Citiraj:
Autor mzex Pregled postova
kupil sam netgear WPN824 v2 i ne radi. frend je probal sad sa surecom routerom i opet ne radi.
Kak podesiti taj drugi router da podize konekciju?
Citiraj:
bome ima se pametovati o tome, jer do trena sklapanja ugovora niko me nij upozoril na to. nit to pise u uvjetima koristenja, koji su u sklopu ugovora, nit to pise u CARNet-ovoj Odluci o prihvatljivom korištenju CARNet mreže. A bome i u službi za korisnike i iskona i CARNet-a niko to nije rekel. Zval sam ih sve po nekoliko puta. U CARNetu su mi nekoliko različitih ljudi rekli da nisu zabranili rad u route modu, vec da ne pružaju podršku samo za bridge mode, a route si može sam korisnik složiti ako zna.

I u uvjetima od OPTIME se to ne spominje.
istina, citava ta situacija je pomalo slozena...
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na