Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2002., 19:41   #1
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Help Meee!

Evo ovako:
Krenio ja izdijeliti disk-dolje priloženi WD na 2 particije-jednu od 6 i jednu od 4 Gb.
Skinio Partition Magic 7.0 Crackirani...
Sve podesio...program mi uredno rastarto komp. i započeo svoj dio posla...
No tada...:mad: :mad: nestalo struje...:mad: :mad: i nakon nekog je vremena došla...:mad: :mad:
Upalim komp te mi veli grešku sa dotičnim HD-om...:mad: :mad:
Palim Bios...Koji sve uredno prepoznaje...
No kada sam htio upaliti ME-a veli da nedostaje "Windows loader" iliti fajl vmm32...:mad: :mad:
Ništa-kažem ja i kao C: stavim dolje napisanog Quantuma...:mad: :mad:
Formatiram ga i instaliram 98SE...:mad: :mad:
Sve je prošlo OK i kada digne Windowse mog WD-a ne prepoznaje kao D:...:mad: :mad:
To mi je čudno jer i u Biosu i Systemu mi piše da imam taj disk...:mad: :mad:
U Systemu sam pokušao promijeniti letter asighnment-sorry na pravopisu... ali je to polje tamo zacrnjeno...:mad: :mad:
Kako da to riješim?:mad: :mad:
Pomoć...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2002., 21:40   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Jasno je da je momak izgubio partticije. Sada budi pametan i iskoristi FDISK i podijeli WD ili na njemu napravi 1 particiju. Formatirati disk možeš u Windowsima jer je malo brže.

Osim toga i FDISK je brži od PM-a.

Veselo. A što je s podacima???
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2002., 22:45   #3
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by RAK
Jasno je da je momak izgubio partticije. Sada budi pametan i iskoristi FDISK i podijeli WD ili na njemu napravi 1 particiju. Formatirati disk možeš u Windowsima jer je malo brže.

Osim toga i FDISK je brži od PM-a.

Veselo. A što je s podacima???
Kako ću ga formatirati kad u Mome Kompjuteru nema ni d od deset Gb tog diska(ima samo moj mali-dole piše koji disk).
U Windowsima ga uopće nema(velikog).
Jel to mogu riješiti u servisu koji ima lab za Data recovery ?:confused: :confused: :confused:
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2002., 00:49   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Jel su ti vazni podaci koji se jos uvijek nalaze na povrsini diska?
Jer ako nisu, instaliraj PM7 opet i napravi particije. Sto se tice brzine, PM7 je apsolutni pobjednik ako pod preferensima stavis kvacicu na skip cheking for bad sektors (ili tako nesto), u tom slucaju formatiranje je gotovo u roku od nekoliko sekundi.

Ako su ti vazni podaci, onda nadji nekoga tko to zna raditi i ima potreban software (ima programa koji skeniiraju povrsinu i sposobni su spasiti dobru kolicinu podataka). Frend to ima na poslu, i program radi savrseno.

Ponavljam, ako ti podaci s toga diska nisu vazni, jednostavno PM7 ili fdisk i napravi te particije.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2002., 03:35   #5
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ok, ajd, posto sam ja 'iskusan' u havarijama raznih tipova, eto ti par savijeta za ovo (S tim da cu kopirat vec gore navedeno)...

1) Ak su ti podaci vazni, skini s neta 'Easy Recovery' (Prije se zvao 'Tiramisu')...
Imas ga na kickme.to/fosi
Instaliraj ga na windozama, pokreni, i kreiraj 'dos bootabilnu diksetu(e)' s njim.
Bootaj s te diskete, i pokusaj iz dosa vidjet sj*bani WD

2) Ak, nisu, ko sto rece gdin RAK, napravi win98 boot disketu (jel to mogu i win me?? valjda mogu)
Bootaj stroj s te diskete i upisi u dos prompt FDISK, i sredi si hard s FDISKOM

Sto se Easy Recoveija tice, meni je PM poslo hard na poslu u PMaterinu, a tada sam radio na jednom JAKO velikom projektu , te pametan kolko jesam, nisam napravio backup, i 'izgubio' sam 3 mjeseca rada (Mislim, vec sam se vidio na avijonu za rvatsku)..
No, s tim Easy Recoverijem (Odnosno tada Tiramisuom) sam uspio spasit SVE podatke s harda (Cak sam kasnije iso OS cijeli recoverat, i to je uspjelo ). Tak da nemas beda za podatke (Ak su oni opce u pitanju)
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2002., 07:59   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Dobar je taj PM, ali ga ne treba prostituirati. ME može napraviti Start-up disketu i može se s njom sve što i s 98.

Treba samo paziti da odabere pravi disk.

Ako je WD prepoznat u BIOS-u, biti će i u FDISK-u. Windowsi ga ne prepoznaju jer ne mogu napisati particiju koje nema. Kada uđeš u FDISK, odaberi opciju 5 da možeš odabrati WD. On je najvjerojatnije disk2. Kreiraj Extended DOS partition, ako želiš ostaviti OS na malom disku.

Možda bi bilo pametno probati sa mbr-om. Ne znam kako se ponaša poslije upotrebe PM-a.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2002., 16:49   #7
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Podaci su mi JAAAKO važni...
Na disku SAM IMAO preko 500 MP3-ca,brojne programe,igre...
Koji sam ja pehista...:mad:

Hvala vam svima...

tihomir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na