Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2003., 20:07   #31
miki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Istra
Postovi: 43
Nevermind

Ja imam LiteOn-ov i DVD i CDRW i prezadovoljan sam. Richoh-a nikad više. A čuh negdje (Bug ili sl.) da su TEAC (iliti SANYO - proizvođač TEAC-a) i Plextor nešto kao Sony i Tehnics. A Yamaha je bila OK (naglasak na BILA). U svakom slučaju proizvodnja CDRW uređaja je tehnologija koja je "zrela" tako da su svi više-manje OK i vjerujem da ne možeš pogriješiti (vjerujem da će te jeftinjara služiti isto dobro i dugo kao i brand).
Uostalom, tko zna marku svog floppy-a? (karikiram ali nije daleko od istine)
miki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 08:43   #32
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: Nevermind

Citiraj:
Originally posted by miki
Ja imam LiteOn-ov i DVD i CDRW i prezadovoljan sam. Richoh-a nikad više. A čuh negdje (Bug ili sl.) da su TEAC (iliti SANYO - proizvođač TEAC-a) i Plextor nešto kao Sony i Tehnics. A Yamaha je bila OK (naglasak na BILA). U svakom slučaju proizvodnja CDRW uređaja je tehnologija koja je "zrela" tako da su svi više-manje OK i vjerujem da ne možeš pogriješiti (vjerujem da će te jeftinjara služiti isto dobro i dugo kao i brand).
Uostalom, tko zna marku svog floppy-a? (karikiram ali nije daleko od istine)
Floppy mi je Samsung, onaj 3.5", onaj 5.25" je TEACov. Vidis, imam 15 godina TEACov floppy, a nisam imao pojma da je to Sanyo. Hvala na informaciji, sad im vjerujem jos vise.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 29.01.2003., 09:44   #33
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
suma sumarum

Sony kao kvaliteta, Tehnics kao komercijalna plastika za klince? Ili sam krivo skužio...

Inače, mislim da se slažem sa Mikijem, i zadnje smeće bu bez frke spržilo CD za 3 i pol minute, a to je najbitnije. Naravno, pitanje je pouzdanosti samog uređaja, al sve se kvari ak nemaš sreće, pa je samo pitanje kakvu ima garanciju i jel te budu zaj**avali u servisu. To je moj konačan odgovor.

Paske, ti ne kenjaj, ti kupuješ navrat-na-nos (koji glupi izraz), pa za 2 mjeseca mijenjaš, a staro prodaješ u pola cijene. To je sramotno za jednog Senior Membera, kaj ne? Mislim, jedino ak ti nije poanta razbacivat se lovom...

Dobro, sad kad sam te oprao, jesi danas u gradu da se zaletimo u HGspot pa da neš pazarimo?
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 10:13   #34
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Re: suma sumarum

Citiraj:
Originally posted by dubby
Sony kao kvaliteta, Tehnics kao komercijalna plastika za klince? Ili sam krivo skužio...

Inače, mislim da se slažem sa Mikijem, i zadnje smeće bu bez frke spržilo CD za 3 i pol minute, a to je najbitnije. Naravno, pitanje je pouzdanosti samog uređaja, al sve se kvari ak nemaš sreće, pa je samo pitanje kakvu ima garanciju i jel te budu zaj**avali u servisu. To je moj konačan odgovor.

Paske, ti ne kenjaj, ti kupuješ navrat-na-nos (koji glupi izraz), pa za 2 mjeseca mijenjaš, a staro prodaješ u pola cijene. To je sramotno za jednog Senior Membera, kaj ne? Mislim, jedino ak ti nije poanta razbacivat se lovom...

Dobro, sad kad sam te oprao, jesi danas u gradu da se zaletimo u HGspot pa da neš pazarimo?
Ja ne mijenjam zato jerbo staro ne valja - daleko od toga, ja mijenjam jerbo je nešto bolje izašlo, a UT mo vrti manje od 100 FPS-a Jednostano se osjećam nakon mijenjanja raznog HW-a kao kondom - istrošen i ispunjen jer sam pogodio cilj :clap:

Realno bilo bi mi pametnije da mijenjam da se mogu šepuriti pred ekipom, sam kaj ekipi puca intiman dio tijela za HW ( Dubby je časna iznimka, ali nije daleko )

Što se tiće ispunjavanja banalnih emocija u HG spotu danas neče ići jerbo tata izvodi mamu na krvavo orgijanje elfova na ravnicama Rohana nad bijednim Uruk-Hai orcima.

Sad samo čekam da se pojavi bijela figura na močnom bijelom konju Sijenki ponosu cijelog Rohana .... :clap: :clap: :clap:

* fantasy fan here *
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 10:20   #35
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: suma sumarum

Citiraj:
Originally posted by dubby
Sony kao kvaliteta, Tehnics kao komercijalna plastika za klince? Ili sam krivo skužio...

Mislio si obratno, ili ne...?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 11:35   #36
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Hmm, pa nekak mi ostalo u sjećanju da je Techics u polju npr. HiFi uređaja bio lagano sinonim za puno šarenih lampica i slično, a ono jeftina plastika i nekvalitena elektronika. Ili se možda varam?

A u kakvom su odnosu inače Sony i Technics, odnosno TEAC i Plextor?

Moram priznat da otkad sam čuo Plextora 24x od Žutog kak nemilice ronda i škrguće, nisam nešto impresioniran s Plextorima, pa makar svi tvrdili da su najbolji. Još kad se uzme u obzir cijena, nema šanse da ih kupim. Paske može potvrditi...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 11:57   #37
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by dubby
Hmm, pa nekak mi ostalo u sjećanju da je Techics u polju npr. HiFi uređaja bio lagano sinonim za puno šarenih lampica i slično, a ono jeftina plastika i nekvalitena elektronika. Ili se možda varam?

A u kakvom su odnosu inače Sony i Technics, odnosno TEAC i Plextor?

Moram priznat da otkad sam čuo Plextora 24x od Žutog kak nemilice ronda i škrguće, nisam nešto impresioniran s Plextorima, pa makar svi tvrdili da su najbolji. Još kad se uzme u obzir cijena, nema šanse da ih kupim. Paske može potvrditi...
Paske definitivno potvrđuje, Plextor se drži stare slave.
24 x pržilica ronda ko mlažnjak kojem je zapela cijela kutija s alatom nekog blesavog tehničara u turbini. Apsoluto ne vrijedi tih novaca.

Sada kad bih kupovao izabrao bih LG ( moja stara 8x ljubav ili Samsung - nečujan DVD ). Sad koliko traju me ne mući toliko jerbo vjerujem da je to sve potrošna roba i nakon cca godinu dana se mijenja.

my 10 x 2 cents .....
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 14:02   #38
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Lijepo se vi dva iztračate ovdje i na kraju je zaključak drek. Ako se povlače neke paralele sa komwrcijalnom elektronikom, više bi odgovaralo ovako:

LG - LG
NEC - SONY
TEAC - TECHNICS
PLEXTOR - MARANTZ
PIONEER - ONKYO

Moj glas za NEC-a. To bi bilo najbolje za male novce.

Vidim ja Paske da nisi dugo bio sa sensei RAK-om i da ti je vizija zamučena.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2003., 15:22   #39
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Citiraj:
Originally posted by RAK
Lijepo se vi dva iztračate ovdje i na kraju je zaključak drek. Ako se povlače neke paralele sa komwrcijalnom elektronikom, više bi odgovaralo ovako:

LG - LG
NEC - SONY
TEAC - TECHNICS
PLEXTOR - MARANTZ
PIONEER - ONKYO

Moj glas za NEC-a. To bi bilo najbolje za male novce.

Vidim ja Paske da nisi dugo bio sa sensei RAK-om i da ti je vizija zamučena.
ja bi za LG-LG
daju 2 godine garanciju
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2003., 00:12   #40
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Hmm, ne znam otkud takvo povjerenje u NEC, postoje neki dobri razlozi ili? Ove paralelne usporedbe sa ostalom elekreonikom su ipak malo previše za mene, kaj god da velim bilo bi čisto naklapanje, moje znanje ne seže tak daleko...

Nego, kaj se mene tiče, danas sam upiknuo LG 48x u Hgspotu i već je palo pokusno snimanje (32x - 3,22 sekunde). Nisam si uzeo TEAC-a (il nekaj drugo) prvenstveno radi cijene. Možda sam škrtica al sam ipak zaključio da nema potrebe dati 150 - 200 ćuna više da dobijem skoro pa istu stvar. Ovaj LG nije preglasan (čuje se nekaj sitno, al definitivno ne smeta), gledao sam na Tom's HW njihov test i kažu da vrlo kvalitetno prži, tj. da je zapis na snimljenom CD-u izvrstan. Ak rikne, garancija je 2 godine i eto.

A za 150 ćuna razlike do TEAC-a čovjek si može svašta priuštiti (ak niš drugo onda jedan blowjob to relieve the tension :clap: )

E da, sad je pitaje di nabaviti jeftinjara medije a da se mogu snimati na 48x? Probao sam najjeftinije Princo 48x unbranded i mogu se sigurno pržiti na max 32x. Nije da je neki veliki setback, al eto...
dubby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2003., 01:17   #41
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Postoje vrlo dobri razlozi. Ti su uređaji jednostavni. Nema se šro kod njih pokvariti. Kao da imaš nakovanj u kompu. Nije im dizajn jača strana ali to je u velikom broju slučajeva prednost. Dugo ne vidjeh nešto lijepo i kvalitetno.

Ako ti ne leže tavke usporedbe evo sa autaima. Cijena - FIAT. Kvaliteta Mercedes. Fala bogu da nije obrnuto. LG bi bio FIAT-FIAT.

Samo za tu garanciju. Imao sam Samsung i dobio sam novog pod garanciju ali nakon 3 puta već i dosadi. A trajala je samo 1 godinu. Tako je poprilici bilo i sa hardovima.

Svog Plextora samo gledam kako krvavo gubi bitku sa vremenom i čekam dan da napokon rikne. 12x je sada već beznadno a treba mi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2003., 01:27   #42
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
12x, a 8x

Tvoj je Plex 12x i još se drži, moj RICOH je 8x i kako radi i ponaša se mislim da će prije izolacija na žicama istrunuti nego on prestati raditi. Već me nekada i sram kada me pitaju koliko prži, 8x pa dok ti njima objasniš da je to ipak samo 10 minuta po 80min CDu ... ali nema veze radi, ako mi bude trebalo više odem po bržeg RICOHa, ja sam njima zadovoljan. Zadovoljna mušterija, trajna mušterija. Kak bi se reklo moš i fulat jednu seriju i ne budu se preveć naljutili, ali samo jednu i molim u garantnom roku novi inače
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2003., 08:49   #43
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Pa tttooo debeli, napokon da si nešto upiknuo :clap:

Sad brže/bolje sprži sve filmove da ja nemoram i idemo u nabavku novih i ti ponovo prži - sve u cilju stres testa pržilica

Eh da, ja uvijek mislim na tebe
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na