Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2002., 00:06   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Exclamation Odanost čemu?

Gle ovo, na ovim stranicama je lijepo pisalo kako je Fujitsu/Siemens priznao kako je napravio svega 5,000,000 neispravnih diskova i boli ih đon za to i onda se pokrene pitanje kojem disku najviše vjerujete i od nikuda se pojavi 9 njih (neču reći kakvih) koji se kunu kako bi vlastito dijete, majku, žene i oči stavili na taj disk da budu sigurni. Ja jesam malo stariji i u moje vrijeme je razlika između WesternDigitala i Floppya bila ta da je Floppy 10 puta sigurniji medij, kaj je taj WD-40 se toliko popravio ili to tamo neki ne upućeni daju svoj glas (ili ih netko plaća).
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 00:13   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Od "tog" se vremena puno popravio. Samo je trebalo kupiti odgovarajući disk. Onda se pokvario jer ih nije bilo za kupiti, pa se opet popravio.

I ne kumi balavče.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2002., 00:47   #3
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Sto se tice diskova ja imam jednu caku cujem sto je dobro i sto drugima radi vjerno i negledam marku zasto. jer prije 4 godine WD je imao diskove do 1,5 GB koji bi nakon nekog vremena skupili bad sectora do neuporabljivosti tu seriju nisu priznali gamad ali kasnije su priznali jednu drugu nakon par mjeseci. onda prije 2 godine IBM izdava diskove od 15 GB sa greskom u dubrovniku 3 ljudi sto ih osobno znam kupilo jedan te isti model u iste tvrtke i crkao nakon 2 mjeseca od bad sectora sva 3 u malom vremenskom razmaku onda ja dodem u tu tvrtku Libertina i oni mi kazu bilo bi ti bolje uzeti ovaj od 20gb sto ga sada imam jer kazu da su im svi koji su ikada uzeli 15gb model vratili ga na reklamaciju jer je otkazao. i kome vjerovati..... pitaj raka sto mu dan danas lijepo radi pa kupi ili pitaj mene ili koga vec
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 01:39   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Quantum/Maxtor

Želio bi da je stvarno Quantum/Maxtor, a ne obrnuto ali ovako šta će čovjek mora prihvatiti stvarnost. Imam u ladici jenog Quantuma od čak punih 730Mb (Lightninga ako ga se tko sjeća). Tada je bilo sinko šta će ti toliki disk (mislim '94 ili '95). Ali disk još tu i tamo upotrijebim kada moram servisirati kakvu PC kasu (da ne nosim CDRW za beckup, tamo nema USB, FireWare i ostalih pogodnosti današnjice) ali najvažnije je da taj disk još nema BadSectora. To je disk. Se sjeća ko Micropolisa, Conera (taj mi je Coner 1,2 Gb SCSI se krvi i novaca napio (recoverin alocation unita sam se 3 dana nagledao). Seagate je daleko dogurao, SCSI su mu bili i ostali najbolji ali i ovi ATA su stvara zakon kako vidim, ali WD, ... ne znam nekako im još uvijek ne vjerujem. IBM nije nikada znao napraviti disk i to što je prodao sve Hitachiu mu je bilo najpametnije šta je mogao. IBM i stakleni diskovi to im je bilo najbolje, ili ono diskovi su super i mrak ali ih nemojte koristiti duže od 8 sati dnevno ...
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 08:01   #5
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Re: Quantum/Maxtor

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Želio bi da je stvarno Quantum/Maxtor, a ne obrnuto ali ovako šta će čovjek mora prihvatiti stvarnost. Imam u ladici jenog Quantuma od čak punih 730Mb (Lightninga ako ga se tko sjeća). Tada je bilo sinko šta će ti toliki disk (mislim '94 ili '95). Ali disk još tu i tamo upotrijebim kada moram servisirati kakvu PC kasu (da ne nosim CDRW za beckup, tamo nema USB, FireWare i ostalih pogodnosti današnjice) ali najvažnije je da taj disk još nema BadSectora. To je disk. Se sjeća ko Micropolisa, Conera (taj mi je Coner 1,2 Gb SCSI se krvi i novaca napio (recoverin alocation unita sam se 3 dana nagledao). Seagate je daleko dogurao, SCSI su mu bili i ostali najbolji ali i ovi ATA su stvara zakon kako vidim, ali WD, ... ne znam nekako im još uvijek ne vjerujem. IBM nije nikada znao napraviti disk i to što je prodao sve Hitachiu mu je bilo najpametnije šta je mogao. IBM i stakleni diskovi to im je bilo najbolje, ili ono diskovi su super i mrak ali ih nemojte koristiti duže od 8 sati dnevno ...
JA sam odan samo sebi, a i svi vi, najte kenjat, kupiš ono što je u tom trenutku najbolje, za tebe!
Neki put imaš sreće neki put ne, to nema veze sa odanosti, nego sa srećom!
Ali kad kupiš nešto što je 100 ljudi pohvalilo, manja je vjerojatnost da će tebe razočarat.
Za 5-10g. 10ćeš se smijat ako neko nebude imao stakleni disk, il možda dotad izađe nešto još bolje! Ta je tehnologija još u začetku, i za očekivat je da ima problema, ali IBM je dosad napravio puno dobrih stvari, i još ih radi, doduše malo su se pokvarili u nižem cj. razredu, ali to je, nadam se, samo privremeno!
inače, nemam IBM disk, a ni ne radim u IBM-u
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 10:12   #6
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Inače, ako se slijedeća situacija može uzeti u razmatranje o kvaliteti, samo da navedem da je Quantum otporan na udarce nogom (istina, dječje), kao i na padove s cca 1m visine. Nakon toga radio je besprijekorno i bez bad sectora. To je bilo prije. Iz bliže budućnosti mogu navesti da je Maxtor/Quantum također otporan na udarce nogom, ali sada već malo starijeg djeteta.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 10:15   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
I IBM je preživio pad sa 1 m visine direkt u lokvu vode.

Umjetnički performans moje cure.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 11:02   #8
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ja i moj susjed homic oboje imamo u starijim kompjuterima diskove quantum stare i po 4 godine savrseno rade i ne stopaju ja bi na quantum kucu stavio samo steta sto je tvrtka se prodala.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 11:17   #9
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Misliš da Quantum diskovi bolje rade homićima, ili?
Ne aludiram tu na tebe, nego na susjeda.
Daj, samo mi kaži ko ga je kome tu...preporučio (mislim, disk).
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 14:42   #10
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gospar
ja i moj susjed homic oboje imamo u starijim kompjuterima diskove quantum stare i po 4 godine savrseno rade i ne stopaju ja bi na quantum kucu stavio samo steta sto je tvrtka se prodala.
zasto je za pricu bitno kaj je on homic? imam ja BigFoota od 4.3 GB (neka promo verzija), radi 5 godina bez beda i bad sektora (da lupim triput u drvo). Kad sam bio dijete, WD je bio pojam za hard diskove. prije dvije godine to je bio IBM. To nam pokazuje da "samo mjena stalna jest".
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2002., 14:52   #11
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by Rivi-[Seti.hr]
Inače, ako se slijedeća situacija može uzeti u razmatranje o kvaliteti, samo da navedem da je Quantum otporan na udarce nogom (istina, dječje), kao i na padove s cca 1m visine. Nakon toga radio je besprijekorno i bez bad sectora. To je bilo prije. Iz bliže budućnosti mogu navesti da je Maxtor/Quantum također otporan na udarce nogom, ali sada već malo starijeg djeteta.
Koja je to perverzija, tući disk nogom !?
Zašt bi ti to uopće palo na pamet?
Ja sam jedno vrjeme imao G-Shock kasnio sat, pa sam demostrirao njegovu čvrstoću bacanjem u zid, išlo dobro par puta, sad ga više nemam!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2002., 15:54